Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

De fiecare data cand am trecut pe langa ea am vazut un KTM inauntru, ei bine este motorul patronului care de altfel este mecanic de motociclete si are o gramada de scule (ce mai pui ca este si pasionat la maxim), mi-a uns lantul, mi-a polishat chromul, mi-a suflat toate ungherele de apa, super tare omu, il recomand cu caldura pt. toti care au probleme mai ales ca este aproape de noi si super profesionist.

 

Mda... numa ca patronul nu-i acolo mereu cand e si KTMul. Asa ca mai bine nu va bazati pe treaba facuta de baietii aia si stati langa ei sa le ziceti: da si pe acolo, uite si acolo, nu da pe acolo, da si cu carpa pe dincolo. Eu asa a trebuit sa fac (altfel plecam cu ea ca dupa o ploaie mai puternica) si tot n-am fost multumit pe deplin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie sa va impartasesc ceva, mergand azi sa imi spal motorul la spalatoria de pe 13Septembrie intre Sebastian si Trafic Greu cum te duci inspre Casa lu' Poporu pe partea dreapta. De fiecare data cand am trecut pe langa ea am vazut un KTM inauntru, ei bine este motorul patronului care de altfel este mecanic de motociclete si are o gramada de scule (ce mai pui ca este si pasionat la maxim), mi-a uns lantul, mi-a polishat chromul, mi-a suflat toate ungherele de apa, super tare omu, il recomand cu caldura pt. toti care au probleme mai ales ca este aproape de noi si super profesionist.

:D :P

 

Lope unde anume este spalatoria asta?este de la Prosper spre fosta circa financiara sau mai bine zis de la biserica din 13 vis a vi de Lira spre Trafig greu pe dreapta unde scrie "Spalatorie auto moto" si este vre-o 2 enduro in curte?

 

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 09:42 -------------
:haha: :lol: Salutare la toata lumea,ia spuneti care stie ce s-a intamplat aseara la "Miss Moto" ca eu a trebuit sa plec mai devreme de la Mc.ca am avut ceva treaba mai urgenta si nu am ajuns pe acolo,sper sa ne vedem azi si maine pe la Romexpo. :blbl: :D

 

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 09:47 -------------

sunt tare curios daca veti avea ce cumpara , eu unul acum la 12 noaptea am venit de la romexpo si cel putin din punctul de vedere al participantului cam pute treaba la moto :crack:

Oly unde ai fost aseara ca vad ca te plimbi ca liliecii noaptea prin oras,si ce ai vazut pe la Romexpo aseara de ce spui ca "pute" e ceva ce ar trebui sa stim?fate mai explicit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oly unde ai fost aseara ca vad ca te plimbi ca liliecii noaptea prin oras,si ce ai vazut pe la Romexpo aseara de ce spui ca "pute" e ceva ce ar trebui sa stim?fate mai explicit?

Daca m-ai vazut plimbandu-ma probabil alergam sa fac autocolante pentru masinile expuse de noi sau mergeam cu baietii sa le duca cu platforma ....sau cine stie ce ,ca am umblat ca besmeticu pe ultima suta de metri. Imputita treaba am zis ca e pt ca nu mai salon moto nu e acolo si organizatori zapaciti si lipsa de marfa si de firme si asa mai departe ...TIGANIE MARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa zic ca a fost un super salon...intradevar cam putzine firme,shi multzi gura-casca care nu aveau nici o treaba cu motoarele,plus ca sa shi furat grupa mare de prin standuri shi nu numai(din cate am citit pe forum)in rest a fost ok(defapt nush de ce mi-a placut):crack:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :blbl: Am fost ieri la Romexpo dar am fost putin dezamagit,nu au fost acolo firmele mari care trebuiau sa expuna noutatile de ultima ora,nu au fost organizare,iar ptr.tuning,accesorii,,scule si altele nu aveai la ce sa te uiti,nu stiu unde era standurile respective,la care puteai sa iti alegi cu ce sa-ti tunezi la motor,poate nu le-am vazut eu,sau nu au fost,nu stiu dar mie personal nu prea mi-a placut,este numai parerea mea nu mi-o luati in nume de rau,incerc sa pun si niste poze.

 

PS.Aici sunt si cateva exemplare care mi-au placut,si inca ceva aici in poze este numai baiatul meu ca eu nu am vrut sa apar in poze,ca nu sant prea fotogenic.

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 10:14 -------------

nu pot sa zic ca a fost un super salon...intradevar cam putzine firme,shi multzi gura-casca care nu aveau nici o treaba cu motoarele,plus ca sa shi furat grupa mare de prin standuri shi nu numai(din cate am citit pe forum)in rest a fost ok(defapt nush de ce mi-a placut) :P )))

Aici ai dreptate poopy,au fost foarte putine firme,aproape de loc,dar gura casca.............cat cuprinde fara nici o traba cu motociclismul :D :D

post-20127-1205654449_thumb.jpg

post-20127-1205654542_thumb.jpg

post-20127-1205654565_thumb.jpg

post-20127-1205654601_thumb.jpg

post-20127-1205654627_thumb.jpg

post-20127-1205654644_thumb.jpg

post-20127-1205654723_thumb.jpg

post-20127-1205654750_thumb.jpg

post-20127-1205654767_thumb.jpg

post-20127-1205654781_thumb.jpg

post-20127-1205654798_thumb.jpg

post-20127-1205654815_thumb.jpg

post-20127-1205654836_thumb.jpg

post-20127-1205654853_thumb.jpg

Editat de DAN IERNIE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dan ....vad ca fiul tau are gust si la motoare si la doamne :haha: nu cumva are nr. de tel al blondei :blbl:

.....eu nu am fost la salon si nici nu vreau sa merg......de ce sa-mi fac inima rea :crack:

OLY a luat-o pe urmele mele cu plimbarea in miez de noapte :lol:

....si '' aporo-poro" de spalat ce ma astea tr spalate :D (glumesc eu o spal acasa , macar odata la 2-3 zile rotile ca face urme prin casa si se prinde nevasta-mea ca am adus blonda :D :P

hai bafta baieti astept sa vina ziua de vineri ,poate pana atunci scoate si Dan motoru'

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 11:50 -------------
Iris ....vineri vii cumva cu coronita de miss moto ??!!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vineri poate ne strangem si noi in numar mare ca deja vremea este permite plimbari destul de lungi...

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 18:17 -------------
apropo....... se vinde una bucata avion!

SUZUKI GSXR 1100 din 92' in stare ireprosabila la 2800 euro!

care vrea sa faca un up-grade la 155 de cai putere sa ma sune!

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 18:29 -------------
pret negociabil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata da doar la Mc.si pe urma acasa,ca sunt pe jos,dar de vineri ies si eu cu mobra ca am facuto,sper sa ma alaturi si eu voua pe seara,dar de vineri.

Bafta baieti si asfalt uscat :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre' care iesiti vineri seara dati-mi si mie un nr de tel. ca io vineri sunt la munca dar pe la 23;30 cand ies va sun si vin si eu .......

poopy era si timpul sa fie gata motorul ( azi imi vin si mie semeringurile poate la noapte ma pun pe reparat )

noroc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Eu Sambata muncesc si nu pot sa stau prea mult Vineri seara,dar o sa vedem ce facem si poate mai stabilim inca o zi pe saptamana ptr.intanlire sa vedem.

PS: Bei dar nu mai ziceti nimeni nimic de Smaeb nu a mai fost nimeni pe acolo? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fak(intelegeti voi ) m-am chinuit toata ziua la motor sper sa fie gata pana maine seara .....

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 22:53 -------------
noroc baieti , tocmai ce am sosit si eu de la Ranga (ce aiurea suna) si care vrea faruri cu leduri este asteptat ,.......uitati aici http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=1280

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: Ok baieti care veniti astazi sa ridice mana sus,care nu poate (sa ridice manuta) sa claxoneze,atentie se face prezenta! :rusinica: :crack: :crack:

 

--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 15:31 -------------

fak(intelegeti voi ) m-am chinuit toata ziua la motor sper sa fie gata pana maine seara .....

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 22:53 -------------

noroc baieti , tocmai ce am sosit si eu de la Ranga (ce aiurea suna) si care vrea faruri cu leduri este asteptat ,.......uitati aici http://www.urbanriders.ro/forum/index.php?showtopic=1280

salut

Bafta John te astaptam sa vii,incearca!

Si as vrea sa vad pe viu farurile alea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, din intamplare am trecut azi pe la mec, voi erati acolo?

eu ma duceam sa imi iau bujie :crack:

 

incepand cu ora 19:30 si pana pe la 21:00 dap...am fost acolo... :crack: dupa care am fost in Bikers Otopeni...si a fost chiar misto...ar trebui sa iesim mai des la modul asta... :crack: :crack: :P si nu uitati...mai avem 1 milion de cheltuit... :rusinica: :crack: :crack: kiss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ii multumim miss-ei noastre pentru experienta din biker's otopeni, este interesant acolo.

 

Imi pare rau pentru Dan care era foarte entuziasmat de o posibila plimbare, dar pe care a ratat-o si nu a putut sa inghete alaturi de noi pana in biker's.

 

Avand in vedere ca vremea este din ce in ce mai buna (exceptand saptamana asta, 23-29.03, cand sunt asteptate ploi), ar trebui sa ne intalnim mai des. Pentru inceput ar trebui sa stabilim intalnire si sambata.

Editat de draagood
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ..:bow: si eu stau in zona Sebastian Rahova si in cateva saptamani astept scoala de soferi:D dupa ce imi voi lua motor voi spera sa va cunosc daca nu e nici o suparare :bow: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre e gata motoru' .... Mao-San asta e adevaraciune de mecanic mi-a facut motorul in 36 de ore ....

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 14:49 -------------
P.S. road_runner te vad ....de ce nu mai postezi nimic !!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ma bag si eu pe topic aici ca tot din partea asta a satului cu metrou sunt :bow: ... am apucat sa va cunosc pe unii deja :bow:

 

numele lucian

motor icsteu

permis pauza :bow: si`mi bag unghia in gat a vad ca se face din ce in ce mai cald si io merg tot cu dacia

 

si ma mai si ofticatzi cand va aud "pai io am mers fara permis nush cat " LOL pai d-astea facetzi voi ? :bow: bine ca mi s-a rupt maneta de frana ca cine stie ce ganduri imi mai treceau prin cap :bow:

 

singura bucurie ca io pot sa beau bere inca ;) :bow: :bow:

 

p.s. sper sa reusesc sa ma bag la scoala sapt asta sau viitoare ca deja nu mai tzine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...