Sari la conținut

C.h.o.p Magazine, De Marti Pe Standuri!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

am gasit revista aici la chioscul de presa, in sfarsit! ....abia am ajuns acasa cu ea, o citesc pana maine.

acuma astept nr. 2 si sa incerc sa fac abonament, ca ...nu prea am timp sa alerg dupa ea :nono:

 

seara buna!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am citit-o shi eu. Este foarte bine. Toate articolele mi s-au parut foarte interesante, spre deosebire de alte publicatzii autohtone (shtitzi voi care), la care ma intereseaza numai 20% din continut.

 

Tzinetzi-o tot asha ca e bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.s. in urmatorul numar puteti citi partea a 2-a a articolului despre bikeri si MC-uri

 

Cate parti va avea acest articol? Veti avea parti din acest articol in fiecare editie a revistei C.h.o.p., sau este un articol limitat la un numar specific de parti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain scrisa, in ciuda "ezitarilor" de inceput continutul este mai mult decat interesant, mai ales ca in zona asta, a chopperelor, nu prea s-a scris mare lucru in Romania si sa tot tragem cu ochiul la altii, parca ne-am saturat.

 

Pentru mine a fost foarte interesant sa descopar povestea lui Mike Thomas care a avut atat pasiune ptr. Indian incat a pastrat intact sufletul "Big Chief-ului" si n-a facut nici un compromis pentru implinirea visului sau :nono: Un model de viata, as spune, pentru ca valorile reale sunt de referinta nu numai pentru motociclisti, ci pentru oricine nu renunta la un vis, ba chiar indrazneste sa-l dea mai departe, altora care se vor bucura de el.

 

Incerc un sentiment de mare satisfactie sa citesc in paginile voastre despre Sir Blues (Vali Racila), are atata har in ceea ce face, incat nici nu-i nevoie sa-i aduci laude sau sa-i faci reclama. Este unic in tara asta si cred ca cu totii am fi fost mai saraci daca el nu ar fi cantat...

Ma bucur sa-l ascult ori de cate ori vine aici, in Bucuresti (Big Mamou) si fiecare cantare a lui este un moment pe care il astept cu nerabdare.

Iar blues-ul este intradevar cea mai buna muzica a lumii! No doubt for this. ;) ...pacat ca nu am putut ajunge la Sighisoara la festival, insa cu o seara inainte de festival au facut "incalzirea" aici in Bucuresti, iar p-asta chiar ca nu puteam s-o ratez(!), unii din cei mai MARI artisti ai blues-ului romanesc: Raul Kusak, Adrian Ordean, Bogy (Bogdan Nagy), Eugen Caminschi.

 

Abia astept numarul viitor! Si multa bafta!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar blues-ul este intradevar cea mai buna muzica a lumii! No doubt for this. ;) ...pacat ca nu am putut ajunge la Sighisoara la festival, insa cu o seara inainte de festival au facut "incalzirea" aici in Bucuresti, iar p-asta chiar ca nu puteam s-o ratez(!), unii din cei mai MARI artisti ai blues-ului romanesc: Raul Kusak, Adrian Ordean, Bogy (Bogdan Nagy), Eugen Caminschi.

 

Abia astept numarul viitor! Si multa bafta!

 

 

* In blues, un chitarist de referinta este Florin Ordean, ...cum dracu am scris Adrian Ordean mai sus?! greseala!! ...in seara cu incalzirea dl. Ochescu alaturi de cei enumerati mai sus a sustinut un recital pe cinste!

Sorry! pentru confuzie :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit revista ieri. Continutul este foarte interesant, totusi grafica este invechita si imbacsita. Baieti, ambalajul vinde marfa!!! Greselile de ortografie si scaparile corectorilor nu fac cinste revistei.

 

Succes in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A good start. De ce trimestriala? Sunt putine publicatii de profil, iar partea de choppere adevarate, nu cruisere, e foarte redusa... Ar fi bine sa va centrati pe asa ceva si sa faceti treaba asta la modul profi: mecanica, prezentari, howto's, etc.

Dar probabil ca asa ceva vreti si voi, in final...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, asa vrem si noi :smoke: . Si asa o sa fie, sunt multe idei neaplicate inca. De ce trimestriala? Oare de ce..? Speram ca incepand cu anul viitor o sa fie bilunara, sau - chiar visam la asta, si muncim pentru asta - lunara. Cria_p, suntem de acord. Si mersi pentru ajutor ;) . Cum am scris, orice critica este binevenita. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il gasiti pe Stenie undeva in ultimul pavilion din cele 3, vis-a-vis de cei de la Motociclismo (unde sunt expuse harleyurile lui Vova).

Mi-am luat revista direct de la el, e f bine pentru inceput. Se vede ca e munca unor enuziasti care nu dispun de mari resurse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va axati numa pe old school. Acu daca o sa vad Martin Bros sau Jesse Rourke in revista nu o sa ma supar deloc.

In esenta, vreau sa vad custom. Chiar si la masini, da numa la retromobile, ca nu-mi pasa ca Lamborghini atinge 475 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa da. bobbere & stuff. si ceva mai original. adica nu materiale preluate de pe net. ceva mai mult autohton. ar fi buna si o sectiune cu anunturi de piese ptr choppareala....sfaturi cum sa faci aia, aia...legaturi din toata tara cu diversi producatori de elemente cromate, sablari, restaurari...aici putem sa contribuim si noi.

adica te duci la nea vasile care cromeaza si ii zici ca ii treci datele de contact contra unuei sume modice. impacam si varza si capra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciun articol NU ESTE preluat de pe net. Fiecare era scris cu acordul constructorului sau fabricatorului, ei au trimis materiale, poze din care erau scrise si compuse articolele respective. Am si postat deja revista pe adresele lor. P.s. asteptam anuntirile si scrisoarele voastre. Vrem sa facem o rubrica de anunturi vanzare-cumparare motociclete, piese, etc., care va fi pe gratis. Adresa de mail este chopmagazine.ro@gmail.com sau office@chopmagazine.eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Site-ul nostru s-a dezvoltat cu ,,rubrica'' Wanted. Take a look, sunt sigur, ca va intereseaza. :angry:

 

P.s. Redactia C.H.O.P. Magazine va organiza la intruniri un fel de Party Build-Off, incepand cu Cluj. Inca nu spun mai multe, dar eu presonal cred ca va iesi fain. Deci: va asteptam! Rock 'n' roll. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de 30 iunie. :wave:

 

p.s. Daca cineva dintre voi are o motocicleta custom, (si stiu ca multi au), si vrea ca bicileta sa fie prezentata in C.H.O.P. Magazine, rugam sa ia legatura cu noi. Contact pe site-ul www.chopmagazine.eu . :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...