Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

salutare

Deabia am luat si eu permisul si vreau o motocicleta.Am observat ca parerile sunt impartite...si sunt cam nehotarat.Initial nu am vrut un motor in 2t si nu stiu cum am ajuns acuma sa vreau un motor in 2t(din cauza evacuarii).Vreau cateva pareri va rog despre un ij49 sau ij56...pret de achizitie intretinere..consum, avantaje, dezavantaje.(nu am prea multi bani de cheltuit)

Va multumesc anticpat :lol:

Editat de radudil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

Deabia am luat si eu permisul si vreau o motocicleta.Am observat ca parerile sunt impartite...si sunt cam nehotarat.Initial nu am vrut un motor in 2t si nu stiu cum am ajuns acuma sa vreau un motor in 2t(din cauza evacuarii).Vreau cateva pareri va rog despre un ij49 sau ij56...pret de achizitie intretinere..consum, avantaje, dezavantaje.(nu am prea multi bani de cheltuit)

Va multumesc anticpat :lol:

 

Da' acuma spune sincer, chiar iti doresti o comunista? Te intreb apropos de faptul ca nu ai mult de cheltuit pe ea.

Pentru ca in general o comunista inseamna motocicleta ieftina, veche si neintretinuta. Nu te bucura la pret, majoritatea sint reparate prin legare cu sirma.

Daca intr-adevar iti plac, ai timp si pofta de reparat, atunci baga mare ca merita...

 

Daca vrei comunista doar pt ca nu-ti permiti o japonista, atunci pune bani la ciorap si mai asteapta

 

Bafta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

Deabia am luat si eu permisul si vreau o motocicleta.Am observat ca parerile sunt impartite...si sunt cam nehotarat.Initial nu am vrut un motor in 2t si nu stiu cum am ajuns acuma sa vreau un motor in 2t(din cauza evacuarii).Vreau cateva pareri va rog despre un ij49 sau ij56...pret de achizitie intretinere..consum, avantaje, dezavantaje.(nu am prea multi bani de cheltuit)

Va multumesc anticpat :lol:

 

 

De la ij 49 poti sa-ti iei linistit gandul de la ea, nu gasesti sunt rare si le pescuiesc bijnitarii, ij 56 e o motocicleta foarte buna daca e intretinuta cum trebuie e una dintre cele mai fiabile motociclete comuniste, asa ca bafta la gasit un IJ 56 , cauta unul original netaiat si daca gasesti ia-l cu atas, n-o sa-ti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa lucrez la ea..am timp...si da inca pun la ciorap.De preferat fara ataj...nu ma atrage deloc:P

multam fain

elm - chiar vreau o comunista - altceva mai ieftin nu stiu :lol: si in plus sunt motociclete faine..chiar daca ai de reparat mult la ele - astai farmecul lor :crack:

Editat de radudil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' acuma spune sincer, chiar iti doresti o comunista? Te intreb apropos de faptul ca nu ai mult de cheltuit pe ea.

Pentru ca in general o comunista inseamna motocicleta ieftina, veche si neintretinuta. Nu te bucura la pret, majoritatea sint reparate prin legare cu sirma.

Daca intr-adevar iti plac, ai timp si pofta de reparat, atunci baga mare ca merita...

 

Daca vrei comunista doar pt ca nu-ti permiti o japonista, atunci pune bani la ciorap si mai asteapta

 

Bafta :lol:

 

uite 2 exemple destul de rare in craiova(eu si vlad(elm) )

eu lucrez la un jupiter 4(ca mi-a cam mancat bugetul,evident pe piese,dar o sa iasa ceva super misto)

si vlad,care saracu lupta pe 2 fronturi(jupiter 3 si jupiter 4)

amandoi ne ajutam,ce are unu,poate are altul,ce are altul,n-are unul.

pentru comuniste iti trebe pricepere,si pasiune.Adica nu facute la ochi(ex:e pun si de asta ca mere......)nu,stai si cauti si cauti si cauti........intretinerea unei motociclete( ex: comunista)presupune o oare si care pricepere.

 

sa revin la subiectu tau:

ij-ul 49 a fost o moto super faina!cu schimbator de viteze pe rezervor.....misto!dar acum.....doar grex mai are una.

ij-ul 56 deasemenea este una fiabila,frumoasa si puternica.

acum doar alegerea ta conteaza.

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala este IJ 56.

ce ai man?chiar asa de scund esti?sa inteleg ca ai mai putin de 1.60?

 

ala este IJ 56.

ce ai man?chiar asa de scund esti?sa inteleg ca ai mai putin de 1.60?

 

ia-l ca exemplu pe vlad(si el este scund,sa zic cam 1.68-1.69) si nu are probleme pe jupiter 4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol..nu asa de scund

am cam cat vlad inaltimea ..tot 1.68-1.69.Dar ma atrag mai mult moto tip chopper sau bobber :crack:

 

 

e clar..........ia vazi poate te intelegi cu vlad sa iti vinda planeta lui chopperita(gluma) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cat ma costa segmetii la un Jupiter 4? in sfarsit am aflat care era problema, trebuie sa il segmentez.

 

nu mare brinza, vorbeste cu dany

eu am luat cu mai multe, asa ca nu stiu cit au fost, dar oricum, mult nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mare brinza, vorbeste cu dany

eu am luat cu mai multe, asa ca nu stiu cit au fost, dar oricum, mult nu

 

 

vezi ca mai am si eu de vandut segmenti(ca decurand am aflat ca am cota 2 :yikes: )deci de coata 1,2 si 3 am,de cota 0 nu!

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mare brinza, vorbeste cu dany

eu am luat cu mai multe, asa ca nu stiu cit au fost, dar oricum, mult nu

vezi ca am gasit capacele de carburator, daca le mai vrei da-mi pm cu adresa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca am gasit capacele de carburator, daca le mai vrei da-mi pm cu adresa

 

vreaaaaaaaau

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez si la coltul dvs in speranta ca voi gasi ceea ce caut.

am nevoie de incuietoare de ghidon ptr Voshod; as vrea sa fie in stare buna de functionare si cu cheie;...am inteles ca se potriveste si de la Ij-uri(am vazut ca are fratemiu dar nu mi-o da:( )

toate bune,astept pm! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez si la coltul dvs in speranta ca voi gasi ceea ce caut.

am nevoie de incuietoare de ghidon ptr Voshod; as vrea sa fie in stare buna de functionare si cu cheie;...am inteles ca se potriveste si de la Ij-uri(am vazut ca are fratemiu dar nu mi-o da:( )

toate bune,astept pm! :laugh:

 

domne, io o sa incerc sa refac cheia de la cea pe care o am. O sa merg la o tocilarie, poate o putea face nea' ala ceva

Merita sa incerci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domne, io o sa incerc sa refac cheia de la cea pe care o am. O sa merg la o tocilarie, poate o putea face nea' ala ceva

Merita sa incerci

ok. eu am vorbit si cu dany poate gaseste ceva! incerc si eu peste tot;alerg acum dupa ce piese stiu ca am nevoie ca tot stau in casa;iar atunci cand ma iau de el,sa-l si termin sa nu mai stau ca aoleu nu am nush ce!!! ms :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. eu am vorbit si cu dany poate gaseste ceva! incerc si eu peste tot;alerg acum dupa ce piese stiu ca am nevoie ca tot stau in casa;iar atunci cand ma iau de el,sa-l si termin sa nu mai stau ca aoleu nu am nush ce!!! ms :laugh:

 

daca iti gaseste dany ceva, baga un post si aici, sa vb si eu cu el

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...