Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-23561-0-76136100-1392799379_thumb.jpg

 

Salut Vlad,

 

Daca vrei un motor stoc ti-l pot oferi eu cu 2650. Nu stiu daca cunosti motorul

Daca vrei un motor echipat cu Crashbar, Cutii laterale, Top Case, Prabriz Nou de touriong, Tobe sport, Anvelope Mischelin Pilot Road 3 cu 3000 de km, sha refacuta, scottoiler, cric central, handguards, priza 12 v, filtru k&n, bujii iridium, + inca nemontate: simeringuri furca+ ulei, cablu ambreaj, schimb ulei motul 7100 cu filtru, si inca un set de bujii. Cu toate astea pretul final este de 3700.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gif20130510_165452.jpg

 

Salut Vlad,

 

Daca vrei un motor stoc ti-l pot oferi eu cu 2650. Nu stiu daca cunosti motorul

Daca vrei un motor echipat cu Crashbar, Cutii laterale, Top Case, Prabriz Nou de touriong, Tobe sport, Anvelope Mischelin Pilot Road 3 cu 3000 de km, sha refacuta, scottoiler, cric central, handguards, priza 12 v, filtru k&n, bujii iridium, + inca nemontate: simeringuri furca+ ulei, cablu ambreaj, schimb ulei motul 7100 cu filtru, si inca un set de bujii. Cu toate astea pretul final este de 3700.

Vezi ca eu am pus ulei Motul 7100 si patineaza ambreajul. O sa il schimb c 5100. 7100 e ulei superior celui recomandat de producator si nu e recomandat sa il folosim. Acu am vazut si de ce nu e recomandat :) Au mai patit si altii asa, inclusiv cu Yamaha Supertenere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acum am folosit doar semisintetic, dar am schimbat placutele si arcurile de la ambreaj si ma gandeam sa incerc. Ideea ca nu m-am purtat cu motoru asta de parca l-as vinde vreodata. Multumesc pentru sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am rezolvat cu TDMul mai repede decat as fi crezut. Astfel, sunt noul proprietar al unui 900 din 2003 cu aproape 47000km. Acum astept sa vina iarasi primavara(momentan la Cluj as zice ca s-a intors o toamna tarzie).

Editat de Vlad S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am rezolvat cu TDMul mai repede decat as fi crezut. Astfel, sunt noul proprietar al unui 900 din 2003 cu aproape 47000km. Acum astept sa vina iarasi primavara(momentan la Cluj as zice ca s-a intors o toamna tarzie).

 

Bravo, felicitări pentru achiziție!

Să înțeleg că l-ai lăsat pe Ganea cu blana de oaie în brațe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlad, cannd ajung in cluj poate bem o bere in stup :P

 

Desi am trecut des pe langa n-am intrat niciodata, dar, de ce nu... :)

 

Bravo, felicitări pentru achiziție!

Să înțeleg că l-ai lăsat pe Ganea cu blana de oaie în brațe?

 

Mersi! Nu, boala asta ii grea si am zis sa nu-i cauzez durere mai incolo(mi-am vandut FJRu in septembrie cu gandul la alte nevoi, dar sevrajul nu m-a lasat sa ma vindec). Am luat "dublura" lui Dragosh88.

Editat de Vlad S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

salut ! daca intereseaza pe cineva , de vanzare de pe 4tx 1999 care devine

 

streetfighter :

 

tobe stock + collector - 150 ron

 

roata fata cu anvelopa + discuri de frana - 200 ron

 

carenaj fata+laterale+codita - sunt colantate in folie de carbon, crapate, merg reparate.- 200 ron

 

etrieri stock sumimoto cu placute 50% - 150 ron

 

parbriz touring mra - 150 ron

 

ansamblu-scarite stanga-dreapta pasager - 100 ron

 

contact la iorguz@yahoo.com ori 0723.851.238 . scuze de deranj, sper ca nu-i cu suparare ca postez aici.

Editat de Hairy Poker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! daca intereseaza pe cineva , de vanzare de pe 4tx 1999 care devine

 

streetfighter :

 

tobe stock + collector - 150 ron

 

roata fata cu anvelopa + discuri de frana - 200 ron

 

carenaj fata+laterale+codita - sunt colantate in folie de carbon, crapate, merg reparate.- 200 ron

 

etrieri stock sumimoto cu placute 50% - 150 ron

 

parbriz touring mra - 150 ron

 

ansamblu-scarite stanga-dreapta pasager - 100 ron

 

contact la iorguz@yahoo.com ori 0723.851.238 . scuze de deranj, sper ca nu-i cu suparare ca postez aici.

de parbriz eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vitezometrul la 4TX generatia 99-2001 nu mai e mecanic, e electronic.

Cablul in sine nu se potriveste la generatia anterioar de 4TX sau la 3VD.

Oricum, cred ca vitezometrul si-l pastreaza, chiar daca dezbraca motorul de carene si de alte lucruri "inutile". :laugh:

 

Veste buna este ca un cablu de vitezometru nou pentru 3VD este 30 de lei si vine in 3-5 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vând deflectorul Puig pe care l-am folosit doi ani.
Acesta este deflectorul luat de la Louis : http://www.louis.de/_3096ba22fc0ca36b06 ... r=10006546
Preț : 160 lei



  • Pentru săptămâna asta, în binecunoscuta zi de joi, se anunță o nouă întâlnire pentru o bere și un pahar de vorbe la locația obișnuită (str, Matei Voievod, nr. 67) și ora obișnuită (19). Cei care vor să mai comande câte ceva de pe Kedo sunt așteptați cu doleanțele scrise (comanda se va da vineri). De asemenea, vom mai discuta chestiuni legate de întrunirea națională și de întrunirea TDM Bulgaria (deja sunt 5 motociclete participante), plus un mini-calendar de plimbări pe anul acesta.

Vorba lui Rockeru' : Hai noRock!

post-56994-0-92577800-1393836620_thumb.jpg

post-56994-0-02556100-1393836633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patrick si-a luat... teapa. Discurile arata excelent, dar au abatere mare.

Dat fiind faptul ca au grosime aproape cat cele noi se poate incerca o indreptare pe strung, sa vezi cu cat ramai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu niste discuri de R6 din 1999-2002 in stare foarte buna, aproape noi, insa nu stiu daca se potrivesc pe Fazer. uite aici anuntul daca vrei sa vezi poze http://mercador.ro/oferta/discuri-frana-yamaha-r6-1999-2002-ID1nfnX.html . Daca se potrivesc pe Fazer ma poti contacta prin PM sau prin telefon la nr, din anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...