Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

pai daaa normal am facut curatirea reglarea acelor montat la loc si dupa sincronizat ......care e faza cu iridium chear merita invastitia ...respect.

NU

Ai fost corigent la limba romana sau scrii asa la misto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

NU

Ai fost corigent la limba romana sau scrii asa la misto?

 

 

 

 

Tu esti perfect???sau???Ma gandeam,ca poate imi raspunzi la intrebare cand colo ....perfectul insusi,neputind sa nu se faca observat a dat duma cu corigenta.Omule de ce insisti sa imi faci observatii?Ca nu e prima data.Chiar vrei sa nu mai scriu pe forumu asta?Sunt prea multi TDM-isti??Sau care e problema ta?????Eu unul am 30 de ani si am terminat ceva scoli,acum nush tu ce varsta poti avea de vorbesti de corigenta????E obligatoriu si musai sa se scrie cu majuscule,virgule si alte cele????Sau poate esti prof de limba romana,sau poate esti perfect,sau poate nu ai loc de exprimarea libera la care mi-am castigat si eu dreptul...chiar mi se pare o chestie de prost gust sa faci observatie ....sigur nu esti critic de limba si literatura romana,atunci sigur sunt de un lucru...nu ai cei 7 ani de acasa.... :)

Mesaj completat

AGILULE,VIGILENTULE,IRONICULE .... CARE ESTI TU . :)

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul motor de TDM cu bujii iridium care il stiu este cel de pe SuperTenere-ul lui Cristi-mic care are deja 30.000km cu acele bujii. El e foarte multumit de iridium. Eu abia am pus dar nu am apucat sa ma plimb pt ca inca nu-s recuperat nici 60%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@97TDM: omule, nu te repezi asa, userul pe care-l bestelesti nu merita tratamentul ! urmareste-i posturile (inca de pe vremea cind nu erai forumist) si o sa vezi ce tip e ...

cit priveste observatia lui, eu as zice ca-i pertinenta ! daca tot avem scoli (adica le-am parcurs cursurile) hai sa incercam sa prezervam ce a mai ramas din limba romana ... nu-i suficient ca o marteleaza "formatorii de opinie" gen mircea badea sau altii de teapa lui ?

noi ar trebui sa ne mentinem un anumit nivel daca nu cumva sa incercam sa trecem deasupra ...

 

ce n-ai vazut in raspunsul lui e ca a subliniat (majuscule) faptul ca nu merita sa dai de 5 ori pretul unei bujii normale pe una care n-o sa faca din calul tau un inorog, daca-mi este permisa comparatia :) ...

asadar, daca-mi permiti un sfat, chiar daca te enerveaza o replica, incearca sa o ignori ...

bunicul meu spunea ca daca n-ai nimic bun de spus, uneori e mai bine sa taci !

respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

97TDM, nu crezi ca remarca ta este putin deplasata ?

 

 

 

Flavius!!!!!! esti cumva partial sau mi se pare???da CORIGENTULE nu ti se pare deplasat ....eu unu imi vad lungu nasului si in plus vad de subiectele care se discuta daca pot sa ajut sau nu,nu sa dau meditati la limba romana....de pilda,respect CAVALERULUI a raspun frumos fara sa il deranjeze lipsa virgulelor si alte cele ....one more time RESPECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brake shims se cheama tablitele alea si se pun ca sa nu scartaie. Nu e obligatoriu sa scartaie fara ele, dar cica au si alte functii: http://auto.howstuffworks.com/auto-parts/b...rake-shims2.htm

 

multumesc. m-am lamurit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@97TDM: omule, nu te repezi asa, userul pe care-l bestelesti nu merita tratamentul ! urmareste-i posturile (inca de pe vremea cind nu erai forumist) si o sa vezi ce tip e ...

cit priveste observatia lui, eu as zice ca-i pertinenta ! daca tot avem scoli (adica le-am parcurs cursurile) hai sa incercam sa prezervam ce a mai ramas din limba romana ... nu-i suficient ca o marteleaza "formatorii de opinie" gen mircea badea sau altii de teapa lui ?

noi ar trebui sa ne mentinem un anumit nivel daca nu cumva sa incercam sa trecem deasupra ...

 

ce n-ai vazut in raspunsul lui e ca a subliniat (majuscule) faptul ca nu merita sa dai de 5 ori pretul unei bujii normale pe una care n-o sa faca din calul tau un inorog, daca-mi este permisa comparatia :) ...

asadar, daca-mi permiti un sfat, chiar daca te enerveaza o replica, incearca sa o ignori ...

bunicul meu spunea ca daca n-ai nimic bun de spus, uneori e mai bine sa taci !

respect !

 

 

Omule eu daca pot sa ajut ,ajut,raspund ce nu intelegi ?da ma deranjat observatia si amraspuns caatare,asa cum te deranjeaza si pe tine ca eu il ''belesc'' .nu am nimic personal cu omu....daca nu ma poate ajuta,sau inghiti sa ma ignore si sa se abtina de la observatii,ca nici macar nu ne cunoastem.ai priceput sau????cred ca sunt destul de respectuos,asa ca nu merit tratamentu,iar daca ma ataci raspund ca atare...poate si eu sunt un om de milioane...pe viitor rog abtineri.daca nu la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate incetati odata ca sa nu va dau Warn. si fac si posturi invizibile. discutiile astea purtatile pe PM.

 

Va multumesc pt intelegere.

 

PS: 97TDM ti-am raspuns mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate incetati odata ca sa nu va dau Warn. si fac si posturi invizibile. discutiile astea purtatile pe PM.

 

Va multumesc pt intelegere.

 

PS: 97TDM ti-am raspuns mai sus.

 

 

 

Am vazut,si laudat faptul ca poti face abstractie de la gramatica si am laudat,si apreciat lucrul asta,ca poti raspunde fara sa te intereseze anumitele greseli,ptr ca asa e normal....multumesc frumos.Daca crezi ca am vreo vina poti bana useru 97TDM.Oricum am sa ma abtin de la a mai scrie ceva pe forumul acesta ....respect. :)

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule eu daca pot sa ajut ,ajut,raspund ce nu intelegi ?da ma deranjat observatia si amraspuns caatare,asa cum te deranjeaza si pe tine ca eu il ''belesc'' .nu am nimic personal cu omu....daca nu ma poate ajuta,sau inghiti sa ma ignore si sa se abtina de la observatii,ca nici macar nu ne cunoastem.ai priceput sau????cred ca sunt destul de respectuos,asa ca nu merit tratamentu,iar daca ma ataci raspund ca atare...poate si eu sunt un om de milioane...pe viitor rog abtineri.daca nu la drum.

 

aici e un spatiu public, unde tu si ceilalti au cam aceleasi drepturi ...

nu poti sa-mi spui sa iau viteza fiindca nu-ti place ce spun si in acelasi timp sa astepti de la altii sa-ti dea sfaturi sau sa te ajute, atit timp cit nu te deranjeaza ... ma rog, asta-i opinia mea !

adica aici sunt cam toti la fel, nu unii buni si unii rai !

in plus, daca vrei respect, trebuie sa-l arati intii, nu sa sari la "bataie" cum cineva te deranjeaza ...

in parte imi spun si mie treaba asta pentru ca si eu sunt "iute la minie", mai iute ca ardeiul iute :) !

 

pune-l pe lista de "ignore" si atit ... inca o data, parerea mea ! e felul cel mai elegant de a rspunde unei insulte, fie ea reala sau inchipuita !

 

parerea mea, :) !

 

LE tocmai ma intrebam cind intervine pastratorul bunei reguli, pe numele lui de forumist Cavaleru :D ?

Editat de ache2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e un spatiu public, unde tu si ceilalti au cam aceleasi drepturi ...

nu poti sa-mi spui sa iau viteza fiindca nu-ti place ce spun si in acelasi timp sa astepti de la altii sa-ti dea sfaturi sau sa te ajute, atit timp cit nu te deranjeaza ... ma rog, asta-i opinia mea !

adica aici sunt cam toti la fel, nu unii buni si unii rai !

in plus, daca vrei respect, trebuie sa-l arati intii, nu sa sari la "bataie" cum cineva te deranjeaza ...

in parte imi spun si mie treaba asta pentru ca si eu sunt "iute la minie", mai iute ca ardeiul iute :) !

 

pune-l pe lista de "ignore" si atit ... inca o data, parerea mea ! e felul cel mai elegant de a rspunde unei insulte, fie ea reala sau inchipuita !

 

parerea mea, :) !

 

LE tocmai ma intrebam cind intervine pastratorul bunei reguli, pe numele lui de forumist Cavaleru :D ?

 

reciteste posturile mele si vezi daca am fost respectuos,e simplu.nu sunt nesimtit si nici iute la manie,nu o sa stau cand u dai(nu tu personal)...ai zis bine daca eu vreau sa scriu intruna fara spativirgulesialteceleeproblemamea,sa nu mi se raspunda deloc decit sa imi raspunzi asa ...nu cred ca am eu vreo vina,ca doar nu eu am facut observatii ....alooo domnu vezi ca o arzi la misto sau esti corigent...ok...cred ca am fost corect si respectuos pana acum.....indiferent ce sa discutat.si cu asta am incheiat subiectul(e).RESPECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... poate incetati odata ca sa nu va dau Warn ...

 

domnu', domnu', as vrea si io vo doua sute da grame de warn d'ala, cum ii zice, Doamne iarta-ma, daca aveti :)

la un singur pahar, va rog !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, am facut invisible toata cearta pt ca vad ca nu va opriti.

Mesaj completat

PS nu dau ban. warn-ul e un fel de averisment. in fine. va rog incetati si folosti mesajele private pt astfel de conversatii pt ca pe 90% din cei care posteaza aici nu suntem interesati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, am facut invisible toata cearta pt ca vad ca nu va opriti.

Mesaj completat

PS nu dau ban. warn-ul e un fel de averisment. in fine. va rog incetati si folosti mesajele private pt astfel de conversatii pt ca pe 90% din cei care posteaza aici nu suntem interesati.

 

 

 

 

ok....macar asa ne cunoaste lumea .....

Mesaj completat

ieri am achizitionat un topcase moto detail mare de 2 casti,l-am si montat dar azi am dus capacu la vopsit culoararea motocicletei ...abia astept sa il montez..... :)

Mesaj completat

ok....macar asa ne cunoaste lumea .....

Mesaj completat

ieri am achizitionat un topcase moto detail mare de 2 casti,l-am si montat dar azi am dus capacu la vopsit culoararea motocicletei ...abia astept sa il montez..... :)

aaa....si am montat in stanga si in dreapta ceasurilor 2 brichete ....instalatie pe siguranta frumos...sunt foarte practice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cit a costat, de unde ?

 

@Cavaleru: si cu warn-ul meu, cum ramine :) ? ca ma bazam pe el ...

de la noi din TM a fost mega pret 150 de lei nou nout cu 2 chei,ca extrase portbagj suplimentar de se pune deasupra pe capac ....singura problema dar care sa rezolvat a fost placa de prindere nu era originala dar noua..am modificato in 15 minute si acum e ok.

Mesaj completat

de la noi din TM a fost mega pret 150 de lei nou nout cu 2 chei,ca extrase portbagj suplimentar de se pune deasupra pe capac ....singura problema dar care sa rezolvat a fost placa de prindere nu era originala dar noua..am modificato in 15 minute si acum e ok.

cica de pe louis ar fi fost comandat ....sper ca de topcase ma intrebai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai au ? daca da, vreau si eua, mama ei de treaba !

dau o lada de bere :) ! si o tuica !

 

da, de topcase !

hai ca trec pe PM sa nu ne certe Cavaleru :) !

Editat de ache2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai au ? daca da, vreau si eua, mama ei de treaba !

dau o lada de bere :) ! si o tuica !

 

da, de topcase !

hai ca trec pe PM sa nu ne certe Cavaleru :) !

 

din pacate era singura,dar incearca pe louis ...mai avea omu ceva dar mici ...nu e treaba cu alea mici...

Mesaj completat

SCUZE TUTUROR :D

Mesaj completat

Vand placa prindere top case MONOKEY ptr GIVI ......

-semnalizari *4 bucati originale TDM 850 .....

-manete frina si ambreiaj originale TDM 850....

-ghidon complet TDM 850 original .....

-manusi Spidi ca noi marimea S ....

-baterie gel folosita 2 luni ..... preturi negociabile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am topcase dala mic, incape 1 casca iar cand plec la drum lung pot sa pun acolo haine pe 2-3 zile si 1 pereche de papuci, nu bocanci :)

am facut si o inventie de am prins talpa topcaseului direct de aripioara spate. sta foarte bine si imi place ca nu e asa de inaltat.

 

post-22735-1280401174_thumb.jpg

 

poze cu inventia ca am promis-o de ceva vreme...( scuzati mizeria dar la cluj tot ploua..)

post-22735-1280401520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata OK, zic eu ... e stabila traznaia ? la cum arata ar trebui sa fie !

 

a propos de marimea (cica marimea nu conteaza, nu :) ) lu' topcase asta: eu unul nu ma vad facind plimbari lungi de ordinul zilelor sau cine stie ce tururi ..

vreau sa am o alternativa la rucsac si ceva in ce sa-mi tin casca ca sa n-o las agatata la sa (deh, tenteaza) si eventual daca trec prin piata si iau 3 castraveti si un kil de rosii sa am unde sa le pun ...

in general merg singur pe mobra (nevasta e anti) deci n-ar fi o obligatie sa adaposteasca 2 casti ...

si cind am sa-mi convinf nevasta sa se suie pe motor deja stiu ca o sa fie nevoie de inca unul :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata OK, zic eu ... e stabila traznaia ? la cum arata ar trebui sa fie !

 

a propos de marimea (cica marimea nu conteaza, nu :) ) lu' topcase asta: eu unul nu ma vad facind plimbari lungi de ordinul zilelor sau cine stie ce tururi ..

vreau sa am o alternativa la rucsac si ceva in ce sa-mi tin casca ca sa n-o las agatata la sa (deh, tenteaza) si eventual daca trec prin piata si iau 3 castraveti si un kil de rosii sa am unde sa le pun ...

in general merg singur pe mobra (nevasta e anti) deci n-ar fi o obligatie sa adaposteasca 2 casti ...

si cind am sa-mi convinf nevasta sa se suie pe motor deja stiu ca o sa fie nevoie de inca unul :) ...

 

 

cand o sa vrea si nevasta pe motor o sa ai nevoie de 2 coburi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...