Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai, atunci, sa repetam figura, numai ca eu sunt plecat weekend-ul urmator, poate dupa, daca nu aveti alte idei. Eu vin cu locatia, ceai, cafea, voi cu alte lichide. Intre timp hotaram ziua si ora.


» Post actualizat in 31 Dec 2014 15:38

Din pacate anul acesta nu s-a "legat" de vreun ceai, poate la anul ce vine.

Urez motociclistilor in general si "drumetilor" in special, sa aiba parte in 2015 de implinirea tuturor dorintelor, sanatate si noroc.

"LA MULTI ANI !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Am hibernat vrand nevrand, aleea de acces la garaj este in umbra si pana mai ieri era plina de gheata, n-am avut chef s-o dau pe jos in fata blocului. Acum s-au limpezit lucrurile si la sfarsit de saptamana poate invart roata. Din pacate timpul nu-mi permite decat "de duminica". As fi cel mai fericit sa ma plimb cand vreau eu nu cand vor altii dar asta-i treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vecinii, prin cartier avem o vulcanizare moto? Ma intereseaza in special sa faca echilibrare de janta moto, ca montajul pot sa-l fac oriunde, cred ca si singur ma descurc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca este Auto Soft, in Militari, vis a vis de Turbomecanica, cum se termina blocurile de pe stanga. Este un service respectabil, ca dimensiuni cel putin. Am fost sambata sa ma interesez daca pot schimba gumele la ei plus echilibrat. Raspunsul a fost afirmativ si, daca ma duc eu cu rotile, m-ar costa pana in 50 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e 25 lei / roata e ok pretul pt montaj anvelopa si echilibrare. La mymoto mi-au cerut 65 lei / roata si mi s-a parut prea scump, plus ca au service-ul in Vitan.

La Kawamotors cat e, ai idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e 25 lei / roata e ok pretul pt montaj anvelopa si echilibrare. La mymoto mi-au cerut 65 lei / roata si mi s-a parut prea scump, plus ca au service-ul in Vitan.

La Kawamotors cat e, ai idee?

Nu am. Suna la ei 0723583830, Parca era 50 cu tot cu montat demontat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, sa le dau si lor un tilifon. Roata e demontata de pe mobra, deci nu muncesc mai mult de 10 minute.


» Post actualizat in 17 Mar 2015 09:28

Am fost la Autosoft Militari de dimineata... "e" doar 2 meseriasi care fac moto si aia "e" cam praf oricum :))

A durat vreo 30-40 min, timp in care a montat si demontat anvelopa de vreo 3 ori, ca "nu se aseza pe janta bine". Si la final tot aiurea a pus-o, dar cat de cat mai ok fata de primele dati... in mod sigur o sa se aseze in mers, dar nu asta era ideea.

Cost: 23,5 lei pt o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am fost saptamana trecuta si, desi era "vineri 13", a fost ok. Poate sunt mai multe echipe si i-am nimerit pe cei mai priceputi. Am fost, oricum, cu ochii pe cel care a lucrat sa nu greseasca sensul de rotatie. Cost total, pentru doua roti echilibrate, 45 lei. Mi-a placut ca au si plumbi negri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Dorelul" care s-a ocupat de roata mea a fost cam praf... o sa o montez asa si astept sa vad cand/cum se aseaza pe janta si cum e ca echilibrare. Daca ma deranjeaza, ma duc iar peste ei, am pastrat bonul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica nu s-a asezat bine pe janta ? Sunt curios. Daca nu a ajuns talonul lipit de janta inseamna ca nu a introdus presiune mare ca sa "sara" guma pe janta. In cazul asta este inutila echilibrarea si este o totala lipsa de professionalism. Amanunte, te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dunga, sau talonul, nu sunt perfect aliniate cu marginea jantei. Sau cel putin nu erau primele dati, la final deja ma plictisisem si nu m-am mai uitat, mai ales ca iesise bine la echilibrare. El zicea ca a bagat 6 bari... mie mi se pare enorm, dar sa zicem ca el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca nu a dat cu suficient "maglavais" care are rolul de etansare si de a facilita alunecarea gumei pe janta ca sa se aseze corespunzator. Dupa ce mergi cu moto si se aseaza bine guma pe janta te duci peste ei sa-ti refaca presiunea si mai ales echilibrarea. Presiunea o faci si tu dar echilibrarea ? Sper sa reusesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ti-a echilibrat-o daca nu e "depusa" uniform pe janta o sa-ti mearga serpuit si asta e mai nasol decat sa te "vibreze" roata. Si eu am patit la fel cu un cauciuc nou am pierdut 2 ore dar l-am dovedit. L-am dispus uniform pe janta si cand a sarit s-a dus uniform.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...