Sari la conținut

Motoraliul Anual National-Romania


-UFO-
 Share

Motoraliul Anual National  

253 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao
Lucrurile foarte importante care trebuie facute publice si agreate aici sunt identitatea vizuala / locatia / perioada de desfasurare a evenimentului.

Apoi din cele de mai sus le bagam intr-o prezentare,

 

Absolut de acord!

 

Trag toata speranta ca vor evolua lucrurile, cu ajutorul tau; exact asta incercam sa comunic mai acum cateva pagini, ca un profesionist e musai "sa impacheteze" evenimentul corespunzator, atat pentru participanti cat si pentru media si sponsori. profesionistul e indispensabil in cazul unei intalniri de amploare - fireste, impreuna cu echipa ce se contureaza.

 

In ce priveste data, trebuie aleasa cu grija si de avut in vedere si alte intruniri. Bunaoara, la sfarsitul lui iunie se anunta o alta mare intalnire moto, anuntata ca fiind a doua din toate timpurile, prima fiind considerata cea din 1974: "in semn de apreciere, in cooperare cu un nume foarte mare pe care nu-l fac public acum dar este MARE motoveteran, va invitam la o intalnire de motoveterani anuala deosebita. O sa ocupati loc de cinste la PRIMUL RALLY de CONCENTRARE de dupa revolutie. Si al doilea din istoria tarii. Voi, ca si motovetrani ce sunteti trebuie sa va amintiti de 1974, cand mii de motociclisti din tara si strainatate s-au strans la Neptun. E bine, acum se vor strange la Vidra, pe malul lacului, la mijlocul Transalpinei. Acolo va sta voua bine, sa fiti printre vedetele acestei intalniri. O s aveti in randul vostru, cateva nume de adevarati motoveterani de mare anvergura. Detalii se vor adauga zilnic pe: http://www.facebook....ransalpinaRally , dar si pe site-ul www.transalpinarally.ro ce acum se construieste. Un coordonator si un organizator cu experienta, Gigi Constantin. El va va da mai multe detalii, impreuna cu Mircea "Bunu" Marin. Deci, care nu sunteti pensionari, luati-va de acum concediu la sfarsitul lui iunie! O actiune organizata de motociclisti pentru motociclisti, nu trebuie sa fiti membru sa participati. Doar bucurati-va de eveniment." - Dan Popescu, preluat de-aici:#858

 

In ce priveste locul, eu imi mentin opinia pentru centrul tarii, Dealul Frumos, in caz ca este loc suficient, ca primaria agreeaza si accepta sa fie partener al evenimentului - gandit insa cu regulile noastre.

 

Mai cred ca "momeala" poate fi ceva mai consistent decat o trupa tare (e si de asta nevoie, bineinteles) dar pentru o intalnire grandioasa, cred ca punctul de atractie trebuie sa fie altceva. Nu stiu ce; daca imi vine vreo idee, zic... Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 301
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am votat fara sa ma gandesc prea mult DA!Imi e dor de intalniri de sute de bikeri cum doar la Sibiu erau in anii 2000-2003 cu sute de bikeri din toata tara cu fel de fel de flasnete si motorete in campingul de la Dumbrava.Din pacate locatia este particulara,cu vile particulare,restaurante.S-a incercat o reinviere a spiritului de langa camping in 2006,dar esec total in padurea cu praf de o palma.Sibiul nu mai are locatie in care sa se tina astfel de intalniri.Poate doar spre Paltinis in haiducie sau in Poplaca,dar sibienii nu se prea mai implica in organizari deoarece le-au lasat un gust amar.La Sighisoara nu e locatie pt atatea suflete.Era spre vila Franca,dar pajistea de acolo deja este ingradita de un particular.La Rasnov este o locatie superba cu multe pensiuni la preturi decente,dar campingul este destul de mic,desi ar mai fii loc pe alaturi.In Brasov la Darste era deosebir,dar nu cred ca cineva in tara asta va mai obtine intelegere pt acea locatie ever.Poate in locatia targului de vite de langa Brasov unde ne-au cazat in 08 ca pe animale?La Predeal,sus la 3 Brazi deja in locatia veche European West Week s-au construit partii agrement scutere si schii.Ma intreb unde mai avem loc de o asemenea desfasurare de forte?In haiducie pe Cheia,Transfagarasan,Transalpina?E greu cu organizarea,dar unimposibil.Sunt curios ce va iesi,desi cred ca nu se va materializa nimic.Mi-ar place sa fie macar un raid pe un traseu gen etapele de VTM de la Rasnov-Poiana,Ranca,Sinaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca alți motocicliști să nu mai fie induși în eroare,îmi permit să repet și să vă atrag atenția ca participant motociclist la acest Raliu Internațional de la Neptun

că el a avut loc în anul 1976.

Mulțumesc.

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide sa reducem discutia la lucrurile importante: locul, data si motivul intilnirii, adica cirligul: fie o personalitate, fie un eveniment. Ca sa reusiti sa mobilizati cit mai multi motociclisti este necesar sa aveti timp, deci lucrurile trebuies urgentate. Asa ca va rog sa stabiliti locatia in principal, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si il rugam pe Dan Nastase daca doreste sa faca ceva pentru cei pe care ii reprezinta, sa lase si pe altii sa se ocupe de aceste eventuri. Daca n-o va face, consider ca doreste in continuare sa avem parte de un declin constant.

 

Fara suparare, sunt oameni care pot creea ceva nou, ceva ce noua ne lipseste, el a demonstrat ca nu poate si la anumite situatii precum festurile moto mai mult ne incurca decat ne ajuta acest AMR. Pana la urma AMR-ul nu este o pravalie, este o asociatie ce trebuie sa ne apere drepturile si sa dezvolte comunitatea moto.

 

Zair, am impresia ca ii confunzi pe Dan Popescu cu Dan Nastase.

 

bine interventia unui moderator

dar trebuie plecat de la baza oftopicului de aici cind cineva 'confunda persoanele' in scop de flame.

Sa pastram un comportament corect si moral Blackrider du ti misiunea pina la cap

Hai cu intilnireaa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cind cineva recidiveaza si 'confunda persoanele' gresit sau in scop de flame trebuie interventia obiectiva unui moderator.

Sa pastram un comportament corect si moral

 

s a scos tot oftopicul dar nu greseala de baza.. zair pg 13

Sa fim corecti domnilor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inceara sa fi corect si sa raspunzi pe PM la ceea ce te-am intrebat.

Daca nu esti capabil / stii ca dreptatea e in alte parti, razuieste-ti posturile de 2 lei facute aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s a scos tot oftopicul dar nu greseala de baza.. zair pg 13

Sa fim corecti domnilor..

Sa pastram un comportament corect si moral aici, nu se balacaresc persoane se dezbat idei

Blackrider du ti misiunea pina la cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci n-ai argumente / raspunsuri pozitive pentru tine la intrebarile pe care ti le-am pus. :grinbandit:

 

@ Moderator : :nono: inteleg, de ce ai sters commenturile din discutiile cu acest personaj? Nu faci altceva decat sa le dai importanta acestei bresle care n-a facut nimic pentru noi, ti se pare ok? De ce sa nu-i cunosca lumea cine sunt? Te simti bine cand administrezi un user cu o astfel de perfiditate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pastram un comportament corect si moral aici nu se balacaresc persoane se dezbat idei

vorbind in topic de idei

Cre ca nu e bine ca oricine apropos de MAN sa afiseze desene provocatoare la alta comunitate (auto)

ca multi dintre noi sintem si soferi.

si nu toti avem motociclete custom

Si mare atentie la denunirea intilnirii care este Motoraliul.. nu MotoRaliul

ca pe urma se citeste MRAN nu RAN..

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohh boy !....unele lucruri nu se termina nicodata....@zair...eu nu inteleg de ce te mai agiti cu una alta credeam ca teai lamurit de mult....eu zic sa lasam sa se desfasoare organizarea aici ....si restul ignore sau in alta parte...

 

si acum despre intalnire sau MAN.....ideea este frumoasa si se vrea a fi ceva inedit...intrebarea este cum ?....si inca ceva parerea mea este ca e un pic cam tarziu daca nici pana acum nu se stie data si locatia....dar ce stiu eu :)))....sucees....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum despre intalnire sau MAN.....ideea este frumoasa....

 

 

 

vorbind in topic.

se simte lipsa unui moderator dedicat ideii MAN si comunitate moto.

Cre ca nu e bine ca unu sa atace persoane nu sa dezbata idei si apropos de idea MAN

sa afiseze tot felul de embleme cu flame apropos de alta comunitate (auto) ca multi dintre noi sintem si soferi.

si 2, nu toti avem motociclete custom asa cum se vede in desenul lui

Si mare atentie la denunirea intilnirii care este Motoraliul.. nu MotoRaliul

ca pe urma in loc de MAN se citeste MRAN..

 

 

De la o confuzie pina la jigniri e mare distanta.

vezi ca nue dinpotriva..

s a scos tot oftopicul dar nu greseala de baza.. zair pg 13

Sa fim corecti domnilor..

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Îl înțeleg pe Dan Olaru pentru că este corect când arată rădăcina răului și off-topicul.

Musai să dispară mizeria! Just și complet începând cu începutul...
Pentru că este musai ca măcar acest topic să se păstreze curat.

Să nu se mai permită nici o umbră de off
pentru că asa cum bine a zis: aici nu porcăim oameni, discutăm idei.

Gospodarul ne-a cerut aici o convenție simplă:
Dacă avem ceva de spus în ideea construirii acestei mari întruniri, foarte bine!
Dacă nu, să ne abținem de la comentarii făcute din off-side!

În sprijinul combaterii diversiunilor demolatoare
și susținând ideile constructive M.A.N.
Sper să vin și eu cat de repede cu o siglă a Motoraliului Anual Național.

Mulțumesc.

 

se simte lipsa unui moderator dedicat ideii MAN si comunitate moto.

 

BAZA ideii nu este daca unul sau altul vor sau nu sa fie raliu... sau o asa zisa adunare...

Important este sa se inaugureze in Romania o mega intrunire moto anuala nationala!

 

Pentru aceasta, întai si întai... mai important decat unde vom dormi unde vom manca, etc

este sa gasim locul de adunare a intregii suflari motorizate!...

 

attachicon.gifdan_poze_013.jpgpost-882-0-43265400-1358607925_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea , chiar si pe cei circotasi am citit atent acest topic si cred ca este foarte bine venita aceasta intilnire in centrul tarii , ca si colegul anterior Dan Nastase ( aici nu porcăim oameni, discutăm idei ) acesti oameni trebuie sustinuti de catre toti cei care vor ca si in Romania sa fie o intilnire Nationala .

Ca denumire cred ca ar fi mai potrivit RAIDUL si nu RALIUL

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a porcait nimeni nimic, unii au aratat cu degetul realizarile ZERO ale unei persoane ce doreste sa porcaiasca si acest eveniment.

 

ATAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amedocule, pai dupa ce ne-am straduit atat tu vrei sa schimbam numele? Asa ramane, MOTORALIUL ANUAL NATIONAL, pt totdeauna. Dixit!

In curand vor fi noutati!

Hai cu MAN-ul! ;)

Bine asa ca sa nu iau bataie :s1993:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

(...)

Cu scuzele de rigoare, dar aici se discuta doar despre MAN si nu este bine sa incurcam borcanele.

Puteti face topic separat cu TA.

Multumesc pt.intelegere.

Editat de l.u.v
Cu scuzele de rigoare, dar aici se discuta doar despre MAN si nu este bine sa incurcam borcanele. Puteti face topic separat cu TA. Multumesc pt.intelegere.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...