Sari la conținut

Accident Foarte Grav Langa Timisoara - mai 2007


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

A avut loc un accident langa Timisoara, acum 2 sau 3 zile, motociclistul a fost si este in stare grava. I-a fost amputat un picior si un ochi scos. A mers fara casca, nu vreau sa dau alte detalii. Este nevoie de sange grupa A2 la spitalul Judetean. Va rog sa incercati sa mergeti daca aveti posibilitatea, e bine si luni, primiti bonuri in valoare de 50 de ron. Sa nu mancati de dimineata si sa aveti buletinul la voi. Numele motociclistului este ILIN SVETOMIR si este la Casa Austria. Donatiile se fac la Judetean.

Din cate am mai citit pe forum, cred ca puteti dona orice grupa de sange. Atata timp cat spuneti pentru cine donati o sa ajunga grupa care trebuie la el. Va rog daca donati sa scrieti aici sa stim la ce sa ne asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu se poate. De abia luni dimineata de la 8. E un prieten al unei prietene si ea imi spune cam tot ce v-am scris. Daca sunteti la lucru primiti invoiri, daca sunteti la scoala la fel. Trebuie sa aveti peste 18 ani. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu buna treaba - te dai fara casca suficient de tare sa ajungi la amputatie si vrei sa scapi :duel:

nu imi place ideea sa donez pt unu care e atat de inconstient si si-a expus freza smechera, a luat o musca in ochi probabil si acu iii lipsesc diverse membre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusweed: da si tu mai multe detalii, cum poti sa zici ca s-a intamplat ce s-a intamplat, dar ca nu zici mai multe?! what the fuck is this? :duel:

care merge luni la donare, sa mergem mai multi impreuna eventual?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun ce stiu in mare, mai mult nu am avut curaj sa intreb.

Accidentul a avut loc in Peciu, marti sau miercuri seara. Mergea fara casca si s-a ridicat pe o roata. Prietena de care v-am spus l-a vazut pe jos si avea ochii iesiti din orbite, maxilarul il tinea cineva cu mana pentru ca osul nu mai era legat de nimic. A doua zi am aflat ca era in stare critica si nu se stia daca are sanse sau nu de supravieturie. Tot atunci mi-a spus ca i-au scos un ochi si i-au amputat un picior. In spital l-au vazut si avea burta practic lipita de spate. Astazi starea lui s-a stabilizat, dar are nevoie de mult sange, grupa A2. Mai mult nu stiu si mai multe detalii care nu au legatura cu sanatatea lui nu vad de ce as pune pe forum. Indiferent cat de mult nu trebuia sa se intample accidentul asta stupid, sper sa aveti inimia si sa mergeti luni dimineata la spital sa donati sange...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PASTREAZA-TI PARERILE PENTRU TINE BAAA!!! DOAMNE FERESTE! CE A PATIT COLEGUL NOSTRU NU E DELOC DE GLUMA, IA PUNE-TE O SECUNDA IN LOCUL LUI, priviti lucrurile si din perspectiva inculpatului si vedeti atunci cum e..macar asa cateva secunde inchideti ochii si puneti-va in locul lui. si dupaia dativa q parerea. nu vrei sa donezi sange foarte bine nu te obliga nimeni..tine pentru tine. eu veneam cu cea mai mare placere din bucuresti dar nu am 18 ani. imi pare f rau si nici grupa respectiva:(

sper sa reuseasca sa depaseasca pragul emotional cu bine:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ul cunosc p baiat, dar luni dim m-a duc dak mai e nevoie...

ce idiot ala care comenteaza.ce ma tu nu te-ai dat fara casca nici odata?

 

acu buna treaba - te dai fara casca suficient de tare sa ajungi la amputatie si vrei sa scapi :duel:

nu imi place ideea sa donez pt unu care e atat de inconstient si si-a expus freza smechera, a luat o musca in ochi probabil si acu iii lipsesc diverse membre

baaa ce minte ingusta ai frate!poate cazi si tu deraq sa vedem cine vine la tine!cacatule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun ce stiu in mare, mai mult nu am avut curaj sa intreb.

Accidentul a avut loc in Peciu, marti sau miercuri seara. Mergea fara casca si s-a ridicat pe o roata. Prietena de care v-am spus l-a vazut pe jos si avea ochii iesiti din orbite, maxilarul il tinea cineva cu mana pentru ca osul nu mai era legat de nimic. A doua zi am aflat ca era in stare critica si nu se stia daca are sanse sau nu de supravieturie. Tot atunci mi-a spus ca i-au scos un ochi si i-au amputat un picior. In spital l-au vazut si avea burta practic lipita de spate. Astazi starea lui s-a stabilizat, dar are nevoie de mult sange, grupa A2. Mai mult nu stiu si mai multe detalii care nu au legatura cu sanatatea lui nu vad de ce as pune pe forum. Indiferent cat de mult nu trebuia sa se intample accidentul asta stupid, sper sa aveti inimia si sa mergeti luni dimineata la spital sa donati sange...

victima este cel mai bun prieten al unui amic de-al meu..:duel: are 20 si un pic de ani..:ok: chiar imi pare rau de ce s-a intamplat :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce idiot ala care comenteaza.ce ma tu nu te-ai dat fara casca nici odata?

baaa ce minte ingusta ai frate!poate cazi si tu deraq sa vedem cine vine la tine!cacatule!

(cuvant urat) est tu ma

 

stai calm ca dupa prima cazatura fara casca acu ceva ani nu mai merg fara integrala nici pana dupa coltz.

 

 

ba dobitocilor, special @virilu - tine minte - pui ceva pe un forum PUBLIC te expui parerilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf Dumnezeule uite cat te costa cateva momente de inconstienta...Recuperare rapida iti doresc...In atentia celor care vor merge si vor dona sange...cineva a spus mai sus ca nu trebuie sa mancati dimineata si a spus gesit...prin februarie am donat sange pt un alt coleg de-al nostru iar pe pliantul primit de la centrul Filantropia scria ca ai voie sa mananci dar fara grasimi de nici un fel...nu ai voie proteine...asa ca noi ne-am tratat cu stixuri si covrigi...este indicat sa beti so o cafea inainte si va rog abtineti-va de la fumat macar cate o ora inainte si dupa donare...ar fi o treaba super sa aveti la voi o ciocolata ceva pt dupa donare...iti da un pic de energie...offf sa ii dea Dumnezeu zile.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de fratele nostru.Daca se poate poate trimite din Focsani sangele pot merge sa donez pentru el aici.Va rog sa ma anuntati daca este posibil. Da-ti un pm si luam legatura.

Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu buna treaba - te dai fara casca suficient de tare sa ajungi la amputatie si vrei sa scapi :duel:

nu imi place ideea sa donez pt unu care e atat de inconstient si si-a expus freza smechera, a luat o musca in ochi probabil si acu iii lipsesc diverse membre

vad ca si pe tine au sarit "vitejii". chiar ma intrebam cand o sa comenteze vreunul... imi pare rau de ce s-a intamplat, nu pot sa imi imaginez cum arata, dar asta ca dovada ca nu-i ca in filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ba dobitocilor, special @virilu - tine minte - pui ceva pe un forum PUBLIC te expui parerilor

 

Maestre ... daca tot te consideri asa de destept si tare, du-te sa-i dai vreo doua bucati tipului, acolo la spital, ca tot e întins în pat si nu poate sa se miste. Poate asa o sa reusesti sa-i bagi mintile-n cap, nu ?

 

Banuiesc ca nu consideri suficienta lectia pe care a primit-o de la viata, nu ?

 

Ai frustrari ca Ijul nu se da pe-o roata ?

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre ... daca tot te consideri asa de destept si tare, du-te sa-i dai vreo doua bucati tipului, acolo la spital, ca tot e întins în pat si nu poate sa se miste. Poate asa o sa reusesti sa-i bagi mintile-n cap, nu ?

 

Banuiesc ca nu consideri suficienta lectia pe care a primit-o de la viata, nu ?

e suficienta lectia care a primit-o stai calm. Din pacate sunt destui carora le spui degeaba sa sa poarte echipament si iti raspund la misto pana afla cum sta treaba pe pielea lor, prea tarziu.

 

tine minte, pe sinucigasi nici biserica nu ii iarta vre-o 7 ani dupa....... iar din punctul meu de vedere un accident ca asta descris mai sus echivaleaza cu o sinucidere.

 

Vad ca multi nu pot sa suporte o realitate dura dar ca persoana, daca tu nu faci nik pt tine (ex. sa te protejezi ) atunci nu meriti ca cei din jur sa faca ceva pt tine. Personal am fost prezent cand a mai fost nevoie de donatori, dar pt oameni care nu au avut nici o vina in ce li s-a intamplat.

 

acu daca aveti ceva de zis in legatura cu atitudinea mea faceti alt topic si discutam acolo, sa ii lasam pe cei de aici sa se organizeze, e treaba lor cine pe cine ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e suficienta lectia care a primit-o stai calm. Din pacate sunt destui carora le spui degeaba sa sa poarte echipament si iti raspund la misto pana afla cum sta treaba pe pielea lor, prea tarziu.

 

tine minte, pe sinucigasi nici biserica nu ii iarta vre-o 7 ani dupa....... iar din punctul meu de vedere un accident ca asta descris mai sus echivaleaza cu o sinucidere.

 

Vad ca multi nu pot sa suporte o realitate dura dar ca persoana, daca tu nu faci nik pt tine (ex. sa te protejezi ) atunci nu meriti ca cei din jur sa faca ceva pt tine. Personal am fost prezent cand a mai fost nevoie de donatori, dar pt oameni care nu au avut nici o vina in ce li s-a intamplat.

 

acu daca aveti ceva de zis in legatura cu atitudinea mea faceti alt topic si discutam acolo, sa ii lasam pe cei de aici sa se organizeze, e treaba lor cine pe cine ajuta.

toti gresesc,nu e nimeni sfant,se intampla sa mai iesi o data fara casca.daca omu are o sansa ,de ce sa nu-l ajutam sa scape?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi propun ca la ora 8 sa se formeze un grup si sa intram toti(care au servici/scoala) sa mearga repede treaba ca apoi vin altii,donatori de meserie, si se aglomereaza.

Daca nu aveti fisa de donator aveti nevoie neaparat de buletin. Se accepta orice grupa de sange, doar sa fie specificat pentru cine s-a facut donarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu buna treaba - te dai fara casca suficient de tare sa ajungi la amputatie si vrei sa scapi :D

nu imi place ideea sa donez pt unu care e atat de inconstient si si-a expus freza smechera, a luat o musca in ochi probabil si acu iii lipsesc diverse membre

Alt gunoi fascist...daca nu donezi, sa TACI!!! ...miza e viata unui om.Multa sanatate baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt gunoi fascist...daca nu donezi, sa TACI!!! ...miza e viata unui om.Multa sanatate baiatului!

Fascistii/nazistii sunt gunoaie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un topic la accidente in care mai mult se discuta offtopic

Zidu sigur vroia doar sa accentueze conditiile in care s-a petrecut accidentul si sa-i faca pe unii sa realizeze ca se joaca prea mult cu soarta si cu viata lor.

 

Cat despre baiat.... Ii doresc ce-si doreste el!

Nu ma blamati dar daca as fi in locul lui, as dori sa ma duc mai repede.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ma blamati dar daca as fi in locul lui, as dori sa ma duc mai repede.

La asta ma gandeam si eu, dar nu unul a fost cazul cand persoane, chiar si cu mai putine membre, au reusit sa isi dea un nou sens vietii. Cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce ati scris pana acum numa kcuf_di a scris ceva logic si de tinut minte:

Mergeti la donat sange cu buletinul si nu uitati sa spuneti numele baiatului (ILIN SVETOMIR), nu conteaza ce grupa de sange aveti.

Cei care nu sunt din timisoara nu pot dona pentru el, cel putin din cate stiu eu. Puteti sa mergeti oricum sa donati, nu trebuie sa faca cineva accident ca sa donati sange. Multumim oricum de intentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt gunoi fascist...daca nu donezi, sa TACI!!! ...miza e viata unui om.Multa sanatate baiatului!

 

tu ai atitudine de gunoi putrezit :D tovarase - nu iti plac pareri contrare = nu mai citi forumuri

 

 

sunt foarte multi bolnavi in spitale care au nevoie imediata de sange. Intrebara mea este pt cine ati dona:

- pt un om bolnav care are ca ultima sansa de supravietuire o operatie

- pt unu care si-a bagat picioarele in viatza lui cu buna stiinta si nu si-a luat macar masuri elementare de protectie personala .

 

 

parca zisesem sa discutam pe alt topic daca aveti ceva de zis si sa ii lasam pe oameni in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...