Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Prietene, cin dracu te-a mintit mah ca ai atatea piese de HD pe "Jupiter Planeta Venus Marte 5".

Aripile sunt amandoua de la un jupiter 3, semnalizarile sunt din alea rusesti de 5 lei bucata, lampa e de la vreo japoneza si e montata si invers. Furca nu mi se pare a fi nici aia de HD, jentile e pos sa fie de HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prietene, cin dracu te-a mintit mah ca ai atatea piese de HD pe "Jupiter Planeta Venus Marte 5".

Aripile sunt amandoua de la un jupiter 3, semnalizarile sunt din alea rusesti de 5 lei bucata, lampa e de la vreo japoneza si e montata si invers. Furca nu mi se pare a fi nici aia de HD, jentile e pos sa fie de HD.

 

Deci, Mihai (ce tare să încep o frază cu "deci") cadru ciopîrțit = HD, Âşaua "houm meid" = HD, are Âşi sisi bar = HD, ce să mai... nu l-a mințit nimeni, se minte singur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripile si lampa or fi de jupiter 3 cand o zbura porcu. Chiar am vazut un Model de HD in Spania acelasi model de aripi si lampa pe el, acuma nu cred ca a pus ala pe HD aripi de jupiter 3. Eu motocicleta asa am luat-o, doar am revopsit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, Mihai (ce tare să încep o frază cu "deci") cadru ciopîrțit = HD, Âşaua "houm meid" = HD, are Âşi sisi bar = HD, ce să mai... nu l-a mințit nimeni, se minte singur!

 

 

 

domne.....acilea' e chiar misto!! dar rau de tot!

 

 

DECI.....ce are rylalex acolo'nsea este un Pluto! care este,cu adevarat HD(luat de pe HBO) posibil ceva nou.....nu stiti nimik!

 

are si rezervor de(pacat ca nu a zis......dar se pare ca la el zboara porcul cu aripi de mig-21) deci,rezervor de harlei deividson,amvazut un model care arata exact......dar sa stii ca cineva l-a mintit rau! ca are un mare si frumos motor de harley.....facut in mama rusiei! pe vapor......

citez din @cicloburu(bine zis man! foarte bine graiesti): TE MINTI SINGUR.........

 

 

Numai bine!

 

Are careva vre'un carburator de Hoinar? :)

 

 

 

 

 

stiu......mere la ij carburator de homar(hoinar).....am vreo 10 suprapuse la al meu.....

 

domnilor......s-a tampit lumea de tot! hoinar la ij.........ij la peugeot......nu inteleg rostul comunistelor......nu inteleg rostul lui zane......numai topicuri din astea...si numai posturi din astea....

 

 

da chiar s-a colorat(cu markaru' ) acest minunat sub-forum......ba chiar se duce de rapa.....

 

altceva numai comentez.....

 

Numai bine!

Editat de Mihai_J4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare simpla: la ij 56 pistonul se monteaza cu taietura spre evacuare sau spre carburator? Am cautat sageata dar ia-o de unde nu-i. multumesc!

cu taietura in fata ,evacuare. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripile si lampa or fi de jupiter 3 cand o zbura porcu. Chiar am vazut un Model de HD in Spania acelasi model de aripi si lampa pe el, acuma nu cred ca a pus ala pe HD aripi de jupiter 3. Eu motocicleta asa am luat-o, doar am revopsit-o.

 

prietene daca iti spune atata lume ca nu e asa cum crezi tu ca ai vrea sa fie de ce nu intelegi? eu am avut un jupi 3 si aripile sant identice,sau tu crezi ca au copiat cei de la HD ceva de la rusi? :friends:

si ca sa te convingi cauta unul (jupi3)si pune mana pe el ca sa vezi nu poze ca te pacalesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu! Si eu! cu IZH meu. Jupiter Planeta 5. E si de vanzare :friends: Dar are o mica problema la Treapta a doua, mai sare din cand in cand nu stiu ce are

Era sa uit: are si cateva piese de Harley Davidson cum ar fi aripile, jantele, Semnalizari, lampa, furca. Cadrul e modificat dupa cum observati... merita vazuta!

 

Domne, daca zici ca se vinde, intrebarea e cu cit... :cheers:

 

Desi, daca vii cu faze de genul merita vazuta... du-te la ziar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contactul de frana spate, la Ij 56, unde este montat din fabrica? La mine lipseste. Presupun ca este actionat de pedala de frana dar nu vad unde l-as putea prinde. Multumesc!

La mine era montat in cutia laterala din partea dreapta,si actionat de pedala printr-o sarma cu un arculet la capat.

Editat de voshodij
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca are niste distantiere (saibi)foarte suptiri si trebue sa le asezi unde trebuie ca altfel sare

:friends: pai tocmai asta e problema ca mi-a inchis cineva cutia si nu stiu daca a pus toate saibele si cite erau si unde,merci......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am chinuit cu cutia de Planeta 5 vreo 2 zile... am desfacut-o de 3 ori pana sa o nimeresc... nu puneam bine furcile si ba nu intra 1, ba nu intra 3! Am gasit si eu 2 seibi pe acolo si din 2 am facut una si am pus-o la loc... fara ea cred ca aveam probleme. Asa e vrut rusul sa le faca, cu seibi si adaosuri, dar daca merge... Ura si la gara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi,

 

Am un motor de planeta 5 care nu ma intereseaza si pe care as intentiona sa-l schimb cu unul de jupiter 4.

 

Atat, motorul (complet, deci include alternator / ruptor, eventual cot + toba esapament)

 

Daca sclipeste cuiva ideea, motorul este in stare excelenta din cite am observat, dar eu am nevoie de unul ashishderea de jupi4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contactul de frana spate, la Ij 56, unde este montat din fabrica? La mine lipseste. Presupun ca este actionat de pedala de frana dar nu vad unde l-as putea prinde. Multumesc!

 

 

Salut Andrei, la 56 -le meu contactul este pus inafara , prins pe tabla cu doua surubele, am mai vazut alt 56 tot afara dar nu pe tabla pe un suport mic care pleca din cadru(cred ca era modificat) , dar am vazut 56 si cu contactul in cutia laterala......probabil au adus dealungul fabricatiei niste modificari.....!

Numai bine!

 

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit si o poza....... :moto:

 

Interesant sistemul... pina ploua :rolleyes:

 

In mod cert chestia aia nu e din fabrica

E totusi demna de tinut minte daca se poate etansa, se scapa de tija aia care nu tot timpul trage k lumea de intreruptor (eu nu mai aveam stop)

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit si o poza....... :kiss:

 

 

AAAA, gata, am inteles unde vine. Vazusem urechea aia mica, filetata, dar credeam ca acolo trebuia sa fie vreun surub care tine pedala de frana mai sus sau mai jos, in functie de cat in infiletezi. Gata, am inteles perfect. Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada asta o sa tot pun intrebari, fiindca sunt la primul IJ si am nevoie sa-mi lamuresc diverse lucruri.

 

Alternator de IJ:

 

Intrebarea 1: unde se leaga firul aratat de sageata rosie? Vad ca este cositorit pe una din bobinele statorului dar mai multe nu stiu. Daca ajuta cu ceva, mentionez ca am punte de diode de Dacie.

 

 

 

Intrebarea 2: am releu de incarcare de Dacie, modelul cu 2 papuci si fir rosu care se leaga la + ul alternatorului.

Care este iesirea pozitiva (+) a alternatorului? Care din fire?

 

Multumesc!

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru andrei d

suportul de cric cu cric cu tot ti-il dau la 30 lei

din ce ai tu le cam am toate in dubluri asa ca shimb nu avem cum sa facem

daca esti de acord da-mi pm cu adresa si ti le timit dar doar prin fan curier ca doar numai cu ei lucrez

scuze ca am scris aici dar nu pot da pm ca mi se blocheaza calc

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...