Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Participarea TDM-istilor la intrunirea Kronstadt Bikers de la Rasnov

Oricum, mai multe poze pot pune, cu certitudine, cei care au stat toata perioada acolo : Tiranspider, Piffi si Sorin.

post-56994-0-99010100-1378671160_thumb.jpg

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ai de unde sa cumperi :) OEM...

Ideea e ca in general nimeni nu cumpara bateria OEM cand o schimba - doar daca o schimba in perioada de garantie a vehicului si a bateriei.

Sunt la acelasi pret cu Yuasa (cel putin pentru TDMisti :P ) si sunt acelasi lucru cu Yuasa. GS is Yuasa and Yuasa is GS.

Si DA, GS Yuasa sunt baterii for a life time. B)

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! de maine o sa intru din nou in randul tdm istilor...am avut un tdm`95 si mi`am luat varadero ....super motoreta ...desavarsita... insa kilometrii multi isi spun cuvantul, reparatii multiple si costisitoare . maine o sa mi achizitionez un 4tx din 2000 si as vrea daca se poate un manual tehnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! mai vin cu ceva intrebari :). bateria e cam dusa , am vazut si cam pe unde e, explicati- mi si mie cum se poate scoate (etape,etc). este un 4 tx din 2000



Am uitat sa va zic ca gata am achizitonat-o. :) sunt proprietar. am eu ceva idei despre 4tx caci am avut un 3vd . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

De scos e mai greu prima data, dup-aia te obisnuiesti :D

Sa vad daca-mi aduc aminte toti pasii:

 

- desfaci bornele de sub sa, le izlolezi sa nu se atinga intre ele in timpul manevrelor.

- desfaci suruburile de la pompa de frana spate, contactul de frana spate, butoiasul de lichid de frana spate. Subansamblele le vei muta cand scoti bateria, nu e nevoie sa le scoti de pe motor.

- desfaci suruburile care tin ghidajul furtunului de frana spate si il dai si pe asta la o parte.

 

In momentul asta ar trebui sa ai spatiu de manevra. Desfaci suruburile de la cutia bateriei (unul in stanga, unul in dreapta, insurubate din spate catre fata). Scoti toata cutia cu baterie, cu tot cu bornele de minus si de plus. Cand ai cutia scoasa, te prinzi ce ai de facut in continuare. Pentru montajul bateriei noi dai rewind la viteza reala la toti pasii astia.

 

Idei despre 4TX mai avem (e cel mai bun model de TDM, mai ales generatia 1999-2001 :P ). Ce te-ar mai interesa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...