Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Am avut impact frontal cu o Dacie Papuc in Vadu Motilor, cu 25-30 de km inainte de a ajunge la intrunirea de la Garda de Sus. Tipul venea tare de la deal, a observat in ultimul moment un Logan care mergea incet sau vroia sa opreasca, si l-a ocolit prin stanga. Din pacate acolo ma aflam eu. Am zburat 10m si am aterizat pe spate in sant. Ma dor toate, dar sunt ok.

 

 

Ce ghinion, pe bune ! Iti doresc sa ramai fara niciun fel de sechele si sa recuperezi cat mai mult din paguba materiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne pare rau ca nu ai putut sa vii Patrick :(. Daca ai stii ce ai pierdut ...:))



Cat despre tine, Marius, fa-te bine ca motorul se face incet incet.Daca ai nevoie de ceva, zi-ne si vedem cum ne putem organiza. :)

Toate cele bune tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ottoMan, Radu, multumesc pentru gandurile bune. Eu o sa fiu bine, am avut noroc chior ca am aterizat pe pamant si am avut protectia spate de la geaca care m-a protejat enorm. Echipamentul si-a facut din nou datoria.

Nu mai trebuie sa spun ca am noroc de niste prieteni TDM-isti adevarati care si-au aratat adevarata valoare in clipele de cumpana.

Multumesc tuturor pentru suport!

:10: :10: :10:

Editat de gms245
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TDM-istii bucuresteni sunt invitati asta seara, ora 19, la Curtea Berarilor unde vom avea prilejul sa stam la un pahar de vorba cu delegatia elena care a fost prezenta la INTDMRO 2013 de la Padis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Daca doreste cineva un support de topcase Givi Monorak, mi-a ramas de la TDM-ul 4TX

Pret 35 e, pretul pe Louis e 70 e

Placa nu e inclusa

0744.955.955

Va salut

detalii pe privat?? de unde esti, livrare etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa. Se vand si TDM-uri.

Nu mai departe decat ieri am intalnit un TDM-ist nou in Bucuresti. Abia ce-si cumparase o frumusete de TDM 900.

George (din Bals) si-a luat o alta frumusete de 850 din 2000 si a dat un pret aproape de cel corect pe mobra. Si lui, cred ca i-ar fi placut sa dea 1000 de euro pe tedemica, dar uite ca a dat pretul cerut de vanzator (cam apropiat de 2000 de euro).

Cred ca aici e vorba, mai de-a dreptul, despre cumpararea de mobre la preturi nejustificat de mici.

O fi Romania piatza doar de second hand, dar nu se poate merge pana la second-hand-ul second-hand-ului.

Mai era unul care voia sa cumpere TDM cu 1000 de euro.

Dar noi, cei care le-am cumparat deja, om fi dat asa 1000-1200 euro pe ele?

Ia vezi cati dintre noi au bagat cam 2000 de euro doar la achizitie. Si inca o data pretul pe accesoriile adaugate.

Mobra mea, de pilda, cu tot ce-am pus pe ea (fara consumabile) valoreaza acum 3446 euro (calculul hartiei). Imi va da cineva acest pret? Niciodata. Voi mai lua cei 2000 euro platiti pe ea la achizitie? Nu prea cred...

Ce vreau sa spun?

Ca e un pret sub care doar daca esti dus cu pluta cobori, tu ca vanzator. Sau daca ai nevoie stringenta de bani.

Asadar, TDM-uri se vand si se cumpara...

No offence!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, piata de de TDM e dinamica ;) stau cu ochii pe ea ca pe butelie.

 

 

Eu ma refer strict la plasticata mea. :D
Asa, la vanzare e un thundercat la 1500. Nici prin cap nu imi trece sa o las la banii astia. Raportat la starea tehnica si optica pisica mea e bobocel fata de altele trosnite si revopsite si... si..

 

In fine, asta e alta discutie. M-am indragostit de un TDM albastru :hug:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa. Se vand si TDM-uri.

Nu mai departe decat ieri am intalnit un TDM-ist nou in Bucuresti. Abia ce-si cumparase o frumusete de TDM 900.

George (din Bals) si-a luat o alta frumusete de 850 din 2000 si a dat un pret aproape de cel corect pe mobra. Si lui, cred ca i-ar fi placut sa dea 1000 de euro pe tedemica, dar uite ca a dat pretul cerut de vanzator (cam apropiat de 2000 de euro).

Cred ca aici e vorba, mai de-a dreptul, despre cumpararea de mobre la preturi nejustificat de mici.

O fi Romania piatza doar de second hand, dar nu se poate merge pana la second-hand-ul second-hand-ului.

Mai era unul care voia sa cumpere TDM cu 1000 de euro.

Dar noi, cei care le-am cumparat deja, om fi dat asa 1000-1200 euro pe ele?

Ia vezi cati dintre noi au bagat cam 2000 de euro doar la achizitie. Si inca o data pretul pe accesoriile adaugate.

Mobra mea, de pilda, cu tot ce-am pus pe ea (fara consumabile) valoreaza acum 3446 euro (calculul hartiei). Imi va da cineva acest pret? Niciodata. Voi mai lua cei 2000 euro platiti pe ea la achizitie? Nu prea cred...

Ce vreau sa spun?

Ca e un pret sub care doar daca esti dus cu pluta cobori, tu ca vanzator. Sau daca ai nevoie stringenta de bani.

Asadar, TDM-uri se vand si se cumpara...

No offence!

 

Mai era unu' mai sarit de pe fix, care a luat mobra cu 1100 si a mai bagat in ea inca 1000 (si inca mai are de gand sa bage in carburi :) ) si voia sa o dea tot cu 1100. (Adica 'io'). Noroc ca jumatatea mea cea buna (iubita) m-a convins ca poate vreodata o sa am chef sa ma plimb mai serios si nu o sa am cu ce...

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai era unu' mai sarit de pe fix, care a luat mobra cu 1100 si a mai bagat in ea inca 1000 (si inca mai are de gand sa bage in carburi :) ) si voia sa o dea tot cu 1100. (Adica 'io'). Noroc ca jumatatea mea cea buna (iubita) m-a convins ca poate vreodata o sa am chef sa ma plimb mai serios si nu o sa am cu ce...

stai linistit ca nu esti singurul.

eu acu vreau sa pun topcase pe trotineta. =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A bun...eu vreau sa imi pun cutii :alcy:Azi inainte sa vina ploaia si sa salvez un mic caine de la moarte sigura, am terminat si vopsitoria. Gri sobolan :) http://www.apbfrance.com/webapp/resources/vehicles_photos/3140PA/3140PA_big_02.jpg ceva ca aici a iesit, o sa revin maine cu piese. Intreb un prieten cum a iesit vopseaua; raspuns: a iesit marfa negrul! :rusinica: Nu e diferenta de ce aveam inainte, insa nu mai am cele 2 dungi de argintiu si vopseaua e lucioasa simpla, nu cu fulgi in ea. Sper sa nu gandeasca si vreun politiai ca prietenul ala la meu si sa ma lase fara talon :eek:

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, piata de de TDM e dinamica ;) stau cu ochii pe ea ca pe butelie.

 

 

Eu ma refer strict la plasticata mea. :D

Asa, la vanzare e un thundercat la 1500. Nici prin cap nu imi trece sa o las la banii astia. Raportat la starea tehnica si optica pisica mea e bobocel fata de altele trosnite si revopsite si... si..

 

 

In fine, asta e alta discutie. M-am indragostit de un TDM albastru

 

Aha!

Se pare ca n-am fost io pe faza. Mea culpa!

Oricum, daca cedam mereu, preturile mobrelor vor scadea nejustificat.

Uite de ce-o apreciez pe prietena lui banzay! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A bun...eu vreau sa imi pun cutii :alcy:Azi inainte sa vina ploaia si sa salvez un mic caine de la moarte sigura, am terminat si vopsitoria. Gri sobolan :) http://www.apbfrance.com/webapp/resources/vehicles_photos/3140PA/3140PA_big_02.jpg ceva ca aici a iesit, o sa revin maine cu piese. Intreb un prieten cum a iesit vopseaua; raspuns: a iesit marfa negrul! Nu e diferenta de ce aveam inainte, insa nu mai am cele 2 dungi de argintiu si vopseaua e lucioasa simpla, nu cu fulgi in ea. Sper sa nu gandeasca si vreun politiai ca prietenul ala la meu si sa ma lase fara talon :eek:

poxe vlem poxe :pics:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu am mai fost la garaj sa vad cum au iesit uscate... mi-a ocupat timpul potaia aia mica, deabia ma uit si acum la monitor la munca, sunt rupt de somn, ca trebuie sa ii dau mancare din 3 in 3 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu am mai fost la garaj sa vad cum au iesit uscate... mi-a ocupat timpul potaia aia mica, deabia ma uit si acum la monitor la munca, sunt rupt de somn, ca trebuie sa ii dau mancare din 3 in 3 ore.

pai uite asa se capata experienta, cand o fi sa aveti kinder o sa fie floare la ureche ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marius daca ai nevoie de radiator,cadru,bascula spate,janta fata le am in garaj am dezmembrat un tdm 3vd. cautama. 0723647673. radu.

 

Multumesc, Radu!

Piesele de schimb le-am luat deja de la Florin din Roman. In teorie mai trebuie carene, in practica astept niste poze de la Cavaleru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi, ora 18,30 - 19, intalnirea saptamanala a bucurestenilor. Tot la Curtea Berarilor.

Se va discuta pe marginea INTDMRO 2013 si a stabilirii unei locatii pentru INTDMRO 2014.



Modificare : joi, ora 19, intalnirea va avea loc la barul Biker's (fost Ursu') de pe str. Matei Voievod, nr.67.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...