Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Eu nu inteleg de ce politia nu face nimic? :scratch: De ce nu se aplica legea? Cum este posibil ca un incepator sa conduca o asemenea racheta?? Urmarile... nici nu mai trebuie comentate...

 

Ar trebui sa ne ia un pic la "puricat"; sunt o gramada de incepatori care conduc motociclete la care nici macar nu ar avea voie sa viseze in primul an!

 

Poate ca politistii nu ne sunt simpatici si cu siguranta si-ar atrage si mai multe antipatii asa, dar cred ca ar fi un lucru benefic si poate nu ar mai fi asa multe RIP-uri pe forumuri.

 

Sa le fie tarana usoara celor doi..

Celui din spital, multa sanatate si mai multa minte...

 

 

DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE!

 

dar vreau sa te intreb si eu ceva.Daca eu dau de categoria b,in primul an sunt obligat sa imi iau dacie,sau o masina care nu depaseste nu stiu cati cai putere?uite acum fac si eu scoala pentru moto si nu am gasit nicaieri in legislatie ca in primii doi ani de permis categoria A,trebuie sa conduci un motor pana in nu stiu cati kw.uite ce scrie in legislatie:viteza maxima admisa in afara localitatilor pentru autovehiculele ai caror conducatori au mai putin de un an practica de conducere sau pentru persoanele care efectueaza pregatirea practica in vederea obtinerii permisului de conducere este cu 20 de km / h mai mica decat viteza maxima admisa pentru categoria din care fac parte autovehiculele conduse. atat,nimc mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vad ca au aparut vreo 20 de noi membrii(probabil liceeni colegi cu defunctii)care bat campii la mare arta.ca stiu ei ce motor era si ce putere avea...era un zx6-r si atat.nu cine stie ce!!

hmmmm......nu sunt eu un sfant,bag in fiecare zi 200si ceva in pasajul lujerului dar...NUMAI CAND E GOL SI SUNT SINGUR.ii dau si eu 150 in oras dar numai cand e liber si pe strada si pe trotuar.,nu ca sa impresionez ci pt ca simt nevoia sa-i dau.

 

niciodata pe stazi aglomerate,cu pasager,sau fara casca.

am patit-o si m-am invatat minte (la viteze mici)

putini inteleg de vorba buna...pana nu o pateste fiecare nu se lasa

asta e ......sunt pustani care nu stiu ce e aia mobra,sau yawa sau......si se urca direct pe 100 de cai si .........................

inconstienta lor ca sunt pustani....dar parintii????????????

 

Sunt de acord!!!!

Sunt motociclist, acum sunt si parinte... macar noi putem face educatie.

RIP decedatilor :scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE!

 

dar vreau sa te intreb si eu ceva.Daca eu dau de categoria b,in primul an sunt obligat sa imi iau dacie,sau o masina care nu depaseste nu stiu cati cai putere?uite acum fac si eu scoala pentru moto si nu am gasit nicaieri in legislatie ca in primii doi ani de permis categoria A,trebuie sa conduci un motor pana in nu stiu cati kw.uite ce scrie in legislatie:viteza maxima admisa in afara localitatilor pentru autovehiculele ai caror conducatori au mai putin de un an practica de conducere sau pentru persoanele care efectueaza pregatirea practica in vederea obtinerii permisului de conducere este cu 20 de km / h mai mica decat viteza maxima admisa pentru categoria din care fac parte autovehiculele conduse. atat,nimc mai mult

 

Mai cauta! Nu ai citit destul sau nu ai fost atent. Este in lege un articol care impune limitarea la Cat. A. in primul an (sau primii doi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE!

 

dar vreau sa te intreb si eu ceva.Daca eu dau de categoria b,in primul an sunt obligat sa imi iau dacie,sau o masina care nu depaseste nu stiu cati cai putere?uite acum fac si eu scoala pentru moto si nu am gasit nicaieri in legislatie ca in primii doi ani de permis categoria A,trebuie sa conduci un motor pana in nu stiu cati kw.uite ce scrie in legislatie:viteza maxima admisa in afara localitatilor pentru autovehiculele ai caror conducatori au mai putin de un an practica de conducere sau pentru persoanele care efectueaza pregatirea practica in vederea obtinerii permisului de conducere este cu 20 de km / h mai mica decat viteza maxima admisa pentru categoria din care fac parte autovehiculele conduse. atat,nimc mai mult

 

Inteligenta n-a omorit pe nimeni prostia DA.

Fereste-te....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hellryder...omule...nu ii iau apararea in nici un caz motociclistului...nu avea gusturi proaste nici la masini nici la moto...dar se pare ca nu a fost deajuns...daca ai fi mers pe straduta aia vedeai ca observi...o motocicleta de la un capat la celalalt!

Nu le va intra niciodata in cap unora dintre elevii lic. ala...chiar daca au vazut cu ochii lor ce face viteza.

@V.Petrescu : Ei nu au cunostiinte despre motoare...ai vazut si tu...vine un pustan cu 325i(asta daca o fi adevarat...am vazut ceva pe acolo dar ma indoiesc) si zice ca a mers Alex cu 260...in primul rand...ambii pasageri ai unei motociclete sunt predispusi la...povesti pescaresti...poate amandoi au zis...hai ma sa ne dam mari...si aici nu ma refer la wheelies si alte chestii...ci pur si simplu hai sa ii dam in goarna sa se auda frumos...dam 2-3 ture si asta e...

Daca nu era vorba de show in fata liceencelor si a colegilor de clasa se ducea cu pasagerul fara casca pe A2....ii dadea cat se ducea(sau cat avea curaj) pentru ''al da o tura''...pacat...de motor si de vietile nevinovatilor...ca deobicei...

 

LE: Ce chestie...cat am postat eu s-au mai pus 6 posturi :scratch:)

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un pic off topic, dar cu oarecare legatura:

Este ora 2.30 AM si aud motoare trecand pe soseaua Viilor, cu mult peste 100km/h, fac baietii linute pe sosea cu motoare de 1000, turate de le sar pistoanele.

E doar o chestiune de timp, pana sa le dam cate un RIP si lor.

Nu vreau sa fiu rau, dar nu e deloc ok!

 

 

asta mi se parea si mie ironic: aceeasi ora, aceeasi zona (panduri). in timp ce citeam chiar topicul asta, niste baieti trageau tare cainele de urechea dreapta. initial am zis eu ca-s subiectiv insa se pare ca nu era chiar asa.

 

din pacate aici citim, scriem, ne dam cu parerea insa ma tem ca-i cam in van. nu stiu cati dintre cei care chiar ar trebui sa citeasca (si inteleaga) topicul asta o si fac. sau daca raman cu ceva in urma lecturii...

 

sigur, daca fie si unul singur invata ceva din asta si la un moment dat se va tempera si va scapa cu viata a meritat implicarea tuturor. intrebarea e: de ceilalti cum dreacu ne ferim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii doresc sa traiasca, sunt dispus sa donez si sange pentru el, pentru ca pedeapsa de a trai cu doi oameni pe constiinta va fi mult mai mare decat moartea.

 

Si daca n-are constiinta? Daca ar fi avut constiinta ar fi mers cu 140 sau 180 sau cat o fi fost? Eu ma tem sa merg cu pasager PE CRUISER ca stiu cat de usor poti sa ajungi pe jos! Asta inseamna sa ai constiinta: sa-ti para rau pentru ce nu s-a intamplat inca!

Si nu cumva "homo homini lupus"? Daca scapa pe spaga il va durea undeva de treaba asta si probabil va mai ucide odata [a 3-a oara probabil!]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce politia nu face nimic? :scratch: De ce nu se aplica legea? Cum este posibil ca un incepator sa conduca o asemenea racheta?? Urmarile... nici nu mai trebuie comentate...

 

Ar trebui sa ne ia un pic la "puricat"; sunt o gramada de incepatori care conduc motociclete la care nici macar nu ar avea voie sa viseze in primul an!

 

Poate ca politistii nu ne sunt simpatici si cu siguranta si-ar atrage si mai multe antipatii asa, dar cred ca ar fi un lucru benefic si poate nu ar mai fi asa multe RIP-uri pe forumuri.

 

Sa le fie tarana usoara celor doi..

Celui din spital, multa sanatate si mai multa minte...

 

 

... pai face, sigur ca face: ieri pe la 6 -7 langa casa poporului era un filtru care oprea tot ce avea doua roti si un motor intre ele - atat scuteristi cat si motociclisti.

ca de obicei insa a fost nevoie de un eveniment de genul asta pentru ca marea intertie a unei institutii de stat sa fie invinsa. sigur, e mai usor sa stai in birou si sa faci statistici despre accidente decat sa imaginezi campanii de prevenire a lor sau decat sa iesi in strada si sa aplici o lege pe care nici macar tu n-o stii prea bine... in fine, macar de i-ar mai tine o vreme naravul asta cu controalele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce tragedie,mi-au dat lacrimile,l-am cunoscut in treacat pe scuterist!Dumnezeu sa-i ierte,condoleante familiilor! :scratch: :) :) :) :moron: :peace: :smoke: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE ESTE VINOVAT????

 

1. PARINTII CA AU DAT O DIHANIE DE MOTOR PE MANA UNUI INCONSTIENT!!!

 

2. MINISTERUL DE INTERNE CA PERMITE CA SCOALA PENTRU CATEG A SA FIE MAI USOARA DECAT ORIUNDE IN LUMEA ASTA SI MAI ALES CA TESTUL PSIHOLOGIC ESTE O APA DE PLOAIE - PERMITAND ASTFEL UNOR CRIMINALI SA POATA UCIDE "DIN CULPA"!!!!!!!

 

3. SCOALA - LICEUL PENTRU CA IN LOC SA-I TINA IN CLASE CU FORTA SI SA DEA CU EI DE PAMANT CAND SE CRED MAI TARI DECAT PROFESORII, II LASA SA FACA TAMPENII IN FATA CURTII SCOLII!!!

:scratch:

 

1. Putea sa fie si un motor cumparat din banii lui. Nu trebuie sa ai 500cc+ sa faci tampenii majore

 

2. De acord si adaug la asta lipsa totala de integritate morala a politistilor. Nu aplica deloc legea!!! Unde este siguranta si increderea?!?!

 

3. Putea sa se intample si dupa orele de liceul. Efectul ar fi fost acelasi.

 

Unic vinovat este conducatorul motocicletei, care, culmea ironiei este singurul supravietuitor. Terminati-va cu nu s-a asigurat!!! Este impostibil sa te asiguri importiva unui criminal care merge cu 100+ pe orice straduta!!!

 

Iar de donat sange, ha, la criza de sange din Romania nu sunt dispus sa-mi dau sangele aiurea; si chiar daca nu era aceasta criza de sange nu-l dadeam. Nu-mi dau sangele la criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitatzi un om inconstient...

 

 

darkness :

ma bucur ca s-a intamplat asta ... ala se dadea de smeker cu motoru pe o roata ... bine ca a patit asta nici un regret..

El nu se gandeste..dak ar fi fost el in locul lui Bolo sau oricare alta persoana implicata in accident...Sincere condoleantze fam Bolocan...Odihneask`se`n pace...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au scris 30 de pagini in 24 de ore cu pareri de rau, cu acuzatii si altele. Concluzia: stam si barfim si nu facem nimic. Hadeti sa muncim mai mult pentru campania anti-accidente, sa purtam tricourile, sa ne lipim mesaje pe masini. Nu este o chestie foarte organizata dar numai asa vor putea sa ne facem vazuti si sa atragem atentia asupra faptului ca a inceput sa se moara zilnic. Nimanui nu i se pare normal dar cati sunt aceia care fac ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la nici o saptamana dupa accidentul de la iasi avem altu, cu ce difera de acela este ca acum pilotul a luat viata la prieten si la un tanar nevinovat :hug: :scratch:

 

ce am invatat din accidentul acesta ?? eu zic ca nimic sau multe ??? motociclisti de pe forum si cei cu capul pe umeri cred ca vor scadea viteza cu care se deplaseaza in medie cu vreo 5 km/h, restul motociclistilor care se cred mari viteji se vor ambitiona si vor spune ca ei nu vor pati asa ceva ca doar sunt experti !! :) GRESIT !! Moartea nu iarta smecheri, pacat de celelalte victime !!! :)

 

vad ca pe forum au mai aparut niste viteji !!! :) intrebarea mea pentru ei este urmatoarea: de cate ori vati dat cu motorul si nu ati purtat casca ?? nu fiti ipocriti si spuneti ca niciodata ca nu va cred !!! :wave: de cate ori ati constientizat, ca urcanduva pe un motor si pilotul o sa va arate cat de tare merge, veti muri ??? niciodata !!! :moto: si nul mai incercati sal scoate pe pilot nevinovat ca intrati in aceasi oala cu el !! daca mergem acum la scoala respectiva pariu ca se vor gasi multi tineri care se dau cu scooterul sau motorul fara casca si cu viteza mare :smoke:

 

cine sunt vinovati pentru acest accident sau pentru alte accidente asemanatoare ???

1. pilot inconstient, cum de sa gandit el sa mearga cu o viteza mai mare decat cea legala printre pomi, stalpi si intersectii nedirijate de semnele de circulatie (prioritate de dreapta), oare cate filmari cu motociclisti a vazut ?? eu cred ca o gramada, cate erau facute pe drumurile cu obstacole ?? am vazut si eu o gramada si toate erau facute pe drumuri drepte fara obstacoel pe mariginea drumului si fara intersecti !!! mai este vinovat si pasagerul ca sa urcat pe un motor fara casca si fara a gandi ca sa urcat in spatele la un nebun !!

2. politia romana si profesorii de la scoala, care nu iau in serios orele de legislatie rutiera, acolo unde se fac, ca in multe scoli nu se fac deloc !!!

3. parintii ca nu iau explicat la odrasla lor de pericolele la care se expune atunci cand se da cu motorul !!!

4. examinatori psihologici care fac teste in cea mai mare graba !!! ieri am fost sa fac testul si in 5 minute lam facut !!! nici nu am trecut prin toate testele care trebuiau sau multumit cu bani !!

 

apropo acest topic este despre si cu accidente, ce este gresit in a pune poze macabre aici ???doar nu este topic pentru oameni cu inima slaba, iar despre parinti nu este nici o problema vor face scandal la televiziune ca au aparut poze cu copiilor pe asfalt si vor spune ca au fost idioti ca au cumparat motorul, poate asa vor reusi sa deschide capul si ochii la alti parinti, parca suntem pe vremea comunistilor in care se cenzureaza totul si nu se ia nici o masura !! pana la urma toti murim, crezi ca nu vei ajunge si tu o bucata de carne tocata si te va poza cineva ???? :peace: :D

 

pozele ar trebui sa fie aratate atunci cand se face scoala de soferi sa le spui asa: daca nu porti casca uite aici o poza cu creieri imprastiati, vezi ce se inatampla, daca mergi cu viteza in oras ii arati poze cu maini rupte, capete sparte, vezi ce se intampla, daca te dai macho man in fata la fetele, ii arati poze cu motorul varza si cu creieri imprastiati, mate, sange iar in tot acest timp ii dai cu capu de banca sa vada ca doare si poate asa le vor veni minte la cap si se mai pun in miscare niste rotite !!!! sau este mai bine sa umblam cu manusi si cu perine ca nu cumva sa le stricam visele la saracuti copiii ????

 

Dumnezeu sal ierte si odihneasca in pace pe baiatul de pe scooter !! restul fac parte din selectia naturala ( la uni nu le place acest termen, poate in paralel voi folosi si "donatori de organe" ca va intra in vigoare o lege care te obliga ca dupa moartea unei persoane din familie sati dai acordul donari) daca nu vom lua masuri de intimidare pentru viteji juniori se vor mai adauga multe topicuri aici, pana in toamna mai este o vara lunga !!! :D :moron: :P

 

P.S. dece se spune RIP si nu condoleante ??? ca doar nu mergi la parinti si le spui RIP !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Putea sa fie si un motor cumparat din banii lui. Nu trebuie sa ai 500cc+ sa faci tampenii majore

 

2. De acord si adaug la asta lipsa totala de integritate morala a politistilor. Nu aplica deloc legea!!! Unde este siguranta si increderea?!?!

 

3. Putea sa se intample si dupa orele de liceul. Efectul ar fi fost acelasi.

 

Unic vinovat este conducatorul motocicletei, care, culmea ironiei este singurul supravietuitor. Terminati-va cu nu s-a asigurat!!! Este impostibil sa te asiguri importiva unui criminal care merge cu 100+ pe orice straduta!!!

 

Iar de donat sange, ha, la criza de sange din Romania nu sunt dispus sa-mi dau sangele aiurea; si chiar daca nu era aceasta criza de sange nu-l dadeam. Nu-mi dau sangele la criminali.

 

1. Conform declaratiilor colegilor lui - era baiat de bani gata! plus ca in fiecare zi dadea "spectacole" Cu una de 500 stai tu linistit ca nu ajungi asa usor la 140 la ora.

 

2. Acum cateva zile am scris despre 3 intimplari legate de "scuteristi sinucigasi" vazute cu okii mei! asa ca nu-mi spune mie ca ala cu scuteru nu are nici cea mai m ica vina! Era suficient sa se uite pe strada inainte sa iasa si se evita un accident! acum nu mai conteaza cine are dreptate. Diascutiile noastre nu o sa-i invie!

 

3. Dupa orele de liceu nu mai avea atatia spectatori, asa ca tentatia sa se dea zmeu e mai mica. Plus ca putoii astia de liceu sunt la scoala sa invete nu sa stea de tigari si gagicareala si smecherii in fata liceului! Daca nu vor sa invete sa stea draq acasa ca e nevoie si de muncitori nu doar de oameni titrati cu forta!

 

ATITUDINEA FATA DE TOATE ACCIDENTELE MOTO DE LA INCEPUTUL ANULUI O LUAM MIERCURI LA VICTORIEI.

Asfalt uscat si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de baiatul cu scuterul pt ca nu a vut nici o vina.

Eu nu ma abtin ca cineva care a postat mai sus. Nu teribilismul a facut asa ceva, ci PROSTIA curata fratilor. Cat de batut in cap esti ca sa mergi pe stradute cu 140 km/h si cu 7000 mii de stradute laterale, fara nici un semn de circulatie, neechipati. Inconstienta curata fratilor.

 

Sunt prea multi copii idioti care ajung sa-si ia permisul si hai sa-mi iau frate super motor sa ma dau mare in fata tipelor, sa vada cat sunt de tare.

Exact mentalitatea asta de (cuvant urat) face ravagii intre noi. Imi pare rau pentru ei. Ce sa mai spun? Sa te stingi la o asemenea varsta, cand ai toata viata inainte.

 

Rog adminii sa puna iar pozele. Desi sunt crude, sunt pe intelesul celorlalti. Bagati-le inapoi ca sa vada lumea ce se poate intampla. Chiar daca ai motor tare, stati la locul vostru. O poza face cat o mie de cuvinte. Bagati pozele inapoi si poate astfel se vor mai linisti unii.

 

Condoleante familliilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e!!! "jmecheria" se plateste. mereu si in mai multe moduri. din ce am vazut/citit imi pare rau doar de scuterist ca nu avea nici o vina. si sper ca "motociclistul" sa traiasca si sa vada fetele mortilor de fiecare data cand inchide ochii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma satur , de rahaturile astea.

 

Un dobitoc, conservar, sau motorist, traieste ca un dobitoc, conduce ca un dobitoc si moare ca un dobitoc. De ce atita vilva, in jurul unei prostii? Cit despre familiile indurerate: educati-va copiii, sa nu devina dobitoci mari!

 

Imi pare rau de orice individ, care moare din vina unui dobitoc, ori aici nu pare sa fie cazul, eventual aplicabil la scuterist, dar nici asta nu-i sigur.

 

Toate cazurile de accidente moto, in care vina apartine exclusiv motoristului, se puteau evita, daca respectivul isi cunostea limitele si era constient de faptul ca nu are ce cauta pe motor. Daca e prea dobitoc pt. asta...who the fuck cares?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Conform

[...]

de voi!

 

Sunt total de acord cu tine mai, dar am incercat sa generalizez, nu sa fiu punctual doar pentru acest incident. Cel care conduce poarta toata vina, nu conteaza motorul pe care este (nu prinzi 140, prinz 80, tot omori pe cineva la viteza aia, au murit oameni si la 50km/h echipati complet). Fiti constienti ca atunci cand luati pe cineva pe motor ii tineti viata in maini, sunteti responsabili pentru el.

 

Bleah, discutii inutile, oricum cine are cap a inteles demult, nu avea nevoie de alte incidente sa-si aduca aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca deja se arunca cu prea mult moloz in toti cei implicati. nu-i cunosc, nush cine au fost, insa sincer imi pare rau de tineretea fiecaruia dintre ei, pentru tot ceea ce visau si nu vor mai apuca sa traiasca, imi pare rau pentru familiile lor, nici macar nu vreau sa-mi imaginez durerea unui parinte care a crescut cu atatea sacrificii un copil, iar apoi il duce la groapa.

este foarte usor sa-i judecati, imprudente ati facut insa toti. ca n-ati dat coltul sau n-ati dus pe altii pe lumea cealalta, bulanul vostru. este foarte usor sa judecati niste parinti, iar aici chiar nu inteleg de ce trebuie sa aruncati cu moloz.

educatia cu privire la motociclism se face daca stii unde sa cauti, daca are cine sa-ti arate, sa te invete. iar din pacate nu in toate "cercurile" exista aceasta posibilitate, din varii motive, pe care nu le cunosc, prin urmare nu ma apuc sa arat pe nimeni cu degetul.

 

:scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca deja se arunca cu prea mult moloz in toti cei implicati. nu-i cunosc, nush cine au fost, insa sincer imi pare rau de tineretea fiecaruia dintre ei, pentru tot ceea ce visau si nu vor mai apuca sa traiasca, imi pare rau pentru familiile lor, nici macar nu vreau sa-mi imaginez durerea unui parinte care a crescut cu atatea sacrificii un copil, iar apoi il duce la groapa.

este foarte usor sa-i judecati, imprudente ati facut insa toti. ca n-ati dat coltul sau n-ati dus pe altii pe lumea cealalta, bulanul vostru. este foarte usor sa judecati niste parinti, iar aici chiar nu inteleg de ce trebuie sa aruncati cu moloz.

educatia cu privire la motociclism se face daca stii unde sa cauti, daca are cine sa-ti arate, sa te invete. iar din pacate nu in toate "cercurile" exista aceasta posibilitate, din varii motive, pe care nu le cunosc, prin urmare nu ma apuc sa arat pe nimeni cu degetul.

 

:scratch: :)

 

Cu tot respectul, Merenptah, in ceea ce privesc motoarele, nu trebuie sa te educe nimeni, ci ar trebui s-o faci singur. Educatia, din familie, scoala, etc., te ajuta, pe linga mostenirea genetica si experientele personale, in formarea ta ca individ, sper cugetator. Trebuie sa stii daca ai ce cauta pe un motor si care sint limitele lui, cit si limitele tale. In caz contrar, astea sint rezultatele, iar, daca nu se intimplau pe motor, e probabil sa se fi intimplat altfel.

Nu-mi pasa, daca, pt. altii, motociclismul e un hobby, sau prelungirea/compensarea unor organe. Nici nu ma intereseaza asemenea persoane. Stiu ce reprezinta pt. mine. Chiar cu riscul e a nu fi crezut: nu, nu am fost niciodata imprudent!

E trist, ca se intimpla asemenea chestii. A cui e, insa, vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...