Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Cred ca m-ai inteles gresit sau m-am exprimat eu gresit.

Nu ma deranjaeza daca motocilistu nu este echipat fuul( dar nu strica daca are o casca pe cap). Pa mine ma deranjaeaza atitudinea celor care se cred mai tari fiindca el umbla fara casca si in slapi ca e mai cool.

Au dreptate si cei care zic ca e treaba lor ce port. Da asa este pana cand nu da in mine fiindca a intrat o musca in ochi sau a lovit o gaza in cap si el a simtit ca a fost o piatra.

Si nu am urat la nimeni sa ajunga in scaun cu rotile sau sub camion eu am spus ca POATE sa ajunga si nu ma intereseaza cum circula (cu casca si echipament sau fara) pana nu pune in pericol sanatatea mea.

 

 

P.S. Si da Luci am devenit paranoic in ultma vreme!!

Asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ii alegerea fiecaruia cum merge pe pielea lor merg nu pe a noastra dar macar casca dao dracului de treaba.....o matusa de a mea o picat cu un scuter nu cred ca o avut 30 km/h binenteles fara casca...urmari:fractura de piramida nazala ,fruntea raschetata genunchi luxat plus alte julituri minore....daca avea casca mare lucru nu cred ca patea....Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ura manelistii si sa-si ia toti supersporturi!

 

 

:)

 

macar de si-ar lua toti manelishtii/bufnitzarii/etc. motoare sar inmulti populatia de motoare din orash si obligatoriu ar trebui sa fie si soferii mai atenti fortzat !! ( asta dupa multe accidente :( ) ..daca nu se pot duca teoretic macar practic prin saturare .. oricum echipamentu` e la alegerea fiecaruia , cine tine la viata/pielea lui stie ce tre sa faca si ne asumam destule riscuri cand nu ne echipam , si asa mai departe .

 

p.s.: in Grecia lisa castii de protectie ( ce sa vb de echipament ) ete n lucru frecvent din diverite motive , cel mai invocat fiind caldura insuportabila pe timpul verii , politia cateodata acceptand acest lucru..CATEODATA..vara trecuta din ce am vazut prin Atena super sport nici unu nu avea casca , ce-i drept nici nu vezi super sport prin orash ...plimbandu`se ca la noi ..acolo motocicleta/scooterul (a.k.a. papaki ) este mijloc de transport util si mai putin de plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are rost sa va certati pe tema asta....e cert ca macar casca ar trebui sa purtam tot timpul....si si restul de echipament ... dar fie... recunosc si eu a fost cand am mers numa in tricoi si gaci scurti....dar casca ar trebui sa fie tot timpu...parerea mea...dar daca un manelar sau oricare ar fi el si`a propus sa mearga fara echipament....din pacate oricum o va face orice i-ai spune....hai ce deja aberez :)) asfalt uscat si tot ce puteti face e sa fiti atenti si sa aveti grija ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze. Chiar ca am exagerat. dar mi-ar placea sa nu mai aud ca un motociclist a murit sau a patit ceva grav din cauza ca nu a purtat echipament.

Aveti dreptate e alegerea fiecaruia ce poarta cand urca pe motor. Dar vreau sa traiesc cu sentimentul ca nu fac rau la nimeni daca atrag atentia asupra pericolelor care apar ( in plus fata de cele existente calarind mobra) atunci cand nu poarta echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e... nu mai condamn pe nimeni etc...

dar ca motociclist... eu poate gandesc altfel.. eu as vrea sa fie motociclstii mai uniti,fara figuri....

dar nu prea exista... oricum legam prietenii si macar asa ne tinem noi cei care ne stim aproape.Eu sunt incepator si accept sfaturi, am avut noroc ca am prieteni care mi-au zis sa citesc si la accidente aici pe forum.E exact aceasi senzatie care o avem cand intram intr-un spital,pana sa ajungem acolo avem impresia ca toti suntem ok.. iar cand intram acolo vedem cate cazuri sunt.

De aceea ma alarmez asa... si sunt ofticat cand vad cate un tanar care nu a fost informat si daca greseste moare.E pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du`te si zii asta altuia ... sincer nici unu nu poate avea grija de el ..oricat te-ai stradui sunt lucruri neprevazute ... nu tine numai de tine ce ti se intampla asa ca raspunsuL "evident" este un raspuns care mie imi arata ca nu ai gandit per total..probabil te-ai referit la faptul ca te descurci singur..iti faci de macnare..iti calci..speli..stai singur...shit like this

 

p.s.:sunt destui care au grija de ei si tot nu au grija de ei`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu deja aberezi... evident ca vorbeam strict legat de motoare... a fi preventiv,a merge calculat,a purta echipament inseamna ca ai grija de tine.

daca mergi ca si cum nu ar exista ziua de maine atunci sigur nu o mai prinzi.

nu stiu ce ai inteles tu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu mai intzeleg nimik...am examen de la 4 sji daca nu`l iau nu intru in licentza...am ditai palntatia de morcovi adanc bagata in poponeata...tu ce explicatzie ai :)

 

p.s.: cand mergi la sala in maneca scurta si pantaloni scurti dar cu casca nu ai grija de tine...oricand poate trece mai ales printre stradut un (cuvant urat) si sa te izbeasca sa dea cu tine jos... deci nu ai griaj de tine =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am grija pentru ca ma duc mult mai preventiv atunci.doar prin faptul ca merg 200 de m printre blocuri.hai ca deja e chat. si suntem way offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai dar la asa discutii nu pot sa lipsesc! :(

bine ca nu puteti da cu pietre ca vai si amar ar fi!

am impresia ca pe undeva am provocat si eu dezbaterea asta...

ideea e ca fiecare face ce vrea dar sa nu ne afecteze pe noi ceilalti!

iar daca poti face un bine cuiva , sa-i spui :"ba , poarta casca , ca nu- i de jucat fara ea" ,o faci, ca dupa aia ce face omul e traba lui!

 

eu ma puneam in situatia in care eram noi anul trecut, aveam motor si ne pimbam cu el prin oras, pe unde apucam ba cu casca , ba fara si ne-ar fi placut sa ne "lipim" si noi de un grup cu care sa iesim! A avut si Borz perioada cu fite, dar i-a trecut si te trezesti ca esti singur desi sunt atatia cu motoare pe langa tine... ei la astia ma refeream eu ca ar fi fain sa ne ocupam de ei!

 

scuze de filozofie dar nu m-am putut abtine! :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu multi care au grija :) si din pacate toti stim ca nu trebue 200 de m si ajunge sa iesi din curte ca sa se intample nenorocirea...dar p e tema asta se paote filozofa muuult si devine roman...

 

ca sa inchei on`topic : zicea bucuresteanu` de ceva accident cu un care a luat curba prea larg si s-a izbit de o masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai dar la asa discutii nu pot sa lipsesc! :(

bine ca nu puteti da cu pietre ca vai si amar ar fi!

am impresia ca pe undeva am provocat si eu dezbaterea asta...

ideea e ca fiecare face ce vrea dar sa nu ne afecteze pe noi ceilalti!

iar daca poti face un bine cuiva , sa-i spui :"ba , poarta casca , ca nu- i de jucat fara ea" ,o faci, ca dupa aia ce face omul e traba lui!

 

eu ma puneam in situatia in care eram noi anul trecut, aveam motor si ne pimbam cu el prin oras, pe unde apucam ba cu casca , ba fara si ne-ar fi placut sa ne "lipim" si noi de un grup cu care sa iesim! A avut si Borz perioada cu fite, dar i-a trecut si te trezesti ca esti singur desi sunt atatia cu motoare pe langa tine... ei la astia ma refeream eu ca ar fi fain sa ne ocupam de ei!

 

scuze de filozofie dar nu m-am putut abtine! :)

 

:cheers:

nu o sa fiti singuri eu intodeauna o sa fiu cu voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclist orădean accidentat pe DN 76

ORADEA - Motoclistul orădean D.C.E. (24 ani) a tăiat o curbă de lângă DrăgeÂşti, trecând cu Kawasaki-ul său pe contrasens unde a lovit frontal un autoturism condus regulamentar pe DN 76 de B.ÂŞ. (57 ani), din Uileacu de BeiuÂş.

Motociclist orădean accidentat pe DN 76

„În urma accidentului înregistrat joi în jurul orei 21.15, motociclistul a suferit multiple leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, declară ofițerul de presă Alina Dinu al IPJ Bihor.

 

 

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...080620-01120537

 

Motociclist orădean accidentat pe DN 76

ORADEA - Motoclistul orădean D.C.E. (24 ani) a tăiat o curbă de lângă DrăgeÂşti, trecând cu Kawasaki-ul său pe contrasens unde a lovit frontal un autoturism condus regulamentar pe DN 76 de B.ÂŞ. (57 ani), din Uileacu de BeiuÂş.

Motociclist orădean accidentat pe DN 76

„În urma accidentului înregistrat joi în jurul orei 21.15, motociclistul a suferit multiple leziuni pentru îngrijirea cărora a fost internat în spital.”, declară ofițerul de presă Alina Dinu al IPJ Bihor.

 

 

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...080620-01120537

 

 

Parca ar fi scuter din poza si nu motor cu numar galben :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...080620-01120537

 

 

 

 

Parca ar fi scuter din poza si nu motor cu numar galben :rock:

Nu cred ca poza e de la accidentul despre care se vorbeste in stirea respectiva. Probabil au doar o poza si o pun la fiecare accident moto, sau copy/paste de pe google :)

 

Insanatosire rapida motociclistului accidentat!

 

http://www.contrastonline.ro/stiri/actuali...galateanu-16431 :P nasol de tot

ciudat, aceeasi poza si aici :cheers: am avut curiozitatea sa caut pe google "accident moto" si ce sa vezi, pe pagina 2 aceeasi poza :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu va mai legati de scuteristi ardava supa pe gat in jos ca amu mi-o sarit glicemia!

1.zice ca-i oradean(atunci domiciliat in Oradea-CE-I IN POZA ARE NUMAR DE BUCURESTI-NUMAR GALBEN)

2.care-i problema chiar daca era scuterist si o avut accident?..tre condamnat?...-Oai scuterist o facut accident!Oa de ce nu o avut costum(un costum de protectie ii aproape cat scuteru sau daca nuh cat jumate,si oricum ii o absurd.).!OA o avut casca?..nuh o avut ca doar ii scuterist si scuteristi is numa buni de smecherii si dat in spectacol!...si alte prostii dinastea..

Terminati cu mitocaniile astea!

 

UITATIVA LA VOI SI APOI VORBITI!

Editat de MR. VreauDaNuPot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...