Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Merci Liviu, pana la urma am imprumutat una de la YBRul Ilincai, pana il rezolvam cu pompa de benzina.

 

Acum am alta intrebare, are cineva cumva un cap de loobman de vanzare?

 

Multam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci Liviu, pana la urma am imprumutat una de la YBRul Ilincai, pana il rezolvam cu pompa de benzina.

 

Acum am alta intrebare, are cineva cumva un cap de loobman de vanzare?

 

Multam :cheers:

 

Si eu l-am pierdut. Treci pe la hala sa-ti fac si tie ce am facut la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poprul TDM-ist care e interesat in a participa la Intrunirea Nationala TDM Hellas, care va avea loc in perioada 13-15 septembrie 2013 la Eritrea sa se anunte aici sau pe TDM Romania. Primele trei motoare inscrise vor beneficia de cazare gratuita intr-un hotel foarte fain, prin bunavointa TDM Hellas!

Hai, usurel, nu dati navala!

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai tu nu erai plecat in vacanta ? Ce-ai facut, te-ai si intors ?

Va place terasa aia de pe Matei Voievod, bag seama. Bine, poate trec si eu joi pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze azi :) asta noapte am incercat io o poza cu telefonu.... da totusi e telefon nu camera semiprofi =))

 

 

aaa si tre sa studiez problema montarii de beeace mai sanatoase. m-am invatat prost cu bixenonul de il aveam la t-cat....



post-12078-0-78034100-1377075134_thumb.jpg

 

 

iaca si poza

 

 

 

in speranta ca mentinem topicul curat, astept pe pm mesaje gen " baaaaa ce mama zmeilor ca alalta era mai buna :tomato:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in speranta ca mentinem topicul curat, astept pe pm mesaje gen " baaaaa ce mama zmeilor ca alalta era mai buna :tomato:

Daca imi permiti....BAAA ce marfa e! Sa ai numai clipe frumoase in saua ei iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze azi :) asta noapte am incercat io o poza cu telefonu.... da totusi e telefon nu camera semiprofi =))

 

 

 

aaa si tre sa studiez problema montarii de beeace mai sanatoase. m-am invatat prost cu bixenonul de il aveam la t-cat....

 

attachicon.gifIMG_1282.JPG

 

 

iaca si poza

 

 

 

in speranta ca mentinem topicul curat, astept pe pm mesaje gen " baaaaa ce mama zmeilor ca alalta era mai buna :tomato:

 

Bravo! Felicitari pentru achizitie, e frumoasa foc.

 

@Leaveyou: Da, seamana cu a lui Cody, dar nu e. El are un lup pictat pe carena frontala.

561558_483270685016806_18933912_n.jpg

Editat de gms245
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de urari,
nici nu va imaginati ce zambet aveam aseara pe mecla, din bucuresti pana la curtea de arges nu stiu cand a trecut distanta sau timpul.
pur si simplu am ajuns in fata casei, de obicei pe autostrada ma plictiseam de mama focului.

in alta ordine de idei care veniti la rasnov> kronstadt motoparty??
ma roade o idee sa-i pun parbriz touring, ceva bixenoane si niscai proiectoare, eventual crashcage si/sau crashpaduri

ce ar mai trebui sa stiu/ fac?

 

 

 

aaaa, mi-a zis baiatul de la care am luat tdm-ul ca, turometrul mai face din cand in cand pe nebunul, chestie observata pe drum, pe undeva pe la 5k oscileaza. de la ce o fi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica oscileaza turometrul ? Are vreo secventa anume ?

Te intreb pentru ca, la fel ca la Tcat, TDMul foloseste turometrul pentru self diagose. De exemplu, in caz ca e ceva in neregula cu TPSul (senzorul pozitiei clapetei, de pe carburatoare) face asa:

 

 

post-9261-0-33744800-1377090129_thumb.jpg

 

Vezi si tu cum face si verifica in manual. Mai mult de doua - trei secvente posibile, nu cred ca sunt, ca nu are atat de multi senzori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica oscileaza turometrul ? Are vreo secventa anume ?

Te intreb pentru ca, la fel ca la Tcat, TDMul foloseste turometrul pentru self diagose. De exemplu, in caz ca e ceva in neregula cu TPSul (senzorul pozitiei clapetei, de pe carburatoare) face asa:

 

 

attachicon.gifTDMselfdiagnose.JPG

 

Vezi si tu cum face si verifica in manual. Mai mult de doua - trei secvente posibile, nu cred ca sunt, ca nu are atat de multi senzori :)

nu e aia, de selfdiagnoise :P stiam de la thundercat. in mers, sa zicem la 5k mai trage un zvac catre 4k apoi isi revine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...