Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

cumpar eu filmul. poate asa nu-l vede nimeni. :yikes:

 

deci licitatia incepe de la doua beri Carlsberg,Vineri in Biker's .Altfel o rog pe Mirela sa-l bage in proiectie ca sa-l vada toata lumea :yikes: :blink: :kiss:

 

daca vei castiga licitatia, daca nu... il cumperi de pe piata neagra.

...sau il vede la televizor in Prime Time la stirile de la ora 5 :eek:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la ora 5 era sa apar cu Drapelul in mana. Bine ca nu m-a filmat nimeni.

rectific : bine ca nu m-a filat nimeni. :yikes:

lasa ca si eu puteam sa fiu vedeta cu tine impreuna ca aveam sticla de cola la 2 litri plina cu Vin si dupa ce am tras o dusca zdravana langa politisti,i-am oferit si lui Mihai.Asta zice"nu beau cola" eu zic "pai nu e cola fraiere e Vin rosu" dupa care il vad pe Mihai ca face semne disperate cu ochii in directia politistilor.Abea atunci mi-a picat fisa.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca si eu puteam sa fiu vedeta cu tine impreuna ca aveam sticla de cola la 2 litri plina cu Vin si dupa ce am tras o dusca zdravana langa politisti,i-am oferit si lui Mihai.Asta zice"nu beau cola" eu zic "pai nu e cola fraiere e Vin rosu" dupa care il vad pe Mihai ca face semne disperate cu ochii in directia politistilor.Abea atunci mi-a picat fisa.

 

 

 

:yikes: :yikes: ...si ai zis: da-i ma-n pwla mea si ai tras o dusca destul de mare. Oricum, politaii cautau delicventul care a furat drapelul primariei :kiss: ..Nu aveau ei treaba cu vinul nostru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello all,

 

eu stau pe turda...am mai vazut motoare pe-aici..

rog pe cei care stau pe turda sau ion mihalache sa-mi trimeata id-urile de mess pt a forma o mica "comunitate" :yikes:

 

 

bine v-am gasit pe toti si sper ca anu asta sa facem cat mai multi km impreuna.

 

asfalt uscat tuturor, bani de benzina, si multa sanatate.

 

Ne bucuram ca gasca noastra se mareste, insa subscriu la faptul ca ar tb. sa te prezinti tu+motorul tau si apoi joi la "sedinta".

INSA: nu stiu daca ai observat sau poate ca nu ai fost atent, gasca asta care se strange joia la "birou" reprezinta deja o comunitate - iar mie personal nu imi plac "bisericutele" in cadrul acestei comunitati, toti ne distram, intanlim impreuna - nu separat fiecare de pe strada lui, mai ales ca de fapt grupul asta e destul de pestrit adicatelea - nu sunt doar din Turda, Ion Mihalache, mai suntem si dein Crangasi, Militari, Banu Manta, Gara de N, Bucurestii Noi, Colentina etc.. Nu ne leaga locatia unde stam ci pasiunea pt. 2 roti. Got it?

 

Esti bine venit printre "ai nostri" atata timp cat esti ok, fara fumuri si nu" bisericesti" :kiss:

 

 

Sorine - ne bucuram ca te-am "gazduit" - nu se putea sa lipsesti tocmai tu , si pe bune ca ne ofticam daca nu veneai la cat loc era in camere.

 

Lana & Dan veniti si voi cu stiku' din dotare ca sa descarcam poze/ filme pa laptoapa.

 

Piticu'lee ma mir cum dreaq mai merge masina aia, data viitoare stau in coada ta ca daca incepi sa pierzi piese sa ti le recuperam. :eek: :yikes: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era drapel unguresc ca vedeam noi pe draq apoi. :yikes: :kiss:

 

Piticu'lee ma mir cum dreaq mai merge masina aia, data viitoare stau in coada ta ca daca incepi sa pierzi piese sa ti le recuperam.

pai de... .au oprit niste binevoitori sa ne intrebe daca vrem sufa, dar noi.... nu si nu, ca de.... suntem multi, si uite asa ne-am chinuit cam 15min sa o dam afara, ca vorba aia: omu' ce a zis?-daca tot o infig in zapada macar sa fie asa cum trebuie. Cel mai tare a fost Edy, care dupa ce si-a umplut frigiderul de carne de la unul cu gipanu' si de la altul caruia i-a taiat fata, ce a zis? parca mai trebuie ceva, si uite asa la indemnul prin ''on air'' a lui larry, se pune omu' pe contrasens sa depaseasca si iL FACE PE ALTUL CARE VINE DIN FATA SA ZICA ''TATAL NOSTRU''. Si uite asa am aflat si noi ca incap 3 masini in paralel pe sosea:)) . eu cu Radu, am vazut filmul in format 3DMAX LA CEA MAI MARE REZOLUTIE, sonorul a venit un pic mai tarziu la BORDO. :eek: :yikes:

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de... .au oprit niste binevoitori sa ne intrebe daca vrem sufa, dar noi.... nu si nu, ca de.... suntem multi, si uite asa ne-am chinuit cam 15min sa o dam afara, ca vorba aia: omu' ce a zis?-daca tot o infig in zapada macar sa fie asa cum trebuie. Cel mai tare a fost Edy, care dupa ce si-a umplut frigiderul de carne de la unul cu gipanu' si de la altul caruia i-a taiat fata, ce a zis? parca mai trebuie ceva, si uite asa la indemnul prin ''on air'' a lui larry, se pune omu' pe contrasens sa depaseasca si iL FACE PE ALTUL CARE VINE DIN FATA SA ZICA ''TATAL NOSTRU''. Si uite asa am aflat si noi ca incap 3 masini in paralel pe sosea:)) . eu cu Radu, am vazut filmul in format 3DMAX LA CEA MAI MARE REZOLUTIE, sonorul a venit un pic mai tarziu la BORDO.

 

Eu i-am dat pretioasa indicatie :blink:, judecand ca nu ma va crede pe cuvant si se va asigura si el, dar cum suntem prieteni de foarte multi ani, increderea pe care o are in mine l-a facut sa traga brusc de volan :yikes: . Eu aveam impresia ca e dupa masina din spatele meu, in realitate era departe tare, de aia am zis ca e liber....Iar cu masina: sa ziceti multam ba ca nu eram cu gipul :kiss: ca nici pana acum nu era scoasa de acolo. Azi am alergat pe la asigurator sa o repar si toata lumea ma intreaba: pai bine ma, daca ti-au lovit-o in parcare, unde e bara???!! Zic: nu e ma....e si delicventi e si hoti...dupe ce loveste, fura ce pica :eek: .. Oricum, multumesc la toata lumea ca mi-a scos masina din nameti :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era drapel unguresc ca vedeam noi pe draq apoi.

 

 

pai de... .au oprit niste binevoitori sa ne intrebe daca vrem sufa, dar noi.... nu si nu, ca de.... suntem multi, si uite asa ne-am chinuit cam 15min sa o dam afara, ca vorba aia: omu' ce a zis?-daca tot o infig in zapada macar sa fie asa cum trebuie. Cel mai tare a fost Edy, care dupa ce si-a umplut frigiderul de carne de la unul cu gipanu' si de la altul caruia i-a taiat fata, ce a zis? parca mai trebuie ceva, si uite asa la indemnul prin ''on air'' a lui larry, se pune omu' pe contrasens sa depaseasca si iL FACE PE ALTUL CARE VINE DIN FATA SA ZICA ''TATAL NOSTRU''. Si uite asa am aflat si noi ca incap 3 masini in paralel pe sosea:)) . eu cu Radu, am vazut filmul in format 3DMAX LA CEA MAI MARE REZOLUTIE, sonorul a venit un pic mai tarziu la BORDO. :kiss: :yikes:

 

Si noi, cei care plecat pe varianta Campulung - Targoviste - Bucuresti, am avut parte de film 3DMAX, dar de genul celor de la National Geographic. Adica peisaje de iarna superbe pana aproape de Campulung, traseu pe care am intalnit cel putin doua "partii" de dat cu punga/sacul aflatate in exploatare!! Plus alte cateva partii virgine care se pretau la sacuit/punguit :eek: Toate intr-un cadru natural de exceptie, inclusiv cer senin si soare din plin. Zona Stoenesti - Malu cu Flori (Pucheni) va este cunoscuta multora din grup, astfel incat nu mai e cazul sa descriu peisajul de acolo.

 

La Targoviste am luat o pauza de masa la un restaurant de langa Manastirea Dealu; mancare buna, preturi convenabile, locatie draguta. Vara e superb acolo, deoarece resturantul dispune de terase pe doua sau trei niveluri, cu vedere spre padure, Targoviste. (Locatia e situata in afara orasului.)

 

Recomand pentru deschiderea sezonului o plimbarica pana acolo (ultimii 2-3km sunt foarte virajati, in urcare, gen serpentine).

:yikes:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ia-l pe un stik (de dim impresionante ca memo) sau fa-l bucati. :yikes:

La sedinta vin cu laptoapa sa -l si vedm - inclusiv poze...daca le aduce Lana. :yikes:

 

Subscriu la ce a spus Domi72 aka Nashu' - daca stiam de partiile alea meseriase de pe Bran - Tgv nu va lasam sa mergeti de capul vostru pe Busteni.

Bai pitic da' i-ai prostit rau de tot p'aia de la asigurari :kiss: ...ce papagali de te-au crezut .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii zice DivX 7 :yikes:

n-are tata ,da are Cyberlink Power Director v6.Ideea e ca nu mai vreau sa fac o alta compresie la compresia MPEG2 pe care o face camera,ca sa nu se vada mai prost.

DivX 7 ce stie sa faca?

 

se pune de o proiectie joi? :yikes:

nu se pune ca eu nu vin la Bordo.Ma pastrez pt. Vineri in Biker's

 

Dane ia-l pe un stik (de dim impresionante ca memo) sau fa-l bucati. :eek:

La sedinta vin cu laptoapa sa -l si vedm - inclusiv poze...daca le aduce Lana. :kiss:

Stiku meu nu are decat 4 GB .Filmul este facut bucati de la mama lui.Nu l-am legat inca tocmai ca sa vi-l dau in varianta bruta,sa va alegeti voi ce pastrati si ce aruncati la cos,si ca sa il pot transporta la nevoie.Numai ca imi mai trebuie inca un stick de 4 si unul de 2.

LaNa ,diseara la film sa-ti iei stiku cu tine,Alex...sticku OK?Hai ca din trei bucati il transportam noi.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-are tata ,da are Cyberlink Power Director v6.Ideea e ca nu mai vreau sa fac o alta compresie la compresia MPEG2 pe care o face camera,ca sa nu se vada mai prost.

DivX 7 ce stie sa faca?

 

Pai MPEG2 si DivX7 sunt doua standarde de compresie a unui film. Iti trebuie un utilitar care sa iti faca din MPEG2 DivX. O sa ramai surprins cat de mult spatiu economisesti :yikes:

 

http://www.divx.com/en/products/software/w...ws/compare-divx

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ia-l pe un stik (de dim impresionante ca memo) sau fa-l bucati. :yikes:

La sedinta vin cu laptoapa sa -l si vedm - inclusiv poze...daca le aduce Lana. :yikes:

 

.... acum o sa pun pozele pe stick, sa le vedem impreuna la birou :kiss:

 

...Dan, stick-ul lu' Alex e la mine si o sa-l aduc diseara ...cat despre al meu ramane sa-l duc la birou pentru ca stii ca au fost ceva probleme de compatibilitate cu calculatorul tau, si atunci nu prea ar avea cum sa ajute..... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pt inceput vine cineva cu laptop joi la sedinta? stickul meu e frate geaman cu al lui dan si are tot 4G. eventual vin si cu citeva dvd-uri sau cd-uri, ca sa imi dati si mie varianta intreaga de film. daca se poate ,bineinteles.

am verificat acum si am 8 dvd-uri goale de 4,7G. ASA CA LE ADUC PE ASTEA

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne leaga locatia unde stam ci pasiunea pt. 2 roti. Got it?

Ce vrajeala comunista! De'aia acum aproape un an m-ai luat tare ca de ce postez pe topicul vostru daca eu sunt din zona Titan. (un post legat de o plimbare in Bulgaria) :yikes: Da nu-i nimic, te iert! Nu-i nevoie sa iti ceri scuze :kiss:

 

dsorinmihail: ai spus ca o sa vad poze si aici, unde sunt?! :yikes: Sper sa vad si eu cateva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai MPEG2 si DivX7 sunt doua standarde de compresie a unui film. Iti trebuie un utilitar care sa iti faca din MPEG2 DivX. O sa ramai surprins cat de mult spatiu economisesti :yikes:

 

http://www.divx.com/en/products/software/w...ws/compare-divx

Lasa bre ca DivX imi face si Cyberlinkul .Eu am crezut ca a aparut un utilitar care se numeste DivX7.Pot sa economisesc spatiu ,nu e asta problema ca am mai facut recompresie si in alte cazuri,problema e calitatea care iese dupa ce economisesc spatiu.Pentru ca daca faci compresie la ceva ce are deja compresie nu are cum sa iasa aceeasi calitate. :yikes: asa cum nici daca faci compresie dupa captura de analog nu iese ca originalul.

 

...Dan, stick-ul lu' Alex e la mine si o sa-l aduc diseara ...cat despre al meu ramane sa-l duc la birou pentru ca stii ca au fost ceva probleme de compatibilitate cu calculatorul tau, si atunci nu prea ar avea cum sa ajute..... :kiss:

Vezi ca am vb cu Cer sa venitzi la noi inainte pe la ora 21:00 si sa incerc sa va dau filmele.Nu pune inca nimik pe stiku tau ca incerc sa-ti pun eu filmele.Daca ajungi acasa si nu ai nimik pe stick ai doua variante.(1)Copiezi pozele pe el si le duci la birou sau ,(2)incerci mai intai sa vezi daca le vede laptopul lui Larry ,le descarci la el si apoi copiezi pozele tale si le duci la birou.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bre ca DivX imi face si Cyberlinkul .Eu am crezut ca a aparut un utilitar care se numeste DivX7.Pot sa economisesc spatiu ,nu e asta problema ca am mai facut recompresie si in alte cazuri,problema e calitatea care iese dupa ce economisesc spatiu.Pentru ca daca faci compresie la ceva ce are deja compresie nu are cum sa iasa aceeasi calitate. :yikes: asa cum nici daca faci compresie dupa captura de analog nu iese ca originalul.

 

 

Vezi ca am vb cu Cer sa venitzi la noi inainte pe la ora 21:00 si sa incerc sa va dau filmele.Nu pune inca nimik pe stiku tau ca incerc sa-ti pun eu filmele.Daca ajungi acasa si nu ai nimik pe stick ai doua variante.(1)Copiezi pozele pe el si le duci la birou sau ,(2)incerci mai intai sa vezi daca le vede laptopul lui Larry ,le descarci la el si apoi copiezi pozele tale si le duci la birou.

 

 

...mai bine, o sa incerc sa pun pe picassa toate pozele, in speranta ca la bordo vom beneficia de net...ramane ca diseara sa aduc stick-ul sa incercam sa luam filmuletele de la tine.... si cine mai vrea pozele o sa poata sa le descarce de pe site.... cat de curand o sa atasez si link-ul de unde se pot downloada pozele..... :yikes: si asa cred ca am multumit pe toata lumea... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stickurile ca sa fie 3 buc cu al meu cu tot.

 

 

... stick-urile, ma scuzati!!!!! :yikes:

 

...uite si link-urile :yikes:

 

 

http://picasaweb.google.com/szerzoileana/1...ey=kFvbg68YZEU#

http://picasaweb.google.com/szerzoileana/1...ey=OjFeWE3pts8#

http://picasaweb.google.com/szerzoileana/1...ey=EgnZlZJ08Ww#

http://picasaweb.google.com/szerzoileana/1...ey=miq_fntfYk0#

 

...primele trei sunt cu pozelele de la munte...ultimul cu pozele de la Bogdan "Shadow" de acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrajeala comunista! De'aia acum aproape un an m-ai luat tare ca de ce postez pe topicul vostru daca eu sunt din zona Titan. (un post legat de o plimbare in Bulgaria) :yikes: Da nu-i nimic, te iert! Nu-i nevoie sa iti ceri scuze :yikes:

 

 

Si nu puteai sa-i dai asta pe PM daca e o problema personala??!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o ironie, nu am nimic cu omul... :yikes: Hai noroc! :yikes:

 

 

Tu stii cel mai bine..

 

Eu nu o sa ma prezit joi la birou..sunt in Constanta si o sa ma intorc vineri. Week-endul ce vine (in care vreau sa ma si odihnesc) facem si noi un program mai de pensionari asa??!!! Ceva gen iesit la o ceainarie undeva....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...