Jump to content
Sign in to follow this  
alexxx

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)

Recommended Posts

Salut!

Multumesc de raspunsuri, am dat comanda de Mitas E 09 Dakar, dar se pare ca nu au pe stoc momentan, pe la mijlocul lunii viitoare este posibil sa ajunga in stoc.

Freewindul nu are filtru de benzina?

Vreau sa schimb si bujiile. Ce imi recomandati?

Bafta!

Salut!

Multumesc de raspunsuri, am dat comanda de Mitas E 09 Dakar, dar se pare ca nu au pe stoc momentan, pe la mijlocul lunii viitoare este posibil sa ajunga in stoc.

Freewindul nu are filtru de benzina?

Vreau sa schimb si bujiile. Ce imi recomandati?

Bafta!

Nu ai manual ?

Da-mi mailul pe pm si o sa-l ai :)

vezi ca la mine frecau de rezervor in viraj maxim ! urmeaza sa montez si eu altele dar dupa ce ii pun inaltatoare la ghidon! ia ceva cu aluminiu zdravan sa tina cand o scapi si cade pe capatul ghidonului!

Salutare

Cumpar senzor kilometraj roata freewind.

Poate sa fie defect

Imi trebuie ansamblul doar pentru rol de bucsa ax roata/protejare rulment

Salut, sunt fost posesor de Freewind, caut sa achizitionez unul, dar bugetul nu poate fi mai mare de 1000 E.....daca aveti sau auziti ceva lasati va rog bun mes. la 0744304589...Catalin...

Daca esti fost posesor de Freewind, banuiesc ca stii ca la 1000 E e imposibil sa gasesti ceva bun.

Altfel, e un Freewind in Ploiesti in apropierea bugetului tau, dar avea nevoie de cel putin un cauciuc spate nou.

Salutare

Cumpar senzor kilometraj roata freewind.

Poate sa fie defect

Imi trebuie ansamblul doar pentru rol de bucsa ax roata/protejare rulment

sau poate stiti vreo alternativa ....se potriveste de pe alta mobra?

zero 749356947

Va salut pe toti posesorii de Freewind,de curand am intrat in posesia unui astfel de motor si ma intereseaza daca stiti pe careva sa dezmembreze,as avea nevoie de cate ceva piese pt.acest minunat motor.0744304589.Catalin.

» Post actualizat in 22 Dec 2016 12:25

Salut! Un crash bar de unde as putea achiziționa la un preț decent?

» Post actualizat in 22 Dec 2016 12:26

Salut.Ai reusit ceva cu crash barul....

Va salut pe toti posesorii de Freewind,de curand am intrat in posesia unui astfel de motor si ma intereseaza daca stiti pe careva sa dezmembreze,as avea nevoie de cate ceva piese pt.acest minunat motor.0744304589.Catalin.

» Post actualizat in 22 Dec 2016 12:25

» Post actualizat in 22 Dec 2016 12:26

Salut.Ai reusit ceva cu crash barul....

Salut! Nu am reusit nimic, ce e drept nici nu prea am mai cautat. Am sa ma mai uit de la inceputul anului.

Salutare, dezmembrez Freewind 2001, 40k km . Toate piesele disponibile si neavariate.

Contact PM

salut , mai ai ceva din dezmembrari, ma intereseaza scaritele spate cu suporti, aparatoarea de la roata spate aceea din plastic, oglinzi, un crashbar,,,,,0744304589...

» Post actualizat in 26 Dec 2016 15:00

Saptamana asta ma duc la un atelier in Ploiesti , sa-mi fac un crashbar pentru suzuki freewind .

Daca mai doreste careva sa dea de stire ...cat este tiparul proaspat !

Luati legatura cu userul !

mihai.sandu

sau lasati-mi pm si ii transmit !

Stiu ca mai erau doritori pe aici

salut, vreau si eu un crashbar......tu ai facut, a iesit bine......

Edited by Pegasus73

Salutare natiune.

Pregatesc cumparaturile pentru Freewind.

Ulei Motorex FORMULA 4T 10W/40 este ok ?

Recomandati alta marca ?

Edited by danielt

Salutare tuturor. Am pus ochii de curand pe suzuki freewind. Imi place modelul facelift. In jur de ce pret se invart (am vazut doar 2 de vanzare , una era 1600,iar cealalta 2500)? De asemenea cat de potrivite ar fi pt oras ? Stiu ca sunt touring, dar eu alte modele care sa-mi placa nu prea am gasit (doar yamaha xv 535 pana acum ).

Momentan nu sunt decis ce vreau de asta am intrebat :)). Insa daca chiar e sa cumpar atunci vreau neaparat facelift (eventual neagra)

Cand e frig afara, ne uitam la filmuletele de asta-vara :) O plimbare pana la cabana Diham.

BTW si a mea e de vanzare.

Buna seara.

Desi urmaresc forumul constant, nu prea am scris pentru ca pana acum experienta mea este 0 :(

Din fericire, sunt in situatia in care ma pot uita dupa o motocicleta, in vederea cumpararii. Dupa niste research-uri si discutii, inima mi-a ramas la Freewind :)

Nu vreau sa nasc discutii, dar totusi mi-ar folosi sa stiu ce parere aveti de unele anunturi de Freewind ('99-'01) cu preturi de pana in 1000 de euro.

Am vazut pe acest thread ca sunt cativa colegi care isi vand Freewind-urile care sunt echipate intr-adevar mai bine decat cele de 1000 de euro dar totusi mi se par mari diferentele de pret...

Unde ai vazut anunturi cu Freewinduri la 1000 de euro? Pe olx e unul singur cu o motocicleta cazuta si zgariata.

Din pacate si ieftin si bun nu exista.

....... motocicleta cazuta si zgariata.

Din pacate si ieftin si bun nu exista.

exista...exista.....

Si daca este zgariatata?...devine paria?.....cine o arde mai pe off asa ...imposibil sa nu o scape si sa nu o juleasca...

Din fericire, sunt in situatia in care ma pot uita dupa o motocicleta, in vederea cumpararii. Dupa niste research-uri si discutii, inima mi-a ramas la Freewind :)

.

Am vazut pe acest thread ca sunt cativa colegi care isi vand Freewind-urile care sunt echipate intr-adevar mai bine decat cele de 1000 de euro dar totusi mi se par mari diferentele de pret...

Fugi bre si vezi mobra , de preferabil cu cineva care a mai avut monocilindru. - Aia de 999 de pe olx, daca nu are bube cu actele...este ok.

Mai tragi de pret, mai rezervi niste banuti pentru o revizie mai amanuntita...si o sa ai o mobra faina.

Daca esti la inceput ...o sa vrei sa o vinzi dupa 1-3 ani.

Orientativ : inainte sa o vand, aveam oferta de cca 1800-2000 ron pt reconditionat motorul integral ( asta in ideea ca este motorul varza ). Posibil sa ajungi in final cu ea tot pe la 1400-1600, dar macar ai certitudinea 100% ca totul este nou .

Este o mobra simpluta dar extrem de fiabila , care ofera multe satisfactii.

Bafta in alegerile tale

Da, cea cazuta si mai era una in Ploiesti (aia era pusa la 4000 de ron - acum anuntul e inactiv. Proprietarul pusese si anunt pe thredul asta cu dezmembrare Freewind. I-am trimis mesaj, mi-a raspuns la intrebari si in cateva minute anuntul a devenit inactiv si mi-a motivat ca a plecat din tara pana in primavara).

Bineinteles ca merge chiar daca e zgariata. E treaba fiecaruia pe ce alege sa dea banii si alegerea proprietarului sa ceara cat crede ca valoreaza mobra. Daca pe tine nu te ar deranja sa mergi cu o mobra julita pe o parte, e problema ta. Oricum aia se vede ca a mai fost vopsita pentru ca ii lipsesc stickerele. Si deobicei cand o mobra arata naspa e clar ca a fost intretinuta cu bani putini si sufera si pe partea de mecanica.

Eu incerc sa ii dau un sfat lui Stefan si anume sa nu ia cea mai ieftina mobra de pe net, pentru ca pretul mic aduce alte probleme..dupa cum spuneam, nu-i nimeni fraier sa vanda motor bun cu bani putini.

Si ca sa iti raspund la intrebare, Pacaliciosule, mobra mea nu are o zgarietura in plus fata de cum era atunci cand am luat-o, in 2 sezoane si 12k km. Este la fel ca atunci cand ai vazut-o la Academia Militara in 2015. Mai sunt si unii care nu cad...

Stai bre lin nu te ambala asa...

Foarte bine...tu esti o exceptie...

Nici nu are sens sa comentez mai departe...( cumva este si mobra ta la vanzare ? )

salut, cu mine ai vorbit. Am pus un pret mic pentru ca plecam din tara. De asta am scos si anuntul.

Da, cea cazuta si mai era una in Ploiesti (aia era pusa la 4000 de ron - acum anuntul e inactiv. Proprietarul pusese si anunt pe thredul asta cu dezmembrare Freewind. I-am trimis mesaj, mi-a raspuns la intrebari si in cateva minute anuntul a devenit inactiv si mi-a motivat ca a plecat din tara pana in primavara).