Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Sunt de acord ca de la Brezoi la Voineasa e drum bun, cosmarul incepe DUPA aceea

Inainte de Obarsie (dinspre Voineasa) in august se lucra la drum, adica imprastiau pietris

A fost cumplit

Am fost eu acum 2 saptamani. Au asfaltat pana in varf, la granita intre judete. Asfaltul este foarte bun desi mai sunt cateva portiuni (scurte) unde nu este asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor trimiteti adresele de mail ca sa va trimit pozele de la Sarmizegetusa, adresa mea este > mircea1970@gmail.com

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai băieți, jos pălăria, cel mai miÂşto topic de la "stradale" , la noi la diversioniÂştii parcă ne dăm examenul la mecanică moto, secțiunea ambreiaje, aÂştept cu nerăbdare poze.

Personal, aveam în plan să mă "dau" azi pe Vârfurile, dar o c..vă de răceală m-a ținut azi în pat până seara, când la o plimbărică cu consoarta prin oraÂş am vazut 4 motoare printre care cred că Âşi Korben...

Da mă răzbun acuma cu o țuică fiartă cu miere :laugh:

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

până seara, când la o plimbărică cu consoarta prin oraÂş am vazut 4 motoare printre care cred că Âşi Korben...

 

Numai bine!

fa-te bine, tu, si iesi cat se mai poate

Probabil ca i-ai vazut pe Dr_dejavu + Kato + danutt + eu

In Arad sunt 2 TDM-uri galbene, al lui Ishmael si al meu

Si cum Ishmael se despartise de noi cu putin timp inainte, inseamna ca m-ai vazut pe mine

 

P.S. TDM stie enduro :laugh: na bine, soft enduro, nu-ti face iluzii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-te bine, tu, si iesi cat se mai poate

Probabil ca i-ai vazut pe Dr_dejavu + Kato + danutt + eu

In Arad sunt 2 TDM-uri galbene, al lui Ishmael si al meu

Si cum Ishmael se despartise de noi cu putin timp inainte, inseamna ca m-ai vazut pe mine

 

P.S. TDM stie enduro :laugh: na bine, soft enduro, nu-ti face iluzii :laugh:

 

fratilor ma repet , nu uitati sa trimiteti pozele

Editat de 1Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la 12.30 acasa. sebes obarsia lotrului superba dar cu mici portiuni unde iti doreai sa nu ai caucioace de strad :laugh:

 

am pus motoru jos odata in noroi dar nu-i bai.

 

la iesirea pe autostrada m-am despartit de linx si viezure pentru ca am preferat rulez mai incet 120 max fata de ce aveau ei in plan 160 :laugh:

 

din pacate tot ce e frumos se termina. a fost o excursie reusita si o intalnire si mai reusita.

 

am facut 900km si deiseara o sa fac consumul total :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate tot ce e frumos se termina. a fost o excursie reusita si o intalnire si mai reusita.

Esti sigur? :laugh:

Romanii aveau un dicton: "In vino veritas"

Nu stiu cum ar fi spus daca ar fi gustat si ei pălinca lui Zoli, că ție ți-a plăcut cam mult :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca bine zici cavalere...

mi-a placut foarte mult. azi m-am tarat la servici... as fi vrut sa mai stau o zi... poate sa si gust din tzuica aia ce am luat-o :laugh:

aici sunt cele cateva poze ale mele de la locatie http://dl.transfer.ro/Locatia-3e56203f1.rar

cateva de pe drumul de intoarcere, unde cavaleru nu s-a dezmintit si a trantit-o iar http://dl.transfer.ro/Drumul_de_intoarcere-285af14b9.rar

cate am vazut o sa-mi ajunga pana la intrunirea viitoare.

1bandit, rockere, dacule, calin, cu respect va salut... pe curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa spun si eu cateva cuvinte, "ca asa e modelu" :laugh: ,locatia de nota 10 ,vremea la fel ,desi nu au fost zeci de oameni(dar sa nu uitam ca si in razboiul din 101-102 dintre daci si romani a fost cam la fel ,o mana de daci care au infrant legiunile romane cu tot cu tehnica lor militara) ca la intrunirile obisnuite,au fost doar oameni de comitet :laugh: .Eu si prietenii mei ne-am simtit bine alaturi de voi si sper sa ne mai intalnim la cate o claca deasta haiduceasca.

Sper ca nu s-a suparat nimeni ca ne-am autoinvitat (noi astia transalpistii :laugh: )

Sa ne vedem cu bine,

Hai no-rock si la mai multe.

 

P1100477.jpg

P1100476.jpg

P1100475.jpg

P1100467.jpg

P1100500.jpg

P1100494.jpg

P1100479.jpg

P1100478.jpg

P1100522.jpg

P1100516.jpg

P1100543.jpg

P1100540.jpg

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu s-a suparat nimeni ca ne-am autoinvitat (noi astia transalpistii )

Dacule, voi ati fost GAZDE, nu invitati

NOI trebuie sa va multumim, ceea ce fac eu chiar acum :laugh: :laugh:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare locatia, foarte tari pozele, foarte tari oamenii si, sa nu uitam, mai ales, FOARTE TARI MOTOARELE :laugh:

...cred ca a fost o intalnire super, si ma oftic ca nu am putut veni...

 

@Cavaleru: din poze vad ca avem motoarele aproape la fel :laugh: ...poate ti-a povestit Rocker...crash-bar-urile le-ai cumparat sau sunt "hand made" de tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gigicule crashabru e cumparat de pe louis.de de la hepco. e bun si nu prea. e cam apropiat de motor si semnalele se sparg cand in culci. dar in rest sunt bune.

 

mai urmeaza sa montez adaugire in lateral unde vor sta proiectoarele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacule, voi ati fost GAZDE, nu invitati

NOI trebuie sa va multumim, ceea ce fac eu chiar acum :laugh: :laugh:

 

Rockeru stie treaba cu autoinvitatul.Eu am aflat din greseala de iesirea voastra de la prietena lui cu vre-o 2 zile inainte:D si m-am autoinvitat,fiind in zona noastra,era pacat sa nu vin chiar daca nu am TDM-u.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...