Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

de frane nu ziceti mah nimic? am mia mozolit si camera safac poze si vedeci si voi ce si cum..

 

 

si voi nimic :rolleyes:(

 

 

Nu te dezamagi copchile.. Arata frumos.. :drink:

In leg cu japonezoaicele alea din frigo.. mi le potzi pastra.. sau mai bine fa colet :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cate pare "Venim" ... Ai putea sa`mi aranjezi un ceaun de undeva? De 12-15 litri? :>

Sa numai car eu 500km. :makeout: Fac o bere.. sau chiar 2 :kiss:

 

Sa ne vedem cu bine! :rolleyes:

 

Iti trebuie tie sau numai pentru iesirea de la Targu Sec. ? Eu nu am asa de mare, dar am unu de vreo 6-7 si mai fac rost de unu asa e bine ?

 

s-ar putea sa vin, nu promit. sper sa pun mobra pe picioare pana atunci. stau la cort nu e nevoie de cazare, cat mai subtire la buget ca am si alte chestii de platit :drink:

 

azi am schimbat etrierii, furtunele si lichidul de frana.

 

urmeaza luni golirea sistemului de racire, si din nou curatarea termostatului si umplerea lui de mastic in speranta sa nu mai picure.

 

mai am de verificat din nou instalatia electrica.

 

si sa ii curat si ung lantul.

 

Hai fa un efort, si monteaza-ti calu pina atunci, mi-ar face placere sa ne cunoastem personal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti trebuie tie sau numai pentru iesirea de la Targu Sec. ? Eu nu am asa de mare, dar am unu de vreo 6-7 si mai fac rost de unu asa e bine ?

 

 

Acasa am.. dar sa nu car 500km, m`am gandit sa`mi imprumute cineva de acolo. As vrea sa fac un Gulas, tocanitza si asta nu pot decat intr`un singur ceaun mare. Altfel nu iasa bine.

 

Mai ii timp pana atunci, dak potzi e ok, iar dak nu,.... Si asa e ok.. :rolleyes:

 

Tu te`ai oferit sa ne ajutzi cu ce potzi.. :drink:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin urmare, eu am in el 20w-50

Eu am Putoline 15W50

Nu bate, nu schimba greu, nu scartaie, consumul de ulei nu mi s-a parut alarmant (adica nivelul e inca peste minim)

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acasa am.. dar sa nu car 500km, m`am gandit sa`mi imprumute cineva de acolo. As vrea sa fac un Gulas, tocanitza si asta nu pot decat intr`un singur ceaun mare. Altfel nu iasa bine.

 

Mai ii timp pana atunci, dak potzi e ok, iar dak nu,.... Si asa e ok.. :rolleyes:

 

Tu te`ai oferit sa ne ajutzi cu ce potzi.. :drink:

 

Asfalt uscat!

 

Absolut, asa ca o sa incerc sa fac rost de unu mare, gasesc eu unu pe undeva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut, asa ca o sa incerc sa fac rost de unu mare, gasesc eu unu pe undeva !

 

Perfect! Itzi raman dator.. Poate tzie nu tz`am zis, dar si la noi o sa fie o intrunire la care esti binevenit.

La fel ca si totzi TDM`istii :rolleyes:

 

/index.php?...l=motorock+2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva preturi din state

 

The only aftermarket part we can get you is a regulator rectifier for $79.95

An OEM stator is $664.13

Front wheel bearings are $14.49x2

Front seals $6.76 and $8.39

Rear Bearings are $14.49x3

Rear Seal is $6.55

If you need the bearing and seal for the hub,the bearing is $34.73 and that seal is $8.48

 

If you were to purchase all parts,we can take 10% off your total purchase.The prices are a little high because the parts you need arent made by any aftermarket company.

 

mailul acestei company este grrmx@sbcglobal.net

 

ieri seara le-am trimis mailul si acum am primit raspunsul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva preturi din state

.........

If you need the bearing and seal for the hub,the bearing is $34.73 and that seal is $8.48

Adica rulmentul de la pinionul de lant de pe roata

Am cumparat rulment 63/22 polonez cu 15 euro

Miercuri am dat comanda si sambata m-am prezentat la magazin sa-l ridic

 

Pentru conformitate, trebuie sa mentionez ca puteam sa comand rulment japonez cu 30 euro, dar am considerat ca la maniera mea de pilotaj nu e necesar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica rulmentul de la pinionul de lant de pe roata

Am cumparat rulment 63/22 polonez cu 15 euro

Miercuri am dat comanda si sambata m-am prezentat la magazin sa-l ridic

 

Pentru conformitate, trebuie sa mentionez ca puteam sa comand rulment japonez cu 30 euro, dar am considerat ca la maniera mea de pilotaj nu e necesar

 

 

hi hi foarte subtire :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare:

 

daca scot toba centrala cum este influentat motorul? Ma gandeam sa fac sistemul de evacuare direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca acum are TDM

Am ÂŞI TDM

 

O intrebare:

 

daca scot toba centrala cum este influentat motorul? Ma gandeam sa fac sistemul de evacuare direct.

Eeeee..

Ai atins o coardă sensibilă, moncher!

Visul meu e o evacuare directă, cu coturi de inox Âşi tobe jmekere

Dar distracția s-ar putea să sară bine de 500 de euro

 

Problema e că dacă scoți toba centrală o să fie cam naÂşpa, vei afecta dinamica motorului, probabil atât cuplul cât Âşi puterea

AÂşa-zisele tobe finale nu fac mare lucru, amortizează mai mult zgomotul, dinamica gazelor e rezolvată exact în toba centrală

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare:

 

daca scot toba centrala cum este influentat motorul? Ma gandeam sa fac sistemul de evacuare direct.

 

cred ca e influentat pozitiv, la fel si sunetu cred, nu o a mai fie asa metalic si sec

 

Am ÂŞI TDM

 

 

Eeeee..

Ai atins o coardă sensibilă, moncher!

Visul meu e o evacuare directă, cu coturi de inox Âşi tobe jmekere

Dar distracția s-ar putea să sară bine de 500 de euro

 

Problema e că dacă scoți toba centrală o să fie cam naÂşpa, vei afecta dinamica motorului, probabil atât cuplul cât Âşi puterea

AÂşa-zisele tobe finale nu fac mare lucru, amortizează mai mult zgomotul, dinamica gazelor e rezolvată exact în toba centrală

 

 

pai transalpu e la vanzare deci o sa ai numai TDM :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad ce treaba ar avea jigloarele cu scosu tobelor, hai ca sincronizarea sa zicem ca ar mai fi afectata cumva.

 

 

korben vi la tg secuiesc? ca sa imi faci si mie o sincronizare de carburatie? dau o bere :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mecanicul meu adica al TDMului meu a zis la fel ca si Korben, in toba centrala se face smecheria cu gazele, daca o scot pierd cuplu si mari sanse sa imi ard supapele (szelepeket vezi limba maghiara) ca nu stiu cum se numesc in rom. Faza e ca am pus eu 2 tobe custom...suna ele mai gros...in turatii mici, dar cum trec de 3000 e liniste ca si in cimitirul vesel din Sapanta. :rolleyes: (vezi filmuletele lui Maya excursie in nordul tarii de pasti)

 

Concluzii: sunet mare este bun pentru distante scurte. Pe drum lung este inervant. Cel putin pentru mine.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

complicat ce vreti voi sa faceti eu as pune 2 sebringuri sau mivv-uri dar de titaniu dar cu prindere normala nu sa se ridice in sus cum e la Linx ca sa fiu ombligat sa imi iua coburi de 33litri :rolleyes:

 

Linx-ule cum fu la munde pe unde ai arso?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...