Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domnilor,

 

am aflat recent ca Ijurile nu sint omologate in iuropa. :)

Eu, cel putin, chiar cochetam cu ideea unei Planeta 5, noua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mi-am luat si eu acum ceva timp un Jupiter 4 cu atas. E din 83,nu are decat vreo 500 de km ,eu cand l-am luat avea 300(nu cred ca mai exista in Romania altul cu kilometrii astia).

Nu prea am avut timp sa ma ocup de el.Are cineva manual ptr. Jupiter 4? De fapt exista asa ceva?

Pun si poze cu IVAN.

post-11811-1224134880_thumb.jpgpost-11811-1224134864_thumb.jpgpost-11811-1224135036_thumb.jpg

 

Arata perfect. Nu imi dau seama de ce l-o fi luat proprietarul nou ca sa nu-l foloseasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un ij jupiter 5..deocamdata nu am poze ..este dezasamblat si nu are furca fata..zilele astea o sa se ocupe cineva de el sa mi-l asambleze;) P.S:cam cat costa o furca fata de ij jupiter 5 si de unde sau de la cine pot sa cumpar? asfalt uscat si salutari cu farul:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata perfect. Nu imi dau seama de ce l-o fi luat proprietarul nou ca sa nu-l foloseasca....

Fostul proprietar l-a primit cadou de majorat de la bunicul motociclist.Mosul spera ca nepotul sa-l urmeze in pasiune...

Nepotul a indragit mai mult conservele si l-a intemnitat pe Ivan intr-o magazie ,undeva, la sat.Eu l-am eliberat dupa mai bine de 20 de ani si l-am readus la viata...

 

Daca are ceva legatura cu armata este de anteles...pot spune ca este cel mai frumos si bine conservat Jupiter pe care l-am vazut ! :rolleyes:

Din pacate nu e culoarea lui originala,era albastru deschis,l-am facut eu kaki militar,sa-i dau un aer mai"cool".Dar ,in afara de vopsea, toate surubelele si saibele sunt originale pe el.Chiar si pompa de roti si trusa de scule...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu......imi zici si mie ce vopsea ai folosit???asa vreau sa mi-o fac si eu!!sunt cam in acelasi caz ca al tau......dar numai ca e l-am luat deja dezasamblat de la aax94,,,,acum este albatru deschis(vopseaua ei originala de alt fel..)si imi place la nebunie culoarea aaia!!chiar te rog,,,,,zimi si mie ce marca model,,,,,de vopsea ai folosit!!numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu......imi zici si mie ce vopsea ai folosit???asa vreau sa mi-o fac si eu!!sunt cam in acelasi caz ca al tau......dar numai ca e l-am luat deja dezasamblat de la aax94,,,,acum este albatru deschis(vopseaua ei originala de alt fel..)si imi place la nebunie culoarea aaia!!chiar te rog,,,,,zimi si mie ce marca model,,,,,de vopsea ai folosit!!numai bine

 

Acum e noapte si nu mai am chef sa merg la garaj dar maine pe lumina caut cutia de vopsea si-ti raspund. Sa stii ca a fost vopsita intr-o vopsitorie auto,nu m-am incumetat eu s-o spoiesc singur.Aripile,care erau cromate le-am acoperit cu o folie neagra de genul celei galbene ce se pune pe taxi.Tot niste profesionisti au pus-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum e noapte si nu mai am chef sa merg la garaj dar maine pe lumina caut cutia de vopsea si-ti raspund. Sa stii ca a fost vopsita intr-o vopsitorie auto,nu m-am incumetat eu s-o spoiesc singur.Aripile,care erau cromate le-am acoperit cu o folie neagra de genul celei galbene ce se pune pe taxi.Tot niste profesionisti au pus-o.

 

multumesc mult!! :rolleyes: ,astept raspunsul!

 

omu' se mai aude ceva??cu vopseaua aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ptr. intarziere! Daca ai vedea ce e la mine in garaj...

 

Pe cutia de vopsea scrie asa:

 

DYO

Synthetic Car Paint

Dyolun Enamel 118

 

iar culoarea este KAKI

 

Nu cred sa existe mai multe nuante de kaki.

 

post-11811-1226558148_thumb.jpg

 

 

 

Iti multumesc foarte mult!!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-AI PENTRU CE. FACEM ODATA O "LINIUTA" CU IJ-URILE...

 

MAI INTREB O DATA, NU ARE NIMENI CEVA MANUALE PENTRU JUPITER 4?

NU CA MI-AR TREBUI ACUM, DAR SA FIE ACOLO...

 

Are :what:

 

Domne uita-te mai in urma, am pus eu un indreptar de reparatii pt Ij. Cred ca e de 3 sau 4, si jupiter si planeta. Daca nu-l mai gasesti, sa-mi zici sa-l mai pun o data.

 

PS: Am si un manual de planeta 5, nu stiu ce-i cu el, de unde-l am, dar il pun si pe ala :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci,l-am gasit. Acum daca as gasi si varianta originala in ruseste(pentru poze),ar fi super...

 

:lol:

 

din pacate nu cred ca o mai are cineva, desi....

ar fi o sansa, incerc sa vb cu o prietena :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e iju meu nu mai sunt asa mandru de el dupa ce a inceput sa faca pe nebunu.... :lol: a fost reconditionat complet aproape....anu trecut arata jalinic si mergea pefect anu asta arata bine si merge cam indoielnic...toata iarna am muncit la e ... ultima problema a fost ca mi s-a rupt o platina

 

 

Sa-l pun si eu pe al meu poate mai mergem cu ele la "arat".....

post-11079-1227515155_thumb.jpgpost-11079-1227515170_thumb.jpgpost-11079-1227515185_thumb.jpgpost-11079-1227515195_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi, dupa cum ziceam, incerc sa dau upload la un manual de rep de planeta5. Avantajul major e ca asta are schitele

 

PS: Daca reusesc sa fac rost de indreptarul rusesc il pun, mai nasol e ca nu depinde de mine :D

 

Numai bine!

 

mdea, a ramas numai prima bucatica

 

Atentie, ca sint mai multe bucatele, incerc sa le pun...

 

nu, nu mere, mai bagati niste posturi si mai lipesc si eu printre ele celelalte trei volume ale arhivei.

asa nu vrea sa-l lase decit primul

 

Deci, va urma :laugh:

manual_izh_p5_eng.zip

Editat de elm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi, dupa cum ziceam, incerc sa dau upload la un manual de rep de planeta5. Avantajul major e ca asta are schitele

 

PS: Daca reusesc sa fac rost de indreptarul rusesc il pun, mai nasol e ca nu depinde de mine :D

 

Numai bine!

 

mdea, a ramas numai prima bucatica

 

Atentie, ca sint mai multe bucatele, incerc sa le pun...

 

nu, nu mere, mai bagati niste posturi si mai lipesc si eu printre ele celelalte trei volume ale arhivei.

asa nu vrea sa-l lase decit primul

 

Deci, va urma :laugh:

 

 

 

Salut!!!

Ma intereseaza si pe mine manualul de IJ... :P Am vazut ca e o arhiva impartita in 3...si nu merge singura...asa ca astept cu interes si celelate 2 parti...!

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!!

Ma intereseaza si pe mine manualul de IJ... :D Am vazut ca e o arhiva impartita in 3...si nu merge singura...asa ca astept cu interes si celelate 2 parti...!

Numai bine si asfalt uscat!

 

 

Nu mai astepta, nici tu , nici altii; luati de aici: /index.php?...st&p=890232

Toate bune! :laugh:

 

P.S. D-aia "se ezista" functia "SĂRCI" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai astepta, nici tu , nici altii; luati de aici: /index.php?...st&p=890232

Toate bune! :laugh:

 

P.S. D-aia "se ezista" functia "SĂRCI" :P

 

Corect, m-ai scapat de-un chin

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...