Sari la conținut

Hayabusa!dream Come True!motorul Meu Nr 10 ...


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 174
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt motive personale.In plus este motor de alergat si nu prea am ce face cu asa ceva in oras,iar Romania nu este pregatita pt asa ceva pe strazi dupa parerea mea. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt motive personale.In plus este motor de alergat si nu prea am ce face cu asa ceva in oras,iar Romania nu este pregatita pt asa ceva pe strazi dupa parerea mea. :blink:

 

 

iar e o "gluma" a prietenei ...? :grinbandit:

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic si iti spun ca avem sosele de 200 plus.Cateva,dar sunt.Nu ma crezi?Te astept la un suc la Fetesti sa iti arat 2.

 

 

Sunt motive personale.In plus este motor de alergat si nu prea am ce face cu asa ceva in oras,iar Romania nu este pregatita pt asa ceva pe strazi dupa parerea mea. :)

Scz de offtopic am citit doar primele 2 pagini din threadul tau si ultima si m-au amuzat 2 afirmatii care iti apartin :D

 

 

Bafta la vanzare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

buna plimbarea si numarul cu MIG (29, ca 21 au cazut mai multe) mi se pare o gluma excelenta :drink: ....e adevarat ca e mai aproape de avion decat de motocicleta.......

 

Gixxer repsol???

vazusem si eu pe un site una de vanzare :moto: repsol ca repsol, dar aripa de pe rezervor...... desi e un fel de nike adidas combinatia aia de culori imi place foarte mult

Editat de metoxil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 era ocupat de o Super...Nova a unui pilot!Mi-a placut mai mult 29 pt ca era generatie mai noua,bimotor,look,posibilitati,capacitate,etc...!As vrea sa vad daca pe o linie de 400 de m este mai rapida decat un mig 21 sau 29.Eu cred ca este.Am calculat startul la un 21 si timpul este bineinteles mai mare decat al busei care trece pe 402 m de 240-250!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acolo nu exista comparatie.Din cate stiu este ajutat pt propulsie de un alt sistem suplimentar.Vorbeam doar la general.Busa ajunge in 402 m la 230-260 ,iar un avion de vanatoare atinge aceiasi viteza in 6=700 metrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare !

 

La showroom-ul SUZUKI din Tg-Mures avem o Busa neagra, k8, noua. N-as fi zis nimic, dar chiar are un pret super acum : 8.947 euro fara TVA si 10.646 cu TVA inclus. Asiguram si transportul la domiciliul cumparatorului.

2 ani garantie, fara limita de km.

 

Cine e interesat sa-mi lase un PM, un mail pe csuteu@paneuro.ro sau sa ma sune. 0746.188.427

 

SC PREMIER MOTO SRL

Tg-Mures, Sos Sighisoarei 1 C

post-37131-1228996729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Odata cu inceperea sezonului am reinceput upgradeul.Pentru inceput am schimbat furtunele cu insertie metalica Lucas de pe fata cu unele marca HELL fata si spate.Noutatea consta in nuanta la culoarea albastra a motorului si furtune directe pe fata cu ajutorul unui banjo bolt la iesirea din pompa spre fiecare etrier_initial furtunul pleca din pompa la etrierul drept si din acesta se ramifica la cel din dreapta.Am echipat moto cu un set de discuri frana aftermarket Spiegler si am modificat bordul cu alte cadrane si iluminare profesionala tehnologie Led SMD blue-red.In locul stopului spate am pus un geam clar si iluminare stop-pozitie cu 2 becuri cu cate 15 leduri fiecare made by Zextar.Urmeaza alte cateva modificari-pompa aftermarket radiala ce va inlocui Nissinul de pe fata,indicator treapta viteza,delimitator Tre.

post-6602-1238294023_thumb.jpg

post-6602-1238294031_thumb.jpg

post-6602-1238294037_thumb.jpg

post-6602-1238294062_thumb.jpg

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit sa renunt la pompa radiala Brembo cu specific de curse pentru ca trebuia sa renunt la stopul pe frana sau sa caut un intrerupator special si sa fac adaptari,nu aveam prinderea originala a pompei-jumatate de colier mobil si ar fii trebuit sa fac compromis din nou cu o adaptare,iar la iesirea din pompa trebuia sa pun un banjo bolt nou ca cel de la furtunele Hell avea alt pas sau sa revin la vechile furtune cu derivatie care sunt deja puse pe un alt motor.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul de fata motocicleta se prezinta cam asa-full sistem Yoshimura cu finala triovala Trs carbon race,kn air flow race si kn oil filter,iridium spark plugs,bixenon,furtune directe race blue Hel fata si spate plus ambreiaj,crashpad carbonlook LSL,crashprotectors Lighting USA,semnale rear miniaturizate,stop clear aftermarket cu becuri cu 13 LED superflux by ZEXTAR,tank pad Harris busa look,cadrane bord bY NEWTACKO.DE,iluminare bord by Zextar in neonlook,alarma,discuri frana Spiegler ,placute frana Brembo,monopost,indicator treapta viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Era doar comandat pe atunci.Inca ma dau peste cap sa il montez.Ma gandesc serios la un PC3 si am vorbit deja de delimitator si trebuie sa merg sa il iau sau sa achizitionez IVAN Tre de la Capitan.Astept cu nerabdare si izolatorul pentru evacuare.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...