Sari la conținut

Accident Grav - Buzau - 02.05.2007


Radu46
 Share

Postări Recomandate

Fu** him man...Nu eu i-am scos casca de pe cap sau i-am tras de mana sa bage gaz. Daca era dupa mine ii luam cheile si i le piteam. Asa-s si doi scuteristi "baetasi" de la mine din cartier care o vigonesc pe stradute inguste de la mine din cartier fara casca dar cu ochelari de soare - desi e nor afara; I-am oprit intr-o zi sa le spun de casca, si mi raspund ca domne, casca e pentru mosnegi care merg cu 50 la ora sa nu cada de pe motor. Nu avem noi treaba ca ne ferim... Aici ce sa mai zici ? - iti faci cruce si te pui pe ras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Selectie naturala?!?? Doar pe acest forum, unde sunt multi roacari fascisti, jegosi si complexati, se putea discuta IRONIC la adresa unui copil, manelar/nemanelar, care acum se zbate intre viata si moarte...

 

Sper sa fi trait.

Din partea unui roacher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si poate chiar nu a fost vina lui....ca nu a purtat casca asta e partea a 2a...dar pe soferul masinii nu il condamna nimeni ca aiesit fara sa se asigure....nu mai dati cu presupusu ca avea viteza mare ca se poate muri shi la 60...shi MacLeod ..frate esti suparat rau pe viata...sa ma feresc de tine cand te vad pe strada ca vad ca nu iti place sa traiesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selectie naturala?!?? Doar pe acest forum, unde sunt multi roacari fascisti, jegosi si complexati, se putea discuta IRONIC la adresa unui copil, manelar/nemanelar, care acum se zbate intre viata si moarte...

 

Mai bine ai posta detalii ,buzoianule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Braccio, te-ai spalat azi ? Asta ca sa nu-ti raspund in ton: jegoasa-i....

 

Daca ai detalii care sa infirme faptul ca o ardea aiurea in oras si ca nu purta casca si echipament, te rog sa le postezi. Daca nu ai si este exact cum a fost prezentat in postul #1 , nu vad ce mai este de discutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selectie naturala?!?? Doar pe acest forum, unde sunt multi roacari fascisti, jegosi si complexati, se putea discuta IRONIC la adresa unui copil, manelar/nemanelar, care acum se zbate intre viata si moarte...

 

Partea proasta e ca si-a invatat lectia intr-un mod prea dur.

Partea buna e ca se zbate singur intre viata si moarte si nu a tarat si pe altii in spital cu inconstienta lui de copil manelar/nemanelar.

Alta parte buna e ca nu a murit (cel putin din ce reiese pana aici) si poate, daca ii vine mintea la cap, o sa ii invete pe alti figuranti dashteptzi ca el sa poarte echipament si sa aiba grija cum merg inainte sa distruga viata lor sau pe a altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit si eu un mic comentariu, referitor la cei 1100 cmc : a fi motociclist nu inseamna a avea sub tine multi cai si un motor cool, ci inseamna cat mai multi kilometri, cat mai multe excursii, cat mai multi prieteni.NU se compara cu masina, o masina de cateva sute de cai putere poate fi tinuta in frau de aproape oricine, insa statisticile arata ca majoritatea celor ce au crezut ca de inceput este o moto cu peste 100 CP , au terminat tragic, sau ma rog au provocat accidente destul de urate...multi incepatori cu R6 si-au rupt gatul...de ce oare ?? :duel: ...

 

In ceea ce priveste casca, ar trebui sa fie cel mai important accesoriu pentru orice motociclist, chiar face diferenta dintre viata si moarte sau eventuale traumatisme.Totusi ramane alegerea fiecaruia...

Nu doresc raul nimanui, si imi dau seama ca acel baiat are o familie, dar se pare ca nu se gandeste la ea.Ii doresc insanatosire grabnica, si sunt convins ca pe viitor fie va fii foarte prudent, si asta ar insemna ca a invatat ceva, fie o va pati si mai rau.Preferabil prima varianta.

 

Cam atat...Multa sanatate, si toate cele bune, si plimbari cat mia frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunteti smecheri,......puneti mana pe telefon si sunati la 112 de cate ori vedeti un (cuvant urat) care merge fara casca.

Cereti numele militianului, spuneti nr. de la moto, si cereti insistent sa fie oprit si amendat de un echipaj, idiotul care merge fara casca, pe trotuar ,etc..

Eu sun de fiecare data cand vad scuteristi pe trotuar, ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep si spun si eu ce stiu de la cineva care a vazut toata treaba:

Cica baiatul cu gsxr a rugat baietii sa-i tina de sase intr-o intersectie printre blocuri(alta dovada de nebunie ,daca e adevarat ce mi-a povestit baiatul respectiv) ca sa se dea ,masini fiind parcate si pe stanga si pe dreapta(ca orice stradute din spatele blocurilor) ,dar baiatul nu a apucat decat sa faca decat vreo 20m(deci nu foarte mare viteza ,desi auzisem in "folclorul" autohton de o viteza de 170km/h,deh asa sunt tzatele din spatele blocurilor) cand i-a iesit acea skoda ,deci nu foarte multa viteza a apucat sa prinda ,dar avand in vedere ca NU purta casca ,a fost deajuns cat sa se termine grav. Eu asta stiu de la cineva care a fost acolo cand s-a intamplat ,asta mi-a spus ,asta va spun

 

 

Ps:radu...multa :duel: :ok: :rock: caci l-ai sunat pe nea Ghiocel si Maita si le-ai spus ca EU am facut accident.Imbecilule ,asigura-te inainte sa vb ,nu mai minti lumea cum o faci mereu :wave: :blbl: :ok: ...macar nu in cazuri de acest gen!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe Vio il cunosc de foarte mult timp si vreau sa spun ca e un super baiat, numai ca nu stiam ca zace atata prostie in el (imi pare rau ca spun asta), dar sa mergi fara casca(macar casca de avea) si sa-i dai blana (din cate am inteles avea cu siguranta peste 100km/h pt ca vroia sa arate cuiva ca merge tare) e o dovada de prostie,inconstienta si multe altele.

M-am int cu el acum o saptamana, cand abia isi luase carnetu si era foarta incantat, chiar l-am intrebat ce`i in capul lui de si-a luat motor de 1100 cand este incepator? chit ca o fi avut el tangente cu moto crossu (a spus cineva intr-un post pe aici), tot incepator e!

Imi pare sincer foarte rau pentru el, pt ca il cunosc de mai mult timp si e o persoana cumsecade. Nu stiu foarte multe amanunte, dar din cate am inteles nu prea are sanse sa supravietuiasca, si decat sa ramana o leguma tot restul vietii, mai bine sa scape de tot chinul!

unii dintre voi ati spus lucruri urate la adresa lui, intr-adevar prostia e prostie, dar mai bine va abtineti, orice om greseste, nimeni nu`i un geniu in ale motociclismului sau alt domeniu. E sau a fost un incepator care a facut o greseala imensa inca de la inceput! Asta e, sper ca macar alti incepatori care au auzit sau au citit despre acest caz sa invete din greseala lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe Vio il cunosc de foarte mult timp si vreau sa spun ca e un super baiat, numai ca nu stiam ca zace atata prostie in el (imi pare rau ca spun asta), dar sa mergi fara casca(macar casca de avea) si sa-i dai blana (din cate am inteles avea cu siguranta peste 100km/h pt ca vroia sa arate cuiva ca merge tare) e o dovada de prostie,inconstienta si multe altele.

M-am int cu el acum o saptamana, cand abia isi luase carnetu si era foarta incantat, chiar l-am intrebat ce`i in capul lui de si-a luat motor de 1100 cand este incepator? chit ca o fi avut el tangente cu moto crossu (a spus cineva intr-un post pe aici), tot incepator e!

Imi pare sincer foarte rau pentru el, pt ca il cunosc de mai mult timp si e o persoana cumsecade. Nu stiu foarte multe amanunte, dar din cate am inteles nu prea are sanse sa supravietuiasca, si decat sa ramana o leguma tot restul vietii, mai bine sa scape de tot chinul!

unii dintre voi ati spus lucruri urate la adresa lui, intr-adevar prostia e prostie, dar mai bine va abtineti, orice om greseste, nimeni nu`i un geniu in ale motociclismului sau alt domeniu. E sau a fost un incepator care a facut o greseala imensa inca de la inceput! Asta e, sper ca macar alti incepatori care au auzit sau au citit despre acest caz sa invete din greseala lui...

Asa intelesesem si eu ,ca avea peste 100 ,mai exact 170 ...dar logica mea ,nu ma lasa sa cred acest lucru ,pt ca daca avea intr-adevar peste 100 INTRE masini ,in mod CLAR ,nu mai ramanea nimic din el ,deceda instant(am inteles ca a mai vorbit cateva minute).Nu e intr-o stare buna ,dar sa fi avut peste 100 printre masinile parcate ,in mod sigur nu ar fi supravietuit din start unui asemenea impact fara casca.Doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil. nu avem de unde sa stim clar, asa ca mai bine ne abtinem, s-a intamplat , s-a intamplat, asta e....multe lucruri ingrozitoare se intampla in fiecare zi. Oricum eu ma mir cum de a mai scapat cu viata, desi mi s-a spus ca are probleme foarte grave la creier sau ceva de genu....

Asta e, nu cred ca mai conteaza acum ca a avut sub 100 sau peste 100, nu asta e important, important e ca el, chit ca va supravietui, va ramane cu sechele grave....dar si`a facut`o cu mana lui!

Foarte trist....nu mai am alte cuvinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca ,conteaza daca a avut sub sau peste 100.Intradevar ,s-a intamplat ,asta e ,acum 1000 de cuvinte 1 ban nu mai fac ,dar sa gandim si putin logic ,rational si sa nu ne mai luam dupa cei din "folclorul" authton :duel:

 

probabil. nu avem de unde sa stim clar, asa ca mai bine ne abtinem, s-a intamplat , s-a intamplat, asta e....multe lucruri ingrozitoare se intampla in fiecare zi. Oricum eu ma mir cum de a mai scapat cu viata, desi mi s-a spus ca are probleme foarte grave la creier sau ceva de genu....

Asta e, nu cred ca mai conteaza acum ca a avut sub 100 sau peste 100, nu asta e important, important e ca el, chit ca va supravietui, va ramane cu sechele grave....dar si`a facut`o cu mana lui!

Foarte trist....nu mai am alte cuvinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce se zice, ca sa fii batran si intelept, tre sa fii tanar si prost prima data. Pacat ca la el a fost prostia prea mare, exces de hormoni sau eu mai stiu ce. Pacat ca ale tineretii valuri se sfarsesc tragic, putea si el sa aleaga alt loc de dat gaz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ca nu are rost sa se mai discute atata, faptul este consumat! asta vroiam eu sa subliniez!

Si eu mi-as dori sa se refaca, dar dak este adevarat ce am auzit, foarte mici sansele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actele sinucigase se platesc ,greseala e cand cand semnalizezi dreapta si faci stanga,greseala e cand la semafor te incadrezi gresit ,greseala e cand nu iti pui manusile,ceea ce a facut el nu cred ca e nici inconstienta ,e mai mult,dar continuati sa-i plangeti de mila,nu e luna sa nu pateasca cineva exact acelasi accident pe acelasi sablon,incepator,fara casca si echipament,plus viteza excesiva in zone care nu se preteaza la asa ceva.Si apoi urmarea decesul sau mai rau coma permanenta,oare cand vo veni mintea la cap(asta in cazul care o au)Pacat pentru familia si prietenii lui pentru care sincer imi pare rau pentru ca el nu merita (ar fi meritat macar daca purta casca) dar poate Dumnezeu in marea mila a lui ii mai da o sansa pe lumea asta ca sa povesteasca la ceilalti zmei care cred ca au oasele din adamantin ca nu e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.imi pare rau pentru el si pentru familia lui....ochii in 4 ca exact atunci cand ai impresia ca esti in siguranta si poti sa ii dai se intampla ceva rau :duel: pacat.In momentul de fata nu are rost sa gasim un vinovat ca este evident,soferul ala se astepta sa vina o racheta cu viteza mare spre el acolo cum ma astept eu sa imi cada un meteorit in cap.In orice caz sanatate si bulan maxim,ca toti avem momente de inconstienta numa ca baiatul asta a cam intrecut masura si sa speram ca nu va plati prea scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"a fi motociclist nu inseamna a avea sub tine multi cai si un motor cool, ci inseamna cat mai multi kilometri, cat mai multe excursii, cat mai multi prieteni"

 

perfect adevarat, numai ca unii pe 2 roti nu vor sa fie motociclisti, ci ZMEI. Isi iau motor doar asa ca sa impresioneze si sa fie in trend.

 

O mare parte de vina - cred eu - la producerea acestui tip de accidente (adica combinatia perfecta: incepator+ motor peste 1000 cm + lipsa totala/partiala a echipamentulu + strazi intre blocuri) - repet, o mare parte din vina o au ANTURAJUL si EDUCATIA.

Anturajul: grupul de prieteni din spatele blocului care vad motoru si primul lucru care-l intreaba: Maaamaaa, cat baga la ora? Cu cat te-i dus cel mai tare? Ia sa vedem...

Si Educatia: pentru ca indiferent de anturaj, un om cu educatie rutiera si cu scaun la cap ar trebui sa reziste tentatiei de a le arata mucosilor/mucoaselor/piz.delor proaste din spatele blocului - ce jmeker e el pe 2 roti si cum ii flutura paru-n vant si cum isi frange el gatu cu 100+ la ora printre masini.

Trebuie sa se inteleaga odata ca strazile aglomerate/stradutele dintre blocuri NU SE PRETEAZA pentru cuse nebunesti! Asta e mesajul pe cere fiecare dintre noi ar trebui sa-l transmitem PRIETENILOR care acum isi iau sau care acum tocmai si-au luat primul motor, indiferent ca si-au luat enduro, touring sau speed, indiferent ca e de 50 cmc sau 1200+!

 

 

Fratilor, purtati macar o casca acolo, ca sa nu muscati cu dintii din asfalt, apoi nu bagati mana in gaz aiurea ca muriti degeaba cu dreptatea in mana.

 

ma bucur ca printre motociclisti mai sunt si oameni pe care eu ii consider normali la cap: BrokenWind a scris:

"nu e luna sa nu pateasca cineva exact acelasi accident pe acelasi sablon,incepator,fara casca si echipament,plus viteza excesiva in zone care nu se preteaza la asa ceva"

 

 

Asfalt uscat,

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ne racim gura ... ca "apa trece pietrele raman", degeaba le zici la incepatori sa nu isi ia motor de 100 cp ca tot cum vor ei ramane. M-as bucura ca macar 20% din incepatorii,care isi iau rachete sa ajunga pe "luna", sa intre sa mai beleasca ochii pe aici sa mai citeasca pe forum si sa vada cum x si y e in spital sau e RIP ca a mers ca un viteaz cu 100+ si fara casca. ce sa mai comentam aiuria. Din pacate exista oameni inconstienti si vor exista tot timpul. :ok:. Problema e ca imaginea negativa ne revine din cauza multora din ei :duel: si suntem catalogati toti la fel : kamikaze. Pacat....... Asfalt uscat tuturora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si fara sechele.

 

Adevaru ca de obicei probabil ca e un pic la mijloc. Viteza extrem de mare probabil nu avea, iar un motor turat in viteza a 1-a face suficienta galagie sa crezi ca merge mult mai tare decat in realitate.

Lipsa castii si a echipamentului a provocat probabil ranile grave.

 

In ce priveste "inconstienta" mai toti dintre noi am avut momente cand am facut prostii pe motor. El e un pic mai ghinionist.

 

Ar trebui sa ne intre in cap la toti ca chiar si "pana la paine" trebuie macar casca si manusile.

 

Si in concluzie - un pic de teribilism + supersport de 1000 - se poate termina foarte prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...