Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

pixu meu:

 

 

am schimbat uleiul....si filtrul....

 

la completare am bagat 3,9 litri. Cand ma uitam la nivel era ok. Ieri ma uit din nou si vad ca e mult deasupra. Ce sa fac? Sa dau drumu din el pana ajung la nivel? Nu e prea bine sa circul cu ulei mai mult nu? Ce se poate intampla?

 

La Tg Secuiesc cine vine weekendu viitor?

 

 

eu vin :disappointed:

 

nu stiu daca are ceva si eu am pus la fel prima data. :kick:

 

vorba aia: merge de rupe ;)

 

PS il poti trage cu o siringa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am niste probleme si cel putin o luna va sta.Dupa aceea am sa ma ocup de inmatriculare. Ma uit la ceas, greu trece timpul :kick:

 

 

la mien a durat 3 luni sa-l incalec, pana am luat permisu :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grea e limba română :disappointed:

de la Buc până la mare sunt 205 km dus-întors?

sau i-ai dat 205 km/h ?

 

 

i-am dat 205km/h

 

 

sunt vreo 230km de la buc pana la constanta :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe totzi!

 

Poate unii stiti deja, si mai multi nu. Sambata am fost internat in spital, din cauza ca vineri noaptea pe drum spre acasa am cazut cu motorul. Am alunecat pe o pata de nisip intr`o intersectie mai ciudata formata din 4 intrari. Acum am piciorul drept in ghips, cu o fereastra prin care imi schimba pansamentul din 2 in 2 zile. Am o plaga cusuta dar cam urata, in partea interioara a genunchiului. I s`a rupt la motor scaritza din dreapta, acesta mi`a facut plaga respectiva. Azi m`au lasat acasa din spital.

 

Motorul. ce sa zic.. Nu a patzit prea multe.. Tre sa schimb tobele, k cea din dreapta s`a facut "Sandvici" si nu prea cred k voi gasi una asemanatoara.

 

Ca si urmare, nu o sa mai particip la intrunirea Free Frog`s Riders in acest an. Poate vin la Daimler MC.. dak imi trece hrana asta de picior, si remediez motorul pana atunci.

 

@Linx, Cavaleru si Fotoc. In seara asta o sa va sun, fiecare stiti in legatura cu ce.

 

Sa aveti grija de voi!

 

Asfalt uscat, si drum bun sa avetzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe totzi!

 

Poate unii stiti deja, si mai multi nu. Sambata am fost internat in spital, din cauza ca vineri noaptea pe drum spre acasa am cazut cu motorul. Am alunecat pe o pata de nisip intr`o intersectie mai ciudata formata din 4 intrari. Acum am piciorul drept in ghips, cu o fereastra prin care imi schimba pansamentul din 2 in 2 zile. Am o plaga cusuta dar cam urata, in partea interioara a genunchiului. I s`a rupt la motor scaritza din dreapta, acesta mi`a facut plaga respectiva. Azi m`au lasat acasa din spital.

 

Motorul. ce sa zic.. Nu a patzit prea multe.. Tre sa schimb tobele, k cea din dreapta s`a facut "Sandvici" si nu prea cred k voi gasi una asemanatoara.

 

Ca si urmare, nu o sa mai particip la intrunirea Free Frog`s Riders in acest an. Poate vin la Daimler MC.. dak imi trece hrana asta de picior, si remediez motorul pana atunci.

 

@Linx, Cavaleru si Fotoc. In seara asta o sa va sun, fiecare stiti in legatura cu ce.

 

Sa aveti grija de voi!

 

Asfalt uscat, si drum bun sa avetzi!

 

 

sa-mi bag cocoselu cat ghinion :disappointed:

 

naspa faza cu picioru in ghips....

 

astept sa imi dai un telefon .

 

sanatate maxima, crasbaru si-a facut datoria??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Phiiiiiiiiiii, Zolika, bine ca esti ok. Motoru se repara. Dar tu nu trebuia sa dormi akolo la intrunire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dr_dejavu : sanatate maxima si recuperare rapida !

 

deci trebuie sa incalzesc putin motorul ca sa curga uleiul mai usor si sa se scurga bine, apoi trebuie sa urc motocicleta pe un suport de ala ca la motocicletele sport care se prinde la roata din spate (stiti voi de care vorbesc) si sa scurg uleiul bine si apoi sa pun pana ajunge la jumatatea hubloului.

multumesc de raspunsuri

 

Suport care se prinde la roata din spate = o pietricica sub cricul lateral ca sa stea verticala, dupa ce ai slabit inainte ce suruburi ai nevoie.

 

Daca ai 4TX, uleiul il pui cel mai frumos cu un cornet din hartie lucioasa, si daca ai si vreo carpa la indemana pe care sa o pui ca un guler sa nu murdaresti cu ulei, e si mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii stiti deja, si mai multi nu. Sambata am fost internat in spital, din cauza ca vineri noaptea pe drum spre acasa am cazut cu motorul.

Băăăă....

Bine că eÂşti bine, motorul cred că va merge bine o vreme Âşi fără una dintre tobe

io m-am supărat Âşi am plecat acasă, dar tu trebuia să rămâi la bogracs

AÂşa de tare m-au supărat organizatorii că nici nu am mai dorit să intru

 

Da' unde frast ai găsit intersecția aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce intrebam de chestia cu uleiul:

 

Ma gandesc ca e facut gen "vase comunicante" asa ca ce pare putin in chestia pe unde se toarna uleiul in alt vas poate fi si juma de litru.

 

Nu?!?

 

:disappointed: asa am invatat eu la orele de la scoala....

 

Zolika, nu iti trebuie tobe sa meri cu mobra, eu cand le-am schimbat ma-m dat 2 zile fara. E fooooarte misto...

 

Daca vrei iti pot da pe ale mele originalele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

ma gandesc si eu sa imi cumpar un tdm

vreau sa nu mai fac greseala de prima data cand am cumparat o mobra incomoda la drum lung pentru inaltimea mea. am 184/97...destul de mult pentru un en500...

vreau si eu un pic de ajutor...vreau sa incalec si eu un tdm inainte de a face urmatorul pas...

este cineva prin bucuresti care ma poate ajuta in acest sens?

 

 

 

Va salut pe totzi!

 

Poate unii stiti deja, si mai multi nu. Sambata am fost internat in spital, din cauza ca vineri noaptea pe drum spre acasa am cazut cu motorul. Am alunecat pe o pata de nisip intr`o intersectie mai ciudata formata din 4 intrari. Acum am piciorul drept in ghips, cu o fereastra prin care imi schimba pansamentul din 2 in 2 zile. Am o plaga cusuta dar cam urata, in partea interioara a genunchiului. I s`a rupt la motor scaritza din dreapta, acesta mi`a facut plaga respectiva. Azi m`au lasat acasa din spital.

 

Motorul. ce sa zic.. Nu a patzit prea multe.. Tre sa schimb tobele, k cea din dreapta s`a facut "Sandvici" si nu prea cred k voi gasi una asemanatoara.

 

Ca si urmare, nu o sa mai particip la intrunirea Free Frog`s Riders in acest an. Poate vin la Daimler MC.. dak imi trece hrana asta de picior, si remediez motorul pana atunci.

 

@Linx, Cavaleru si Fotoc. In seara asta o sa va sun, fiecare stiti in legatura cu ce.

 

Sa aveti grija de voi!

 

 

 

 

Asfalt uscat, si drum bun sa avetzi!

 

Trece si asta....sa ne iubim primarii...!!!!!!!!!!!

Un prieten de-al meu a iesit in peisaj cu un atv la 30km/h

Rezultat:

el fractura tibie si brat, multiple echimoze, prietena lui fisura pe coloana vertebrala C7

 

Asfalt uscat si fara nisip sau pietris

Sa auzim de bine

Editat de cristian72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi un nou TDM-ist s-a alaturat grupului. Am stat cu emotii pana la ora cand l-au adus.La o prima evaluare arata f. bine, suna frumos si optic e f bun.Oricum e un SH si daca in 500 km se intampla ceva atunci asta e.Sunt fff incantat e un motor de barbati.

 

Ca o povestioara, motorul este de culoare visinie si intamplarea face ca acum 3 ani cand aveam Yamaha FZR, fratele meu mi-a facut cadou o macheta de motocicleta dar in nestiinta lui a cumparat o Yamaha..... de care? da TDM...tot visinie (era o poza cu una si pe aici).Difera doar modelul macheta e model 2001, dar e o chestie nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi un nou TDM-ist s-a alaturat grupului. Am stat cu emotii pana la ora cand l-au adus.La o prima evaluare arata f. bine, suna frumos si optic e f bun.Oricum e un SH si daca in 500 km se intampla ceva atunci asta e.Sunt fff incantat e un motor de barbati.

 

Ca o povestioara, motorul este de culoare visinie si intamplarea face ca acum 3 ani cand aveam Yamaha FZR, fratele meu mi-a facut cadou o macheta de motocicleta dar in nestiinta lui a cumparat o Yamaha..... de care? da TDM...tot visinie (era o poza cu una si pe aici).Difera doar modelul macheta e model 2001, dar e o chestie nu?

Salutare si bine ai venit in grupul nostru, al TDM-istilor :kick:

Sa ai parte de noua ta motocicleta si sa aveti cati mai multi km impreuna, fara incidente.

 

 

Va salut pe totzi!

 

Poate unii stiti deja, si mai multi nu. Sambata am fost internat in spital, din cauza ca vineri noaptea pe drum spre acasa am cazut cu motorul. Am alunecat pe o pata de nisip intr`o intersectie mai ciudata formata din 4 intrari. Acum am piciorul drept in ghips, cu o fereastra prin care imi schimba pansamentul din 2 in 2 zile. Am o plaga cusuta dar cam urata, in partea interioara a genunchiului. I s`a rupt la motor scaritza din dreapta, acesta mi`a facut plaga respectiva. Azi m`au lasat acasa din spital.

 

Motorul. ce sa zic.. Nu a patzit prea multe.. Tre sa schimb tobele, k cea din dreapta s`a facut "Sandvici" si nu prea cred k voi gasi una asemanatoara.

 

Ca si urmare, nu o sa mai particip la intrunirea Free Frog`s Riders in acest an. Poate vin la Daimler MC.. dak imi trece hrana asta de picior, si remediez motorul pana atunci.

 

@Linx, Cavaleru si Fotoc. In seara asta o sa va sun, fiecare stiti in legatura cu ce.

 

Sa aveti grija de voi!

 

Asfalt uscat, si drum bun sa avetzi!

Zoli, fate bine tata, caci mai avem drumuri de batut pe tdm.

Imi pare rau sa aud vestea asta, dar ma bucur ca nu s-a intamplat mult mai grav.

Oricum mobra se repara, ca doar e fier

Insanatosire grabnica iti uram eu si Maia ;)

 

Numai bine

 

pixu meu:

 

 

am schimbat uleiul....si filtrul....

 

la completare am bagat 3,9 litri. Cand ma uitam la nivel era ok. Ieri ma uit din nou si vad ca e mult deasupra. Ce sa fac? Sa dau drumu din el pana ajung la nivel? Nu e prea bine sa circul cu ulei mai mult nu? Ce se poate intampla?

 

La Tg Secuiesc cine vine weekendu viitor?

Floriane, nu-ti fa mari probleme cu nivelul uleiului, caci si eu cand am schimbat ultima oara uleiul (acum 2000 km), ma adaugat peste nivelul maxim si nu e nici o problema, mobra merge perfect.

Parerea mea e sa-l lasi asa, caci sigur nu se va intampla nimic, oricum data viitoare vei stii sa nu adaugi mai mult.

Numai bine si asfalt uscat :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet rugamintea!!

 

Salutare!

ma gandesc si eu sa imi cumpar un tdm

vreau sa nu mai fac greseala de prima data cand am cumparat o mobra incomoda la drum lung pentru inaltimea mea. am 184/97...destul de mult pentru un en500...

vreau si eu un pic de ajutor...vreau sa incalec si eu un tdm inainte de a face urmatorul pas...

este cineva prin bucuresti care ma poate ajuta in acest sens?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet rugamintea!!

 

 

la marimea ta o sa iti vina numai bine tdm-ul, linx are inaltimea ta parca,

 

ma ofer eu sa te ajut cu problema, dupa ora 18.30 langa gara obor stau.

 

uite numaru meu

0722905025 - cristi

 

sunama oricand dupa ora asta daca vrei sa imi incaleci mobra.

 

bafta.

 

De azi un nou TDM-ist s-a alaturat grupului. Am stat cu emotii pana la ora cand l-au adus.La o prima evaluare arata f. bine, suna frumos si optic e f bun.Oricum e un SH si daca in 500 km se intampla ceva atunci asta e.Sunt fff incantat e un motor de barbati.

 

Ca o povestioara, motorul este de culoare visinie si intamplarea face ca acum 3 ani cand aveam Yamaha FZR, fratele meu mi-a facut cadou o macheta de motocicleta dar in nestiinta lui a cumparat o Yamaha..... de care? da TDM...tot visinie (era o poza cu una si pe aici).Difera doar modelul macheta e model 2001, dar e o chestie nu?

 

 

welcome to the club :disappointed:

 

hai cu pozele

 

sa va stapaniti sanatosi unu pe altu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.

 

as vrea, nu stiu daca s-a mai facut asta sa aflu cat mai multe id-uri de mess, mai schimbam impresii si ne mai ajutam in caz de nevoie sau pe timpul iernii mai stam la taclale.

 

ID: Yamahaia

 

Stima multa si imi pare bine ca am reintrat in lumea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...