Sari la conținut

Comemorare In Fata Guvernului


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

cine schimba titlul topicului?

 

cu toate aprobarile luate, eu zic ca regulile ramin aceleasi.

 

Da, regulile cu privire la disciplina in mers si stationare trebuie sa ramana aceleasi.

Fara claxoane, motoare turate, demonstratii de virtuozitate in trafic.

Fara scandari, pastradu-se linistea cand stationam.

 

Am facut modificarile de riguare pe celelalte site-uri de profil.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 388
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Modificarea datei aici este facuta, numai ca trebuie facuta o campanie la toti cei care au auzit sa nu se trezeasca sa vina degeaba pe 13. O astfel de intentie a organizarii unei actiuni legale este salutara si exact asa cum trebuie.

 

Parere personala: la actiunea de anul trecut cu acea demonstratie in Capitala, toate magazinele de profil aveau afise puse, toate site-urile vuiau, au venit foarte multi din tara. Asta pt ca au stiut din timp si s-a pistonat cum trebuie. Sper ca in cazul de fata sa fie destul doar spiritul ... hai sa-i spunem civic.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelent .

 

Felicitari unforg1ven si iti multumesc mult!

 

e un mare pas inainte pentru noi cu aprobarea asta.

voi incerca sa vorbesc cu toti prietenii / colegii motorizati sa ne prezentam in numar mare si cu bun simt Joi 14 la Arc.

 

apropo de ce a scris Thomas mai devreme : vreti sa impartim afise flyere orice? Puteti conta pe mine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, unforg1ven!!! Da, cei din politie sunt foarte deschisi la asa ceva pt. ca este intr-adevar ingrijorator faptul ca sunt atat de multe accidente cu moto, totul este sa respectam regulile impuse pt. miting. O sa fac si eu tot posibilul sa anunt schimbarea la cat mai multi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am anuntat Realitatea TV si PRO TV. Totul este ok pentru joi.

Facem eforturi sa diseminam informatia si al alte institutii media.

Felicitari unforg1ven!

 

 

si cei de la prima tv au zis ca o sa trimita o echipa acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

comunitatea moto din Oradea incearca sa solidarizeze cu voi!

maine poate obtinem aprobare de la pimarie pentru ca joi vrem sa iesim si noi in strada pentru, a comemora mortii si trage un semnal de alarma asupra cresterii nr-ului de accidente rutiere in care sunt implicati si motociclistii

in acest moment sunt confuz asupra orei exacte la care incep cele 15 minute?!?!?!

la 19 la arc pentru a pleca....ajunge pe la 20 in fata guvernului???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sanse o sa aiba PRO TV-ul sa bage asta in Stirile de la 19:00, adica sa intre in direct cu transmisie despre mars.

 

 

VEDETI CARE REZOLVATI CUMVA CU ANTENA 3 SA-I PUNETI IN TEMA! La Antena1 daca nu ma insel poate sa puna vorba H3llriderr.

 

 

Cat despre ziare: la Jurnalul National am pus eu vorba. Dar din cate stiu o sa intre doar la editia a doua stirea, fiindca prima editie pleaca in tipografie inainte de ora 19:00. Ata ete...

Cred ca o sa mai prinda destul tiraj la a doua, oricum pe toata editia de Bucuresti va intra stirea.

 

 

La celelalte ziare e la fel, in mod sigur doar pe editia a doua vor mai putea sa bage stirea. Depinde fiecare ziar la ce ora preda paginile pentru tipar.

 

Ah, si apropo: VEDETI CU REVISTELE AUTO, care-cum le puteti anunta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca deja s-au linistit spiritele si ca toata lumea a inteles. mai sunt eforturi de facut maine. Trebuie vorbit cum ma mai spus cu cei de la DALI PARCARE!

data pentru comemorare a ramas batuta in cuie JOI 14 IUNIE ORA 19 LA ARC!

 

Tricourile au fost bagate azi la print! asa ca maine la ora19 13 iunie- ne vedem la arc sa le impart.

 

BRAVO DAN !!!! Din partea mea tot respectul si celor ce sau implicat !!!

 

Da ar fi ceva..., daca si in alte localitati, s-ar comemora prietenii motociclisti in aceeasi zi si la aceeasi ora !

Ce spuneti ?Cred ca ar merita efortul !

Editat de kawasaki_axx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa vin si eu, daca nu va deranjeaza un motociclist incepator care a evitat deja trei accidente din vina celor care au ceav inpotriva motociclistilor! :lol: Sunt din Ploiesti si am la moto numar de PH, si stiu ca in Buc. Prahovenii nu sunt prea inghititi! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa vin si eu, daca nu va deranjeaza un motociclist incepator care a evitat deja trei accidente din vina celor care au ceav inpotriva motociclistilor! :lol: Sunt din Ploiesti si am la moto numar de PH, si stiu ca in Buc. Prahovenii nu sunt prea inghititi! :lol:

 

ce are sula cu prefectura! sunt convins ca nu sunt singurul care s-ar bucura sa te aibe printre noi! daca efortul nu e prea mare sa vi din ploiesti te asteptam pe 14 iunie ora 19 la arc!

nu-mi aduc aminte sa faca parte din comunitatea motociclistilor doar bucurestenii! sunt destui teribilisti si la noi si in fiecare oras! dar nu vad rostul discriminarilor! daca sunt bucurestean sunt mai motzat? nicidecum! sunt un simplu participant la trafic ca si tine, si care, vrem sa tragem un semnal de alarma pentru numarul mare de morti pe 2 roti din ultima vreme! iar oamenii trebuie sa invete cuvinte ca "toleranta, rabdare, respect", si sa aplice asta in trafic!

ESTI BINEVENIT! Daca mai ai prieteni care pot sa vina nu ezita sa-i aduci!

 

salutare

comunitatea moto din Oradea incearca sa solidarizeze cu voi!

maine poate obtinem aprobare de la pimarie pentru ca joi vrem sa iesim si noi in strada pentru, a comemora mortii si trage un semnal de alarma asupra cresterii nr-ului de accidente rutiere in care sunt implicati si motociclistii

in acest moment sunt confuz asupra orei exacte la care incep cele 15 minute?!?!?!

la 19 la arc pentru a pleca....ajunge pe la 20 in fata guvernului???

 

pe prima pagina este scris programul

"Ora 19:50 ne vom deplasa de la Arcul de Triumf catre piata Victoriei.

La ora 20:00 vom parca motocicletele in parcarea din piata victoriei. Se va ramane fix 15 minute in care motoarele vor fi oprite, se vor aprinde lumanari in memoria motociclistilor plecati dintre noi."

 

ne strangem la ora 19 pentru a clarifica ultimele detalii cu privire la felul in care ne vom deplasa si lamuriti cu organizarea cei care nu reusesc sa ajunga miercuri la arc.

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

NEOFICIAL DORINTA PRINCIPALA A DM ESTE IN PRIMUL RAND SA TRAGEM UN SEMNAL DE ALARMA MOTOCICLISTILOR SI APOI OFICIAL CONSTIENTIZAREA CELORLALTI PARTICIPANTI LA TRAFIC.

 

 

 

 

Daca tot e de tras un semnal de alarma motociclistilor sper ca se va trage si acela cu purtarea echipamentului ... logic ar fi sa nu vedem pe nimeni fara casca si pe cat mai multi macar cu o geaca, ceva. :lol:

 

Sau restul de motociclisti si pustani viitori "bikeri" care vad manifestatia la TV ar trebui sa mearga pe principiul "fa ce zice popa, nu ce face popa" ?

Editat de Cekilumeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi fac timp ca sa vin si eu cu siguranta! ... la aceasta comemorare a motociclistilor (printre care si fratele meu care ne-a parasit acum 3 luni cu Fazerul sau.)

Si am sa-i rog pe colegii fratelui meu de la Cotidianul si Realitatea Romaneasca sa vina sa faca un reportaj despre aceasta comemorare si mesajul ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo, bravo, bravo... imi creste inima in piept cand citesc cat de bine se desfasoara pregatirile...

poate ceva cat de cat o sa se schimbe...

abia astept sa citesc despre cum a fost!

 

Felicitari tuturor celor implicati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea muierii mele dragi, in calitate de PR-ista. cateva aspecte mi se par ok si n-ar fi rau sa mergem pe ideea ei!

 

 

 

Th1nkp1nk: asa......ma gandesc de ce aspecte ar mai trebui sa ne ingrijim.....

Th1nkp1nk: ah

Th1nkp1nk: sa avem grija maine sa nu starnim iar dispute si contradictii intre motoristi

Th1nkp1nk: ca fiecare isi vrea cuvantul auzit

Th1nkp1nk: si cum de felul vostru sunteti niste avangardisti, teribilisti si independenti...

Th1nkp1nk: nu ajungeti usor la consens

Th1nkp1nk: am observat asta

Th1nkp1nk: sunteti uniti. corect. dar ca reactie spontana la ce va ameninta din exterior

Th1nkp1nk: va uniti greu ca sa planificati ceva pe termen lung tocmai pentru ca va considerati egali intre voi si nu acceptati usor un lider si o organizare riguroasa

Th1nkp1nk: trebuie facut ceva in privinta asta pe viitor

Th1nkp1nk: zic si eu

Th1nkp1nk: nu stiu daca e tocmai corecta opinia mea

Th1nkp1nk:

Th1nkp1nk: si mai zic ceva

Th1nkp1nk: ca strategie de pr pe viitor

Th1nkp1nk: ca sa schimbati mentalitatea generalizata cum ca sunteti "indolenti, inconstienti, iresponsabili si de capu' vostru".... trebuie sa mai faceti acte de solidaritate

Th1nkp1nk: se stie ca sunteti solidari intre voi

Th1nkp1nk: dar ce vreau eu sa spun este ca trebuie sa aratati ca sunteti uniti INTRE voi PENTRU ceilalti.... pentru binele tuturor

Th1nkp1nk: adica sa mai faceti fapte din astea caritabile

Th1nkp1nk: cum e chestia cu apa

Th1nkp1nk:

Th1nkp1nk: sa va mai adunati.... cand mai sunt probleme din astea de ordin social

Th1nkp1nk: sa dati un exemplu ca un mic efort comunitar poate insemna enorm

Th1nkp1nk: sa dati dovada ca exista spirit civic in randul motociclistilor

Th1nkp1nk: tu oricum stii chestiile astea

Th1nkp1nk: voi toti le stiti

Th1nkp1nk: dar e bine sa va uniti pentru a actiona

Th1nkp1nk:

Th1nkp1nk: cat mai organizat cu putinta

Th1nkp1nk: cat mai civilizat

Th1nkp1nk: si mai elegant

Th1nkp1nk: nu se va schimba nimic peste noapte

Th1nkp1nk: dar daca presa pune bine ochiul pe voi.....

Th1nkp1nk: e posibil sa vada "senzationalul" schimbarii voastre de atitudine

Th1nkp1nk: ...eh....asta ar crede ei

Th1nkp1nk: nu conteaza!

Th1nkp1nk: important e sa fiti mediatizati de bine

Th1nkp1nk: ca prea sunteti blamati numai pentru cele rele

Th1nkp1nk: si cred ca o sa ma injuri cand o sa vezi cat am perorat

Th1nkp1nk: pffff

Th1nkp1nk: awwwww

Th1nkp1nk: acum am citit statusul tau „14 iunie ora 19 la arc. teribilistii, figurantii se se abtina! Daca misca unu in front si nu se supune regulilor, personal va rup dintii!”

Th1nkp1nk: bah, bebe

Th1nkp1nk: ce ziceam eu de civilizatie?

Th1nkp1nk: ce faci cu pumnu'?

Th1nkp1nk: sperii si impui forta

Th1nkp1nk: pe termen scurt asta e cea mai buna metoda de conducere

Th1nkp1nk: dar stii si tu

Th1nkp1nk: si istoria a aratat-o

Th1nkp1nk:

Th1nkp1nk: pe termen lung astfel de imperii decad

Th1nkp1nk: si disobedienta se generalizeaza in revolta

Th1nkp1nk: ai fost tanar si rebel

Th1nkp1nk: astia mici care nu se supun regulilor

Th1nkp1nk: care braveaza

Th1nkp1nk: nu poarta casca

Th1nkp1nk: si fac pe figurantii

Th1nkp1nk: sunt mici si naivi

Th1nkp1nk: nu cu forta le impui ceva

Th1nkp1nk: cu rabdare si muuult taca-taca-taca

Th1nkp1nk: ca la femei

Th1nkp1nk: si tu esti artist la asta

Th1nkp1nk: nu-i spui unei femei "taci, tembelo, ca te pocnesc de-ti sar dintii. F*tu-ti m**** ma-ti*"

Th1nkp1nk: pentru ca in secunda doi ea va face exact contrariul

Th1nkp1nk: asa functioneaza psihologia celor labili

Th1nkp1nk: eu zic sa fii rabdator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vor schimba lucrurile in bine atunci cand motocicletele si scuterele se vor tripa ca numar pe strazi, cand conservarii vor intelege ca ne pot omori foarte usor, cand cei pe doi roti vor fi constienti cat de usor se moare, cand se va schimba legislatia in domeniul moto, cand se va reintroduce traseul la scoala moto, cand vor fi campanii puternice de constientizare mai ales la TV... Va mai dura ceva pana atunci, din pacate multi vor cadea si in continuare prada junglei din trafic, multe eforturi se vor face din partea unora, multe vorbe in vant vor fi aruncate din partea altora... Dar, IMPORTANT ESTE SA FIM UNITI SI SA NE DORIM SA SCHIMBAM CEVA, SA NE FACEM VAZUTI SI INTELESI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce are sula cu prefectura! sunt convins ca nu sunt singurul care s-ar bucura sa te aibe printre noi! daca efortul nu e prea mare sa vi din ploiesti te asteptam pe 14 iunie ora 19 la arc!

nu-mi aduc aminte sa faca parte din comunitatea motociclistilor doar bucurestenii! sunt destui teribilisti si la noi si in fiecare oras! dar nu vad rostul discriminarilor! daca sunt bucurestean sunt mai motzat? nicidecum! sunt un simplu participant la trafic ca si tine, si care, vrem sa tragem un semnal de alarma pentru numarul mare de morti pe 2 roti din ultima vreme! iar oamenii trebuie sa invete cuvinte ca "toleranta, rabdare, respect", si sa aplice asta in trafic!

ESTI BINEVENIT! Daca mai ai prieteni care pot sa vina nu ezita sa-i aduci!

pe prima pagina este scris programul

"Ora 19:50 ne vom deplasa de la Arcul de Triumf catre piata Victoriei.

La ora 20:00 vom parca motocicletele in parcarea din piata victoriei. Se va ramane fix 15 minute in care motoarele vor fi oprite, se vor aprinde lumanari in memoria motociclistilor plecati dintre noi."

 

ne strangem la ora 19 pentru a clarifica ultimele detalii cu privire la felul in care ne vom deplasa si lamuriti cu organizarea cei care nu reusesc sa ajunga miercuri la arc.

 

I-ti multumesc, daca nu ploua sigur voi fi si eu cu voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine se stie iute de deget la claxonat, mai bine isi decupleaza claxonul pe perioada comemorarii. la fel ar trebui facut si in cazul in care "claxonati" din acceleratie dar atunci ar trebui sa impingeti motocicleta asa ca ori nu veniti ori va luati un pasager care sa va traga una peste ceafa daca nu va puteti abtine.

nu ar strica sa fie desemnate la Arc niste persoane care sa fie atente la ce intentioneaza politistii. exemplu: restringerea coloanei pe 2 benzi-> sa-i ajute pe acestia prin blocarea benzilor ce trebuie eliberate si dirijarea coloanei. sigur nu vor fi asa de multi politisti incit sa si blocheze stradutele laterale si sa ne si dirijeze pe noi. oricum va fi nevoie de cel putin o banda pentru masinile care filmeaza si pentru deplasarea moto/auto-politistilor.

nu ar strica sa mai punem mina pina maine pe un "tutorial' care sa contina cite ceva despre semanele in coloana. toti le stim ( nu-i asa?) dar nu strica sa ne improspatam memoria.

OCHII MARI IN FATZA SI IN OGLINZI!!

FARA PASAGERI RIDICATI IN SCARITE CA SA POZEZE/FILMEZE (eu asa zic, fiecare face cum crede)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine s-ar putea sa ploua. Dacii vor veni si pe ploaie, trebuie, toti, sa aratam ca suntem dispusi la sacrificii pentru a impulsiona institutiile statului in directia initiarii si sprijinirii campaniilor de prevenire a accidentelor. Daca ne sperie o ploaie si vor fi 5-10 motociclisti dupa ce am chemat atata media ... nici nu vreau sa ma gandesc. Colegii/prietenii nostri plecati merita un sacrificiu de 15 minute.

Sper ca Silvarii sa fi vazut modificarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare.E adevarat ca trebuie sa aducem apa minerala ca sa o dam la Piata Universitatii?

Nu v-as fi stresat cu intebarea daca s-ar fi putut sa citesc toate posturile din acest topic da' cum bine stiti, nu merge. Si nici in postul celor de la Dac Motors nu scrie asta.Deci....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine s-ar putea sa ploua. Dacii vor veni si pe ploaie, trebuie, toti, sa aratam ca suntem dispusi la sacrificii pentru a impulsiona institutiile statului in directia initiarii si sprijinirii campaniilor de prevenire a accidentelor. Daca ne sperie o ploaie si vor fi 5-10 motociclisti dupa ce am chemat atata media ... nici nu vreau sa ma gandesc. Colegii/prietenii nostri plecati merita un sacrificiu de 15 minute.

Sper ca Silvarii sa fi vazut modificarea.

 

 

:lol: :lol: ..indiferent de situatie trebuie sa fim acolo

 

eu voi fi.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare.E adevarat ca trebuie sa aducem apa minerala ca sa o dam la Piata Universitatii?

Nu v-as fi stresat cu intebarea daca s-ar fi putut sa citesc toate posturile din acest topic da' cum bine stiti, nu merge. Si nici in postul celor de la Dac Motors nu scrie asta.Deci....?

 

DA asa e ,corelam comemorarea cu o actiune umanitara ,asta pentru ca sa aratam ca santem solidari cu cei nevoiasi si avem si suflete de OAMENI BINE INTENTIONATI !Ar fi o bila alba pentru noi si pentru constiinta noastra .Nu te obliga nimeni sa aduci 1-2 sticle de apa si cred ca n-ar fi greu pentru nimeni sa aduca ,aducem pentru ca vrem sa ne ajutam semenii ,la fel cum donam si sange atunci cand e nevoie ,nu ?

 

P.S. INDIFERENT DE VREME EU VIN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...