Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tocmai m sunat Sergiu( GoneFrom 0 2 Psycho)pt c seara asta Sergiu(sergiu81 de pe forum) a avut accident pe BLV Dacia vis a vis de Scoala Dacia, se pare ca o soferita a virat stanga pe linie continua in fata lui,. In urma impactului a ajuns in spital, momentan nu se stie exact cat de grav este ranit, baietii sunt la spital si asteapta verdictul medicilor.

post-16179-1217273326_thumb.jpg

 

 

 

 

Cum este vorba acceia ,Azi la bal , maine la spital , intr-adevar Sergiu din pacate a iesit sifonat destul de bine. Pot sa va spun ca a dat dovada de calm , in acele momente critice pentru el. Si-a pastrat calmul pe toata perioada ingrijirilor medicale acordate de ambulanta sosita , imediat la locul accidentului. Acuma am sosit de la spitalul Judetean unde a fost dus ulterior pentru radiografii amanuntite. Mana dreapta este in gips ( degetul mare rupt ) , stanga si ea sifonata , cusuta la cot. In rest omu ii relativ bine , nu s-a spitalizat.

Nu imi ramane decat sa ii transmit pe aceasta cale tot sprijunul nostru , si urarile de bine.

Multumesc pe aceasta cale , baietilor care au fost alaturi de noi azi pe bulevard. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Sergiu, ieri am auzit si eu ambulanta pe la ora respectiva dar :ok: nici nu ma gandeam ca s-a intamplat ceva de genu ... m-am informat de pe contrastonline, a fost pe faza si a publicat imediat dupa eveniment.

 

Asfalt uscat. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o arzi pe proasta... sa se invete minte sa nu mai intoarca pe linie continua cand vede un motociclist

Ar fii bine sa nu mai intoarca pe linia continua niciodata. Atatia ciudati in trafic, oricat ai fii de atent tot o patesti odata :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o arzi pe proasta... sa se invete minte sa nu mai intoarca pe linie continua cand vede un motociclist

Da s o arzi la buzunar ! :moto: sa iti iei alt motor si alt echipament ,fiindca sincer reparatia la motor te ar costa aproape cat ai dat pe ea dc nu si mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeia in galben banuiesc ca era soferitza, nu? CRETINA!!!

 

Imi amiteste de tragicul accident a lui Fazek.

Sa-mi bag picioru, aici trebuie sa puna astia bordura unde-i linie continua ca sa-si dea seama unii ca n-ai voie s-o incalce... Gami-as!

Pacat ca reglementarea rutiera se face cu pretul catorva vieti sau raniti.

Editat de boobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca norocul Sergiu a scapat cu noroc din acest accident. Am fost printre primi care au ajuns si m-am speriat cand am vazut pe domnul de la criminalistica. Am fugit la salvare sa vad pe Sergiu si m-am linistit cand m-a recunoscut.

 

Putea sa pateasca si mai rau dar a avut noroc. Motocicleta este avariata ciudat. Furca, aripa din fata si roata de fata nu are nimica nici o zgarietura. S-a spart bordul, sa indoit ghidonul si rezervorul si are cateva zgarieturi pe partea stanga.

 

Dorim insanatosire la Sergiu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau la toti....pfu nu stiu cum sa incep da important ii ca am scapat numa cu dureri la toate oasele un deget in ghips si cusut umpic la mana stanga,exact sa va zic nu stiu cum s-a intamplat numa stiu ca m-am trezit cu CRETINA in fata mea de franat zic baietii ca am franat eu nu mai imi aduc aminte o durat o fractiune de secunde.....Doresc sa multumesc tuturor care au fost aluturi de mine ieri si celor care posteaza pe site...... :moto: ,ne vedem vineri pe Ipsen sa va arat ce deget fain am zici ca-s Tom Degetel..... :ok: Aveti grija de voi cai plin de nebuni pe sosele si gazu mai moale daca aveam viteza nu cred ca mai scriam azi aici..... :D ,ASFALT USCAT TUTUROR si inca odata mersi pt cei care m-au sustinut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine k nu esti mai rau ... si fieru lasa ca se indreapta :moto: ... te faci bine si mai merem la un paint ball :ok: insanatosire grabnica Sergiu,,, take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau la toti....pfu nu stiu cum sa incep da important ii ca am scapat numa cu dureri la toate oasele un deget in ghips si cusut umpic la mana stanga,exact sa va zic nu stiu cum s-a intamplat numa stiu ca m-am trezit cu CRETINA in fata mea de franat zic baietii ca am franat eu nu mai imi aduc aminte o durat o fractiune de secunde.....Doresc sa multumesc tuturor care au fost aluturi de mine ieri si celor care posteaza pe site...... :moto: ,ne vedem vineri pe Ipsen sa va arat ce deget fain am zici ca-s Tom Degetel..... :ok: Aveti grija de voi cai plin de nebuni pe sosele si gazu mai moale daca aveam viteza nu cred ca mai scriam azi aici..... :D ,ASFALT USCAT TUTUROR si inca odata mersi pt cei care m-au sustinut

 

 

Ma bucur ca esti OK, chiar m-a sunat Lajos aseara sa imi zica si eram la servici si nu am putut sa vb si abia dupa ce am iesit am aflat ce s-a intamplat. Bine ca nu ai tu nimic fierul se indreapta dar tunde-o pe proasta de bani nu o lasa.

 

Insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau la toti....pfu nu stiu cum sa incep da important ii ca am scapat numa cu dureri la toate oasele un deget in ghips si cusut umpic la mana stanga,exact sa va zic nu stiu cum s-a intamplat numa stiu ca m-am trezit cu CRETINA in fata mea de franat zic baietii ca am franat eu nu mai imi aduc aminte o durat o fractiune de secunde.....Doresc sa multumesc tuturor care au fost aluturi de mine ieri si celor care posteaza pe site...... :moto: ,ne vedem vineri pe Ipsen sa va arat ce deget fain am zici ca-s Tom Degetel..... :ok: Aveti grija de voi cai plin de nebuni pe sosele si gazu mai moale daca aveam viteza nu cred ca mai scriam azi aici..... :D ,ASFALT USCAT TUTUROR si inca odata mersi pt cei care m-au sustinut

 

 

acum citesc si ma ingrozesc.............

nu stiam de tine ca ai avut accident

iti doresc insanatosire grabnica

si sa ai grija de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist izbit de o mașină a ajuns la reanimare

 

Accidentul a avut loc marți după amiază. „Pe strada 1 Decembrie din municipiul Marghita, o femeie în vârstă de 49 de ani, în timp ce conducea un autoturism, nu s-a asigurat la schimbarea direcției de mers la stânga.

Astfel, a acroÂşat o motocicletă condusă regulamentar din sens opus de numitul R.Z., de 29 de ani”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.

În jurul orei 16, tânărul a fost preluat de un echipaj SMURD Âşi transportat la secția de Reanimare a Spitalului Județean.

În urma impactului, motociclistul s-a ales cu un traumatism cranio-cerebral sever Âşi un hematom intracranian. Acum se află în comă, iar medicii sunt rezervați în privința stării lui de sănătate.

 

sursa www.bihoreanul.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist izbit de o mașină a ajuns la reanimare

 

Accidentul a avut loc marți după amiază. „Pe strada 1 Decembrie din municipiul Marghita, o femeie în vârstă de 49 de ani, în timp ce conducea un autoturism, nu s-a asigurat la schimbarea direcției de mers la stânga.

Astfel, a acroÂşat o motocicletă condusă regulamentar din sens opus de numitul R.Z., de 29 de ani”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.

În jurul orei 16, tânărul a fost preluat de un echipaj SMURD Âşi transportat la secția de Reanimare a Spitalului Județean.

În urma impactului, motociclistul s-a ales cu un traumatism cranio-cerebral sever Âşi un hematom intracranian. Acum se află în comă, iar medicii sunt rezervați în privința stării lui de sănătate.

 

sursa www.bihoreanul.ro

 

 

naspa

sa speram ca o sa isi revina tipul......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a revenit din coma . soferita va fi luat la raspundere. a mai avut retinut permisul de 6 ori pt nerespectarea regulilor de circulatie .este cunoscut de politia si de cetateni din Marghita ca rau conducator auto. sper sa-i suspende definitiv permisul de conducere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a revenit din coma . soferita va fi luat la raspundere. a mai avut retinut permisul de 6 ori pt nerespectarea regulilor de circulatie .este cunoscut de politia si de cetateni din Marghita ca rau conducator auto. sper sa-i suspende definitiv permisul de conducere

Care politie? Jegul ala de organ? Nu vezi cate musamalizeaza? Inclusiv accidentul de pe Borsului-6 Martie in care a fost implicat un Ford Mondeo...care a facut praf 7-8 masini exact in statia de autobuz. Nu vreau sa ma gandesc cati erau morti daca in statia aia erau si oameni. Al doilea exemplu cocret (din auzite) dl Vuscan Horia parca-l chema, fost coleg de grupa in facultate, l-am observat abia in anul 5, trecut cu brio de examene desi o data nu i-am vazut moaca pe la scoala, omorat persoana in accident auto (culpa lui din cate mi-aduc aminte) si acum candidat la primarie? Pai daca astfel de oameni se cred in stare sa ne conduca tara, ce dracu ne mai miram ca traim in acest cacao?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am fost sunat de fratele meu si mi-a spus ca a avut loc un accident pe strada stefan cel mare cu transilvaniei... un motor albastru , inca nu ii stiu nr de inmatriculare.

motorul cica e destul de sifonat...dar motociclistul pare ok.

astept si eu mai multe detalii

salvarea a venit de la pelican.am pe cineva acolo sper sa imi dea mai multe detalii ulterior.

doamne ajuta

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns dupa ce a fost dus motociclistul la spital. Acolo mai era Aleck, Repsol_honda si Sergiu81 care dadeau o mana de ajutor. Mai erau ceva motociclisti acolo pe care nu ii cunosc. Din cate am auzit de la martori jeepu venea de la gara si facea stanga pe rosu pe transilvaniei, moto(un enduro albastru) venea dinspre episcopia mergea drept spre gara, avea verde. Cam sifonata si masina si moto. Petre, din ce zicea lumea stransa pe acolo nu prea cred ca e ok motociclistu. Se pare ca motociclistu avea numai casca, pantaloni scurti, tricou. Oricum sper ca motociclistul sa fie ok. Care stie mai multe detalii .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit o poza...

cine are mai multe detalii sa ne zica... :D

la cum arata masina dupa impact nu prea cred ca e bine.... :D

impact destul de rau :P insanatosire grabnica pt motociclist iar pt soferul/soferita grabit/a :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...