Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am gasit pe louis produsul pentru curatat tevile de la evacuare... Este ala din stanga "OptiGlanz"

 

Fac si yo comanda ca se vad nasol tevile galbene :crack:

 

 

Pai daca comanzi ... shi e bun de ceva ..... pastreaza-mi shi mie ..... nitzel .... sa dau odata ... sa vad daca imi place :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am gasit pe louis produsul pentru curatat tevile de la evacuare... Este ala din stanga "OptiGlanz"

 

Fac si yo comanda ca se vad nasol tevile galbene :rolleyes:

 

 

Bravo,bine ca ne-ai dat informatia ca sa cumparam si noi toate bune asfalt uscat

 

 

Baieti,am si eu o intrebare poate stiti cumva o solutie de curatat parbrizul, sunt ceva zgarieturi usoare cauzate de husa motocicletei,am parbriz mic cel de model k8,poate stiti cumva o solutie de la louis sau de la alta firma nu-i problema !!!!! va multzumesc anticipat !!!!! Asfalt Uscat !!!!!!!!!!!!

Editat de moto28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Bravo,bine ca ne-ai dat informatia ca sa cumparam si noi toate bune asfalt uscat

 

 

Baieti,am si eu o intrebare poate stiti cumva o solutie de curatat parbrizul, sunt ceva zgarieturi usoare cauzate de husa motocicletei,am parbriz mic cel de model k8,poate stiti cumva o solutie de la louis sau de la alta firma nu-i problema !!!!! va multzumesc anticipat !!!!! Asfalt Uscat !!!!!!!!!!!!

 

Nu stiu cat de bine functioneaza pe parbriz insa exista pe piata un polish pentru plastic care face minuni ...

 

Incearca si la un magazin specializat ... moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor am curatat evacuarea, asa arata dupa ce am folosit solutia aia de pe LOUIS.

 

 

 

Sincer nu ma asteptam la un rezultat ata de bun, nu ma gandeam ca poate sa le curete atat de bine... Acum sa vedem cat dureaza pana se fac la loc... :)

post-41384-1236874488_thumb.jpg

post-41384-1236874521_thumb.jpg

post-41384-1236874545_thumb.jpg

Editat de Kinu184
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor am curatat evacuarea, asa arata dupa ce am folosit solutia aia de pe LOUIS.

 

 

 

Sincer nu ma asteptam la un rezultat ata de bun, nu ma gandeam ca poate sa le curete atat de bine... Acum sa vedem cat dureaza pana se fac la loc... :angry:

 

sal man , la mine sunt galbui tobele de noi daca dau cu solutie se curata ? la tine ce culoare erau inainte ? tnx

 

 

 

 

 

Baieti,am si eu o intrebare poate stiti cumva o solutie de curatat parbrizul, sunt ceva zgarieturi usoare cauzate de husa motocicletei,am parbriz mic cel de model k8,poate stiti cumva o solutie de la louis sau de la alta firma nu-i problema !!!!! va multzumesc anticipat !!!!! Asfalt Uscat !!!!!!!!!!!!

 

incearca cu incredere asta dupa louis 10004318 . bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de bine functioneaza pe parbriz insa exista pe piata un polish pentru plastic care face minuni ...

 

Incearca si la un magazin specializat ... moto.

 

ooooo mercik dar poate imi dai ceva informatii unde pot gasi mercik din nou ciao asfalt uscat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal man , la mine sunt galbui tobele de noi daca dau cu solutie se curata ? la tine ce culoare erau inainte ? tnx

 

 

Si eu tot noua am luat-o si tot galbene erau tevile... Acum nu mai sunt :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooooo mercik dar poate imi dai ceva informatii unde pot gasi mercik din nou ciao asfalt uscat :blink:

 

Xerapol gasesti la MyMoto in Cotroceni 19 (asta daca ma iau dupa nr de la moto si esti din Bucuresti). E intradevar un produs țapăn de bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xerapol gasesti la MyMoto in Cotroceni 19 (asta daca ma iau dupa nr de la moto si esti din Bucuresti). E intradevar un produs țapăn de bun.

 

Thomas merci mult , apreciez,mai am o rugaminte la tine , poti sa imi spui cam pe unde se afla My Moto in Cotroceni,adica un punct de reper merci mult si asfalt uscat !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor GSR-istilor. Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici si vad ca s-a marit considerabil comunitatea. Eu am avut unul din primele GSR-uri in Romania (cred ca la 3-lea) si am fost mai mult decat multumit de aceasta motocicleta. Am petrecut alaturi de ea 20 000 km si m-a plmbat prin multe locuri, inclusiv la MOTO GP Brno in 2007. Super manevrabila, iertatoate si chiar cuminte, mai ales cu mine care am peste 120kg. Primul lucru pe care l-as pune si acum este parbrizul, ca sa te poti bucura de ea si la drum lung si viteze mari. Eu am investit in cel mai mare de la suzuki (original - 300 euro) dar si-a meritat toti banii. Apoi crash paduri, la care am recurs si eu dupa prima tranta. Au urmat tobe Leo Vince aluminiu, protectie lantz metalica cu inscriptie, catea accesorii d ecarbon, oglinzi carbon etc. A fost prim amotocicleta si pt mine si m-a invata multe. Pentru asta va ramana tot timpul motorul meu de suflet.

 

Acum, dupa 2 ani jumate l-am vandut. Sper ca cel care l-a cumparat sa aiba grija de el la fel cum am facut si eu. In ultimavreme imi "ramases cam mic" si am trecut la fratele lui mai mare B-king. Despre acesta va trebui sa deschid un topic nou, ca sa nu amestecam treburile.

 

Sper ca acum, ca tot si-a mai revenit vremea, s ava vad pe toti la Arc miercurea. P emine ma veti recunoaste usor, ca nu sunt prtea multe B-King-uri in oras (sper ca nu pt mult timp).

 

Pentru cei care si-au curatat galeriile de la tobe cu solutii de la Loius - se curata extraordinar de bine cu solutie de curat inoxul pentru obiecte de baie si bucatarie. Credeti-ma ca am testa si ies ca noi.

 

Daca va mai pot ajuta si cu late sfaturi despre GSR va stau la dispozie oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor GSR-istilor. Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici si vad ca s-a marit considerabil comunitatea. Eu am avut unul din primele GSR-uri in Romania (cred ca la 3-lea) si am fost mai mult decat multumit de aceasta motocicleta. Am petrecut alaturi de ea 20 000 km si m-a plmbat prin multe locuri, inclusiv la MOTO GP Brno in 2007. Super manevrabila, iertatoate si chiar cuminte, mai ales cu mine care am peste 120kg. Primul lucru pe care l-as pune si acum este parbrizul, ca sa te poti bucura de ea si la drum lung si viteze mari. Eu am investit in cel mai mare de la suzuki (original - 300 euro) dar si-a meritat toti banii. Apoi crash paduri, la care am recurs si eu dupa prima tranta. Au urmat tobe Leo Vince aluminiu, protectie lantz metalica cu inscriptie, catea accesorii d ecarbon, oglinzi carbon etc. A fost prim amotocicleta si pt mine si m-a invata multe. Pentru asta va ramana tot timpul motorul meu de suflet.

 

Acum, dupa 2 ani jumate l-am vandut. Sper ca cel care l-a cumparat sa aiba grija de el la fel cum am facut si eu. In ultimavreme imi "ramases cam mic" si am trecut la fratele lui mai mare B-king. Despre acesta va trebui sa deschid un topic nou, ca sa nu amestecam treburile.

 

Sper ca acum, ca tot si-a mai revenit vremea, s ava vad pe toti la Arc miercurea. P emine ma veti recunoaste usor, ca nu sunt prtea multe B-King-uri in oras (sper ca nu pt mult timp).

 

Pentru cei care si-au curatat galeriile de la tobe cu solutii de la Loius - se curata extraordinar de bine cu solutie de curat inoxul pentru obiecte de baie si bucatarie. Credeti-ma ca am testa si ies ca noi.

 

Daca va mai pot ajuta si cu late sfaturi despre GSR va stau la dispozie oricand.

 

 

merci senior !!!!!!!!!! ne vedem mieruri la arc !!!!!! toate bune asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor GSR-istilor. Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici si vad ca s-a marit considerabil comunitatea. Eu am avut unul din primele GSR-uri in Romania (cred ca la 3-lea) si am fost mai mult decat multumit de aceasta motocicleta. Am petrecut alaturi de ea 20 000 km si m-a plmbat prin multe locuri, inclusiv la MOTO GP Brno in 2007. Super manevrabila, iertatoate si chiar cuminte, mai ales cu mine care am peste 120kg. Primul lucru pe care l-as pune si acum este parbrizul, ca sa te poti bucura de ea si la drum lung si viteze mari. Eu am investit in cel mai mare de la suzuki (original - 300 euro) dar si-a meritat toti banii. Apoi crash paduri, la care am recurs si eu dupa prima tranta. Au urmat tobe Leo Vince aluminiu, protectie lantz metalica cu inscriptie, catea accesorii d ecarbon, oglinzi carbon etc. A fost prim amotocicleta si pt mine si m-a invata multe. Pentru asta va ramana tot timpul motorul meu de suflet.

 

Acum, dupa 2 ani jumate l-am vandut. Sper ca cel care l-a cumparat sa aiba grija de el la fel cum am facut si eu. In ultimavreme imi "ramases cam mic" si am trecut la fratele lui mai mare B-king. Despre acesta va trebui sa deschid un topic nou, ca sa nu amestecam treburile.

 

Sper ca acum, ca tot si-a mai revenit vremea, s ava vad pe toti la Arc miercurea. P emine ma veti recunoaste usor, ca nu sunt prtea multe B-King-uri in oras (sper ca nu pt mult timp).

 

Pentru cei care si-au curatat galeriile de la tobe cu solutii de la Loius - se curata extraordinar de bine cu solutie de curat inoxul pentru obiecte de baie si bucatarie. Credeti-ma ca am testa si ies ca noi.

 

Daca va mai pot ajuta si cu late sfaturi despre GSR va stau la dispozie oricand.

 

salut! m-ar interesa sa stiu consum urban/mixt, probleme intampinate in astia 2 ani si daca ai avut probleme cu vibratiile (cand am mers pe gsr am vazut ca atunci cand acceleram vibra toata destul de rau si ma gandesc sa nu se slabeasca suruburi sau mai stiu eu ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! m-ar interesa sa stiu consum urban/mixt, probleme intampinate in astia 2 ani si daca ai avut probleme cu vibratiile (cand am mers pe gsr am vazut ca atunci cand acceleram vibra toata destul de rau si ma gandesc sa nu se slabeasca suruburi sau mai stiu eu ce)

 

 

:unsure: Cum mah vibra toata????

Poate era varza motorul ala.....ce sa zic.

Nu vibreaza in alt mod decat cam orice alt motor.

Consum urban si mixt, daca mergi normal, fara bashini de motogp, in jur de 5,5-6 max, cel putin la a mea, dar a mea nici nu prea vibreaza, ce sa zic.... :blink: .

Pe la 160-180 te duci spre 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Cum mah vibra toata????

Poate era varza motorul ala.....ce sa zic.

Nu vibreaza in alt mod decat cam orice alt motor.

Consum urban si mixt, daca mergi normal, fara bashini de motogp, in jur de 5,5-6 max, cel putin la a mea, dar a mea nici nu prea vibreaza, ce sa zic.... ;) .

Pe la 160-180 te duci spre 10.

 

eu incercam sa fiu obiectiv :laugh: da..chiar vibra in comparatzie cu ce am avut eu un gs 500 si pe ce am mai mers chiar vibra motorul ala iar oglinzile nu erau bune de nimic ( asta cand bagai mana in gaz ceva mai mult ) insa am vazut ca modelul nou are oglinzi schimbate si am inteles ca s-a rezolvat problema cu "blur"-ul din oglinzi. indiferent eu o sa ma duc azi la elf motors si sper sa achizitzionez un model 2009 daca imi accepta oferta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incercam sa fiu obiectiv :rolleyes: da..chiar vibra in comparatzie cu ce am avut eu un gs 500 si pe ce am mai mers chiar vibra motorul ala iar oglinzile nu erau bune de nimic ( asta cand bagai mana in gaz ceva mai mult ) insa am vazut ca modelul nou are oglinzi schimbate si am inteles ca s-a rezolvat problema cu "blur"-ul din oglinzi. indiferent eu o sa ma duc azi la elf motors si sper sa achizitzionez un model 2009 daca imi accepta oferta :laugh:

 

 

Hai mah ca te cred, nu-i problema. Dar eu, venind dupa un Shadow de 750 si mers apoi relativ des pe un CBF 600 S nu am constatat nici o vibratie alarmanta sau anormala.Si crede-ma ca si eu sunt obiectiv, doar ca fiecare din noi a mers cu alta motocicleta.Bine? ;) ;)

 

 

Stii cum se spune, "why so serious?".......salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah ca te cred, nu-i problema. Dar eu, venind dupa un Shadow de 750 si mers apoi relativ des pe un CBF 600 S nu am constatat nici o vibratie alarmanta sau anormala.Si crede-ma ca si eu sunt obiectiv, doar ca fiecare din noi a mers cu alta motocicleta.Bine? :laugh: ;)

 

 

Stii cum se spune, "why so serious?".......salut!

 

;) ai dreptate eram eu cam panicat ! haa mi s-a acceptat oferta !! o oferta deosebit de buna.. baietzii de la elf motors sunt foarte de treaba la un moment dat chiar imi era rusine ca am negociat dur cu ei dar na...astea sunt vremurile. Am dat ieri avansul si saptamana viitoare sper sa ajunga motorul. Asa ca sper sa ma alatur si eu voua cat de curand ! Hai cu gsr-u :rolleyes:

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! m-ar interesa sa stiu consum urban/mixt, probleme intampinate in astia 2 ani si daca ai avut probleme cu vibratiile (cand am mers pe gsr am vazut ca atunci cand acceleram vibra toata destul de rau si ma gandesc sa nu se slabeasca suruburi sau mai stiu eu ce)

Sal

 

Probleme majore eu nu am avut. A trebui s aschimb lantul in jur de 17000, dar probabil nu l-am intretinut cum scrie la carte, adica l-am curata si la 2000km cateodata. Se salbise atat de rau ca nu mai aveam ce sa-i fac. Faza cu vibratiile mi se pare ciudata, ca eu sincer nu am avut asa ceva. Ceva foaret fin si la drum lung, cu viteze mari, sa zic, cand ma opream simteam in palme ceva ca o furnicatura. In rest nimic.

 

Consum afara pan ain 130km/f - 5.5 - 6, in oras in jur de 9. Pe autostrada la peste 200km/h, peste 10. Acum tine cont ca eu am 125kg si se pune si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt pe punctul de a-mi achizitiona un GSR.

6600 de euro (pret de criza) pentru un GSR 600 A K9 cu 0 km e putin ? e normal ? e mult ?

Editat de andreig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand un SUZUKI GSR 600 din 2007

 

Cumparata noua, proprietar unic, revizii la service autorizat, carnet service, crash pad-uri, filtru aer K&N, anvelope noi Michelin Pilot Road 2CT.Extra:2 huse(vara-iarna), kit de curatire/ungere lant KettenMax, cric ptr roata din spate.

Motocicleta e in stare pura,originala, exceptand crashpadurile si filtrul de aer K&N.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=56054

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...007-179423.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Parbrize de la ERMAX gasesti la razoare la KAWAMOTORS(www.kawamotors.ro), si PUIG pe B-dul Timisoara la MOTOR TEAM(www.motorteam.ro)

 

2.La protectii aceeasi problema, la cei 2 gasesti si crash pad-uri si mushroom.

 

3.Sita radiator stiu sigur ca au la KAWAMOTORS, dar cred ca vei gasi si la MOTOR TEAM.

 

 

Bafta.

un manual tehnic pentru gsr 600 ma poate ajuta cineva

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum si unde pot face upload la manualul service pt GSR sa il puteti lua cu totii?

 

e in format PDF si are 51MB. daca il vrea cineva cred ca merge pe mess numai ca inainte sa imi dati un PM ca nu prea stau pe mess.

 

aveti aici manualul GSR in format PDF.

 

http://files.filefront.com/manual+GSRpdf/;12922212

Salut vreau si eu manualul daca se poate te rog mult email boglumi69@yahoo.com : id boglumi69

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un manual pentru gesereu... Are 51MB nu merge trimis pe mail (maxim 10MB). adresa mea de yahoo mess este: kinu184

 

Da-ti ADD si specificati ca sunteti de pe forum, va trimit pe mess manualul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...