Sari la conținut

Accident Regie - 25.04.2007 - Bucuresti


norway_gl
 Share

Postări Recomandate

in aceasta seara pe la 20.00 in fata caminului p8 a avut loc un accident intre-o duba si-un moto.nu am vazut ce saintamplat. ceea ce va relatez e din ce-am inteles de la o prietena care-a vazut. o tipa cu-un moto rosu cu alb, nu stie marca. insa a zis ca-i de viteza, a intrat intr-o duba care iesea de la Maxx. fata se tinea de picior si era foarte speriata, iar din moto curgea ulei.

Dc are cineva mai multe detalii va rog sa-mi ziceti.Cand am ajuns la fata ocului nu mai era decat ulei impregnat pe asfalt.

Insanatosire grabnica fetei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fata de sub motor, eram eu.Si automobilistul nu iesea dintre camine, ci venea dinspre Crangasi si vroia sa vireze stanga, intre camine.Ceea ce a si facut, dar uitandu-se in spate, ca din fata era neimportant daca vine cineva.Astfel a intrat pe banda pe care circulam eu, iar mie nu mi-a mai ramas decat sa culc moto pe stanga si sa intru sub masina, altfel, as fi luat toata splendoarea aia de furgoneta, in piept.

Vreau sa le multumesc din suflet celor care au venit ff repede si m-au ajutat: Cobo si prietenul cu care era, Sinner si Bursi si stiu ca au mai fost si alti motoristi, dar din pacate eram atat de socata, incat nu am retinut nume.Tuturor le multumesc din suflet si le sunt recunoscatoare pentru tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap. Bea este tipa.

Moto CBR 600 F 2004. Abea ce si-a luat-o.

Vendea dinspre grozavesti iar la maxx un trancalau cu un Doblo care venea din directia crangasi statea in mijlocul drumului vrand sa vireze stanga. (deci prin fata Beei) boul s-a pus in miscare un pic. A intrat pe sensul ei, moment in care Bea si-a infipt mana in frana, a culcat-o si a bagat moto sub masina. A fost pe faza ca altfel o lua frotnal si era naspa.

 

Ea e ok, nu are nimic rupt sau luxat din fericire. Multumim acolo Sus ca a avut grija de ea.

 

Carena fata spart un colt, capac alternator spart, uleiu jos, carena stanga zgariata, carena spate zgariata, oglinzile, rezervor infundat, comnzile de pe ghidonul drept sparte..

 

cam atat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap.

Vendea dinspre grozavesti iar la maxx un trancalau cu un Doblo care venea din directia crangasi statea in mijlocul drumului vrand sa vireze stanga.

Nu Sinner, nu statea in mijlocul drmului, ci pur si simplu a intrat cu botul pe banda mea, fara sa stea sa se gandeasca.Ca daca l-as fi vazut stand in mijlocul dumului, aveam timp sa opresc.A facut manevra, brusc, cand eu eram la 10/20 de m de el (nu stiu daca aproximez bine, dar eram relativ aproape, oricum).

 

Sanatate :nono: Prezenta de spirit si atentia te scapa de belele.

Multumesc mult.Eu am scapat usor.Moto e mai grav, dar noroc ca nu sunt nici la ea elemente vitale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de sub motor, eram eu.Si automobilistul nu iesea dintre camine, ci venea dinspre Crangasi si vroia sa vireze stanga, intre camine.Ceea ce a si facut, dar uitandu-se in spate, ca din fata era neimportant daca vine cineva.Astfel a intrat pe banda pe care circulam eu, iar mie nu mi-a mai ramas decat sa culc moto pe stanga si sa intru sub masina, altfel, as fi luat toata splendoarea aia de furgoneta, in piept.

Vreau sa le multumesc din suflet celor care au venit ff repede si m-au ajutat: Cobo si prietenul cu care era, Sinner si Bursi si stiu ca au mai fost si alti motoristi, dar din pacate eram atat de socata, incat nu am retinut nume.Tuturor le multumesc din suflet si le sunt recunoscatoare pentru tot.

 

 

Bravo mai fata!!! bine ca ai culcat-o la timp

 

cat despre ala cu "masina de paine".... :nono: ;) :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SHIT!

 

Putea sa iasa si mai grav. Bine ca ai scapat.

Boul ala de la volan ce a declarat? ca sigur s-a dat de ceasu' mortii sa zica "is nevinovat, dom'ne!"

 

Mama lor de maimutze volaniere! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SHIT!

 

Putea sa iasa si mai grav. Bine ca ai scapat.

Boul ala de la volan ce a declarat? ca sigur s-a dat de ceasu' mortii sa zica "is nevinovat, dom'ne!"

 

Mama lor de maimutze volaniere! :nono:

Nu! Tipul a fost OK! Si-a dat seama ca a gresit tare si chiar ii parea rau.Norocul meu ca nu aveam cine stie ce viteza.Dar el si-a cerut scuze tot timpul.Cred ca a fost o lectie buna pentru el.Era foarte speriat.Sigur nu va mai lovi, ever, motoristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur nu va mai lovi, ever, motoristi.

 

Nu acelasi lucru il pot spune eu vis a vis de el.. din pacate baietii care erau acolo nu au vrut sa mi-l arate o vreme pe cel inpricinat.. stiau ei de ce :nono:

.. boiling temperature.. sa spunem..

porcaria maxima face ca o coincidentza idioata sa se fi intamplat. ieri trebuiau sa ii soseasca protectiiel de picioare care nu erau insa pe stoc. Si azi..iaca-ta beleaua..

Casca de pe cap era la primul drum, din fericire nu apatit mai nimic. Sa iti deie Dumenzeu sanatate si sa te ferea de terminati in cale de acum incolo.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scapat usor.Moto e mai grav, dar noroc ca nu sunt nici la ea elemente vitale.

Bine ca tu esti OK! Fiarele se repara.. Mai rau e ca o sa stai pe bara...

Tipul a fost OK! Si-a dat seama ca a gresit tare si chiar ii parea rau.Norocul meu ca nu aveam cine stie ce viteza.Dar el si-a cerut scuze tot timpul.Cred ca a fost o lectie buna pentru el.

Lectiile se invata in scoala sau in poligon. Pe drum se cheama neglijenta si vatamare corporala din culpa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu acelasi lucru il pot spune eu vis a vis de el.. din pacate baietii care erau acolo nu au vrut sa mi-l arate o vreme pe cel inpricinat.. stiau ei de ce :nono:

.. boiling temperature.. sa spunem..

porcaria maxima face ca o coincidentza idioata sa se fi intamplat. ieri trebuiau sa ii soseasca protectiiel de picioare care nu erau insa pe stoc. Si azi..iaca-ta beleaua..

Casca de pe cap era la primul drum, din fericire nu apatit mai nimic. Sa iti deie Dumenzeu sanatate si sa te ferea de terminati in cale de acum incolo.

 

Asa sa fie, Sinner.Multumesc mult pt tot!

 

Bine ca tu esti OK! Fiarele se repara.. Mai rau e ca o sa stai pe bara...

 

Lectiile se invata in scoala sau in poligon. Pe drum se cheama neglijenta si vatamare corporala din culpa...

Multumesc.Nu voi sta pe bara.O sa merg cu Zuz.Dar e mare si grea!!!! CBR-oaik era asa usoara si frumoasa!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la reparatii si bine ca ai scapat intreaga si eu tot anu asta aceeasi problema asigurarea, oare sunt chiori ? Nu inteleg ce naiba e atat de greu sa se asigure, asta e manevra vitala pt siguranta rutiera..

 

 

Offf cred ca daca mi se mai intampla aceeasi chestie, sa vad asa ceva nu mai raspund de gesturile mele si il snopesc in bataie pe ala care loveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne-ajuta ca esti ok.

cand te-am vazut cu piciorul ala, fara protectii... brrr...

Va multumesc din tot sufletul.M-am bucurat ca de Dzeu cand am vazut ca apareti voi.Eram foarte speriata cu piciorul.Ma rog, eu am o obsesie cu picioarele si deja ma vedeam cu tije si suruburi.Dar am avut mult noroc.Nu am nimic fracturat.Va multumesc mult, mult de tot.Nici nu pot descrie cat de safe m-am simtit dupa ce ati venit voi.

 

Te imbratisez, bea, si ma bucur ca ai scapat fara probleme fizice din accident. Fierul se repara si, daca te putem ajuta cumva, spune-ne. :nono: ;)

Multumesc mult Kali.Nu am probleme grave.Eu sunt ok, iar moto, saracuta, e cam sifonata, dar sper ca asigurarile sa isi faca treaba, sa nu ma lungeasca toata vara.

Multa sanatate si tie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestiile astea o sa se intample zi de zi pana nu o sa fie impanzit orasul cu BANNERE pe care sa scrie ATENTIE LA MOTOCICLISTI sau ceva de genu ,,, sa fie la tot coltul, la orice semafor agatat pe undeva ,,, sa-l citeasca RETARDATII ;) de 1000 de ori daca nu le intra in cap de prima data :nono: !!

 

nu esti nici prima si din pacate nici ultima care o pateste in felul asta !! imi pare foarte rau pt tine si pt sarmana mobra !!

 

bafta si multa sanatate !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatate si in al doilea rand multa rabdare pentru a repara cbr-ul. O sa ai ceva de alergat si la sfarsit o sa vezi ca ti-a crescut parul pana sa reusesti sa ai iar mobra intr-o singura bucata.

cat despre astia din trafic, care se uita la tine, dar de fapt nu existi, sa fim noi sanatosi ca sunt cu duiumul.

Sa ne zici si noua cum a fost cu politia si restul "distractiei" .

Multa bafta !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la politie, imediat ce am putut evada de la spital. Am fost placut surprinsa sa constat ca, atat la spital, cat si la politie, totul a decurs ok.In sensul ca s-au miscat si repede si bine.

Acum va trebui sa merg sa deschid dosarul de dauna.Asigurarea omului e la Allianz si incerc sa aflu cam pe unde ii gasesc.Prost este ca nu pot scoate capacul de la ulei sa il sudez pana nu fac ei constatarile si eu aveam nevoie de moto in week endul asta. :nono:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ufff, bea...abia acum citesc si eu si ma bucur ca esti ok. Fierul se face, se peticeste, mai greu cu noi ca "peticele" le avem toata viata pe noi si nu e bine.

 

Sinnere, dc nu ai dat un telefon buey...ca veneam si io...bine macar ca totul e ok si a fost cineva alaturi de bea in acele momente.

 

Sanatate maxima motorului :nono:...si pentru bea capul sus si inapoi in sa cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ufff, bea...abia acum citesc si eu si ma bucur ca esti ok. Fierul se face, se peticeste, mai greu cu noi ca "peticele" le avem toata viata pe noi si nu e bine.

 

Sinnere, dc nu ai dat un telefon buey...ca veneam si io...bine macar ca totul e ok si a fost cineva alaturi de bea in acele momente.

 

Sanatate maxima motorului :nono:...si pentru bea capul sus si inapoi in sa cat mai repede.

Merci Survo! Tu ai dreptate, dar ma doare sufletul de cbr-oaik.Una peste alta, e adevarat ca noi suntem mai importanti decat fiarele si ma bucur ca am avut noroc si am fost inspirata s-o culc si sa nu iau duba in piept.Din partea baietilor, am avut tot sprijinul si eu si cbr-oaik. Nici nu am cuvinte care sa exprime real multumirile pentru tot ajutorul pe care mi l-au dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare chiar rau pt ce s-a intamplat... am ajuns dupa ce te-au luat la spital. In fine ma bucur ca nu ai patit nimik, m-am panicat cand m-a sunat adi si mi-a spus ca ai avut accident. Sper sa iti repari cbr-ul cat mai repede. Sanatate sa fie ca restul le facem. Bafta

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la politie, imediat ce am putut evada de la spital. Am fost placut surprinsa sa constat ca, atat la spital, cat si la politie, totul a decurs ok.In sensul ca s-au miscat si repede si bine.

Acum va trebui sa merg sa deschid dosarul de dauna.Asigurarea omului e la Allianz si incerc sa aflu cam pe unde ii gasesc.Prost este ca nu pot scoate capacul de la ulei sa il sudez pana nu fac ei constatarile si eu aveam nevoie de moto in week endul asta. ;) (

 

Nu pot sa cred...:smoke: Imi pare rau pentru tine Bea! Abia ai scapat si tu de vaca si ti-ai luat o frumusete si acum...

Oricum ma bucur din suflet ca nu ai patit nimic si bafta multa cu reparatia!

Nici macar n-am apucat sa vad si eu motorul...

Ai grija de tine! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Ducati Rider - multumesc mult.Tocmai ce ziceam ca pe-asta nu as vrea s-o mai ridici tu de pe jos. Si e asa de sifonata, saraca! Sper sa o fac repede, ca altfel, tot de vak voi avea parte.

 

@ wiskas - multumesc mult.Pacat ca nu ai apucat s-o vezi. Acum, nu ti-ai dori.Mi-e asa mila de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...