Sari la conținut

Plec Spre Bulgaria Mainedimineata


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

Maine dimineata plec in sfarsti moarta copata spre Bulgaria. Sunt eu cu moto si niste prieteni cu masina.

Daca sunt doritori, sunati. 0723 149 648 - Irina

 

 

Si intrebarea mea arzatoare este: Daca motoreta nu e pe numele meu, ci a unui preieten, am probleme la vama?

 

Pe unde sa o iau, Giurgiu sau Vama Veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Maine dimineata plec in sfarsti moarta copata spre Bulgaria. Sunt eu cu moto si niste prieteni cu masina.

Daca sunt doritori, sunati. 0723 149 648 - Irina

Si intrebarea mea arzatoare este: Daca motoreta nu e pe numele meu, ci a unui preieten, am probleme la vama?

 

Pe unde sa o iau, Giurgiu sau Vama Veche.

 

 

pai in pricipiu nu poti sa iesi cu ea din tara daca nu e pe numele tau...iti trebuie imputernicire notariala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa ce ca latru de 4 luni ca merg in bulgaria, acum imi zice tota lumea ca nu pot iesi din r\tara cu ea. Incerc, si asa mi-am nagat toti banii in lant, placute, cauciuc, nu mai am ce pierde, o las in vama veche daca nu si o iau la intors, asta este.

 

 

Deci caut cazare in vama mangalia de pe acum :cheers: Hai ca parca toate sunt impotriva cu vacanta asta a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa ce ca latru de 4 luni ca merg in bulgaria, acum imi zice tota lumea ca nu pot iesi din r\tara cu ea. Incerc, si asa mi-am nagat toti banii in lant, placute, cauciuc, nu mai am ce pierde, o las in vama veche daca nu si o iau la intors, asta este.

Deci caut cazare in vama mangalia de pe acum :cheers: Hai ca parca toate sunt impotriva cu vacanta asta a mea.

 

 

n-ai latrat cum trebuie :D

 

oricum , distractie placuta in vacanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebe imputernicire , din pacate...

si eu plec vineri in bulgaria (albena) , ca au luat niste prieteni bilete pe la nu-sh ce hotel pe acolo...de asta nu merg cu motorul, al meu e pe leasing si trebe umblatura dupa acte+grija lui la hotel, asa ca merg cu auto...

Distractie placuta pe acolo. Daca sti ca ramai pana sambata viitoare in Bulgaria ( in caz ca mai pleci) da un semn sa ne gasim pe acolo la un cico :cheers:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaa, motoreta e pregatita de drum cu lant nou, placute livrate direct acasa :burnout: si cauciuc semi nou pe spate. :D

Abia o mai recunosc. Noroc ca mai ai si prieteni care te ajuta cand te arde camasa pe tine. Am stat cu darkevil pana acuma de ora el mecanic, eu asistent cica.

 

 

In principiu voi sta cam o spatamana, dar depind din pacate de bani. Cum foxbat cu Sue sunt in Obzor deja, si e cazarea ieftina, mergem intai acolo. Oricum nu visez decat sa stau cu burta la soare si sa mi se rupa de tot ce e acasa.

 

 

Cat priveste partea cu trecutul frontierei sper sa ma descurc, am uitat ca plec cu doi avocati dupa mine :burnout: daca nu, o abandonez pe undeva si merg cu masina.Dar speranta piere ultima.

 

Oaca da si tu un sms cand vii, poate ne vedem pe acolo. Si-a asa mi-a zis Pacasacu ca vrei sa imi ceri ceva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaca da si tu un sms cand vii, poate ne vedem pe acolo. Si-a asa mi-a zis Pacasacu ca vrei sa imi ceri ceva :cheers:

 

Pacasacu e un dobitoc.....mi-a scris si mie ce ti-a trimis tie, dar sa stii ca a venit de la el....Las ca iti povestesc alta data ce si cum....:burnout:

Cum el vorbea cu tine pe mess, i-am zis sa te intrebe daca nu iesi cu unu' cu ZZR si de acolo ai vazut si tu ce ai primit....

 

Sper sa ai parte de vreme buna pe acolo si daca sambata dimineata mai esti pe acolo,ne-om vedea prin zona. Apropo, daca mai intri pana pleci, spune-mi prin ce statiune mergi.

 

:D grija la drum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asaaaa, motoreta e pregatita de drum cu lant nou, placute livrate direct acasa :crack: si cauciuc semi nou pe spate. :burnout:

Abia o mai recunosc. Noroc ca mai ai si prieteni care te ajuta cand te arde camasa pe tine. Am stat cu darkevil pana acuma de ora el mecanic, eu asistent cica.

In principiu voi sta cam o spatamana, dar depind din pacate de bani. Cum foxbat cu Sue sunt in Obzor deja, si e cazarea ieftina, mergem intai acolo. Oricum nu visez decat sa stau cu burta la soare si sa mi se rupa de tot ce e acasa.

Cat priveste partea cu trecutul frontierei sper sa ma descurc, am uitat ca plec cu doi avocati dupa mine :crack: daca nu, o abandonez pe undeva si merg cu masina.Dar speranta piere ultima.

 

Oaca da si tu un sms cand vii, poate ne vedem pe acolo. Si-a asa mi-a zis Pacasacu ca vrei sa imi ceri ceva :cheers:

Distractie placuta dragutzo si s-a ne vedem cu bine, s-a ai parte de concediul dorit. :burnout: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in Varna, am trecut cu bine de vama, vamesii bulgari au fost niste draguti, am ajuns destul de usor in Obzor.

Aici surpriza a fost ca nu erau doar foxbat cu sue ci o gasca intreaga. Japanu, Spider Cartush, foarte draguti si saritori. Cazati la hotel super, vreme de vis, excursii in fiecare zi prin statiunii.

 

Gazda si ghidul nostru, Boris ne-a plimbat cateva sute de km pe litoralul bulgar, care nu insemna doar Albena si Nisipuri de aur ci inseamna Nesserbar, Sunny Beach & Sozopol, si alte statiuni de vis.

 

Gasca vesela a pleacat, eu am mai ras un pic ca nu am chef de mers acasa.

Sa vedem daca il gasesc pe Oaca azi in Albena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste bei cu 7 ochi! Sunt inca in Varna, nu vreau acasa. :crack: Raman pe aici

M-am intalnit aseara cu skywalker si prietenii cu care era. In Albena suctotciclisti, recomand alte statiuni mai ks si e scump, acolo sa nu mergeti.

 

Din toate statiunile de pana acum recomand Golden sands. Destula animatie, preturi ok, dar si f multi romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho, foarte bine, have a good time there!

 

Nu uita, cu asta ati mai dat o ranga la picioarele hotelierilor si patronilor de pe litoral care nu vor decat profit si care inca nu au invatat ce e ala turism.

Sper ca in sfarsit sa si-o ia in freza, dupa atatia ani de nesimtire.

 

 

In rest? Zile cu mult soare iti doresc! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pana mea...Varna se citeeeesteeee aproape ca Vama! Ma rog...mici diferente! Misca-te mai repde acasa ca ti-am spus...plange ala mic! Stii tu care! Sau hai mai bine cu noi in Vama sa ne alcoolizam la maxim! Prietenii stiu de ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In pana mea ..tot litoralul e de vis.

 

Mai putin albena & co care este pt "stupid tourist"

 

 

si mai lasati marketingul ca se pare ca ne-au facut bulgariipe toti :crack:

 

acum am venit si noi si a fost de vis ( irina se lauda ca ea mai mult a stat la soare :crack:)

 

noi am fauct cam 1600 km in total

 

as pleca inapoi ACUMMM!!!!

btw, cine mai vrea anul asta sa spuna ca mai merg o tura mai incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat a costat tot?

 

1. transport (vama, probleme la vama, carte verde, benzina ...)

 

vama = 0, prbl = 0, carte verde pe 2 sapt - 81 roni ( sau pe aproape )

 

benzina - 1600 km ( 6.7 - 7 l / 100 km) -

 

pret benzina - de la 1.6 leva la 2.16 leva ( cea super 100 omv )

rata de schimb 1.95 leva / 1 euro

 

 

2. asigurari

 

totul a a fost 81 roni ( vezi mai sus ).Toate actele mi le am facuat la servici, crede ma ca nu stiu ce in ele

 

 

3. cazare

 

camera SUPER, mare ,2 balcoane.etc baie, TV, frigider - 50 leva ( 25 euro ) dar se paote si mai ieftin cu mult

 

 

4. mancare + etc

 

o bere - 1 leva ( 1.20 pe plaja, 0.90 in supermarket )

 

o felie de pizza - 1.20 leva

 

1 kg de scoici - 8 leva

 

asta asa. orientativ.

totul este mult mai ieftin..nu am cuvinte

 

a..sa nu uit , nu vorbesc de "albena " unde inmultesti cu cel putin 2 - 4 .

 

in total fara sa ne refuzam cam nimic , 12 zile, cam 500 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

absolut :crack:)

ca la 500 de persoana..eram in alta parte a lumii :crack:)

:crack: da, stiu, m-am ganditi ca na, sunt totusi 12 zile....

500 pt 2 oau....tocmai mi-a pocnit o vena de ciuda ca nu am avut zile de concediu si nu am putut sa plec in afara, asa ca am mers la noi si pt 4 zile am cheltuit ~250 (2 persoane). Si am fost in 2 mai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: da, stiu, m-am ganditi ca na, sunt totusi 12 zile....

500 pt 2 oau....tocmai mi-a pocnit o vena de ciuda ca nu am avut zile de concediu si nu am putut sa plec in afara, asa ca am mers la noi si pt 4 zile am cheltuit ~250 (2 persoane). Si am fost in 2 mai....

 

 

stai linistit ca nu ma laud. pur si simplu informez si eu lumea sa nu mai arunce banii pe geam si sa ia si m... de ei :crack:

 

si daca ti spun ca puteam si mai ieftin ( nu ne am "abtinut " de la cam nimic .. ) te vei ofitca si mai tare :crack:

 

basca cei 1600 km ( in cei 500 era si benzina inclusa :D) )

 

ma rog, un plin era la plecarea din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...