Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mergem intai ala Dacica si in functie de vreme ramane acolo la cort sau ne cautam o pensiune aproape. nu cred ca nu exista in zona respectiva o pensiune. sacii de dormit ii putem folosi chiar si daca ne cazam la pensiune pentru a ne inghesui in pensiunea pe care o gasim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergem intai ala Dacica si in functie de vreme ramane acolo la cort sau ne cautam o pensiune aproape. nu cred ca nu exista in zona respectiva o pensiune. sacii de dormit ii putem folosi chiar si daca ne cazam la pensiune pentru a ne inghesui in pensiunea pe care o gasim.

 

 

pai la asta ma refeream eu cand am facut propunerea treaba e sa mergem pregatiti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu electricianu, problema nu pare sa fie de la alternator.

 

asta e o veste foarte buna. dar astept sa vad ce a mai facut si verificat ca a zis ca iese cu mobr ala plimbare si ca pune un tester pe ea sa vada daca are un scurt pe undeva.

 

va tin la curent cu evolutia situatiei :ph34r:

 

PS da Bandit mergem pregatiti de lupta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS da Bandit mergem pregatiti de lupta.

:ph34r: la razboi :P

Lasand gluma la o parte, e ok ce ati propus, mergem pregatiti pt. ambele situatii de cazare.

 

ps: misto ca nu e de vina alternatoru :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa centralizam "voturile", eventual cu ajutorul listei participantilor si sa incercam sa obtinem o majoritate de macar 75%, ca sa fie consens cat de cat. Daca e pe alese, eu as prefera cortul si locatia aia mai ferita si frumoasa, desigur. Iar daca vremea se anunta proasta rau, propun sa amanam evenimentul cu o saptamana... ca degeaba stam sub un acoperis si ne uitam cum ploua afara. Altfel, cateva picaturi nu sperie pe nimeni.

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana se hotaraste lumea, am zis sa intervin cu o problema de la asta mica... asa, ca o pata de culoare :lol:

imi papa ulei grav... de vreo 1000 de km incoace, la fiecare 300 de km tre sa completez cam 250 ml de ulei.

dupa simtul meu tehnic, subtire de altfel, nu prea pare bine.

si mai e doar o luna pana la excursie :ph34r:(

deci, vreo parere?... sau service direct ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana se hotaraste lumea, am zis sa intervin cu o problema de la asta mica... asa, ca o pata de culoare :lol:

imi papa ulei grav... de vreo 1000 de km incoace, la fiecare 300 de km tre sa completez cam 250 ml de ulei.

dupa simtul meu tehnic, subtire de altfel, nu prea pare bine.

si mai e doar o luna pana la excursie :ph34r:(

deci, vreo parere?... sau service direct ?

Ce ulei folosesti? Daca ai 10W-40 in ea, poti incerca un 15W-50 sau 20W-50 sa-i iei un pic din consum. Cat de normal e consumul asta nu cunosc, dar sigur e suparator sa-ti consume atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana se hotaraste lumea, am zis sa intervin cu o problema de la asta mica... asa, ca o pata de culoare :lol:

imi papa ulei grav... de vreo 1000 de km incoace, la fiecare 300 de km tre sa completez cam 250 ml de ulei.

dupa simtul meu tehnic, subtire de altfel, nu prea pare bine.

si mai e doar o luna pana la excursie :ph34r:(

deci, vreo parere?... sau service direct ?

 

s-au dus segmentii daca consuma atata , asta-i nasol. De reparat nu e foarte greu dar ia timp, am mai auzit de consum de ulei la tdm, dar nu e normal, tdm-ul NU consuma ulei sau consuma de e nederanjant.

banuiesc ca pentru absolut toate motoarele care prezinta semne de uzura si consuma ulei , merge bagat peste ulei ''2+2'' teflonat (un fel de ''miere'' ) care repara pentru moment problema, creste compresia si scade consumul de ulei, depune un strat de teflon pe camasile pistoanelor si scade si consumul. ASTA DIN AUZITE O STIU,PENTRU MOTOCICLETE, ASA CA MAI BINE CONSULTI UN DOCTOR IN MOTOARE. Pe masini stiu ca functioneaza pt ca am probat deja !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ade consumul de ulei, depune un strat de teflon pe camasile pistoanelor si scade si consumul. ASTA DIN AUZITE O STIU,PENTRU MOTOCICLETE, ASA CA MAI BINE CONSULTI UN DOCTOR IN MOTOARE. Pe masini stiu ca functioneaza pt ca am probat deja !

vezi ca masinile nu au ambreiajul in ulei

s-ar putea sa patineze ambreiajul de la teflonul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrezi in week-end?

 

trecem cum sa nu.

 

PS sa faci si tu topic cu excursia voastra in croatia sau da-mi link catre blogu tau :ph34r:

 

In sfarsit am reusit sa fac topicul, cei drept acuma nu e terminat dar maine promit ca il termin.

/index.php?...p;#entry2081639

Lectura placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca masinile nu au ambreiajul in ulei

s-ar putea sa patineze ambreiajul de la teflonul ala

 

Cica la moto merge aditiv pe baza de microparticule ceramice (ex: Metabond gold).

Eu nu am folosit niciodata, dar un prieten a pus la capra aditiv d-asta microceramic (nush daca Metabond) si s-a declarat

foarte multumit. Zicea ca a scazut consumul de ulei, nu se incalzea ca inaine si a simtit diferenta si la cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul e 10W40, de 4000 de km. pana acuma nu am exagerat la mers... adik maxim 140 km/h... cam asa

in weekend tre sa ajung la fagaras, la o cununie, si o sa verific din nou consumul de ulei.

in sfarsit o sa vad si eu transfagarasanul :ph34r:

ms de informatii... asa ca saptamana vitoare in service cu ea... ca tocmai la segmenti nu ma bag eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul e 10W40, de 4000 de km. pana acuma nu am exagerat la mers... adik maxim 140 km/h... cam asa

in weekend tre sa ajung la fagaras, la o cununie, si o sa verific din nou consumul de ulei.

in sfarsit o sa vad si eu transfagarasanul :ph34r:

ms de informatii... asa ca saptamana vitoare in service cu ea... ca tocmai la segmenti nu ma bag eu.

 

A mea avea nush ce ulei full sintetic cand am luat-o si consuma cam 1l la 1200-1500 km.

Am pus Valvoline 20W50 mineral (max 20 de lei litru) si nu mai papa deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul e 10W40,...

ms de informatii... asa ca saptamana vitoare in service cu ea... ca tocmai la segmenti nu ma bag eu.

Eu am Putoline 15W50, si nu consuma absolut de loc

In cel mai bun caz scapi cu schimbarea simeringurilor de supape

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AVETI CUMVA POZE LA INDEMANA CU MODIFICAREA LA SEMNALIZARI SPATE ..DUPA CE PUN SIDE CASEURI ????

 

THANX

 

 

P.S. S-AR PUTEA SA FIU SI EU PREZENT LA INTALNIRE , NUMAI CA INCA NU PROMIT CA NU SUNT SIGUR CA O SA FIU LIBER SAU NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU AVETI CUMVA POZE LA INDEMANA CU MODIFICAREA LA SEMNALIZARI SPATE ..DUPA CE PUN SIDE CASEURI ????

 

Exista la Givi niste suporti speciali cu semnalizari

http://www.givi.it/Kit-fissaggio/optionals/N150

sau

http://www.givi.it/Kit-fissaggio/Serie-PLX/PLX

sau

http://www.givi.it/Kit-fissaggio/Serie-PLX/PLXR

 

Mai departe te descurci, idei gasesti acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D`le Korben Dallas...

 

Dak va aduceti aminte, la discutia noastra de la masa in timp ce mancam, ati zis k aveti intentia sa veniti, mai ales dak va fii tinuta intalnirea la Sarmisegetusa. Cuvintele D`voastra m`au motivat sa va terc pe lista! :ph34r:

 

Impreuna cu Linx, tot pentru cort as opta, si in caz k prindem vreme urata, sa amanam cu totul..

 

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu Linx, tot pentru cort as opta, si in caz k prindem vreme urata, sa amanam cu totul..

Eu am sa vin pregatit si cu cort, pentru orice eventualitate. Desii, si eu as prefera tot la cort, dar vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...