Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

pai atentie....spui ca baga motorul pe numele lui...prin ce metoda? daca va exista un contract de vanzare cumparare intr el si tatal lui, va trebui sa existe si un fiscal de la taica su ( adica intotdeauna de la vanzator ). cu alte cuvinte: cate contracte de vanzare exista , tot atatea fiscale trebuie sa fie. conform legii , orice contract neinsotit de fiscal este declarat nul !



eu inteleg ca nu ai prea multi bani sa ti iei un motor bun.... dar cu o alegere neinspirata s ar putea sa ramai si cu banii dati si doar cu un fier in curte. nu te lasa manat doar de anumite aspecte...decat cu un motor relativ mai nou si fara acte , sa l tii doar in garaj sa l privesti cat de frumos e , mai bine unul mai vechiut dar sa te poti plimba cu el ! sper sa nu te fi deranjat pararea mea

Editat de Crivascu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai taica-su e mort si are certificat de mostenitor....deci va fi doar un contract de vanzare cumparare intre mine si el...De ce o fi zis aia de le primarie ca trenuie fiscal si dinainte, nu stiu. In fine...vreau o alta parere...

Am mai gasit unul: http://mercador.ro/oferta/vand-schimb-yamaha-tdm850-99-ID1JLrJ.html#f3e0608622

 

Link youtube:

Editat de vladutzu_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce e doar 1000 euro motorul ala de pe mercador? Ca nu e inmatriculat asta am dedus deja, dar, cum mai citeam pe niste forumuri, nu stii ce iei pana nu ajungi la RAR si acolo iti poate spune ca motorul respectiv e furat.Eu as alege motoare inmatriculate in ro.

Off topic: as fi putut, la momentul la care cristelu isi vindea motorul cu 2500 euro, sa-l fi vandut pe al meu cu 1500 tie si sa mai fi pus 1000 eu.Nu am facut asta pentru ca imi place prea mult motorul meu.Si chiar m-am gandit vreo doua zile daca sa il contactez pe cristelu sa vad ce si cum, dar i-am dat pace :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, cine mai da 1500 de eur pe un 3VD?

Doar in cazul in care 3VD-ul este intro stare buna de functionare si este echipat corespunzator de calatorii.

Este si cazul meu ca exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modificari: schimbat componente, schimbat pozitie display, si alte minuni mici ( becuri martor )

attachicon.gifIMG_1886.JPGattachicon.gifIMG_1887.JPGattachicon.gifIMG_1893.JPGattachicon.gifIMG_1895.JPG

mda. super treaba.

chiar ma intrebam cum fac sa se vada mai bine beculetele alea mici in bord.

sambata cred ca ma pun pe surubarit sa vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. super treaba.

chiar ma intrebam cum fac sa se vada mai bine beculetele alea mici in bord.

sambata cred ca ma pun pe surubarit sa vad...

daca ai nevoie de detalii iti stau la dispozitie,, iti dau pe pm, nr de tel ( si il gasesti pe tdm romania )

dupa ce se deschide transfagarasanul poate ne vedem si noi la in cico... la balea

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie de detalii iti stau la dispozitie,, iti dau pe pm, nr de tel ( si il gasesti pe tdm romania )

dupa ce se deschide transfagarasanul poate ne vedem si noi la in cico... la balea

sigur ne vom vedea pe la balea...

cu becurile ma voi descurca cumva, nu e bai.

vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt in cautare de motor si ma tenteaza TDM, as vrea sa stiu ce gume pot fi montate, ca si dimensiune pe ea...nu ma prea incanta dimensiunile stock. ati pus gume mai late? si daca da cat de late...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca trebuie schimbate dimensiunile anvelopelor. doar profilul lor ,funtie de ce iti doresti 100%stradal , 30/70 ,50/50 , 70/30, ....de 100% off nu cred ca se preteaza motoreta

100% stradal recomand pilot 3 2ct . altfel am pus un post mai demult cu tipo-modele de anvelope

il caut si pun link-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pentru raspuns. cred ca ai dreptate :)... ma tenteaza TDM 850, nu 900... pentru oras si touring, nu offroad. caut ceva in jur de 1999,2000 ca an de fabricatie...inca nu disper, mai am rabdare, mai caut...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vind eu TDM-ul ...

e un 3VD din '95 cu 110k la bord ... e la mine de 4 ani din care a mers 1 ... eu am tot fost plecat si a strins paianjeni ...

tocmai i-am cumparat caucioace Avon si baterie ...

trebuie sa-i fac ITP-ul ... probabil saptamina asta ...

il dau pe 1000 de euro sau chiar mai putin ca rugineste stind degeaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pentru raspuns. cred ca ai dreptate :)... ma tenteaza TDM 850, nu 900... pentru oras si touring, nu offroad. caut ceva in jur de 1999,2000 ca an de fabricatie...inca nu disper, mai am rabdare, mai caut...

 

 

Vezi că la Motomus erau pe stoc vreo două 4TX-uri. Unul din 2001 parcă și unul din 1998.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pentru raspuns. cred ca ai dreptate :)... ma tenteaza TDM 850, nu 900... pentru oras si touring, nu offroad. caut ceva in jur de 1999,2000 ca an de fabricatie...inca nu disper, mai am rabdare, mai caut...

cat esti dispus sa oferi pentru un 4tx din 2001?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Leaveyou: mersi, le-am vazut si imi plac.

@tiranspider: de obicei vanzatorul face pretul ;).

nu ma grabesc, ma ai uit si la alte variante...dar cel mai mult ma tenteaza tdm pana acum

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...