Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Legat de patchurile voastre... vorbeam cu cineva cu experienta in lumea MC-urilor din Germania si zicea ca sa nu va confundati cu un MC si nici sa nu va creati probleme, tre sa va ganditi la un alt tip de patch... ori sa nu fie format din 3 piese, ori sa fie dispuse altfel... Culorile nu tre' sa fie alb-negru (majoritatea MC-urilor au alb-negru). Rondul este reprezentat de "albastru".

 

O sa fac in seara asta cateva simulari, ca idee asa... si apoi creierele luminate sa se gandeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de patchurile voastre... vorbeam cu cineva cu experienta in lumea MC-urilor din Germania si zicea ca sa nu va confundati cu un MC si nici sa nu va creati probleme, tre sa va ganditi la un alt tip de patch... ori sa nu fie format din 3 piese, ori sa fie dispuse altfel... Culorile nu tre' sa fie alb-negru (majoritatea MC-urilor au alb-negru). Rondul este reprezentat de "albastru".

 

O sa fac in seara asta cateva simulari, ca idee asa... si apoi creierele luminate sa se gandeasca.

 

Asta e si motivul pentru care in final sugerasem un model cu totul diferit. Adica asta:

 

patch_9.jpg

 

Cat despre culori - asta e bullshit. Singura chestie la care trebuie avut grija e sa nu fie clasic din 3 piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai.. acuma.. daca faci rosu cu alb sau mai stiu eu ce... nu mai e bullshit... :)

 

da' asa.. negru cu alb un singur patch cred ca e ok... na.. nush ce sa zic nici eu

Editat de skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://youtu.be/u0hOkz70JKs

 

Enjoy, sper sa va placa.

 

Nu am reusit sa scot sunetul ala de Tico din pacate, dar o sa ma perfectionez. :)

Cand il editezi taie sunetul de la filmare de tot si pe uma suprapune melodia (depinde in ce editezi). Oricum merci de filmare si celorlalti de poze!!!

Sa speram ca mai tine timpul bun si mai putem iesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al doilea este f.frumos, dar schimbati va rog "gasca""in englza sau gasit altceva...

eu nu as merge pe varianta englezeasca. Iar gashca din punctul meu de vedere este ceea ce ne caracterizeaza... suntem o gasca mica si vesela. Iar daca punem sh pronuntat este totul ok...adica nu iese gasca. Acum lucrurile zic ca s-au limpezit destul de bine am avea de ales intre modelele 2 si 3. Zic sa alegem.

 

baby - daca ai un sinonim care sa se potriveasca pt gasca putem incerca... dar grup d eex mi s epare prea trist, monoton, sters etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haita de la rond

 

chopperisti de la rond

 

ceata de la rond

 

gruparea rond

 

guerrilla rond

 

 

 

am glumit..

 

--

 

are dreptate dana... "GASCA" de la rond, mai bagati si aripile alea... se intelege fix ce nu trebuie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va feriti de gaste, prieteni.. "Galloping goose" e cel mai vechi MC din SUA. :) Nu rade nimeni de ei.

 

In niciun caz nu vreti vreo analogie cu un MC renumit, mai ales 1%...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va hotarati pana vineri seara, sambata va pot broda un patch de test...

 

la fel, tre' sa va ganditi daca vreti patchuri si de piept, grade sau alte chestii (BUCURESTI, ORIGINAL, RFFR (rond forever, forever rond), RIOH (rond is our home), grade, TRICOLOR). daca tot fac, sa fac o serie completa.

 

---

---

---

 

vin cu o completare... logoul nr.2 trebuie ignorat... fix acum am gasit un MC cu un logo aproximativ asemanator (precizez ca cele 3 variante nu au avut sursa de inspiratie). Fiind elemente comune motocilismului se intampla si asa:

 

http://southsiders-mc.blogspot.ro/

 

intentia mea nu a fost sa copii. Nu am stiut de existenta acestui MC pana acum... sorry de incurcatura...

 

LE: la dracu' ca si fontul este la fel... wtf???

Editat de skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va hotarati pana vineri seara, sambata va pot broda un patch de test...

 

la fel, tre' sa va ganditi daca vreti patchuri si de piept, grade sau alte chestii (BUCURESTI, ORIGINAL, RFFR (rond forever, forever rond), RIOH (rond is our home), grade, TRICOLOR). daca tot fac, sa fac o serie completa.

 

vin cu o completare... logoul nr.2 trebuie ignorat... fix acum am gasit un MC cu un logo aproximativ asemanator (precizez ca cele 3 variante nu au avut sursa de inspiratie). Fiind elemente comune motocilismului se intampla si asa:

 

http://southsiders-mc.blogspot.ro/

 

racu' ca si fontul este la fel... wtf???

atunci e si mai simplu... ramane al 3-lea

mie mi-ae placea sa avem ceva pe fata gen tricolor, cruce malteza etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-----

 

am mai gasit asta:

 

http://southsiders-m...ms.php?id_cms=4

 

 

nu e Motor Club e Motorcycle Culture...

 

nu mai inteleg nimic

atunci deja e si mai clar ramane al 3-lea logo. Gata s-a stabilit. ACum intrebarea ar fi ce punem pe fata :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai frate ca ai stabilit doar tu... sa vedem ce zice restu'... eu desi nu o sa fiu "patch holder" (si daca alegeti din astea ale mele) recomand nr. 3...

 

Recomand pe fata patchuri dreptunghiulare (7x2 cm) cu: BUCURESTI, Riding Group, GDLR si RIOH. Pentru fumatorii de iarba se poate face rombul cu "13". O sa simulez diseara toata vesta sa vedeti cum si ce zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand il editezi taie sunetul de la filmare de tot si pe uma suprapune melodia (depinde in ce editezi). Oricum merci de filmare si celorlalti de poze!!!

 

este o greseala din punct de vedere al editarii video sa tai total ambianta ... poti sa o reduci dar sub nicio forma sa o tai de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...