Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Vand un cdi de suzuki freewind cu 300 ron si bobina inductie dubla cu 150 ron. Provin de pe un freewind dezmembrat. Le-am cumparat pt motocicleta mea dar din pacate aveam ars senzorul care da scanteia . Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, sunt incepator si mi-am luat de curand primul meu motor, un freewind. Am si eu 2 intrebari: 1) De putin timp cand e calda/incinsa (cam la 10-15 minute de la plecare) numai intra cum trebuie in neutru, daca o opresc atunci intra lejer. Am schimbat uleiul de motor si cablul de ambreiaj. Aveti idee ce ar putea fi? 2) Uleiul se masoara cand e rece sau cand merge? la rece nici nu vad nivelul, iar cand merge e intre limite, am auzit diverse discutii si nu stiu daca mananca ulei sau nu. Va multumesc!

Salut aceeasi problema am intampinat si eu cand e foarte cald afara sau cand se incinge motorul mai tare (peste 90 grade lșa ulei)....am inteles ca e posibil sa fie oala de la ambreaj

» Post actualizat in 24 Sep 2018 07:14

Salutare,

 

Dezmembreaza cineva un Freewind?

Caut toate partile motorului in sine: carter, volantă, piston, etc.

Salut, daca nu e graba mare e posibil sa-l dezmembrez pe al meu.....dar trebuie sa mai astept sa vad cum rezolv problema accidentului ca dl sofer nu avea asigurare si nici nu vrea sa plateasca despagubiri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

La ei vreau sa apelez, dar astept sa se intoarca dosarul de la parchet sa iau toate actele. A mai depus cineva dosar la ei ? te despagubesc ei sau cum se procedeaza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Poate-mi dă cineva o idee ...am contactul foarte uzat, are joc mare, ar trebui să schimb butucul....știe cineva compatibilități, surse/ variante? Mă gândesc că în mod sigur v-ați confruntat și voi cu problema asta.... Freewind din 2001, 118.000 km....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dezmembrez Suzuki Freewind 1998. Am incercat sa.l vand, dar nu se da reparat.....si sincer nu am nici bani de investit in el nici rabdare sa.l mai plimb prin service.uri care dupa 2 luni imi spun ca nu au reusit.

Asadar, il dezmembrez...si cum stiu din experienta proprie cu el (8 ani de exploatare) ca piesele noi se gasesc greu si sunt scumpe, incerc pe aceasta cale sa fac o fapta buna pt cine are nevoie....nu am experienta deloc in dezmembrat, asa ca fiecare piesa va avea un pret negociabil...mai ales pt cei de pe forum..Va atasez pozele cu ea de anul trecut de cand era scoasa la vanzare...moentan are carenele date jos, iar saua si parbrizul sunt antamate deja. In rest totul este disponibil.Repet, preturile vor fi de bun simt. 

Motocicleta se afla in Bucuresti, iar pt livrare in alte localitati vom folosi curierul, pe care sper ca.l va plati cumparatorul.

tel 0722628897. Sunati pt disponibilitatea pieselor.

20190313_122220.jpg

20190313_122156.jpg

20190313_122150.jpg

20190313_122129.jpg

20190313_121939.jpg

20190313_121952.jpg

20190313_121928.jpg

20190313_121919.jpg

20190313_121901.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutare, 

il am eu, dar e PDF si nu pot sa-l incarc aici. 

iti trimit pe email sau whatapp.. daca imi dai adresa

 

 

Salut,

eu as dori un parbriz pentru Freewind '99 , aveti idee unde pot gasi... ? eventual mai inalt... asa pentru touring...

merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare! Mobra e din 2000. Am dus-o la un "mecanic" pentru a refileta baia pentru un buson mai mare( filetul vechi era compromis) La primul drum am parcurs fix 3 intersectii). A aparut un zgomot de intensitate mare, ascutit, de fier pe fier. 

Poate fi de la ceva span "uitat" in baia de ulei? Sau exista loc si de alte cauze? 

Multam! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Acum 22 ore, bursyllac a spus:

Salutare.

Aveti vreun releu de incarcare de care va impiedicati? Sau vreo motocicleta de dezmembrat?
Am ramas fara releul de incarcare la un DR 650 SE 1996 si pare ca se potriveste cu cel de Freewind si de DR 800.

Multumesc.

 

 

IMG_0006.PNG

Salut! Incearca pe Olx cu releu incarcare Suzuki. Aparent vanzatorul Evo Motors, din Bacau, ar avea asa ceva. Spor! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare! Dezmembrez Freewind-ul. Nu am timp, bani si nici nervi sa-l mai tin. (povestea intreaga o spun fiecaruia, in parte la tel, sa nu ma intind aici cu ea).

Toate piesele disponibile la acest moment, iar pentru cine are curaj sa investeasca in ea(nu foarte mult, zic eu), o dau si cu totul la 700euro. Sunt proprietar in acte, nu mai are rca si nici itp. 

Poza e din anii de glorie 😁

IMG-20191005-WA0002.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Vrei crash bar suplimentar pe langa protectiile de radiator? Sau iti lipsesc protectiile de radiator? Alea de radiator ti le dau gratis daca le gasesc.

La 21.07.2021 la 10:22, LULU78 a spus:

Buna ziua!

Sunt posesorul unui Suzuki freewind si ma interesează sa achiziționez crashbar pentru ea. Va rog sa ma ajuțati! Mulțumesc! Asfalt uscat!

 

Editat de Pop Mihai Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, LULU78 a spus:

Salutare!

Vreau protectiile pentru motor.

Mulțumesc pentru răspuns!

eu asta am in plus (incercuit pe desen). Daca vrei din alea mari, sa iti acopere tot motorul, nu stiu ce sa zic. Cochetam si eu cu ideea dar, de fiecare data cand am dat cu el de pamant, am dat cu ghidonul, si pedalele. Mai bine investesti acolo sa ai de schimb, ca pe off vei pica in cele din urma, iar de indoit, se vor indoi. Eventual iti mai cumperi si niste semnalizari... Mai bine bagi bani in niste hand-guard-uri solide. Cu ghidonul stramb mai ajungi acasa dar cu maneta de ambreiaj rupta nu vad cum.

crash-bars-for-suzuki-xf650-freewind-1997-2001.jpg

Editat de Pop Mihai Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...