Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Si data viitoare mai ales ca acum stiti drumul, benzinarii si cazarea, vin si eu mai mult ca sigur.

Oricum eu unul nu mai merg pe autostrada ca e tare ciudat cu o enduroaica cel putin.

 

Vb miercuri la arc!! :baldy:

 

sa vezi ce-o sa-ti mai placa drumurile din Bulgaria...Si io vreau sa repetam curand experienta, ca abia ce-am inceput sa prind gustul curbelor :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa vezi ce-o sa-ti mai placa drumurile din Bulgaria...Si io vreau sa repetam curand experienta, ca abia ce-am inceput sa prind gustul curbelor :wacko:

Doamne fere' sa-ti simta curbele gustul tau :baldy: (just kidding, evident :) ).

 

Revenind la subiectul excursiei la care - din pacate - nu am putut participa, urmatoarea in aceeasi zona ar trebui facuta cu "dedicatie". Adica mers direct si numai in Bulgaria. In vecinatatea localitatii Veliko Tarnovo sunt cateva locuri care merita vizitate (dar care necesita 1-2 zile, respectiv un weekend plin). Sunt cateva manastiri sapate in stanca, sunt cateva localitati vechi si frumoase, este cetatea care marita vizitata din zid in zid (nu stiu daca ati vizitat-o in aceasta excursie, insa este de exceptie), precum si multe altele.

 

Dar putem discuta mai multe la Arc, la sedinte etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva poze frumoase este? :baldy:

 

Este,este, cum nu! Dar deocamdata nu-s descarcate in calculator; sper sa le postez mai pe seara :)

 

Doamne fere' sa-ti simta curbele gustul tau :wacko: (just kidding, evident :lol: ).

Cea mai proasta gluma EVER ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tricou' ala Acerbis a vazut doar vitezane si nakeduri... si n-are mari sanse s-ajunga pe vreun enduroi in curand.

 

ai vreo propunere? :baldy:

 

on topic: foarte tare podu' 'cela din poze. frumos, frumos, frumos. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim dorin de poze. Asteptam acum larry/miha. Haidi uaaa :wacko:

Puneti poze ca vreau sa le selectez si sa fac un topic la Excursii :baldy:

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim dorin de poze. Asteptam acum larry/miha. Haidi uaaa :wacko:

Puneti poze ca vreau sa le selectez si sa fac un topic la Excursii :moto:

 

 

No problem, doar ca la mine in aparat, abia acum am realizat ca nu am nici macar o poza cu motoarele :wacko: Il asteptam pe larry cu pozele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este,este, cum nu! Dar deocamdata nu-s descarcate in calculator; sper sa le postez mai pe seara :moto:
Revin si eu pe seara cu poze de la veliko

Deci va rog eu, faceti si voi o selectie.Nu trebuia sa le puneti chiar pe toate ca nu prea am timp sa ma uit la ele. :wacko:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati de aici povestirea : /index.php?showtopic=356586

 

Bravo Razvanusv, imi place cum ai istorisit calatoria noastra ! Da' tre sa recunostem aici ca si fotograful a avut o contributie esentiala, asa ca diseara la sedinta il vom cinsti cum se cuvine pe Larry, fotograful de serviciu! :moto: Hai sa traim, si sa mai facem excursii din astea frumoase impreuna!

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Razvanusv, imi place cum ai istorisit calatoria noastra ! Da' tre sa recunostem aici ca si fotograful a avut o contributie esentiala, asa ca diseara la sedinta il vom cinsti cum se cuvine pe Larry, fotograful de serviciu! :wacko: Hai sa traim, si sa mai facem excursii din astea frumoase impreuna!

 

Vezi, de asta nu postez si pozele facute de mine, ca sa existe doar un fotograf. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor,desi v-am anuntat de acum doua saptamini,vad ca multi au uitat,sau nu au retinut.... :angry:

Simbata asta este ziua mea, ca atare sunteti invitati la un gratar, la curte, in Bucuresti, pe Calea Giulesti.

Cel mai usor este de tinut legatura cu Larry si Mihaela.

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil cineva are ceva interesant de povestit... aici :angry:

Eu am pus povestea asta,sper sa castig:

Conduceam nebuneste pe drumuri comunale si dupa un viraj mi-a aparut brusc in fata o pisicuta care traversa strada impreuna cu puisorii ei.Treceau precum ratzele prin apa,una in spatele celeilalte.Atunci parca timpul s-a dilatat .Vedeam cu incetinitorul trupurile sfartecate ale bietzilor pisoiasi zburind prin aer si stropindu-mi viziera cu sange.Vedeam pe mama lor cum ii striga cu lacrimi in ochi disperata: miaaaaaaaau. Atunci am zis: Nu,asa ceva nu se poate.Nu am sa permit sa se intample asa ceva.Am franat brusc dar tot ma indreptam spre pisoiasi cu riscul sa-i omor si sa devin criminal.Atunci am preferat sa parasesc partea carosabila,sa nu mai iau virajul la dreapta si sa ajung in raul care mergea de-a lungul soselei.Dar acolo ce sa vezi.Prin fata mea trecea o ratzusca cu puisorii ei,mergand precum pisoiasii in urma mamei lor.Timpul iar s-a dilatat si iar am vazut scene de groaza similare dar in loc de sange erau multe multe pene,iar pe mama ratzustelor strigand sfasiata de durere maaaac maaaac.Ce puteam sa mai fac? Cu un ultim gest disperat am sarit de pe motor spre marginea apei cand, in timp ce cadeam am vazut ca ma indrept spre un musuroi de furnicutze,si timpul s-a dilatat iar....

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...