Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Gata si vopsitu :bounce: acu am venit de la vopsitor .... abia astept maine sa merg dupa piese sa le iau . Am venit acasa plin de rosu pe maini de zicea lumea ca am vopsit oua toata ziua :crack: , m-am spalat cu nitrodiluannt si de 4 ori cu sapun si tot nu a iesit totu de pe maini :unsure: .

post-29942-0-18883800-1334076049_thumb.jpg

post-29942-0-56444400-1334076088_thumb.jpg

post-29942-0-70885700-1334076124_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata si vopsitu :bounce: acu am venit de la vopsitor .... abia astept maine sa merg dupa piese sa le iau . Am venit acasa plin de rosu pe maini de zicea lumea ca am vopsit oua toata ziua :crack: , m-am spalat cu nitrodiluannt si de 4 ori cu sapun si tot nu a iesit totu de pe maini :unsure: .

 

frumos a iesit mancalar tata abia astept sa il vad montat.spor la treababeer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata si vopsitu :bounce: acu am venit de la vopsitor .... abia astept maine sa merg dupa piese sa le iau . Am venit acasa plin de rosu pe maini de zicea lumea ca am vopsit oua toata ziua :crack: , m-am spalat cu nitrodiluannt si de 4 ori cu sapun si tot nu a iesit totu de pe maini :unsure: .

 

Nu stai deloc :D

Frumos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stai deloc :D

Frumos :cheers:

Cum sa stau :bounce: azi trebe sa iau piesele de Simson de la sablat si trebe repede sa il manjesc cu ceva ca altfel rugineste ca sa nu mai zic si de Nipru care isi asteapta si el randu :banana: .... dar la el am mai mult de lucru asa ca ramane mai la urma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pt cine are rabdare sa se uite

Pe drumul m=as duce calare pe cal nu pe motocicleta sa ai deschidere la segmenti 20 mm si sa segmentezi in apa pana la genunchi sunt meseriasi tot respectul

sarbatori fericite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Întrebare pt "ijări":

 

1. E normal un joc aÂşa mare la lanțul de Jupiter 4?

20120419131011.th.jpg 20120419131018.th.jpg

 

2. Sunt încă bune discurile de ambreiaj?

20120419132157.th.jpg

 

Măsoară 3 mm pe grosime pe "bula" discului (care bulă pare destul de profilată încă!) Âşi tabla dintre ele are 1 mm

 

Ultima tablă e mai groasă Âşi are un fel de Âşanț făcut în zona dinților pinionului, unde are Âşi un fel de opritori pinionul

20120419132102.th.jpg 20120419132112.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

AÂşa! Că doar ce-am văzut că are Dany lanțuri primare Âşi garnituri motor, d-aia am desfăcut să văd.

 

Cumpăr întinzător roată spate original (Âşaiba cu Âşurub Âşi marcaj de pe axul roții spate).

 

Poze de la alte operatiuni mai ai ?

 

Comenzi avansate: flanÂşe gîndire Âşi execuție proprie (evident...), scărițe de Xunker adaptate acolo...

 

20120420134810.th.jpg 20120420134824.th.jpg

 

AÂşa arată montate la locul lor. M-am suit pe ele Âşi n-au cedat sub greutatea mea.

Acum, poziția e una foarte comodă, cu picioarele în unghi d aproximativ 100 grade

 

20120420182940.th.jpg

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat toba la ij, aveam una facuta din inox cap coada, se auzea foarte bine, dar nu imi placea ca era prea mare, am luat toba de la lidi, am pus-o, merge foarte bine, acelasi sunet ca si cea veche

am tunat un pic ijul pana am adus-o acasa :bounce:

post-46743-0-84694800-1335012765_thumb.jpg

post-46743-0-66701000-1335012775_thumb.jpg

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto ,mai bine o lasai in doua tobe :crack: asa aveai evacuarea mai buna . Am terminat si io de remontat barca atasului si azi am vopsit si semnalele dupa ce le-am luat aseara de la sablat .... cred ca saptamana ce vine sa o dau gata si eu .

post-29942-0-84938500-1335013120_thumb.jpg

post-29942-0-46518200-1335013180_thumb.jpg

post-29942-0-77962000-1335013221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat toba la ij, aveam una facuta din inox cap coada, se auzea foarte bine, dar nu imi placea ca era prea mare, am luat toba de la lidi, am pus-o, merge foarte bine, acelasi sunet ca si cea veche

am tunat un pic ijul pana am adus-o acasa :bounce:

 

felicitari, frumoasa jivina.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Am terminat si io de remontat barca atasului

 

De unde ai facut rost de cauciucul ala de la jumate, de jur imprejurul barcii? Sau e cel original?

 

 

am tunat un pic ijul pana am adus-o acasa :bounce:

 

frumos fok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai facut rost de cauciucul ala de la jumate, de jur imprejurul barcii? Sau e cel original?

 

 

 

frumos fok!

 

era de la barca banda aia ;)

atasul nu sa folosit pe moto niciodata,a fost doar mutat de colo colo,ca sa nu mai fie mutat de colo colo, a ajuns la cine trebuie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...