Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

bine io i`ash pune full hurric, si dynojet stage 3 cu k&n si turbo kit rhino, si ohlins fatza(usd)-spate, si bascula monobrat si inca 4 pale pe casca si mi-atz zice ELICOPTER...

iar daca nu imi stau palele pe casca, le-oi pune intre dublu-bixenoane si atunci cantati AVIOOOON CU MOTOOOOOORRRR...

 

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Perfect! Itzi raman dator.. Poate tzie nu tz`am zis, dar si la noi o sa fie o intrunire la care esti binevenit.

La fel ca si totzi TDM`istii :kiss:

 

/index.php?...l=motorock+2009

 

Multumesc de invitatie , dar tura asta ma sare, am de facut urgent un drum la Bucuresti, asa ca ramane sa ne cunoastem la Tg. Sec., oricum pun berea la rece ! Asfalt uscat ! :makeout: :drink: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de invitatie , dar tura asta ma sare, am de facut urgent un drum la Bucuresti, asa ca ramane sa ne cunoastem la Tg. Sec., oricum pun berea la rece ! Asfalt uscat !

 

 

AAsa!! Perfect o sa fie.. :makeout:

 

Asfalt uscat si tzie.. Sa nu uitzi de ceaun,. dak potzi.. Doar pe sambata o sa ne trebuiasca! :drink:

:rolleyes:

 

Hai ma.. Nici asa nu se poate... Voi ati luat razna.. Ii timpul sa va treziti!

 

Eu nu am toba centrala, doar cele 2 finale.. Pare k deocamdata functioneaza bine si asa.. Nu stiu de cat timp au fost tobele astea montate,... Eu am facut aproape 3000km cu ele, si pot sa zic k nu ma deranjeaza la drum lung. Peste 110hm/h nu`i mai aud sunetul doar vantul.

 

Am terminat si Crashbarurile.. :> Iata niste poze.. :kiss:

 

Pentru cine ar mai dori.. Discutam. :P

post-43888-1245687275_thumb.jpg

post-43888-1245687317_thumb.jpg

post-43888-1245687337_thumb.jpg

post-43888-1245687353_thumb.jpg

post-43888-1245687379_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am toba centrala, doar cele 2 finale.. Pare k deocamdata functioneaza bine si asa.. Nu stiu de cat timp au fost tobele astea montate,... Eu am facut aproape 3000km cu ele, si pot sa zic k nu ma deranjeaza la drum lung. Peste 110hm/h nu`i mai aud sunetul doar vantul.

Păi la tine s-a respectat principiul original al evacuării la TDM: two-in-one-in-two

Coturile sunt sudate împreună după care se despart către cele două tobe, despre care trebuie sa recunosc că sunt faine

Deci fiecare cilindru beneficiază de ambele tobe :)

 

 

 

nu vad ce treaba ar avea jigloarele cu scosu tobelor, hai ca sincronizarea sa zicem ca ar mai fi afectata cumva.

 

korben vi la tg secuiesc? ca sa imi faci si mie o sincronizare de carburatie? dau o bere

 

Nu vezi tu multe, dar te iertăm, că eÂşti de-al nostru

 

Nu vin

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele promise.

 

din pacate va trebui sa schimb placutele. cele existente mai au breo 3-4 mm pana la semnul producatorului dar problema ar fi ca ele s-au mulat pe discurile fostului propietar. pa prima testare nu am simiti mare lucru asa ca atunci ca o sa scot mobra la plimbarica va trebui sa fiu atent si sa evit franele brutale pana nu se aseaza placutele

 

 

 

 

din pacate la mine nu sunt asa. sunt ca in poza. nu se infileteaza. cotul ala e prins direct de cablu

 

 

PS au mai ramas 14 beri :)

Mersi ombre.. cam seamana dar nu rasare:D oricum apreciez gestul :) Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am cam (cuvant urat) pe mine, uitand ca am franele inca in rodaj m-am trezic ca tre sa fac dreapta in unghi de 90 de la 100km/h.

 

am franat cu fata si spatele dar nu a fost suficient ca sa ma inscriu pe traiectorie, astfel ca am continuat franarea doar cu spatele pentru ca am ajuns pe nisip, in momentul respectiv spatele s-a blocat si a fugit in stanga, astfel incat m-am dus de-a latul 15 metrii pe nisipul respectiv si m-am oprit la 20cm de bordura.

 

ce ma mir e ca nu am cazut , cred ca pe bicicleta nu reuseam ma mentin in echilibru, in schimb vaca am simtit-o exact ce si cum sa o tin, astfel incat am scapat intreg.

 

PS oricum fata franeaza acum mai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am cam (cuvant urat) pe mine, uitand ca am franele inca in rodaj m-am trezic ca tre sa fac dreapta in unghi de 90 de la 100km/h.

 

am franat cu fata si spatele dar nu a fost suficient ca sa ma inscriu pe traiectorie, astfel ca am continuat franarea doar cu spatele pentru ca am ajuns pe nisip, in momentul respectiv spatele s-a blocat si a fugit in stanga, astfel incat m-am dus de-a latul 15 metrii pe nisipul respectiv si m-am oprit la 20cm de bordura.

 

ce ma mir e ca nu am cazut , cred ca pe bicicleta nu reuseam ma mentin in echilibru, in schimb vaca am simtit-o exact ce si cum sa o tin, astfel incat am scapat intreg.

 

PS oricum fata franeaza acum mai bine :)

 

 

Mare atentie. Ma bucur ca ai scapat teafar. Ai grija si nu te increde in tine ....poate data viitoare nu va iesi chiar asa. Deci Easy Rider!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare atentie. Ma bucur ca ai scapat teafar. Ai grija si nu te increde in tine ....poate data viitoare nu va iesi chiar asa. Deci Easy Rider!

 

 

inca nu s-au asezat placutele la frana fata, probabil ca puteam sa iau curba daca la iesirea din ea ma duceam pe contrasens ..

 

am scapt asta conteaza data viitoare o sa fiu mai atent :) promit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci trebuie sa incalzesc putin motorul ca sa curga uleiul mai usor si sa se scurga bine, apoi trebuie sa urc motocicleta pe un suport de ala ca la motocicletele sport care se prinde la roata din spate (stiti voi de care vorbesc) si sa scurg uleiul bine si apoi sa pun pana ajunge la jumatatea hubloului.

multumesc de raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incalzeste-l bine, lasa uleui sa curga din el , din aman2 partile, hutzutzal bine sa curga afara tot si din jurul gaurilor, si umple.

 

eu nu iti recomand suportul ala penrtu cand torni uleiuri care nu au tzatzushca din aia foarte lunga pe sticla (alde repsol), ca o sa iti curga 100 ml la 2 ore inauntru in rezervoru de ulei (din cauza ca iti ridica curu la mobra si iti fura din ughiul si asa mare de inclinare la gatul ala de alimentare).

 

dupa ce torni pana la mijloc, dai drumu, lasa sa se incalzeasca, si urmareste gemuletul in timp ce te joci cu acceleratia, in blana - daca coboara sub minim, mai completeaza cate putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pravila din carte :

 

3,5 periodic oil change

3,6 with oil filter replacement

4,2 total amount

 

Destul de nasol cu 0,6 litri aia care raman in motor... si la 900 raman (teoretic sar si practic) 4,7-3,9=0,8 litri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de nasol cu 0,6 litri aia care raman in motor... si la 900 raman (teoretic sar si practic) 4,7-3,9=0,8 litri!

4,2 nu 4,7

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la mare ieri. am dat 205km pe ceas :disappointed:

 

consumul super oki la 120km/h a papat 5l si un pic :kick:

 

gare mai vine la targu secuiesc week-endu viitor?

 

linxule tre sa ne vedem sa iau marfa lu zoly ;)

 

iar Zoly daca nu vi cu salam d-ala bun nu-ti dau marfa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pixu meu:

 

 

am schimbat uleiul....si filtrul....

 

la completare am bagat 3,9 litri. Cand ma uitam la nivel era ok. Ieri ma uit din nou si vad ca e mult deasupra. Ce sa fac? Sa dau drumu din el pana ajung la nivel? Nu e prea bine sa circul cu ulei mai mult nu? Ce se poate intampla?

 

La Tg Secuiesc cine vine weekendu viitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incalzeste-l, tine-l la nivel si dai in gura din mie in mie sa vezi ca pe la 5 mii e mai aproape de minim decat de maxim (ar trebui). si daca ai depasit cu 100 ml maximu, dal dracu, numa sa strangi bine bushonu sa nu tzil scuipe afara pe acolo - cam atat cred ca se poate intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...