Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA MULTI ANI TUTUROR TDM-istilor!!! Va doresc multe sanatate si multe multe bani pentru anul viitor , s-al putem calatorii foarte mult cu mobrele fara evenimente !!!!!!!! si sper ca pot sa va antalnesc cu toate TDM-sti , abai astept !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Calatorilor pe TDM!

 

Cristi si Claudia va doresc un an nou plin de bucurii si impliniri, lipsit de necazuri.

 

Multa sanatate si sa ne vedem cu bine in 2010!!

Mesaj completat

La multi ani tuturor TDM-istilor! Un an nou fara evenimente!

 

 

neplacute :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mici sechele in urma accidentului de la sf. lunii noiembrie: spart capacul de la ambreiaj [pierde ulei - adica a pierdut cam tot - spart serios], oglinzi rupte, carene sparte [de carene pot sa ma lipsesc o vreme, intai sa-l vad ca merge], pana pe fata de la impact [tubeless, sper ca o vizita la ceva vulcanizare ii face roata; si sper ca nu e indoita janta], semnalizari fata sparte, pedala frana indoita, ghidonul indoit [la prima vedere doar de la o inaltatoare de ghidon care e iesita partial]. Optional tobe indoite, care poate o sa le schimb candva [as prefera tot tobe originale de TDM, in caz ca e careva care le-a schimbat cu altele custom].

 

Cu cateva piese de la Radu din TM [tot cu TDM], s-ar putea sa-l repar. Sau daca mai e vreun posesor de TDM care are piese/mobra pt piese : carene, capac ambreiaj, etc.

Inca astept sa vad cum rezolv cu asigurarea. La 1 Mai il vreau functional. Sau iau altul. Anul e lung, asa ca e timp pentru toate.

 

Niste poze cu TDM aici.

Editat de v1n3ri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capacul de la ambreiaj e cea mai mare problema. da il gasesti pe ebay.co.uk acolo gasesti multe piese de tdm, si se potriveste si ala de la supertenere

 

carena fata am eu dar are 2 rupturi una la prinderea de parbriz si una la prinderea pe cadru stanga sus langa rezervor, de fapt a doua e doar sparta in jurul orificiului de prindere, cu o siauba mai mare si o bucata de cauciuc o rezolvi.

 

ghidon am dar nu imi vine sa-l vand tocmai gandindu-ma la astfel de belele. dar daca nu te descurci sa gasesti altul , discutam.

 

far am :love:

 

 

Mesaj completat

radiatoru e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa am de dat niste piese de TDM900 defecte/sparte/rupte/indoite. Astept intai banii pe RCA sa-mi pot cumpara piesele noi, apoi o sa pun aici poze, in caz ca cineva mai are nevoie de ele sau crede ca le poate repara.

Piese vor fi asa:

- carena superioara = sparta, lipita si sparta iar

- carena stanga = zgariata rau dar intreaga

- toba stanga = indoita si zgariata rau

- maneta de ambreiaj = varful rupt

- aparatoarea rotii fața = varful rupt, crapata

- aparatoare spate / suport numar = rupt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multe tdm-uri stricate.

 

sper ca in 2010 sa fim feriti de necazuri.

:love: Si eu sper ca 2010 sa ne aduca numai bucurii si calatorii moto fara incidente. Sper ca toti care a-ti avut mici accidente cu mobra, sa le puteti repara pana la venirea primaverii, pentru a fi apte de halit kilometrii.

Numai bine tuturor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!!

 

Ishmael, crede-ma ca stiu ca a fost un accident stupid, dar sa stii ca imi pare rau ca am tras de ghidon caci altfel l-as fi lovit si era totul OK. Gandeste-te ce nasol a fost cand l-am vazut pe unul ca se urca pe mine. Era spatiu foarte putin de franare, asa ca a trebuit sa trag si de ghidon. Nu stiu cum sa-ti explic, dar crede-ma ca nu prea am avut ce face. Ma bucur ca nu am avut viteza mai mare, ca cine stie ce se intampla. Trebuie sa recunosc ca m-a surprins manevra lui. Nu ma mai certa atat, ce dracu'!, doar te poti impiedica si cand mergi pe strada. Respect si multa bafta!

 

departe de mine orice gand de cearta, sa stii ... bafta multa, sanatete si mai multa si cum ii zisa : sa`l trag in duda pa acela cu intorsu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea un LA MULTI ANI un AN NOU FERICIT daca se poate numai asfalt curat si cati mai multi km pe motoare fara nici un fel de eveniment neplacut. Mi-ar placea ca si noi camionagii sa fim pe jumate asa uniti cum sunt (suntem) BIKERI dar nu cred ca va fi asa ceva vreodata, oricum anul care a venit sa aduca la toti motociclistii numai BUCURII si sa li se implineasca toate dorintele

SALUT TOTI TDM-isti in special :o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relule ia pune 2-3 poze cu camionu tau :o

Cu parere de rau si rusine din partea mea dar nu am nici o poza cu,camionul dar o sa fac si atunci am sa le pun pot sa spun ca tin la el cat la mobra de nar fi fost el nu era nici mobra nici multe altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e obiectul care pune paine pe masa? :o

 

ce marca e? eu al tau propriu sau al firmei la care lucrezi?

E un DAF nu e al meu lucrez pe el iti pun o poza cu unul identic tractez dupa el o semiremorca frigo e un camion si frumos si bun parerea mea e aproape nou

post-52992-1262462196_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...