Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

inrebare rapida off topic:

 

Stie careva cam cum se calculeaza durata de viata a unui motor? vreau sa restaurez un motor de vt 500 E care are 97700 km... si tot caut rapuns la intrebarea "daca merita ?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

inrebare rapida off topic:

 

Stie careva cam cum se calculeaza durata de viata a unui motor? vreau sa restaurez un motor de vt 500 E care are 97700 km... si tot caut rapuns la intrebarea "daca merita ?"

Andrei, te apuci de bobberit?

post-25487-1295990528_thumb.jpg post-25487-1295990541_thumb.jpg

 

Parerea mea e ca o sa te cam coste bobbarela lui. Mai bine il lasi asa, in starea in care e acum. Nu-i modifica design-ul, daca vrei cu adevarat sa-ti modifici o motocicleta facand-o bobber, cea mai potrivita e un chopper, plus ca e si ieftin in al modifica. Insa VT-ul e un naked si cam greu il poti face bobber, plus ca o sa te coste.

Insa poti lua mobra aceasta, sa o intretii bine si sa mergi cu ea asa cum este, nemodificand-o, mai ales ca ai gasit-o la 2000 lei.

 

ps: arata foarte bine, avand in vedere varsta ei. http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...985-346970.html

Bafta :lol:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp mi-a venit anvelopa fata si deja sunt cam sceptic :) Arata f fain ptr off, dar curbura e mai putin accentuata (e mai plata) si daca pur si simplu o dau de-a dura pe parchet aud huruitul crampoanelor. Astept sa se duca zapada si o s-o testez cu adevarat.

 

Pai da' tu te dai cu mobra pe parchet? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp mi-a venit anvelopa fata si deja sunt cam sceptic :) Arata f fain ptr off, dar curbura e mai putin accentuata (e mai plata) si daca pur si simplu o dau de-a dura pe parchet aud huruitul crampoanelor. Astept sa se duca zapada si o s-o testez cu adevarat.

 

ce anvelopa este? ca nu am vazut ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce anvelopa este? ca nu am vazut ....

Pirelli MT60. E cam intre astea doua din poza, ca dimensiune si aspect: http://alpha.messageboard.nl/182/files/182/pirelli_mt60.jpg

Si pana acum n-am avut decat parchet la dispozitie... astept sa iasa ghioceii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai sexy lucru care l-am vazut in Zakynthos :)

Putea sa-i lase totusi suportul spate, nu mi se pare ca da mai bine fara el... Tobele sunt misto.

Mesaj completat

catre toata suflarea: doar eu am primit pe mail 17 notificari de la comunitatea moto cu privire la post-ul lui linx?

Huh? Eu sigur n-am primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

catre toata suflarea: doar eu am primit pe mail 17 notificari de la comunitatea moto cu privire la post-ul lui linx?

Eu nu am primit nici o notificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pirelli MT60. E cam intre astea doua din poza, ca dimensiune si aspect: http://alpha.messageboard.nl/182/files/182/pirelli_mt60.jpg

Si pana acum n-am avut decat parchet la dispozitie... astept sa iasa ghioceii.

 

semana nu K60-ul dici o sa fie tare zgomotos :D

 

sper sa te obisnuiesti altfel te vad ca le schimbi. dar intrebarea mea este vrei sa faci si off road de ti-ai luat caucioacele astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semana nu K60-ul dici o sa fie tare zgomotos :D

 

sper sa te obisnuiesti altfel te vad ca le schimbi. dar intrebarea mea este vrei sa faci si off road de ti-ai luat caucioacele astea?

MT60 e cel mai probail originea K60ului ca idee. Insa are crampoane foarte mici (verical vorbind) si cu foarte putin spatiu intre ele. Este, in cel mai bun caz, comparabil cu Dunlop Trailmax sau Continental ContiEscape. Nicidecum cu K60 sau alte gume "50/50". Din spusele posesorilor, nu face mare lucru in off.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma dispera motocicletele cu numarul prins in sistemul ala ..

La greci TDMul tine si de motocicleta de cocalareala, cum mai sunt supersportivele pe la noi si asa se explica pozitionarea numarului. Si ca tot veni vorba de greci, clar sunt mai curentati... Anul trecut, la un moment dat se adunasera pe autostrada din nord (dinspre Svilengrad) cred ca vreo 200 de motoare lejer, opriti undeva pe langa o benzinarie. Politie langa ei, parea ceva organizat... iar baietii mai trageau liniute incolo-incoace, ridicat pe-o roata, 250+ kmh, vrum vrum etc.

Mesaj completat

MT60 e cel mai probail originea K60ului ca idee. Insa are crampoane foarte mici (verical vorbind) si cu foarte putin spatiu intre ele. Este, in cel mai bun caz, comparabil cu Dunlop Trailmax sau Continental ContiEscape. Nicidecum cu K60 sau alte gume "50/50". Din spusele posesorilor, nu face mare lucru in off.

Intr-adevar, e o anvelopa trail / soft enduro etc. si e mai street decat K60ul. Nu am intentia sa fac offroad cu mobra, vreau doar sa pot razbi prin anumite portiuni. Daca reusesc asta si pot sa merg decent si pe asfalt, ma declar super multumit. Pe spate as baga un K60 Scout, care pare o anvelopa f desteapta si sper sa imi dea un plus de tractiune in noroaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueeeeeeiii! ati înviat? :D

LinX, astept un review despre Pirelli in maniera ta caracteristică, pe site-ul de specialitate

 

salutare .am in plus un top case de vanzare pt cine are nevoie pretul e de 250 ron aproape nou

Marca?

Capacitatea?

Sistemul de prindere?

Număr de chei?

Eventual imagine cu sistemul de alimentare a becurilor/ledurilor de sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueeeeeeiii! ati înviat? :D

LinX, astept un review despre Pirelli in maniera ta caracteristică, pe site-ul de specialitate

 

 

Marca?

Capacitatea?

Sistemul de prindere?

Număr de chei?

Eventual imagine cu sistemul de alimentare a becurilor/ledurilor de sus

cred ca e kappa asa am dedus eu dupa modul de prindere,este de 52 L are 2 chei

una buna una ruptapost-34603-1296589332_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat peste un meserias din codlea,( zice ca se stie cu Korben de pe forumu transalp), care mestereste cutii laterale, cricuri si crashbaruri. Astea pana acum pt transalp le-a facut. Daca mai vrea careva cric sau crash( va pot ajuta deocamdata doar pe cei cu 900), eu ma pregatesc sa aranjez un "randevu" cu omu pt masuratori. Cric central cam la 150 ron. Daca e comanda mai mare poate mai scade omu. Numa zic:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...