Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

Mercic, Adi!

Eu cred ca noi ne si cunoastem, daca bine imi amintesc... :bigstar:

 

Da. Ne-am cunoscut la intalnirea de anul trecut din Mures. Imi pare bine sa ca ai intrat pe forum. Tinem legatura! :bigstar:

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

Sunt Paul Ghidel, elev in clasa a X-a, am 16 ani si 9 luni, pasionat de mic de motoare, permis de 8 luni, conduc un Peugeot Speedfight 2 si incerc sa repar si Hoinarul din garaj(are nevoie doar de un robinet de benzina si imatriculare :bigstar:)

Daca in calatoriile voastre treceti prin Petrosani dati un telefon 0746011617 si ne intalnim daca voi fi in oras(mai cunosc si yo alti pasionati :bigstar: )

Salutari tuturor :bigstar:

aici si o poza cu mine si copilasul meu :bigstar:

post-28565-1201720613_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :bigstar: hello lume... olga ma numesc dar pe net ma gasitzi "antenutza" ... personalitate multipla oare? :bigstar:

 

 

dupa ce mi-am rupt gatul pe strada dupa motoare si cateva "vizite" la arc intr-o anumita zi a sapt ... mai am un pik si o sa am virago 250 si sper eu undeva prin martie cel tarziu si categ A trecuta pe permis....

 

ne vedem la intalneli... bafta maxima si asfalt uscat

 

(am auzit o barfa ca vine primavara...yupeeeeeeeee :bigstar: )

 

aaa si pozne :bigstar:

 

 

cam asa arata motorul acum.....si ...dovada vie ca mos craciun exista si vine la baute :bigstar:

Editat de antenutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DRAGOS proaspat venit pe forum

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 19:16 -------------
DRAGOS proaspat venit pe forum

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 19:16 -------------
DRAGOS proaspat venit pe forum

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 19:16 -------------
DRAGOS proaspat venit pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut numele meu e sorin am 18 ani 1.96 si 90 de kg nu am inca motor am doar o bicicleta de dh :wave: da sper ca in vara sa imi iau un motor de 125 ( de inceput asa sa o iau usor babeste :burnout: ). Poate ne intalnim la 4tunig days sa va cunosc si eu.Pana atunci asfalt uscat la toata lumea

Editat de repsol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin saluta pe toata lumea :cheers:

Sunt un bike-er XXL (51 ani si 100 Kg.).

 

Carnet am de 30 de ani (1977) pentru masina, cand am intrat la facultate si de 25 ani (1982) pentru motor, o data cu absolvirea facultatii de Transporturi (sectia Material Rulant de Cale Ferata) din Politehnica. Lucrez la CFR in transportul de marfa si asa pe langa celelate vehicule de sosea, conduc si locomotive.

Am inceput cu MOBRA 50S, pe care am modificat-o in 1984 (atunci nu prea se stia de "tunning") la un club de karting (motor, aripi, coarne, pinioane, etc) si cu care m-a luat radaru' militiei cu 117 Km/h (pe drum drept si fara vant din spate). Apoi am trecut la MOBRA Hoinar si dupa inca cativa ani am avansat la CZ de doi juma'. In 1990, stand la bloc (pana in 1986 am stat la o vilisoara cu curte) si tinand motorul in scara, tot imi dispareau ba far, ba carburator, ba una, ba alta, am zis gata si l-am maritat in targ luand un Olcit nou.

Asa ca am facut pauza de motor pana in 2006, cand microbul a invins si am luat o Yamaha XJ 600S, intrand astfel in randul lumii bune. A fost o chestie nepaipomenita, cand am incalecat-o pentru proba parca nu trecusera atatia ani, parca abia ma dadusem jos din sa.

Incerc sa recuperez timpul pierdut.

Cam asta ar fi pentru inceput.

Sorin

 

Asfalt uscat.

 

 

 

Salut stimate coleg!

Numele meu este Ernest am 38 de ani, sunt din Oradea tot feroviar ( revizor tehnic la rev. vag. Oradea est) si culmea am tot Yamaha xj 600s din 92. Permis am din 1993, am avut pana acuma o mobra hoinar si o jawa 350 california.

 

Ea este actuala mea prietena. :cheers:

Cu bine!

post-26504-1204894378_thumb.jpg

post-26504-1204894421_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SALUT. ;) SUNT MARIUS DIN ORAVITA, CARAS.AM 23 ANI,PERMIS DOAR CATEGORIA A DIN 05-10-2006.AM AVUT O MOBRA,IJ 350,MZ ETZ250,HONDA CB 450 S SI ACU URMEAZA YAMAHA XTZ 660 TENERE.VA PUN O POZA CU MINE SI CU CB-UL :bow:

 

--- Mesaj completat în 25 Mar 2008 19:33 -------------
SALUT. :bow: SUNT MARIUS DIN ORAVITA, CARAS.AM 23 ANI,PERMIS DOAR CATEGORIA A DIN 05-10-2006.AM AVUT O MOBRA,IJ 350,MZ ETZ250,HONDA CB 450 S SI ACU URMEAZA YAMAHA XTZ 660 TENERE.VA PUN O POZA CU MINE SI CU CB-UL :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.cristi plitea din cluj,amu m-am mutat din 200 in sua .carnet din 2006 .un accident fara urmari...am un bmw 650 gs si am iesit in fiecare luna pana acum fie cald fie frig.va doresc asfalt crat si feriti-va de tampiti..pe sosele...

post-13385-1206886293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Sunt un tanar motociclist ... si cazanul aferent!

 

... Sufletul imi este legat de motociclism ... de acest sentiment frumos! :(

 

 

 

 

 

 

... eheeeee ! ... de as fi putut sa pun si poooozeee! ... poate deranjez pe tinerii motociclisti!!1! ... Cine tie?!?!?

 

... La mai mare!

 

 

Daca nu ma mai vor cenzura voi posta si o poza!

 

Respect pentru fratii motociclisti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut la toti motociclistii.

Sunt Catalin si am carnet din 2007.

Am o Honda NX de 250 cm - enduro.

Visul meu este totusi o Honda CBR 600, pe care cu putin noroc o sa o iau in vara asta.

 

 

 

 

 

 

 

VAND HONDA NX 250, 10500 KM, 1993, STARE EXCEPTIONALA DE FUNCTIONARE, PRET: 1,700.00 EUR NEG.

post-36906-1209197641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu ma cunosc si ar fi interesati, si sa nu ii uit pe cei carora le-am raspuns in contradictoriu si uratpe forum. Acum aveti sansa sa stiti cine sunt si sa imi faceti un vant pe sosea.

 

Ma numesc Andrei stau in Bucurestii Noi zona Laromet, prietenii imi spun Sasser.

Nu am prea multe sa spun despre mine, va las pe voi cei interesati sa aflati.

post-14577-1209211043_thumb.jpg

post-14577-1209211096_thumb.jpg

post-14577-1209211230_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari colegi pe 2-ua rotzi.Numele meu este Radu Florea, sunt din Bucuresti (sos.Stefan cel Mare) am 29 ani si sunt de meserie ing.de sunet/compozitor.Imi plac motoarele, instrumentele muzicale (cant intr-o trupa rock), imi place mancarea romaneasca din Bangladesh si adidasii mei pt ca-mi pun ochii-n evidentza.Decocamdata calaresc un scooter tunat (3,4 ponei putere) si ma pregatesc sufleteste sa trec la motoare...(Yamaha YBR250 dupa care Kawasaki ER6-N).

 

Sa salut cu respect....ne auzim pe mess sau ne scriem "acilishea"

post-34275-1209995742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...