Sari la conținut

Un Accident Filmat, Dar Nu In Ro


The_One_Forever
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in filmulet nu prea se vede cine il urmareste de fapt pe motociclist?

Daca casca un pic ochii, nu ajungea la accident.

Pe de alta parte, mai sunt si pe la noi o gramada care merg in stilu ala, da fara sa ii urmareasca nimeni (poate doar diavolu de sub sea), si pe drumuri numa cu o banda pe sens sa fie mai palpitant.

 

Una peste alta, bine ca nu a patit nimic, totusi trebuia sa il controleze doctoru daca nu are ceva rupt in el, inainte de a-l baga in catuse. Urat din partea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca l-a scapat de impactul cu luneta.... geaca/ruxacul l-a ajutat la spate. a avut noroc si de cazatura ok ca sa nu isi rupa gatul.

pt. catushe in schimb nu stiu ce remediu se poate gasi, mai ales in SUA. la noi...o cunostinta a unei cunostinte si se rezolva. d-asta smecherii de la noi au o teama mai putin... sunt un pic mai zmei decat zmeii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nus tiu de ce ii plangeti atat de mila...io l-as strange de gat..la ce viteza avea..pt astia s-au inventat circiutele..si refuz sa cred ca in SUA nu au circuite pt inchiriere...bine ca nu a patit mare lucru si bine ca nu a bubuit motoru ( era balta aia de banzina..care se putea apinde si de un ciob..care putea face luneta..) oricum pt cei care merg asa...no respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nus tiu de ce ii plangeti atat de mila...io l-as strange de gat..la ce viteza avea..pt astia s-au inventat circiutele..si refuz sa cred ca in SUA nu au circuite pt inchiriere...bine ca nu a patit mare lucru si bine ca nu a bubuit motoru ( era balta aia de banzina..care se putea apinde si de un ciob..care putea face luneta..) oricum pt cei care merg asa...no respect!

Ii foarte usor sa vb de la calculator.Cine are viteazana nu o mers pe autostrada cu viteza mare? hai sa fim seriosi.In loc sa te bucuri ca omu ii intreg .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu vreun minut inainte de accident a incetinit omul. Se vede din pozitie, sta mai drept in sa si se vede si ca trece mai incet pe langa masini. Oricum a avut noroc meseriasul. Ma intreb daca ala cu masina a semnalizat schimbarea benzii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce invatam din asta...

 

Militienii americani spre deosebire de cei romulani (prea mandri si supercalificati) :) pun mana sau piciorul (desi in scarba) si stang tzandarile si resturile impactului de pe carosabil.

 

Re6le ala e f usor... il tragea tamajoru cu o mana in scarba, ca pe o trotineta, avand grija sa nu se murdareasca de ulei, care by the way este MOTUL. :D

 

E o idee retardata sa-ti inchipui ca poti evada cu o motoreta, oricare ar fi ea pe autostrada (inclusiv Hayabuzda lu' Gosraidar, aviz pokemonilor), fiind urmarit de un calicicopter. :)

 

 

In rest bulan exagerat din pct de vedere al integritatii fizice a "eroului" (prietenii stiu de ce) nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re6le ala e f usor... il tragea tamajoru cu o mana in scarba, ca pe o trotineta, avand grija sa nu se murdareasca de ulei, care by the way este MOTUL. :)

Zeama verde care se intinde pe carosabil e benzina. Ei pun colorant (verde, albastru, portocaliu etc.) in ea pentru a putea deosebi mai usor cifrele octanice. Uleiul e chestia intunecata din mijlocul darei.

E o idee retardata sa-ti inchipui ca poti evada cu o motoreta, oricare ar fi ea pe autostrada (inclusiv Hayabuzda lu' Gosraidar, aviz pokemonilor), fiind urmarit de un calicicopter. :)

In rest bulan exagerat din pct de vedere al integritatii fizice a "eroului" (prietenii stiu de ce) nostru.

"Nothing can beat the speed of Motorola."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:) stati o secunda , ca erau doi arestati(cu catusele pe ei...) sa inteleg ca unu era cel cu masina pusa de-an poulea PE AUTOSTRADA? SI ce usor se recunoaste o YAMAHA :rose: eu la prima vedere am zis ca e R1, da' parca nu prea pot sa cred ca politaiu o trage cu o mana :rose: ADICA , SUNT CHIAR ASA DE USOARE MOTOARELE R6 SAU E ALA FACUT BINE... ca mai toti politaii americani CRED :D ...

PACAT, se putea evita accidentul ! de-asta e mai elegant sa stai dreaqului pe mijlocul soselei... MAI ALES LA NOI... ca motociclistul asta a avut ghinion cu soferul care si-a lasat masina cu couru aiurea in strada...

 

bine ca mai misca "dupa" :hurt: chiar n-as fi vrut sa mai vad pe unul FACUT PRAF DIN CAUZA VITEZEI MARI....

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta R6,riderul fugea de politie care dupa cum bine stia l-a lasat pentru ca nu avea unde sa fuga.Chestia verde este antigel(uleiul motul are culoarea aia dar nu se vede asa proeminent pe asfalt),putea sa cada si in cap,daca nu-si rupea gatul era ok.din film se vede ca l-au consultat.Asa ca incetati cu aberatiile ca deja mi-e sila de "cunoscatori".Care te simti cu musca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un R6 2007 ... ala verde sigur e antigel pt ca uleiul nu-si pastreaza culoarea dupa ce e folosit oricat de curat ar fii morotu ...

Tipu... un idiot care merge in ritmu ala cu blugi... si adidasi...mare bou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. si bine ca nu a bubuit motoru ( era balta aia de banzina..care se putea apinde si de un ciob..care putea face luneta..)

Ai vazut prea multe filme cu brus wils care aprinde benzinaria cu mucul de tigara! :)

In plus ala era antigel, benzina se evapora imediat si s-ar fi intins pe o balta mult mai mare. (iti recomand sa faci o proba acasa sa aprinzi benzina cu mucul aprins de tigara, vezi daca-ti iese.)

 

A mers bine pana atunci si s-a inecat ca tiganu la mal. Oricum nu avea sanse, ca era beliscopteru cu ochiul pe el. Filmuletul asta e postat de politia americana pe site-uri gen "politia in actiune", probabil in seria "nu faceti ca ei!".

Daca va uitati bine a vrut sa treaca printre cele 2 masini, dar a anticipat ca cel care schimba banda o va face mai repede decat a facut-o de fapt.. ii mergea mintea inca prea repede din inertie.. :) Bine ca nu a murit. Mai bine la zeghe decat la Scaraotzchi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestiunea cea mai tare, faci accident si apoi te asezi pe margine si astepti sa vina politia sa te ia , oricum nu mai avea unde sa se duca putea sa se opreasca fara sa-si rupa motorul.....

eeeee, daca era tom cruise, sarea direct din flip-flap la volanul masinii lovite, demara in tromba si fugea mai dearte.. :) dar viata nu-i ca-n filme! Sau nu ca in filmele proaste macar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...