Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Vizitator CristiBoroi

Comparand cu mobra pe care am avut-o inainte, mi se pare ok. Cam la fel de tare trebuie sa ma opintesc si in asta ca sa o dau jos de pe cric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am refacut si eu saua la DArian si tin sa-i multumesc si pe aceasta cale, a facut o treaba minunata, e meserias, il recomand cu cea mai mare incredere. pun si niste poze pentru cei care sunt interesati iar contactul il gasiti pe aici pe forum.

post-4036-1304136359_thumb.jpg

post-4036-1304136369_thumb.jpg

post-4036-1304136377_thumb.jpg

post-4036-1304136384_thumb.jpg

post-4036-1304136399_thumb.jpg

post-4036-1304136412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cavaleru

2. Rocker + Maia

3. Andrei Ganea + Ana

4. Barboge

5. Leaveyou

6. Stefancst

7. _Blade_ + Roxana

8.

 

 

Nu am mai fost pe traseul acesta pana la lac. Credeti ca se topeste zapada pana atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai fost pe traseul acesta pana la lac. Credeti ca se topeste zapada pana atunci?

 

Daca nu se topeste nu-i bai, ne luam si schiurile cu noi! :P

Si, oricum, aduce Andrei o solutie de topit zapada excelenta! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pai baga si tu o poza sa vedem si noi cum arata , poate si un cod louis (pentru cote).

- scuze ptr intirziere ...revin si cu codul probabil maine ....

Mesaj completat

1. Cavaleru

2. Rocker + Maia

3. Andrei Ganea + Ana

4. Barboge

5. Leaveyou

6. Stefancst

7. _Blade_ + Roxana

8. Jerlo

9.Dan(97TDM)+Carmen

10.

Editat de 97TDM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am refacut si eu saua la DArian si tin sa-i multumesc si pe aceasta cale, a facut o treaba minunata, e meserias, il recomand cu cea mai mare incredere. pun si niste poze pentru cei care sunt interesati iar contactul il gasiti pe aici pe forum.

Frumoasa sa.

Sa o folosesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la Harley si am vazut un TDM 4TX negru cu nr. de inmatriculare B-08-AOD. Nu am reusit sa identific cine era proprietarul. Este vreunul dintre noi?

In alta ordine de idei, se pare ca H&D ramane unul dintre cei mai tari producatori moto. M-am plimbat cu un Cross Bones si, cu toate ca sunt iubitor de Triumph, nu-mi mai venea sa ma dau jos de pe el. A fost fantastic!

post-44495-1304229308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cavaleru

2. Rocker + Maia

3. Andrei Ganea + Ana

4. Barboge

5. Leaveyou

6. Stefancst

7. _Blade_ + Roxana

8. Jerlo

9.Dan(97TDM)+Carmen

10. LinX + Adela

11.

 

Nu am mai fost pe traseul acesta pana la lac. Credeti ca se topeste zapada pana atunci?

Daca este vorba de Transalpina - partea sudica, putin probabil sa se topeasca toata zapada de pe traseu pana la inceputul lui iunie. In rest nu prea ar avea pe unde sa mai fie zapada, cel mult niste noroaie pe portiunea neasfaltata dinspre Sugag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ar fi ideeal sa se stie exact locatia,adica care parte a lacului si mai ales daca se poate sa fie si cazare aproape in zona.

Mesaj completat

- am inteles dintrun topic de aici de pe motociclism ca e crima sa ajungi la vidra lac,mai ales prin punctul NOVACI,deci daca se poate sa stim exact pe unde este cel mai bine sa venim ca sa ne scapam de probleme cei cu gume de strada.multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc, ca ne vom intalni in partea sudica a lacului(Arefu, daca nu ma insel). Spuneti la ce ora sa ajungem acolo. Si chiar, unde naiba ne intalnim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am refacut si eu saua la DArian si tin sa-i multumesc si pe aceasta cale, a facut o treaba minunata, e meserias, il recomand cu cea mai mare incredere. pun si niste poze pentru cei care sunt interesati iar contactul il gasiti pe aici pe forum.

 

Foarte frumoasa saua ! Oare se poate face ceva similar la 3VD? Vreau sa o fac cat mi comoda pentru pasager!

Evident revin si cu o ... intrebare : Ce ulei se foloseste la modelul 3VD : 10W40sau 10W30 si ce tip semisintetic,sintetic etc? {in manual nu se specifica doar 10W40 sau 10W30}.

Am diponibil 4l de Repsol 10W40 FULL SINTETIC este OK?

Multumesc!

Mesaj completat

am refacut si eu saua la DArian si tin sa-i multumesc si pe aceasta cale, a facut o treaba minunata, e meserias, il recomand cu cea mai mare incredere. pun si niste poze pentru cei care sunt interesati iar contactul il gasiti pe aici pe forum.

 

Foarte frumoasa saua ! Oare se poate face ceva similar la 3VD? Vreau sa o fac cat mi comoda pentru pasager!

Evident revin si cu o ... intrebare : Ce ulei se foloseste la modelul 3VD : 10W40sau 10W30 si ce tip semisintetic,sintetic etc? {in manual nu se specifica doar 10W40 sau 10W30}.

Am diponibil 4l de Repsol 10W40 FULL SINTETIC este OK?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ar fi ideeal sa se stie exact locatia,adica care parte a lacului si mai ales daca se poate sa fie si cazare aproape in zona.

Mesaj completat

- am inteles dintrun topic de aici de pe motociclism ca e crima sa ajungi la vidra lac,mai ales prin punctul NOVACI,deci daca se poate sa stim exact pe unde este cel mai bine sa venim ca sa ne scapam de probleme cei cu gume de strada.multumiri.

 

locatia este in nordul lacului. Cum vii dinspre voineasa cand ajungi la lac o iei spre dreapta si urci spre hotelul abandonat. se vede de la lac. e usor de ajuns.

 

Ca traseu cel sigur este sa veniti pe Valea Oltului la Brezoi se face dreapta (cei care vin din nord) si respectiv stang (cei care vin din sud) si se continua drumul spre Voineasa si apoi mai departe pana la lac.

 

Pt cei care vin din nord mai puteti incerca sa veniti pe Sebes - Obarsia lotrului. Drumul este SUPERB dar nu stiu daca la data aceea va fi zapada topita, teoretic nu ar mai fi. oricum o sa ma urmaresc pe formul sa vad dacatrece cineva pe acolo.

 

Drumul Novaci - Obarsia Lotrului - Lacul Vidra il vom face in ziua de sambata.

 

Din Bucuresti eu voi pleca pe la un 8 maxim 9, vineri dimineata. Teoretic la 12 o sa fiu acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...