Sari la conținut

C.h.o.p Magazine, De Marti Pe Standuri!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ieri a aparut si in TM.

 

A aparut mai demult numai ca nu ati gasit-o voi.Azi am vazut-o si pe Calea Aradului si 7 Sute si in Iosefin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat tot luni de citit tot, dar nu am mai avut timp sa mai scriu. mi-a placut ce am citit, intr-adevar mai trebuie lucrat la corectura, in rest, astept urmatorul numar! totusi, desi am inteles explicatia pt toyota aia, nu prea ii vad locul in revista... un mustang, charger, challenger ar putea fi, ca doar tot cultura rock si muscle car este, care se impleteste bine cu chopper. inca o data bravo! prima revista autohtona in care nu citesc de vitezane si alte balarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit revista, bun continutul (cel mai mult mi-a placut articolul despre NSU), dar:

1. Problema nu cred ca e de corectura, ci de cineva care sa cunoasca bine atat limba maghiara, cat si limba romana. Sunt multe dezacorduri si stangacii de topica a frazei care ma fac sa cred ca articolele au fost scrise mai intai in maghiara, apoi traduse cam nefericit in romana. Cele mai multe greseli NU SUNT DE CORECTURA!

 

2. Unele articole se citesc greu din cauza fundalului, de ex. Schassburg bluestown si Un alt fel de trike.

 

Prezenta unor articole despre masini nu ma deranjeaza. Pur si simplu nu am citit acele articole. Altii poate le gasesc interesante, respect ratiunea editorilor de a le include in revista cata vreme exista o justificare conceptuala.

 

Sper ca aceste randuri sa va fie de folos, chopmagazinarilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca scoaterea pe piata a unei astfel de publicatii in Romania este un act de curaj motivat clar de pasiune. Luand in considerare masa de cititori interesati de astfel de subiecte. Acest gen de reviste nu sunt citite nici in vest decat de cititori dedicati fenomenului. Vezi Dice Magazine sau Hot Rod sau Kopteri. Una peste alta revista este super bine venita din punctul meu de vedere si cred ca va contribui la popularizarea fenomenului in Romania. Chestiile de corectura sunt amanunte care se pot schimba usor in timp. Oricum nu cred ca sunt prea multi cititori interesati de astfel de amanunte cat de continutul revistei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca scoaterea pe piata a unei astfel de publicatii in Romania este un act de curaj motivat clar de pasiune. Luand in considerare masa de cititori interesati de astfel de subiecte. Acest gen de reviste nu sunt citite nici in vest decat de cititori dedicati fenomenului. Vezi Dice Magazine sau Hot Rod sau Kopteri. Una peste alta revista este super bine venita din punctul meu de vedere si cred ca va contribui la popularizarea fenomenului in Romania. Chestiile de corectura sunt amanunte care se pot schimba usor in timp. Oricum nu cred ca sunt prea multi cititori interesati de astfel de amanunte cat de continutul revistei.

 

 

ai dreptate...oricum,interventia mea s-a dorit a fi una constructiva si nu distructiva.

sper ca am fost inteles corect.

succes,aveti inca un cititor asigurat.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru evaluari, orice critica rationala este binevenita! :hug: Cum am mai zis, suntem la inceputul drumului, dar vremea e frumoasa si biciletele au destui de cai.. :what: Numarul urmator va fi si mai fain, jumatatea este gata deja ca continut: mai mult Old School, si au intrat in vizor si Rod-urile... Avem noi corectori (Laurentiu, maine o sa-ti trimit un pm.) si incepe si sezonul de intruniri. Sorinavram, ai ,,putintica'' dreptate, sunt cateva articole traduse din maghiara, la traducere chiar trebuie sa mai lucram. Renegade, vezi adresa de mail mai sus, la adresa aia poti comanda Chop Magazine. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Renegade, vezi adresa de mail mai sus, la adresa aia poti comanda Chop Magazine.

 

Am mers putin mai sus dar mai mult de atit nu am reusit :hug:

Sa-ti traiasca familia, da' si mie meilu ala unde comand. Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru evaluari, orice critica rationala este binevenita! :hug: Cum am mai zis, suntem la inceputul drumului, dar vremea e frumoasa si biciletele au destui de cai.. :what: Numarul urmator va fi si mai fain, jumatatea este gata deja ca continut: mai mult Old School, si au intrat in vizor si Rod-urile... Avem noi corectori (Laurentiu, maine o sa-ti trimit un pm.) si incepe si sezonul de intruniri. Sorinavram, ai ,,putintica'' dreptate, sunt cateva articole traduse din maghiara, la traducere chiar trebuie sa mai lucram. Renegade, vezi adresa de mail mai sus, la adresa aia poti comanda Chop Magazine. :what:

 

Sincer ... va ajut cu cea mai mare placere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....deci....pe mine nu prea m-a inkintat revista...

----nipru am ---trike am ---CZ cunosc ---simson cunosc ;;;;pina acum nimic nou

----despre "big bear" ca si despre "indian" am citit din alte reviste

----articolele despre muzica nu le-am citit ca nu ma intereseaza

-----iar despre masini singura care e "old school " e duesenberg

---"no offense"----

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari

poate ii mai rafinati un pic pe rominii ashtia cu revista asta ca tare ciobani sunt ....

 

apropo incercarti sa gasiti o modalitate de a omologa on chopper ..poate cu voi sta cineva de la RAR de vorba...

 

felicitari inca o data ....

poate imi aduci shi mie una cind vii la brasov ..

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate omologa orice motocicleta-omologare artizanala-numa ca dupa inf mele duce la peste 2000 de euroi.

interesant ce spui ... asta e o lege mai noua din ue sau asha ca dupa alea vechi din cite m-am informat eu era f greu sa faci asha ceva

 

oricum eu zic ca este interesant shi ca ar fi unul dintre primele lucruri pe care ar trebui sa ii intereseze pe cei ce ishi fac choppere hot roduri shi chesdii dastea ... cu toate ca multi sunt inca in faza de a vrea un motor ,rod iar poate mai apoi se vor gindi la omologari shi din astea ..in aceeashi situatie sunt shi eu ...

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate...oricum,interventia mea s-a dorit a fi una constructiva si nu distructiva.

sper ca am fost inteles corect.

succes,aveti inca un cititor asigurat.

B.

 

Black,nu avea nici o legatura cu postul tau. Vorbeam la general.

 

felicitari

poate ii mai rafinati un pic pe rominii ashtia cu revista asta ca tare ciobani sunt ....

basty

 

Basty,ai un dar aparte de a spune lucrurilor pe nume. :hug: Perfect de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Suntem bucurosi, ca va place revista! Pe adresa de mail chopmagazine.ro@gmail.com se poate comanda revista, va rugam sa trimiteti adresa si numele, si codul postal, sa va trimitem C.H.O.P. Magazine. Merge ca simplu colet, deci in afara de Bucuresti ajunge in 3-4 zile. Am incercat si cu priori post, dar taxele postale sunt mai mari, decat pretul revistei... :hug: asa ca ramane deocamdata varianta cu coletul. Speram ca la nr2. va fi gata si sistemul de abonament. :what:

 

P.s. in urmatorul numar puteti citi partea a 2-a a articolului despre bikeri si MC-uri, si colegul nostru deja se intereseaza despre omologarile artizanale. Sa stim odata precis ce este si cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...