Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

@betzigash

La drumul asta a facut urat? Eu cred ca iti faci probleme degeaba , daca era cum povestesti tu de un zgomot asa urat(pe care eu nu l-am auzit)nu te mai intorceai calare de la mare.

Pe la cine ai mai fost a umblat cineva la intinzatorul ala de lantz?

Daca nu , cand ai timp treci pe la mine sa ii facem ceva sa vedem cum se manifesta.Suna-ma inainte sa fiu pe acasa.

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:nono:

Facem trafic, 2bike?? :moto:

 

Baieti (si fete), precum stiti, trebuie sa-mi iau motor.. probabil ca stiti si ca dpdv al mecanicii, sunt zero.. Poate vre-unul sa vina cu mine la niste eventuale vizionari?? Sa-mi spuna daca i se pare in regula, daca ceva nu suna bine, chestii d-astea? Pretty please?? :lol:

 

Merci anticipat!! :)

John

 

PS: Cel mai probabil, undeva seara (dupa 19:00) vom aranja cu oamenii.. ca sa avem timp sa ne intoarcem cu totii de la munci si alte treburi.. Inainte, poate ar trebui sa vorbim pe messengereanu, sa va trimit link-uri cu motoarele care m-ar interesa, sa va dati cu parerea.. You know where to reach me.. :moto:

 

PPS: Bineinteles, dau de baut!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem trafic, 2bike?? :moto:

 

Baieti (si fete), precum stiti, trebuie sa-mi iau motor.. probabil ca stiti si ca dpdv al mecanicii, sunt zero.. Poate vre-unul sa vina cu mine la niste eventuale vizionari?? Sa-mi spuna daca i se pare in regula, daca ceva nu suna bine, chestii d-astea? Pretty please?? :nono:

 

Merci anticipat!! :)

John

 

PS: Cel mai probabil, undeva seara (dupa 19:00) vom aranja cu oamenii.. ca sa avem timp sa ne intoarcem cu totii de la munci si alte treburi.. Inainte, poate ar trebui sa vorbim pe messengereanu, sa va trimit link-uri cu motoarele care m-ar interesa, sa va dati cu parerea.. You know where to reach me.. :moto:

 

PPS: Bineinteles, dau de baut!! :lol:

 

Acum sa nu credeti ca am facut scoala in Japonia , Germania , Italia(mai mult decat pricepere e spirit de observatie si intuitie...imi pica fisa mai repede...)Si mi-a placut o vreme sa ma spal pe maini cu DERO.

 

Ok , dar cum am mai zis sa vorbim din timp(din cauza programului meu)

Dar in principiu daca e pe seara nu-i problema.

id:cvb70boss

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Are cineva pe la noi prin Berceni casca cu Double D-Ring, preferabil Shoei? Cred ca e ceva schimbat la a mea, desi nu prea imi dau seama ce ar putea sa fie :lol: Nu se mai inchide ca inainte, sper sa nu se fi stricat ceva.

 

Tot ce am nevoie e sa iesi 5 minute in fata blocului/portii ca sa ma uit la casca.

 

Multzam frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu montatul si demontatul de carene ma descurc, nu e problema, ca si eu am trecut prin asta, si la motorul meu si la al lui becutzu81 (R6). Am si imbusuri, si chei fixe, insa nu am cricketuri si tubulare...si e mai lejer cu alea. Si la montajul electric ma descurc, tot din acelasi motiv...doar am pus de vreo 4-5 ori instalatia electrica la R6, deci nu poate fi complet diferit. Oricum, mufele sunt anti-prost :lol:. Cu mutatul motorului....ma descurc pana la urma, am 2 prieteni care au o Dacia papuc sau o camioneta tip pick-up cu care il pot deplasa la diverse locatii. E mai lejer decat cu imprumutatul de bord, pentru ca pe langa bord, imi va trebui si far...asta ca sa nu ma opreasca politia sa imi iau amenda si puncte pentru asta.

 

Revenind la motorul tau, cred ca totusi trebuie sa schimbi distributia daca nu a fost schimbata niciodata...Sfatul si parerea mea este sa mergi la mecanicul tau, sa iti faca o inspectie riguroasa la distributie, ambreiaj, placute, ulei, tot ce tine de buna functionare a motorului. Daca il ingrijesti cum trebuie, nu are voie sa nu te mai tina inca pe atat.

 

Eu folosesc ulei Motul full sintetic, filtru de ulei K&N, spray-uri de curatat si uns lantul marca D.I.D. Am o intrebare totusi la tine: cat consuma al tau in oras?? Al meu consuma 10-11 daca merg mai sportiv (adica schimbat la peste 6.000), iar daca schimb la 4.000 imi ia cam 9%-9,5%.

 

@2bike

Da, stai linistit, ca nu sunt genul care sa sune cu 10 minute inainte. Te sun inainte si stabilim de comun acord o zi in care ai si tu timp.

 

Multumesc si lui tilik pentru telefon, si la restul care sunt alaturi de mine. Chiar m-am bucurat sa stiu ca gasca nebuna de Bercenari e alaturi de mine. Thanks guyz, respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of,of,of mai Allexx mai....Tocmai incepeam sa mai uit de accidente. Oricum e bine ca nu ai patit mai nimic grav si sper sa revii cat mai repede printre cei pe 2 roti.

In alta ordine de idei...m-am intors si de la mare si observ ca va cam ciondaniti pe aici...ceea ce nu e bine.

Parerea mea despre venitul la intalniri este, ca si a multi altora din ce am mai vazut pe aici: vine cine vrea, cand vrea si cand poate. Nimeni nu are nici o condica de semnat, toata lumea poate sa se intalneasca la orice ora si in oricare alta zi...doar trebuie sa anunte si banuiesc ca se strang cateva moatoare.

 

Eu unul de abia astept sa ne intalnim din nou ca e miercuri la arc, ca e joi la Mc ori in week-end daca am timp...mie imi place sa ma plimb in gasca, asa ca nu mai fiti atat de suparati si veniti sa stabilim ceva concret.

Iarasi cu statul la terase nu e nici o problema...cine nu vrea sa stea poate sa se mai plimbe in continuare...sau sa strige in gura mare frate eu vreau sa mai mergem pana in cutare loc si cred ca se vor gasi amatori...veniti cu idei si le dezbatem.

Cu asta am terminat discutia si nu mai intru in polemici.

 

 

Cum fac sa postez cele aproximativ 200 de poze de pe transfagarasan? Am vazut ca mihai a facut un fel de link...lamuriti-ma pls.

 

Hai bafta si sa ne vedem cu bine si fara alte incidente de genul lui Alexica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta conteaza sa fim uniti, ca restul le mai rezolvam noi .AllexM insanatosire grabnica si spor la treaba cu remedierea motorului.Am incercat o chestie dar nu a mers, vroiam sa vad daca suntem in stare sa votam ceva .Nu cred ca suntem, deocamdata Fara suparare. Vorbim miercuri si ginditi ceva variante de plimbare pina atunci. Asteptam cu nerabdare restul pozelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fast_arrow, ai inteles gresit. Nu e vorba ca suntem in stare sa votam...problema e ca nu intereseaza pe nimeni sa voteze (sincer, nici pe mine). Eu am vazut cand ai propus votul, dar:

 

1. Nu m-a interesat sa votez, pentru ca mie imi este indiferent.

2. S-a mai propus odata ceea ce ai propus tu, si s-a discutat pret de 4 posturi pe forum dupa care a fost lasata balta.

 

Stiu ca nu e cam aiurea si greoi sa stai sa citesti tot topicul din urma, dar incearca, si o sa vezi.

 

Bafta si asfalt uscat la toti.

 

PS Multumesc pentru urarile de sanatate la toti. Deja nu mai am nimic, nici spatele nu ma mai doare, sunt ca nou, am 0 damage :) . Acum pacat ca are motorul damage mare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta conteaza sa fim uniti, ca restul le mai rezolvam noi .AllexM insanatosire grabnica si spor la treaba cu remedierea motorului.Am incercat o chestie dar nu a mers, vroiam sa vad daca suntem in stare sa votam ceva .Nu cred ca suntem, deocamdata Fara suparare. Vorbim miercuri si ginditi ceva variante de plimbare pina atunci. Asteptam cu nerabdare restul pozelor.

 

Chiar sunt curios sa te vad ,,miercuri`´ la Arc! :moto:

Cat despre voturi,toate la timpul lor! :moto:

 

AllexxM:Vezi tu,insanatosirea ta poate provine si de la masajele facute de cei apropiati! :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! :lol:

 

Eu sunt Gina :) , sotia lui Cristi, am intrat eu in locul lui pentru a va transmite ca isi cere scuze pentru faptul ca nu va ajunge joi la intalnire!

Din pacate este internat la Spitalul Victor Babes cu meningita.

In cazul in care aveti si voi dureri de cap de care nu mai scapati, va simtiti ochii grei si va deranjeaza la lumina, stari de voma, iar atunci cand incarcati sa puneti barbia in piept va doare coloana si febra mare dati repede o fuga pana la Victor Babes sa va consulte un medic de specialitate.

Acum este mai bine, nu mai are febra si parca i-a mai revenit si pofta de mancare!

Va sta cel putin 10 zile! :lol:

O sa mai intru sa va dau detalii ca i-am promis sa-l tin la curent cu tot ce se intampla pe forum! :D

Va doresc o seara buna si multa sanatate!

:moto: :nono: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Gina!!

Ne pare rau sa auzim de Cristi, bine ca si-a mai revenit, speram ca foarte curand sa ne bazaie iar!! :lol:

 

Ureaza-i, te rugam, din partea noastra, insanatosire grabnica!! :moto: Cu toate ca o sa-i dau un telefon acum.. uhmmm.. daca am numarul lui.. :) :moto:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Gina!!

Ne pare rau sa auzim de Cristi, bine ca si-a mai revenit, speram ca foarte curand sa ne bazaie iar!! :lol:

 

Ureaza-i, te rugam, din partea noastra, insanatosire grabnica!! :moto: Cu toate ca o sa-i dau un telefon acum.. uhmmm.. daca am numarul lui.. :) :lol:

John

 

Multam mult!

In cazul in care nu ai numarul de tel ti l pot da pe mess el_mexicanu!

Oricum e foarte bucuros ca nu a favorizat dezvoltarea bacteriei faptul ca mere cu motocicleta!

Deja era cazut pe ganduri, insa tre sa isi schimbe casca , zice el ca intra curent prn ea! :moto:

Oricum bine ca e mai bine! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu kytynel si e bine , dar mai are de stat in spital. Nu e asa grav deoarece s-a dus la timp la doctor. Ne saluta pe toti si asteapta sa se faca bine , sa ne bazaie(vorba lui John).Daca vreti sa-l sunati are numarul lasat mai la inceputul topicului (la pagina 18).

@mishumishu20

Eu ti-as onora invitatia , dar chiar am treaba acum. Dar zici ca ai fost in concediu cu masina , de ai asa chef , de plimbari cu motorul. Nu stai si tu sa iti refaci ...gaoaza.... , sau s-a tabacit de la atatia km.

 

Salutare la toata gasca. :lol: :)

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! :D

 

Eu sunt Gina :) , sotia lui Cristi, am intrat eu in locul lui pentru a va transmite ca isi cere scuze pentru faptul ca nu va ajunge joi la intalnire!

Din pacate este internat la Spitalul Victor Babes cu meningita.

In cazul in care aveti si voi dureri de cap de care nu mai scapati, va simtiti ochii grei si va deranjeaza la lumina, stari de voma, iar atunci cand incarcati sa puneti barbia in piept va doare coloana si febra mare dati repede o fuga pana la Victor Babes sa va consulte un medic de specialitate.

Acum este mai bine, nu mai are febra si parca i-a mai revenit si pofta de mancare!

Va sta cel putin 10 zile! :lol:

O sa mai intru sa va dau detalii ca i-am promis sa-l tin la curent cu tot ce se intampla pe forum! :rock:

Va doresc o seara buna si multa sanatate!

:moto: :lol: :nono:

 

Am vorbit cu el adineauri,mi-a lasat o impresie optimista! :rock: Il simteam deranjat ca l-am trezit din somn! :nono:

Si-a dorit pentru maine niste dansatoare la micul dejun! :D

Nu ezita sa ma contactezi daca ai nevoie de ceva,numarul meu il gasesti pe prima pagina! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gina,

Imi pare rau sa aud de kytynel ca e bolnav, dar ma bucur sa aud ca e mai bine si ca vrea dansatoare la micul dejun :) . Am sa il sun si eu dimineata (dar nu prea devreme :lol: ) sa vad cum se mai simte.

 

Multa sanatate la toti, bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spuneti daca i-am face o mica vizita lui kytynel al nostru? Maine, poimaine. Ce ziceti?

Ar fi un gest foarte frumos.. din pacate eu nici maine (azi), nici miercuri (dupa munca) nu pot sa ajung.. :)

 

Sa-i transmiteti (iar) insanatosire grabnica din partea mea, precum si regretul ca nu am putut ajunge.. de data asta.. ca am inteles ca va sta cateva zile in spital..

Oricum voi urmari topicul, si daca intervine ceva, ma duc chiar si singur.. :lol:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord, mergem. Doar sa imi spuneti ora si locul, avand in vedere ca eu voi veni pe jos.

 

In alta ordine de idei, datorita faptului ca am fost nevoit sa stau mai mult in casa zilele astea, am stat si pe forum. Am citit topicul "In ce zona locuiti?" si am vazut multi oameni din Berceni, sau in zone adiacente, care sunt in cautare de grupuri, si in mod sigur nu au vazut sau nu stiu despre grupul Bercenarilor. Poate liderul grupului sa le trimita cate un mesaj privat, sa ii invite in grupul nostru? Cu toate ca si o parte din cei care au postat direct pe topicul nostru nu i-am vazut niciodata si chiar nu au venit la intalniri (se poate sa fi venit cand nu am fost eu), poate ne mai inmultim, si ii depasim pe cei din Titan/Dr. Taberei/Balta Alba/Obor. Am vazut cel putin 7 insi care nu au grup si sunt dornici de plimbare..cu toate ca stau prin Pieptanari, Bd. Metalurgiei, Tineretului, Lamotesti, Brancoveanu si alte zone care apartin sau sunt adiacente zonei Berceni. Ce ziceti, batranii grupului?

 

Si mai propun ca cei care sunt activi in cadrul grupului (atat pe forum, cat si la intalniri) sa isi treaca "Bercenarii" in profil la Club. Astfel cand mai posteaza si in alte topicuri lumea sa vada ca exista grupul Bercenarii, si numele fiind destul de sugestiv, cei din zona Berceni care inca nu s-au alaturat grupului sa o faca, sau macar sa ia cunostinta de existenta lui. Deja nu mai suntem un grupulet nou infiintat, avem ceva luni de zile in spate, si chiar si ceva activitate.

 

Parerea mea....:lol:

 

Bafta si asfalt uscat.

 

PS @Piratul

 

Daca nu ai rezolvat cu inchiderea de la casca, te pot ajuta eu. Eu nu am Shoei, am Arai, insa sistemul de inchidere Double D e acelasi la toate marcile. Deci cand ai drum prin Tineretului, pe Bd. Dimitrie Cantemir in dreptul KIA Motors, da-mi un SMS/Telefon/Apel pe 0722522077 si vin sa vedem ce si cum.

Editat de AllexxM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate lui Kytynel.Il asteptam cit mai curind in mijlocul nostru. Daca este posibil la acea ora, ii putem face o vizita miercuri,dupa care plimbarea de rigoare sau vom sta de vorba fara plimbare undeva ca sa punem la punct unele probleme.Am auzit de Tunari, ati auzit si voi poate unii ati si fost acolo.Cit costa accesul si daca sunt amatori pentru vreun weekend .Cum este circuitul ceva amanunte? Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca se vede destul de clar topicul nostru cu BERCENARII pe pagina din Bucuresti!Desigur ca ne bucuram pentru fiecare nou venit,dar pentru asta ar trebui sa fim mai bine organizati! :)

Dupa cum se observa eu port de multa vreme sloganul grupului nostru fiind in acelasi timp activ pe mai multe topicuri!

 

Kytynel este internat la Victor Babes,blocul B,etajul 1,salonul 7!Programul de vizita este intre orele 16-19!

Eu as fi vrut sa merg astazi la el,dar daca putem merge mai multi ar fi si mai placut! :moto:

Ar fi fost bine sa mergem maine dupa intalnirea de la Arc,dar din pacate va fi prea tarziu!

Astept si propunerile voastre! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii binevenit Mjollnir! :lol:

 

@mishumishu20:intai trebuie sa le comprimi,apoi nu mai stiu nici eu,intreaba-l pe Mihai(KTM)! :)

Dar eu le vreau pe un CD! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...