Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Îmi vând si eu GSR-ul din 2008 daca te interesează. Nu l-am băgat inca pe net dar poti sa-ti faci o idee daca e. 33000 km, foarte atent întreținută.

 

Are parbriz, "cagebar" d'ala pentru motor, bixenon si un set nou-nouț de cauciucuri.

 

Am si portbagaj original Suzuki pentru GSR600 daca vrei. Nu e montat încă.

Priza & USB si suport GPS ... dar le-aș pastra pentru ce urmează să-mi iau. Ma rog astea sunt detalii.

 

0726.724.432 - dă-mi un telefon daca te interesează.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zis: ce v-a apucat de dati gsr-urile?

E buna de cumparat.. da nu de vandut. Pe bani putini iti iei o mobra buna buna si daca o vinzi nu iti iei nimic la aceiasi bani (ca idee)

 

Si inca o curiozitate, se vind mobrele astea cu 20-30K.. cum s-a reusit performanta sa se mearga asa putin cu ele.

A mea din 2007 are 65K si nu tot timpu a fost motoru "principal"

Editat de hora09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, imi place ca mobra, dar mi se pare dubioasa combinatia aceasta: cadru negru, bascula argintie...

al meu este 2008 ,cadru negru si bascula argintie si asa a iesit din fabrica deci nu e nimic dubios...,bafta la cumparare:)

» Post actualizat in 10 Oct 2014 17:46

are cineva de vanzare o pedala de frana de gsr 600 ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, n-as vinde-o daca ar fi dupa mine dar nah..incepe facultatea, an final, nu mai pot lucra sa-mi permit sa o intretin cum trebuie si decat sa ii intarziu cu schimburile de ulei sau alte cele mai bine o dau sa se bucure altcineva de ea, cu constiinta impacata ca am avut grija de ea cum trebuie.

Oricum, cu tristete am postat anuntul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta foarte faina, versatila, pentru toate categoriile de piloti si destinatii. In ture mici ajuta incepatorii, in ture mari satisfice pe cei mai experimentati. Usoara, pentru oras, consum decent, am fost foarte multumit de ea. Am schimbat-o cu ceva mai turing pentru ca s-a ivit ocazia, dar mi-e dor de ea. Cu un mic parbriz face fata si la viteze ceva mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ce tipuri de anvelope folositi sau ati folosit si ati fost multumiti?

Intentionez sa achizitionz un set, poate acum cu sezonul de iarna prind niste reduceri...

Acum inca am anvelopele originale despre care nu pot spune ca sunt cele mai grozave. :|

 

2. Dimensiunile gasite pe net sunt:

180/55ZR-17

120/70ZR-17

Sunt corecte?

 

3. Ce inseamna ZR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anvelope iei de care doresti - aderente si te tin 1 sezon sau touring si mergi cu ele pana la 15k km daca esti norocos .

 

reprezinta indicele de viteza - Y(ZR) -- 300km/h or 186mph

Editat de trazuu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ce tipuri de anvelope folositi sau ati folosit si ati fost multumiti?

Intentionez sa achizitionz un set, poate acum cu sezonul de iarna prind niste reduceri...

Acum inca am anvelopele originale despre care nu pot spune ca sunt cele mai grozave. :|

 

2. Dimensiunile gasite pe net sunt:

180/55ZR-17

120/70ZR-17

Sunt corecte?

 

3. Ce inseamna ZR?

Care sunt cauciucurile originale pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt cauciucurile originale pe ea?

 

Hai ca m-am uitat. Stiam doar ca sunt Bridgestone si ca nu m-au impresionat. Deci:

 

Bridgestone Battlax BT-014

 

180/55ZR17M/C

120/70ZR17M/C

 

Astept ceva recomandari pe experienta voastra.

 

Oricum, topicul asta pare cam mort. As fi zis ca nu prea mai are nimeni GSR, dar observ ca atunci cand apare ceva interesant se mai infige lumea si pe aici. :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bridgestone Battlax BT-014 am avut modelu asta.. a fost ok da nu m-a dat pe spate.

Daca mergi mult indiferent de conditiile meteo iti recomand Michelin Pilot Road 3 (nu 4, au belit ceva la reteta cu tot ce a fost facut anu asta si fac urat pe ud).

Cu gumele astea de iti zic acuma am vazut ce inseamna franatul si pe ploaie mergi si opresti aproape ca pe uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am uitat. Stiam doar ca sunt Bridgestone si ca nu m-au impresionat. Deci:

 

Bridgestone Battlax BT-014

 

180/55ZR17M/C

120/70ZR17M/C

 

Astept ceva recomandari pe experienta voastra.

 

Oricum, topicul asta pare cam mort. As fi zis ca nu prea mai are nimeni GSR, dar observ ca atunci cand apare ceva interesant se mai infige lumea si pe aici. :P :)

Da, topicul e cam mort desi vad multe GSR-uri prin Bucuresti.

Eu am Pilot Power 3 acum si mi se par foarte bune pentru aceasta motocicleta pentru mersul in conditii mai calduroase.

Pentru mai multa siguranta pe frig si ploaie probabil sunt mai bune PR3

Depinde de fiecare cat de mult foloseste motocicleta in aceste conditii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, vad si eu destul de multe GSR-uri si ma surprinde ca alte topicuri de la "concurenta" sunt destul de active pe cand aici s-a lasat brusc linistea.

 

Despre anvelope, corect, depinde cat de mult se merge si acum, in sezonul rece... Eu mai ies cateodata. Nu folosesc motorul decat din placere, deci nu merg cu el in orice conditii.

 

Vad ca Michelin Pilot Road 3 si 4 au referinte destul de bune. Poate prind o oferta de iarna pentru un set pe care l-as pune la primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ tornada, da un semn cand te intereseaza sa iti iei gumele, eu le-am luat de la cineva din Bucuresti care avea sper ca inca are, preturi mai bune fata de ce am vazut pe net, plus ca le si poti monta acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Referitor la anvelope, dupa BT 14 cu care a venit moto echipat am folosit Michelin Power Pure si acum am de 2 luni Pilot Power 3. Fata de BT 14 nu exista comparatie, se lipesc efectiv de asfalt. Conteaza evident si in ce regim mergi cu motorul. Pe mine Pure ul m-au tinut parca 20 k km. Am constatat azi ca PP3 se incalzesc cam greut la temperatura asta, dar peste 14 grade cat a fost pana acum nu am avut probleme cu ele nici la mers mai sportiv.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ tornada, da un semn cand te intereseaza sa iti iei gumele, eu le-am luat de la cineva din Bucuresti care avea sper ca inca are, preturi mai bune fata de ce am vazut pe net, plus ca le si poti monta acolo

 

Daca este vorba de o cunostinta si poti intreba, preturile m-ar interesa si acum.

Eventual sun eu daca imi lasi un nr de telefon sau imi spui unde, merg pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0723997755 - Cata

e mecanicul la care merg de cand am venit in Bucuresti, 0 motive sa merg la altu; aduce direct (oarecum) Michelin, am incaltat motoarele in ultimii ani de la el si am mai trimis si pe altii, deci go for it

 

Daca este vorba de o cunostinta si poti intreba, preturile m-ar interesa si acum.

Eventual sun eu daca imi lasi un nr de telefon sau imi spui unde, merg pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intrebare: saptamana viitoare am programare la rar grivita pentru omologare si tip, eliberare civ, etc. Problema este urmatoarea, moto e stock cap coada, doar ca guma spate e lama, pe mijloc aproape ca nu mai are striatii. S-a lovit cineva de asta, credeti ca ma vor respinge 'doar' din atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...