Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

ia gata ma... ce astea cu schimbu de ulei sunt probleme? :disappointed:

iata aici ceva ce am descoperit de curand, ca din greseala am mers putin fara casca:

pe partea cu lantul, la roata din spate se auzea ca un fel de scartait, doar in treapta I. am oprit si am lasat-o in viteza I si imi faceam vant cand in fata, cand in spate. si atunci cand ma lasam spre spate se auzea tare si clar un scartait ca intre 2 bucati de cauciuc. nu mi s-a parut metalic.

mi-e sa nu fie ceva in butuc...

 

orice parere logica este binevenita !!!

 

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

ma gandesc si eu sa imi cumpar un tdm

vreau sa nu mai fac greseala de prima data cand am cumparat o mobra incomoda la drum lung pentru inaltimea mea. am 184/97...destul de mult pentru un en500...

 

Stai lnistit, eu am 186 /97 kg si mobra e foooarte confortabila la drumuri lungi.

 

PS: oricum fiecare TDM are sufletul lui, nici unul nu e la fel.

 

ia gata ma... ce astea cu schimbu de ulei sunt probleme? :kick:

iata aici ceva ce am descoperit de curand, ca din greseala am mers putin fara casca:

pe partea cu lantul, la roata din spate se auzea ca un fel de scartait, doar in treapta I. am oprit si am lasat-o in viteza I si imi faceam vant cand in fata, cand in spate. si atunci cand ma lasam spre spate se auzea tare si clar un scartait ca intre 2 bucati de cauciuc. nu mi s-a parut metalic.

mi-e sa nu fie ceva in butuc...

 

orice parere logica este binevenita !!!

 

mersi.

 

 

Da viezure siret, in roata spate ai tamburi de cauciuc triunghiulari. Acesti tamburi arata exact ca si cascavalul acela in cutie rotunda. Nu vreau sa iti spun prostii, dar cred ca rolul lor este sa atenueze socul cand actioneaza lantul asupra rotii spate.

 

Korben: cum e tata? spun prostii sau sunt pe aproape? :disappointed:

 

Vi la Tg Secuiesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Va multumesc pentru urari!

Nu o sa ies cu mobra fara tobe, eventual pana de o duc la vopsit, si la montat tobe. Asta minim peste 2-3 saptamani.

 

@Korben Dallas: O sa`ti arat unde am cazut, dak vrei sa vezi ce vrumos ii nisipul in curba aia.

Te pot intreba cu ce te`au suparat?:-o Personal, k eu nu am nici o legatura cu organizatie. sau club.. :|

 

@Fotok: Asa era vorba, dar prostia omeneasca, si disparerea fratelui meu, care defapt dormea in cabana, si nu mi`a raspuns la tel... m`a facut sa merg acasa.

 

Nus titi cumva de unde pot achizitona sau a face rost de tzava din INOX? diametrul aprox 100mm.

 

Asfalt uscat! si sa Ne Auzim De Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nus titi cumva de unde pot achizitona sau a face rost de tzava din INOX? diametrul aprox 100mm.

 

 

TEAVA INOX 101.6 X 2.0 MM W1.4301 se vinde la bucata (6m) si e 11.95 Eur/ml . Daca te-ajuta da cu PM.

Sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia gata ma... ce astea cu schimbu de ulei sunt probleme? :)

iata aici ceva ce am descoperit de curand, ca din greseala am mers putin fara casca:

pe partea cu lantul, la roata din spate se auzea ca un fel de scartait, doar in treapta I. am oprit si am lasat-o in viteza I si imi faceam vant cand in fata, cand in spate. si atunci cand ma lasam spre spate se auzea tare si clar un scartait ca intre 2 bucati de cauciuc. nu mi s-a parut metalic.

mi-e sa nu fie ceva in butuc...

 

orice parere logica este binevenita !!!

 

mersi.

 

 

cunos problema :kick:) si la mn face la fel doar la viteze mici :| e de la roata,in mijloc are cauciuc pe unde trece axul...nu stiu ce sa ii fac :-??

 

O veste buna am terminat de modificat mobra :P(in afar de vopsea)

...dar vestea proasta este ca trebuie sa il dau...asa ca Vand TDM 850 Twin(3vd) an 1993;streetfighter;toba sub sa;stop si semnalizari cu led;acte la zi;consumabile noi(ulei schimbat-> Fotok stie :disappointed: ) pret 1500 euro fix ;)

post-37113-1246354113_thumb.jpg

post-37113-1246354136_thumb.jpg

post-37113-1246354167_thumb.jpg

post-37113-1246354196_thumb.jpg

post-37113-1246354212_thumb.jpg

post-37113-1246354231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da are ulei Motul 15W 50 si filtru ulei Champion :disappointed: toate nou noute.

 

Dar de ce o vinzi? Nu e pacat de ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce o vinzi? Nu e pacat de ea?

Chiar ca e pacat

Parerea mea e ca a stricat bunatate de TeDeEm

 

E doar parerea mea, eu sunt mai conservator din fire si imi plac chestiile originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca e pacat

Parerea mea e ca a stricat bunatate de TeDeEm

 

E doar parerea mea, eu sunt mai conservator din fire si imi plac chestiile originale

 

 

eu asa am luat-o in stilu asta de streetfight...eu am modificat toba;semnalizari;stop si i-am dat ce i-a trebuit adica ulei placute ...consumabile.. pt ca fostu proprietar nu prea a avut grija

:D o dau pt ca am nevoie de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu asa am luat-o in stilu asta de streetfight...eu am modificat toba;semnalizari;stop si i-am dat ce i-a trebuit adica ulei placute ...consumabile.. pt ca fostu proprietar nu prea a avut grija

pai cine a fost in stare sa faca streetfighter din TDM, e clar ca nu a fost capabil(a) sa aprecieze valoarea motocicletei :P

Sau a primit-o gratis :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cine a fost in stare sa faca streetfighter din TDM, e clar ca nu a fost capabil(a) sa aprecieze valoarea motocicletei :rose:

Sau a primit-o gratis :D

 

 

si eu ce vrei sa ii fac?poate daca era 3vd-ul original nu il luam :P poate nu mergea motorul bine daca era original...habar nam...asa ca pls lasa datul cu parerea despre moto meu :rose: mie imi place asa cum este :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ce vrei sa ii fac?poate daca era 3vd-ul original nu il luam :D poate nu mergea motorul bine daca era original...habar nam...asa ca pls lasa datul cu parerea despre moto meu :P mie imi place asa cum este :rose:

 

 

pai korben nu se referea la tine ci la cei care l-au trasformat asa.

 

arata interesant. cred ca cu un pic de fibra pe la plasticele alea de la carene ar avea si el un look mai fin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ce vrei sa ii fac?poate daca era 3vd-ul original nu il luam :D poate nu mergea motorul bine daca era original...habar nam...asa ca pls lasa datul cu parerea despre moto meu :P mie imi place asa cum este :rose:

Mie nu îmi place

Asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoli, inca o data sanatate si fie sa nu mai ai parte de de-astea!

 

TDM-ul e o mobra destul de versatila si la rascruce de drumuri incat multi nici nu isi dau seama in ce categorie intra. Ok, o sa ziceti ca e touring, dar nu, nu e touring :D. Am vazut multe poze cu modele de 900 preparate sport sau facute naked, am vazut si 850 si 900 cu atas etc. Acum cateva luni ma luasem si eu de unu pe youtube cu un 900 tunat care facea tot felul de scamatorii (forje, derapaje) pe strada si i-am zis ca nu merita un TDM. Evident ca m-a injurat de mama si mi-a sters si comentariul... Pe urma insa m-am uitat si la alte filme postate de el si mi-am dat seama ca omul chiar tinea mult la mobra lui. 850'ul e un pic altfel ce-i drept, dar cred ca poate sa fie la fel de bine un streetfighter pe cat poate fi si enduro. Personal ce nu-mi place la a lui master6230 e culoarea, in rest e chiar ok. Bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poza cu TDM-ul meu

 

si inca una

 

Bun venit printre noi ! :D :rose:

 

care vine sambata la tg. secuiesc??

 

cavalere, eu vin sigur, mai ai nevoie de ajutor ca sa ajungi la targu sec ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit printre noi ! :D :rose:

 

 

 

cavalere, eu vin sigur, mai ai nevoie de ajutor ca sa ajungi la targu sec ? :P

 

Dr dejavu > sa stii ca nu am gasit ceaun asa de mare, max de 8 litri . Sorry!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit printre noi ! :D :rose:

 

 

 

cavalere, eu vin sigur, mai ai nevoie de ajutor ca sa ajungi la targu sec ? :P

 

 

ma decurc. oricum eu vin sigur. se poate sa vin singur , ne auzim vineri la telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Florin!

 

Astazi am fost la repansat, in sfarsit cand nu un macelar se uita la mine. Ceilalti 2 erau groaznici..

 

vreau sa va intreb dak nu aveti cumva ceva descriere din ce si cum se face o toba finala, eventual poze.

 

N`as dori sa cumpar, pentru ca sunt foarte scumpe pt buzunaru meu. :|

 

@Fotok:

Imi pare rau pt Crashbaruri, dar itzi promit pe cabd revin, primul lucru va fi isa tzi le fabric.mi`a salvat carenele, au ramas intergi. doar niste zgarieturi mai grave, dar nici macar o fisura.

 

Sa ne auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoli, inca o data sanatate si fie sa nu mai ai parte de de-astea!

 

 

TDM-ul e o mobra destul de versatila si la rascruce de drumuri incat multi nici nu isi dau seama in ce categorie intra. Ok, o sa ziceti ca e touring, dar nu, nu e touring :D. Am vazut multe poze cu modele de 900 preparate sport sau facute naked, am vazut si 850 si 900 cu atas etc. Acum cateva luni ma luasem si eu de unu pe youtube cu un 900 tunat care facea tot felul de scamatorii (forje, derapaje) pe strada si i-am zis ca nu merita un TDM. Evident ca m-a injurat de mama si mi-a sters si comentariul... Pe urma insa m-am uitat si la alte filme postate de el si mi-am dat seama ca omul chiar tinea mult la mobra lui. 850'ul e un pic altfel ce-i drept, dar cred ca poate sa fie la fel de bine un streetfighter pe cat poate fi si enduro. Personal ce nu-mi place la a lui master6230 e culoarea, in rest e chiar ok. Bafta la vanzare!

 

 

ms :P culoare nu imi place nici mie(ma gandeam la un negru cu auriu...sau ceva in genu) dar nevoia de bani...stiti si voi cum e...oricum pe viitor m-as gandi(depinde de viitorul situatiei mele financiare) la un tdm(dar de 900 si an mai nou :rose: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa va intreb dak nu aveti cumva ceva descriere din ce si cum se face o toba finala, eventual poze.

 

N`as dori sa cumpar, pentru ca sunt foarte scumpe pt buzunaru meu. :|

MeÂştere, păi studiază toba aia care s-a stricat

Sau e complet varză?

Selectează pe Google Imagini apoi scrie "motorcycle exhaust"

Numai să ai timp, rezultate sunt destule, eu am pus la repezeală ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma decurc. oricum eu vin sigur. se poate sa vin singur , ne auzim vineri la telefon

 

ok, nici noi nu o sa fim foarte multi dar ne adunam, o sa vezi !

uite afisul de intalnire >

 

Mersi Florin!

 

Astazi am fost la repansat, in sfarsit cand nu un macelar se uita la mine. Ceilalti 2 erau groaznici..

 

vreau sa va intreb dak nu aveti cumva ceva descriere din ce si cum se face o toba finala, eventual poze.

 

N`as dori sa cumpar, pentru ca sunt foarte scumpe pt buzunaru meu. :|

 

@Fotok:

Imi pare rau pt Crashbaruri, dar itzi promit pe cabd revin, primul lucru va fi isa tzi le fabric.mi`a salvat carenele, au ramas intergi. doar niste zgarieturi mai grave, dar nici macar o fisura.

 

Sa ne auzim de bine!

 

imi pare rau sincer ca te-ai tavalit si ca n-o sa poti veni la targu, ramane pe alta data ! Insanatosire grabnica ! cat de repede se poate ca zbiara asfaltu dupa tine !

post-37709-1246490471_thumb.jpg

post-37709-1246490496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!!sunt sigur ca cineva de aici poate face crashbar-uri.Cine poate sa ma ajute cu o pereche, vreau sa-mi scot "Vishina" dar pt. ca nu am mai mers de 3 ani si asta imi pare mai grea acum nu vreau sa o "exfoliez".

 

Zi cu soare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zoly: am luat uleiurile sa imi dai un pm cu persoana de contact careia i le pun in brate la intrunire, imi ocupa tot topcase-ul

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...