Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact asa e, insa e manufacturat de mine :) La pegaso a rezistat, insa nu prea imi inspira incredere prinderea gps-ului pe suport, in cele 4 picioruse, m-as gandi la altceva...sa vad ce iese.

 

PS: se ia o teava din pvc (un T), se taie partea de sus a T-ului in 2, se bate un dop tot din pvc in partea de jos si se prinde de dop placa GPS-ului. Si gata suportul. Asta ca nu gasisem ceva in genul celui prezentat de colegul gsm.

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senzorul de criic e ok.

o sa merg pe fire sa vad unde se duc, si unde e intrerupt semnalul.

 

Revin cu problema senzorului de la comutatotul la maneta de ambreiaj.

Am verificat continuitatea pe fire, si semnalul merge pana in momentul in care intra in releul de sub sa.

Stie cineva pe care pin trebuie sa dea releul semnalul mai departe, sau cum sa vad daca intr-adevar trebuie schimbat releul ?

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blocul de diode este in releul de tensiune.

Din cauza ca este .gif, situl asta a incarcat poza naspa. Ii schimb formatul si o bag din nou.

post-66511-0-35574100-1371624673_thumb.jpg

Editat de gms245
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blocul de diode este in releul de tensiune.

Din cauza ca este .gif, situl asta a incarcat poza naspa. Ii schimb formatul si o bag din nou.

nu la tensiune ma refer.

ansamblul de intrerupatoare cascadate (ambreiaj+cric+senzor neutru ) au pe undeva ceva dioda. la kawa diodele erau undeva in spatele blocului de sigurante. am avut o dioda strapunsa si din cauza ei a trebuit sa anulez senzorul de la maneta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am o intrebare,ce fel de becuri la far se gaseste pe tdm4tx,vorbesc de cele care nu au suferit modificari,ca as vrea sa pun ceva halogen,ca sa nu stau cu farurile desfacute le cumpar si le si pun,bafta la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce-mi aduc aminte sunt H1 pe faza scurta si H3 pe faza lunga. Cel putin asa era la mine.

Si, da, asa cum spune Patrick, nu-i nevoie decat sa te uiti pe sticla farului ca scrie acolo ce bec ai inauntru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...