Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

genul asta de oameni ii face pe ceilalti sa arate cu degetul catre motociclisti, acuzator: "Uite criminalii astia inconstienti". Cam cu asta ne alegem dupa intamplari de acest tip.

 

asa este, astia sunte cei care isi iau motoare sa impresioneze fetele, sa fie plioti de ulitze.Ne strica imaginea tuturor.El nu avea ce sa caute pe raketa... si fetele care se urca in spate fara casca is si mai proaste.

Aici nu a fost gresala de pilotaj, sau conservar imputit.Aici a fost sinucidere curata, e ca si cum ai sari cu parasuta dar stiind ca parasuta e fuututa.. dar totusi speri sa se deschida si sa fie bine...

aici nu dai restart, si load game.. aici ai murit si la revedere, generatie tanara... :) :scratch:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

teribilismu omoara.... e frumos dar trebuie sa iti cunosti limitele, se pare ca baiatu asta nu a stiut cand sa mai si franeze, ca sa nu mai zic ca nu te urci frate pe asemenea motor fara casca, hai k fara vesta mai e cum mai e... da fara casca, da-o-n puii mei de treaba....

si astia cu scuterele se baga si nu prea se uita da oricum, sa mergi cu 150km/h pe stradute tre sa fi inconstient rau...probabil ca il asteptau fetele sa il aclame si sa il mangaie......

nu vreau sa fiu rau, dar oarecum tipu si-o merita.....prostia si incostienta costa.... imi pare rau de cei 2 care nu aveau nici o vina....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.....filmuletul ala explica tot...ideea e ca noi comenta...invinuim...ca era mai bine asa, ca era mai bine asa... cand de fapt pierdem esentialul....ca viteza ucide si punct. Te-a intins pe jos si nu te mai scoli...Pacat de parinti si de prieteni!

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat viteza ucide, cat inconstienta si viteza combinate.... sunt o gramda care merg cu viteza ,dar nu in oras si care nu au patit nimik, pentru ca au mers incet paa acu capatat experienta..etc... oricum, la 150 daca iti sare ceva in fata, poti sa fi oricat de experimentat ca nu prea ai ce face, dar care e probabilitatea sa iti iasa ceva in fata pe o autostrada fata de niste stradute din bucuresti.... duuh....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic has attachmentsComemorare In Fata Guvernului * PAGES 6 Miercuri 13 IUNIE ORA 20:00

REPLIES 50 DAC MOTORS VIEWS 1.615 Today, 11:33 AM

 

 

Topic has attachments Accident Mortal * PAGES 31 REPLIES 300 nickradu2005 VIEWS 21.585 Today, 11:31 AM

grigore marin strada liceului Dacia

 

ATI BALARIT 31 DE PAGINI SI 300 DE REPLIES IN LOC SA FACETI CEVA CONSTRUCTIV!

 

este simplu! Gaozarul ala mic nu avea ce sa caute cu 180km/h pe o straduta! Daca venea cu macar cu 70-80km/h pe acea strada scuteristul l-ar fi vazut, iar el ar fi avut timp sa evite. daca a franat pana la 140km/h dupa 20 m de frana blocata, la 80km/h s-ar fi oprit, ar fi evitat, sau l-ar fi lovit la 20-30km/h! altele ar fi fost consecintele!

Nu viteza omoara! PROSTIA IN SCHIMB, DA! vrei viteza???? du-te frate pe A2 fah o tura pana la fundulea intorci la pod si te-ai racorit nitel!

DACA NU BAGATI LA CAP CA ORASUL NU E PISTA DE CURSE, VOR CONTINUA SA EXISTE ACCIDENTE MORTALE IN FIECARE SAPTAMANA! FIGURATIA IN FATZA PITZIPOANCELOR CONTINUA SA FACA VICTIME SE PARE!

NE RACIM GURA CU PUSTANII DE 18 ANI DEGEABA! ORICUM NU VOR INTELEGE SI SE VOR CREDE ZMEI IN CONTINUARE!

CINE ARE CAP SI URECHI SA AUDA, PRICEPE! CINE NU, O SA PLANGA FAMILIA LOR! CA EU NU MAI DAU CU RIP-UL LA SINUCIGASI SI CRIMINALI!

 

intrati pe link, veniti cu propuneri serioase si constructive si lasati balareala! ca de prostie suntem saturati!

MIERCURI 13 IUNIE COMEMORARE IN VICTORIEI PENTRU VICTIMELE CE AU FOST SI CEI CE SE VOR DUCE!

CA IN RITMUL ASTA O SA FIE O VARA IN CARE O SA CURGA MULT SANGE!

/index.php?showtopic=106539

:scratch:

si inca ceva:uitati-va in jur sa vedeti noua generatie de bontoi cu bani care se cred buricu pamantului si isi cumpara zxr-uri,gsx-uri s.a.m.d..Vad k d la un accident ati trecut la matematica,calculand m/s,timpi de oprire si chiar la injuraturi. :) nu este frumos....cica mai sunteti si "frati".Asta e,asa se intampla knd iti da mama si tata bani pt un Porsche sau Hayabusa sau...knd ii da unda verde ca sa isi faca viata cum vrea(in loc sa i-o modeleze oarecum).Nu e bine c zic dar asa le trebuia:pasagerului d p motor k a fost prost si s-a suit,ala cu motoru k a vrut sa impresioneze pi...dele si tovarasii si cel cu scuteru....ma abtin(io zic k sunt mai kamikaze decat motociclistii--uitati-va la curieri,distribuitori...).Cam atat am avut d zis,astea au fost parerile mele...In rest "condoleante familiilor victimelor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Bolo ar fi trebuit sa fie pe motor atunci...dar pasagerul celalalt a refuzat...probabil nu i-a venit inca timpul...haideti sa terminam cu cearta...deja prea multa lume se duce de tanara...eu nu cred ca tipul sau puterea motorului ar trebui sa te conduca...ci alegerea e numai a ta daca tragi la maxim de maneta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un articol destul de hazliu din Codul Rutier zice ca te prinzi tu ca cei din lateral nu au prioritate, fiindca vezi DOSUL SEMNULUI DE CEDEAZA TRECEREA, care are forma unica (triunghi cu virful in jos) printre semnele de circulatie; e, acum ideea e sa mergi destul de incet ca sa poti urmari ce dosuri de panouri se afla pe stradutele respective ... evident, un semn " intersectie cu un drum fara prioritate" ar simplifica problema, dar cine sa-l puna, Administratia Drumurilor e ocupata cu borduriada.

 

In Bolinitin Vale au montat semne de cedeaza trecerea cu varful in sus si pe prioritate nimic. Prima oara ma uitam ca prostul si am oprit ca nu stiam ce draqu au pus acolo. Si in Bucuresti e la fel, semne de cedeaza si pe prioritate nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasoala treaba...sa ii odihneasca mnezo in pace...dar mie mi se pare un act de teribilism si dobitocie,150 la ora prin oras si neechipat...iertati-ma,nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar dobitocia se plateste,in cazul celui de kawa,pretul a fost viata,dar cel mai teribil a fost ca a tras dupa el inca doi oameni perfect nevinovati...asa ca invatati din asta,oameni mor nevinovati...viteza excesiva duce la pierderea vietilor omenesti...take care si sa mai auzim si de bine nu numai de rele...

 

http://www.youtube.com/watch?v=mAl6CYJHW7g

sunt imagini shocant...cei slabi de ingeri sa nu se uite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat viteza ucide, cat inconstienta si viteza combinate....

 

150km/h in oras inseamna doar INCONSTIENTA

 

sunt o gramda care merg cu viteza ,dar nu in oras si care nu au patit nimik, pentru ca au mers incet paa acu capatat experienta..etc...

 

...hai atunci sa-i incurajam pe cei cu experienta sa mearga cu 150km/h. :scratch:

Prietene, un lucru e f clar: limita de viteza in oras este 50km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu as putea chiar intelege ca un copil de 18 ani este atat de inconstient si merge cu 150km/h in oras. Dar ma gandesc ca nu din banii de buzunar si-a luat el acea motocicleta. Si atunci ma intreb cat de inconstienti sunt parintii care cumpara asemenea motoare odraslelor lor, ELEVI DE LICEU!!! Acesti parinti nu au oare si ei partea lor de vina?

 

2. Citesc unele comentarii de genul "sa-i fie invatatura de minte". Ce inseamna asta? Adica sa omori doi oameni si sa-ti fie invatatura de minte?!? ATAT? Sa-ti fie invatatura de minte ca ai omorat pe cineva? Pai invatatura de minte iti este cand ai facut figuri cu bicicleta si ti-ai rupt o mana sau un picior. Sau ai coborat pe balustrada cu scandura si ti-ai spart capul. Dar cand omori oameni!?! Doar atat? Sa-ti fie invatatura de minte? Si ce? Poti sa mai faci si alta data!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba puya..lasa-ne frate in pace , numa tampenii vorbesti.Inteleg ca ii cunosteai ... dar n-ai dreptate si termina,nu te mai luat de toti ... unii poate nu te stiu , da` vezi ca plm ..noi stim ce poti ... Habar n-ai cum e peste 100 si iti place si cu carena pe asfalt ... nu incerca sa arati cat de tare esti ca pe moto esti doar un "sofer de duminca" ... demonstreaza-mi contrariu si iesi cu noi !!

 

Pana atunci,taci si lasa injuriile la adresa tuturor...nu e frumos deloc

daca ai stii sa citesti ai vedea ca nu sunt ,Puya".beleste ochii :scratch: si nu mai bate campii.Asfalt ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu ca a murit si Alex! de pe protv! unde pot vedea si eu filmuletu! ca ce adrese s-au dat nici una nu mai e valabila! r.i.p :scratch: :) :) :)

Alexandru nu a murit, este internat la spital iar starea lui este putin mai buna iar medicii ne spun ca are sanse de supravietuire destul d mari... cei de la diferite posturi de televiziune vor sa faca un reportaj de senzatie si spun tot felul de minciuni...ne pare rau pentru ceilalti 2 dar dak salvarea venea mai devreme Florin (baiatul cu scuterul) traia si el insa colegul lu alexandru am inteles k a murit pe loc. Alexandru a fost salvat pentru ca l-am urcat in masina si l-am dus pe riscul nostru la spital, pentru ca dak mai statea 10 min era si el mort de la atat sange pierdut insa pe Florin nu l-au lasat sa il luam pentru ca nu ii eram rude... ne pare sincer rau si suntem convinsi ca si alexandru cand va afla va fi socat avand in vedere ca cel de pe motocicleta cu el ii era coleg si prieten bun, dar si pe Florin il cunostea de cativa ani de zile si erau prieteni ...Sincere condoleante si lu alex sa ii tinem pumni!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, asa. Nu-mi fac griji, in cateva saptamani o sa citim si despre tine put....lica !!!

 

Bafta si multe labe triste iti doresc !!!! :)

mai bine sa citim despre mata ca a facut un (cuvant urat-avorton).Sa fie de capu' tau vita mica.

pa .te iubesc bozgore,scuze borosze :scratch:

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar nu puteti sa terminati...au murit 2 oameni si voi va jigniti ca niste ciori imputite...cica sa nu ne facem de ras draga noastra comunitate de cacao...STATI MA LINISTITI CA SUNT DEJA PREA MULTI MOTOCICLISTI (FITZOBIKERI) CARE FAC PASIUNEA ASTA DE RAS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si lu alex sa ii tinem pumni!!

 

Poate ii esti prietena sau poate sora! Te inteleg si te sustin in suferinta ta! INSA: Sentimentele mele reale sunt:

 

"Ok! Eu ii tin si pumnii! E vreo problema daca tin si pusca?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,nu cred ca suntem nici unul in stare sa dorim moartea cuiva. Nu avem acest drept.

Oricum, eu sper sa se faca bine, desi nu va avea o perioada deloc usoara dupa aia. Va avea multe de indurat.

Cea mai grea judecata e a oamenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu as putea chiar intelege ca un copil de 18 ani este atat de inconstient si merge cu 150km/h in oras. Dar ma gandesc ca nu din banii de buzunar si-a luat el acea motocicleta. Si atunci ma intreb cat de inconstienti sunt parintii care cumpara asemenea motoare odraslelor lor, ELEVI DE LICEU!!! Acesti parinti nu au oare si ei partea lor de vina?

 

2. Citesc unele comentarii de genul "sa-i fie invatatura de minte". Ce inseamna asta? Adica sa omori doi oameni si sa-ti fie invatatura de minte?!? ATAT? Sa-ti fie invatatura de minte ca ai omorat pe cineva? Pai invatatura de minte iti este cand ai facut figuri cu bicicleta si ti-ai rupt o mana sau un picior. Sau ai coborat pe balustrada cu scandura si ti-ai spart capul. Dar cand omori oameni!?! Doar atat? Sa-ti fie invatatura de minte? Si ce? Poti sa mai faci si alta data!?!

e clar ...Alex avea viteza mare ,dar ma indoiesc ca avea 150km.h pe o asa strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este, astia sunte cei care isi iau motoare sa impresioneze fetele, sa fie plioti de ulitze.Ne strica imaginea tuturor.El nu avea ce sa caute pe raketa... si fetele care se urca in spate fara casca is si mai proaste.

Aici nu a fost gresala de pilotaj, sau conservar imputit.Aici a fost sinucidere curata, e ca si cum ai sari cu parasuta dar stiind ca parasuta e fuututa.. dar totusi speri sa se deschida si sa fie bine...

aici nu dai restart, si load game.. aici ai murit si la revedere, generatie tanara... :) :scratch:

 

 

:)

 

Mai e filmuletul pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistii care doresc sa-i aduca un ultim omagiu lui BOLO,sunt asteptati duminica la ora 9,00 pe bdul Alexandru Obregia,la capatul autobuzului 313(intersectia cu str.Turnu Magurele.)am inteles ca avem acordul familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca a murit si alex... asa zice lumea pe aici pe la mine :) RIP daca e adevarat..

ALEX E BINE , NU ESTE ADEVARAT..STAREA LUI E MAI BUNA DECAT LA INCEPUT....

 

Se pare ca tu ai inteles totul gresit. Sau poate nu ai citit tot topicul si atunci nu ai inteles nimic. Daca citesti tot topicul, o sa vezi ca majoritatea celor care au postat nu prea au ce sa invete din isprava pe care a facut-o motociclistul pt ca deja stiam ca e gresit. Singurii care au ceva de invatat sunteti voi, cei mai tineri si nelinistiti, care incercati sa-i luati apararea motociclistului si sa dati vina pe pe scuterist. Si cu remarca ta ca "daca ati fi avut motocicleta lui si varsta lui....nu ati fi facut la fel....98% din voi va spun io ca da" tin sa-ti spun ca nu toti suntem sau am fost atat de teribilisti si de inconstienti la varsta aia. Si asta datorita faptului CA GANDIM.

Urat din parte voastra sa il criticati atat pe alex , baiatul cu motocicleta, puneti-va si in situatia lui...cand isi va reveni "doamne ajuta" si va afla k el este singurul care a trait si ca ceilalti 2 , tin sa precizez AMANDOI II ERAU PRIETENI cum credeti ca va fii????? de unde stiti k avea 140-180 km/h , la stiri totul trebuie sa fie mai fabulos, nu zic k a mers cu 20 km/h dar cu oricat a mers EL NU A VRUT SA SE INTAMPLE ASTA, o sa ii aibe pe constiinta asa k va rog numai il criticati atat si haideti sa ne rugam sa fie bine....

ps. stiati k florin(baiatul cu scuterul ) avea alcool in sange ? nu spun k florin este d vina ci asa a fost sa se intample. alex sa se urce cu baiatul acela s s plimbe cu o viteza mai mare iar florin sa se urce pe scuter desi a consumat alcool si nu s-a asigurat pentru ca totii care cunoastem strada respectiva stim ca alex avea prioritate ... Ne pare rau pentru ambele familii ..... :scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...