Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

Prezent. Avem. Facem. Diseara dupa ora 19. Over and out :crack:

E un aparat batran de cand lumea, reparat si peticit, un Mavo pt cine stie... dar isi face treaba. Apropos, ce baterie mai masori? Ai vandut mobra fara baterie? :D

 

Am vandut Diva, vreau sa testez un gsxr sambata :) are afisaj digital sau analiog ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Analog, analog... dar indica, ce mai conteaza ca e cu "limba" sau cu cifre? :D Daca il vezi, te ia rasul... dar indica bine, e genul produselor comuniste care rezista si la atac nuclear :P

Asta clar... actele sunt foarte importante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti verific eu daca treci pe la garaj la mine. Sa nu dai banii pe motor pana ai certitudinea clara ca poti sa iei fiscalul.

 

Fiscalul o sa fie scos deja de vineri pentru ca sambata sa facem celelalte acte ( daca o iau ). Hai sa facem combinatia asta: eu i-am zis ca o sa vreau sa fac un drive-test mai amnuntit. Ma gandeam un Crangasi ( acolo e mobra ) - Tricodava. Voi prelungi nitel tura si ma opresc la tine la garaj. Ne uitam repede bam-bam-bam si ma intorc in crangasi cu verdictul. Ce zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se rezolva, cred ca sambata o sa fac revizia la o furca asa ca o sa fiu pe la garaj.

Din cate stiu eu, nu poti sa scoti ce iti trebuie tie la inmatriculat dupaia daca nu se face act de vanzare cumparare. In concluzie, degeaba iti arata tie ca nu are datorii, tie iti trebuie o foaie pe care sa fie trecuta ca ti-a vandut-o tie si ca nu mai are datorii. Nu stiu sigur. Oricum, eu fac in felul urmator: cand cumpar un motor, dau banii dupa ce am toate actele si fiscalul in mana.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se rezolva, cred ca sambata o sa fac revizia la o furca asa ca o sa fiu pe la garaj.

Din cate stiu eu, nu poti sa scoti ce iti trebuie tie la inmatriculat dupaia daca nu se face act de vanzare cumparare. In concluzie, degeaba iti arata tie ca nu are datorii, tie iti trebuie o foaie pe care sa fie trecuta ca ti-a vandut-o tie si ca nu mai are datorii. Nu stiu sigur. Oricum, eu fac in felul urmator: cand cumpar un motor, dau banii dupa ce am toate actele si fiscalul in mana.

 

multumesc pt info dar sunt multi patiti cu fiscalele pe aici si am invatat ceva din povestea lor. Pfff, stiu ca in afara de hartia aia mare, trebuie stampila si pe foaia pe care ti-o copiaza cand faci cvc-ul. Vineri ai treaba la garaj ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Eu mai am asigurare pana pe 20 martie, poate peste doua sfarsituri de saptamana, daca e sa fie vremea mai ok, ies si eu la o tura prin bucale..de vineri cica se strica vremea..

-Ce spuneti, in aprilie incercam o Bulgaria ?

si de 1 mai nu spune nimeni nimic... o vama veche, ceva acolo.......oricum eu plec pe 30.04 si ma intorc pe 2.o5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut ca tu ziceai intr-o luna, nu in doua cand ar fi 1 mai :) nu crezi ca ar fi cam frigut la sfarsit de martie la malul marii ? :) oricum, daca baietii se baga, martie din post sa lipseasca ? :)

 

Man nu vreau ca campez acolo, nu am oras de cucerit :) . Merg sa stau 1-2 ore.

Sa fie peste 15 grade si soare. Cum se indeplinesc cele 2 conditii am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

huoooooooo!!!!!! glumesc :D

 

maine vad un kawa! \:d/

 

superba vreme, a fost ceva ciudat azi in trafic, toata lumea mi-a facut loc... si nici nu e ziua barbatului.

Bafta cu Kawa, sper sa ne vedem in curand la o bere ceva sa o uzi :alcy:

Editat de JohnyG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superba vreme, a fost ceva ciudat azi in trafic, toata lumea mi-a facut loc... si nici nu e ziua barbatului.

Bafta cu Kawa, sper sa ne vedem in curand la o bere ceva sa o uzi :alcy:

 

Nu inteleg de ce va plangeti cu traficul, mie mai mereu mi-au facut automobilistii loc :) Nu prea am dat de cretini pana acum, m a ferit Dumnezeu. Mda, imi pare rau ca nu am reusit sa imi iau un srad dar nu mai pot sta mult fara motocicleta, plus ca alti bani nu o sa am si lumea nu va mai lasa la pret. Sa fie bun kawa asta, macar, si la anul mai vedem noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...