Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

 

Bine ai venit!

Sa il stapanesti sanatos!

 

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

 

 

ebay

pereche

 

http://www.ebay.com/itm/PAIR-MIRRORS-SUZUKI-DL-V-Strom-650-XF-Freewind-/160774841975?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item256eed6677

 

 

dreapta

 

http://www.ebay.com/itm/RIGHT-MIRROR-SUZUKI-DL-V-Strom-650-XF-Freewind-650-OEM-QUALITY-/150776863946?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item231b005cca

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva de unde sa imi fac comanda de oglinda dreapta? Am tot cautat pe net dar n-am gasit modelul... E cel original,bineinteles.

 

 

ebay

pereche

 

http://www.ebay.com/...=item256eed6677

 

 

dreapta

 

http://www.ebay.com/...=item231b005cca

 

 

Merci frumos!

Toate bune si asfalt uscat!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos!

Toate bune si asfalt uscat!

Acelea nu sunt originale. Una originala costa 60 euro sau cel putin atat costa acum 4 ani cand am vrut eu sa cumpar pt motorul care este al lui Iulian acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va deranjeaza vin si eu la intalnire :)

Daca va intalniti joi s-au vineri...

Pe unde vreti sa va intalniti ?eu stau in Crangasi...

 

Eu sunt pentru....mai ales ca data trecuta nu am putut fi prezent, dar sa mai asteptam reactii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor in curand as vrea sa imi schimb placutele de frana...imi pute-ti recomanda vreo firna/model ?

 

sbs ;) cu discurile cum stai?

fatza=130ron, spatele 140ron. daca vrei sa le schimbi la mine da-mi pm :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am citit odata aici pe forum cum se demonta/monta parbrizul la freewind, dar nu mai gasesc....

personal nu reusesc sa dau masca fata cu parbrizul si farul jos de nicio culoare de pe motor....restul carenelor sunt plecate de mult...si stau si ma uit la motor ca nu stiu de unde sa o apuc...help!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, am citit odata aici pe forum cum se demonta/monta parbrizul la freewind, dar nu mai gasesc....

personal nu reusesc sa dau masca fata cu parbrizul si farul jos de nicio culoare de pe motor....restul carenelor sunt plecate de mult...si stau si ma uit la motor ca nu stiu de unde sa o apuc...help!

 

din cate imi aduc eu aminte, am desfacut cele 4 suruburi ce tin parbrizul, iar carenele laterale erau desfacute si ele din suruburile ce le vezi pe lateral si am scos parbrizul ( mai fortat putin) , sub parbriz mai ai 2 suruburi cu cap pt surubelnita + ,, dupa ce le desfaci o sa ai carenele jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti urez succes la montat parbrizul....biggrinbounce2.gif

cine l-a demontat si l-a si pus la loc stie ce vorbesc...:angryfire.gif

 

mersi de incurajare...plec la moto...sper sa termin pana sambata la SMAEB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare problema asta cu demontatul parbrizului!

Si eu am facut spume prima data.

Sa o luam metodic:

- ai desfacut carenele laterale (si eu am procedat la fel dar nu au nici o treaba cu parbrizul);

- pe "gandacul" ala de carena care sustine parbrizul sunt 4 suruburi care au piulitele intr-un manson de cauciuc;

- desfaci cele 4 suruburi, scoti piulitele cu manson de cauciuc si usor, indoind parbrizul il dai afara;

- daca vrei sa desfaci si carenele ce au sustinut parbrizul o iei metodic.

- sub gandac, vezi aliniatul 2, se gasesc doua suruburi, demonteaza-le,

intre gandac si plasticul ce sustine panoul electronic mai sunt niscavai suruburi cu cap imbus pe care le vei da jos.

- ca sa poti demonta gandacul, sub el privind, vei gasi doua suruburi ce leaga aceste mici carene de suportul de far, le desfaci si apoi le dai jos.

Sper ca am fost suficient de explicit!

Cu respect, Radu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa indelungi chinuri, am reusit....dar mare om ala de a gandit sistemul...imi vine sa-l impusc, dar tot raul spre bine.

Oricum , multumesc pentru incurajari...chiar e nevoie de ele pentru oricine desface si monteaza un parbriz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am prins azi o oferta in cadrul salonului moto la sidecase-uri, ambele cutii laterale la pret de una (marca shad - model SH42L) dar fara prinderile laterale.

 

Aveti idee ce alta motocicleta se aseamana foarte mult cu freewindul la partea din spate si toba? La ei pe site nu am gasit prinderile pt freewind si vrea sa compar daca merita cumparate de-a gata sau fabricate cumva.

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am prins azi o oferta in cadrul salonului moto la sidecase-uri, ambele cutii laterale la pret de una (marca shad - model SH42L) dar fara prinderile laterale.

 

Aveti idee ce alta motocicleta se aseamana foarte mult cu freewindul la partea din spate si toba? La ei pe site nu am gasit prinderile pt freewind si vrea sa compar daca merita cumparate de-a gata sau fabricate cumva.

 

Ai deja suportii laterali ? De aia depinde daca se potrivesc sau nu cutiile , pot fii la fel la multe motociclete , masoara-ti suportii si vezi daca ii poti face prinderi pe marimea aia . ( daca bine am inteles mesajul tau )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am prins azi o oferta in cadrul salonului moto la sidecase-uri, ambele cutii laterale la pret de una (marca shad - model SH42L) dar fara prinderile laterale.

 

Aveti idee ce alta motocicleta se aseamana foarte mult cu freewindul la partea din spate si toba? La ei pe site nu am gasit prinderile pt freewind si vrea sa compar daca merita cumparate de-a gata sau fabricate cumva.

 

Te rezolv eu cu suportii dar tre sa vad motoreta ca model 0762277915 Orlando

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai deja suportii laterali ? De aia depinde daca se potrivesc sau nu cutiile , pot fii la fel la multe motociclete , masoara-ti suportii si vezi daca ii poti face prinderi pe marimea aia . ( daca bine am inteles mesajul tau )

Nu am deloc suportii laterali, am doar cutiile care sunt modelul asta

http://www.shad.es/en/shad-world/products/cases/side-cases/sh-42l/c18r37/

In linkul respectiv scrie pentru ce motociclete au kitul de montaj (freewindul nu este in lista lor) si poate gasesc kitul de montaj de la alta motocicleta care se aseamana si s-ar potrivi cu freewindul

Iar in functie de pret ma hotaram daca le comand sau le fabric pe undeva

 

 

Te rezolv eu cu suportii dar tre sa vad motoreta ca model 0762277915 Orlando

Multumesc frumos, ti-am lasat pe privat idul de messenger

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rezolv eu cu suportii dar tre sa vad motoreta ca model 0762277915 Orlando

 

Ma intereseaza si pe mine niste suporti pt sidecase ,daca ai putea sa ne spui niste preturi cu aprox pt ca sunt sigur ca sunt multi care vor si ei...

Eventual daca poti sa faci si crash-bar s-au cric central...

Eu am model-ul de sidecase aici http://laudeman.com/hondavfr/vfr_givi_photos_21_i.html (sunt mai multe poze)

 

Ma intereseaza si pe mine niste suporti pt sidecase ,daca ai putea sa ne spui niste preturi cu aprox pt ca sunt sigur ca sunt multi care vor.

Eventual daca poti sa faci si crash-bar s-au cric central...

Eu am model-ul de sidecase aici http://laudeman.com/hondavfr/vfr_givi_photos_21_i.html (sunt mai multe poze)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand la multi ani tuturor celor care il au ca patron pe Sf.Gheorghe (si nu ma refer la Becali,Copos etc. !) acu' va intreb si eu ca mai bine intreb dacat sa bulesc ceva!poate vi s-a mai intamplat si asa nu ar mai trebui sa demontez toata mobra!

din cand in cand afisaju'din bord imi face figuri si anume nu imi mai raman decat niste hieroglife in loc de viteza,turatii si nivel benzina!dupa o perioada isi revine dar apoi iar incepe cu noi modele de picturi rupestre.si tot asa.daca sta un pic mai mult...tadam! isi revine! chestia e ca si daca iau contactu' tot asa ramane! in fine,cam asta e problema! daca stiti cumva vreo solutie va multumesc.daca nu tot va multumesc macar pt.rabare! o zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand la multi ani tuturor celor care il au ca patron pe Sf.Gheorghe (si nu ma refer la Becali,Copos etc. !) acu' va intreb si eu ca mai bine intreb dacat sa bulesc ceva!poate vi s-a mai intamplat si asa nu ar mai trebui sa demontez toata mobra!

din cand in cand afisaju'din bord imi face figuri si anume nu imi mai raman decat niste hieroglife in loc de viteza,turatii si nivel benzina!dupa o perioada isi revine dar apoi iar incepe cu noi modele de picturi rupestre.si tot asa.daca sta un pic mai mult...tadam! isi revine! chestia e ca si daca iau contactu' tot asa ramane! in fine,cam asta e problema! daca stiti cumva vreo solutie va multumesc.daca nu tot va multumesc macar pt.rabare! o zi faina!

 

 

Poate e mufa din spatele bordului , contactii oxidati sau cauciucul ce vine peste sa protejeze nu-si mai face treaba si a intrat apa la contacti.... nu stiu , nu am mai patit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...