Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da nu va mai legati de scuteristi ardava supa pe gat in jos ca amu mi-o sarit glicemia!

1.zice ca-i oradean(atunci domiciliat in Oradea-CE-I IN POZA ARE NUMAR DE BUCURESTI-NUMAR GALBEN)

2.care-i problema chiar daca era scuterist si o avut accident?..tre condamnat?...-Oai scuterist o facut accident!Oa de ce nu o avut costum(un costum de protectie ii aproape cat scuteru sau daca nuh cat jumate,si oricum ii o absurd.).!OA o avut casca?..nuh o avut ca doar ii scuterist si scuteristi is numa buni de smecherii si dat in spectacol!...si alte prostii dinastea..

Terminati cu mitocaniile astea!

 

UITATIVA LA VOI SI APOI VORBITI!

 

 

NU cred ca e cazul sa ne dai tu noua lectii sau sa ne spui ce sa facem si hai sa fim seriosi ca moji\oritatea scuteristilor merg cum merg e treaba lor dar sa aiba grija de ceilalti participanti la trafic. DAca vrei un exemplu un scuter verde cu numar de sarbi doua poesoane pe el si fara casaca intra cu viteza in curba si nu mai poate lua curba si sa intre in mine daca nu franam pana sa ma opresc pe loc il luam in bot la masina si il aveam pe constiinta si eu probabil eram vinovat ca el era pe partea mea

 

Asa ca uitati- va voi la voi ca aveti inca multe de invatat .

 

Din cate vad nu s-a ajuns la discutia daca avea casaca sau echipament si te-ai bagat tu cu replicile tale si hai sa nu umplem topicul cu discutii inutile

Editat de cristian8214
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cidata stire... zice motociclist si arta un scuter in poza st.Nu da detalii despre echipament pagube etc.Ce jurnalisti de rahat

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o sa fiti singuri eu intodeauna o sa fiu cu voi

 

:)

stim! :(

eu ma gandeam la perioada cand nu va cunosteam si habar nu aveam noi de echipamente si iesiri in grup ...

 

in rest nu stiu de ce sar toti ca arsi pe topicul asta... parca tot timpul am cauta sa ne certam... si asa suntem putini.

ce are daca unul are scuter si unul motor?!

si noi de acolo am inceput si inca de la ciclomotor si nu ne este rusine! Personal cred ca la fel cum sunt o gramada de inconstienti intre cei cu motoare sunt si intre cei cu scutere! poate vremea sau selectia naturala(accidentele) ne vor trezi pe toti la realitate!

 

aveti grija de voi si nu uitati RESPECTA,DACA VREI SA FII RESPECTAT!

Editat de JUPANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu Jupana

Mestere cristian8214 daca unu(MOTOCICLIST ca scuteristu nu prinde atat) mere cu 150 km/h pe Decebal,da intr-o groapa si pica,motoru se izbeste de stalp si se face bucati,bucatile zboara si izbesc un pieton care moare din cauza ranilor....etc

ATUNCI CE-O SA FIE MHA?.....TOT SCUTERISTI IS PROSTI SI NU STIU SA MEARGA?.....

 

LA ASTA AR TREBUI SA VA UITATI

 

PS: O sa caut in DEX un cuvant prin care sa descriu oamenii asementi tie fara sa ii jignesc.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista scuter Kawa? yo unu' n-am auzit da, o fi!? jurnalistii de doi lei ,scriu la gazeta si apoi rectifica stirea!poti avea incredere in presa si uite cine manipuleaza prostimea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU cred ca e cazul sa ne dai tu noua lectii sau sa ne spui ce sa facem si hai sa fim seriosi ca moji\oritatea scuteristilor merg cum merg e treaba lor dar sa aiba grija de ceilalti participanti la trafic. DAca vrei un exemplu un scuter verde cu numar de sarbi doua poesoane pe el si fara casaca intra cu viteza in curba si nu mai poate lua curba si sa intre in mine daca nu franam pana sa ma opresc pe loc il luam in bot la masina si il aveam pe constiinta si eu probabil eram vinovat ca el era pe partea mea

 

Asa ca uitati- va voi la voi ca aveti inca multe de invatat .

 

Din cate vad nu s-a ajuns la discutia daca avea casaca sau echipament si te-ai bagat tu cu replicile tale si hai sa nu umplem topicul cu discutii inutile

 

 

Nu ne baga pe toti intro oala ca nui valabil la fiecare scuterist discutiile avute mai sus......din pacate eu unu....nam situatia financiara sa am moto mare de aceea am scuter si is mandru de el....ca stiu face mai multe cu ea decat altii cu motoare de sute de cai si care habbar nau sal piloteze.....nu vreau amu sa ma dau mare da nus toti la fel....

post-37739-1214042456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne baga pe toti intro oala ca nui valabil la fiecare scuterist discutiile avute mai sus......din pacate eu unu....nam situatia financiara sa am moto mare de aceea am scuter si is mandru de el....ca stiu face mai multe cu ea decat altii cu motoare de sute de cai si care habbar nau sal piloteze.....nu vreau amu sa ma dau mare da nus toti la fel....

 

 

Daca citeai mai bine am zis majoritatea nu toti si este o diferenta daca stii sa o faci la fel este si cu motocilistii nu sunt toti la fel iar mai su am dat doar un exemplu

 

Ce faci tu cu scuteru tau ii treba ta ca faci weelie sau stopie nu ma intereseaza bravo tie sa faci multi ani de acum inainte fara evenimente .

 

Citeste mai biune ca nu am generalizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce tot va bateti capu paci... fiecare ii pe pita lui in ziua de azi, si fiecare are mentalitatea lui, oricat ai incerca nu yo poti schimba el o tine tot pe a lui, voi sa fiti impacati k i`ati dat un sfat dak vrea sa tina cont de el bine dak nu cu D`zo inainte, poate mai tarziu o sa`si dea seama k`i bun sfatu numa sa nu fie prea tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce tot va bateti capu paci... fiecare ii pe pita lui in ziua de azi, si fiecare are mentalitatea lui, oricat ai incerca nu yo poti schimba el o tine tot pe a lui, voi sa fiti impacati k i`ati dat un sfat dak vrea sa tina cont de el bine dak nu cu D`zo inainte, poate mai tarziu o sa`si dea seama k`i bun sfatu numa sa nu fie prea tarziu

 

Cezar...in sfarsit un topic de nota 10. Sunt de acord cu tine.

Te-ai maturizat. Acuma poti sa iti iei motor adevarat si sa bagi la REMAT derbiu ala de 0.0049 cm3.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu Jupana

Mestere cristian8214 daca unu(MOTOCICLIST ca scuteristu nu prinde atat) mere cu 150 km/h pe Decebal,da intr-o groapa si pica,motoru se izbeste de stalp si se face bucati,bucatile zboara si izbesc un pieton care moare din cauza ranilor....etc

ATUNCI CE-O SA FIE MHA?.....TOT SCUTERISTI IS PROSTI SI NU STIU SA MEARGA?.....

 

LA ASTA AR TREBUI SA VA UITATI

 

PS: O sa caut in DEX un cuvant prin care sa descriu oamenii asementi tie fara sa ii jignesc.!

 

 

 

CU MINE NU ESTI MESTER CA DEOCAMDATA NU NE CUNOASTEM NU CAUTA IN DEX DACA AI CEVA SA IMI SPUI IMI SPUI SI GATA DAR SA FIE FACE TO FACE NU AICI. NU AM NIMIC CU SCUTERISTII DAR SI INTRE VOI SUNT CATIVA TERIBILISTI CA SI INTRE MOTOCICLISTI.

 

TU SI SPUS CA SUNT PROSTI SI NU STIU SA MEARGA NU EU

 

ESTI CU MUSCA PE CACIULA DE SARI IN HALUL ASTA SAU CARE E TREABA?

 

NU ARE ROST SA O MAI LUNGIM FIECARE CU TREABA LUI VOI CU LINGUTITELE VOASTRE NOI CU MOTOARELE SI LA REVEDERE.

 

ORICUM AICI S-A AJUNS DE LA O SINGURA AFIRMATIE CARE AM FACUT-O CA PARCA ERA SCUTER ALTECEVA NU AM ZIS SI ATI SARIT REPEDE CU GURA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cezar...in sfarsit un topic de nota 10. Sunt de acord cu tine.

Te-ai maturizat. Acuma poti sa iti iei motor adevarat si sa bagi la REMAT derbiu ala de 0.0049 cm3.

:agree:

Mircea tu la 16 ..17 ani ce conduceai ? :crack: carutz de butelii ? sau nici pe ala nu aveai permis :crack: ..in schimb omu` meu Cezar se bucura de senzatia pe 2 roti fie ea si pe un derby programt la REMAT :crack: ..chiar..cadn il ducem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratele meu Tudor se pare k esti pe drumul ce`l bun :crack: ... insfarsit esti de acord cu mine :crack: ... in legaturat cu rematu... sper dupa ce i`au permisu cat mai repede;) sau poate si inainte

Editat de repsol_honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu Jupana

Mestere cristian8214 daca unu(MOTOCICLIST ca scuteristu nu prinde atat) mere cu 150 km/h pe Decebal,da intr-o groapa si pica,motoru se izbeste de stalp si se face bucati,bucatile zboara si izbesc un pieton care moare din cauza ranilor....etc

ATUNCI CE-O SA FIE MHA?.....TOT SCUTERISTI IS PROSTI SI NU STIU SA MEARGA?.....

 

LA ASTA AR TREBUI SA VA UITATI

 

PS: O sa caut in DEX un cuvant prin care sa descriu oamenii asementi tie fara sa ii jignesc.!

Cam mare gurita ta! Mai ales ca inca mai ai nevoie de DEX pt a aduce un argument si a purta o discutie inteligenta.

Succes in cautari! :crack: Sper sa gasesti ceea ce cauti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai TRANDY lucru astazi:

 

FACEM TOATE TOPICURILE AIUREA (CHAT) DIN SECTIUNEA BIHOR!!!

 

OHHH YEAH!

Acu' te-ai prins? :crack: (nu neaparat sunt impotriva a ceea ce ai zis tu) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Stie cineva ce accident a fost azi (miercuri, 23.07.2008) pe Cantemir langa Electrica?

 

P.S.: Va rog, nu mai postati offtopic. Sincer, deja abia mai intru pe sectiunea Bihor, ca parca-i chat aici. Aproape toate sunt OFFTOPIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Juni motocicliÂşti cu alcoolemie penală

Un adolescent marghitean s-a hazardat la miezul nopții de sâmbătă spre duminică să conducă un moped, fără permis, Âşi cu alcoolemie peste pragul penal de 0.40 mg/l, rănindu-Âşi un coleg de la Liceul „Octavian Goga”.

„Sâmbătă în jurul orei 23.50, pe strada Calea Republicii din Marghita, M.G.D. (17 ani), din aceeaÂşi localitate, în timp ce conducea un moped marca Piaggio fără a poseda curs de legislație rutieră Âşi cu o concentrație alcoolică de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat, a pierdut controlul asupra direcției. Astfel, mopedul s-a răsturnat pe carosabil, iar marghiteanul P.M.A. (20 ani), pasager pe moped, a suferit diverse leziuni.”, declară ofițerul de presă al Inspectoratului de Poliție a Județului Bihor, inspector Alina Dinu,

 

Cercetările în cauză continuă sub aspectul săvârÂşirii a trei infracțiuni: vătămare corporală din culpă, conducerea unui autovehicol pe drumuri publice fără curs de legislație rutieră Âşi, totodată, sub influența alcoolului.

 

Tot în week-end, polițiÂştii rutieri l-au mai depistat pe orădeanul P.I. (27 ani), care rula pe strada Nufărului, conducând fără permis o motocicletă neînmatriculată Âşi având o concentrație de 0,95 mg/l alcool pur în aerul expirat. Automat, tânărului i-au fost recoltate probe biologice pentru stabilirea gradului de alcoolemie în sânge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m sunat Sergiu( GoneFrom 0 2 Psycho)pt c seara asta Sergiu(sergiu81 de pe forum) a avut accident pe BLV Dacia vis a vis de Scoala Dacia, se pare ca o soferita a virat stanga pe linie continua in fata lui,. In urma impactului a ajuns in spital, momentan nu se stie exact cat de grav este ranit, baietii sunt la spital si asteapta verdictul medicilor.

post-16179-1217273326_thumb.jpg

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...