Sari la conținut

Postări Recomandate

Din pacate starea lui Nicu este foarte grava, nu respira deloc singur, doar cu aparate, functia cardiaca este sustinuta cu medicamente si deja au aparut unele complicatii ale lipsei activitatii cerebrale. Astazi se vor definitiva testele pentru moartea cerebrala. Din pacate se pare ca nu o sa reziste mult. Imi pare nespus de rau, e dureros ca nu pot da vesti mai bune.

 

informatia ta se contrazice cu a lui betty, ea zicea ca din fericire respira singur acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt medicul care-l trateaza!

sa ai parte de decizii inspirate ! ...sper ca ai invatat bine la scoala... :lol:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Betty a vb cu familia si au spus ca, ieri, cand au fost la Nicu in salon, el nu avea masca de oxigen, dar din pacate au aflat ca doctorii il testau pe Nicu ca sa vada daca respira singur. Ei s-au agatat de aceasta speranta spunand mai departe dar din pacate, ceea ce a scris domnul din Mures este adevarat:(trer

 

Da, Yuk, dar nu trebuia sa scri asa, domnul doctor face tot ceea ce ii sta in putere si ii multumesc pentru asta si mai ales ca este alatruri de Nicu

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt medicul care-l trateaza!

 

 

Si in primul rand ii multumim domnului doctor ca scrie pe forum sine tine la curent cu starea lui Nicu.

Mai asteptam vesti si sa speram ca inspre bine.

Mult succes si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt medicul care-l trateaza!

 

Ai tot respectul meu, si sunt convins ca si al comunitatii moto din sibiu, pentru ca iti faci timp sa ne tii si pe noi la curent cu starea lui Nicu.

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, yangzi.

Incearca sa il faci bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Fereste!!! Nicule, sa iti dea D-zeu putere sa treci cu bine peste asta...miracole au mai fost si vor mai fi, si eu cred cu tarie intr-unul.

 

Nu se poate sa ne lasi asa, tocmai acum dupa ce am facut planuri de plimbare pe vara asta... :cheers: :( ;)

 

Ne rugam pentru tine!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie neaparat sa afises ce se scrie la comentarii pe Adevarul la articolul cu accidentul lui Nicu, aici e articolu : http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

Comentarii:

 

Marius31.May.10-17:39hs

 

Nu am fost acolo sa vad ce sa intamplat,si eu sunt sofer de camion, am vazut multi motociclisti care nu prea erau curiosi de limite de viteze ori de legislatie...imi pare rau sa zic asta dar asa e.iarasi imi vine GREU sa cred ca un sofer de camion la varsta de 52 ani care are experienta in soferie mai multi ani decat varsta unor tineri , SA NU SE ASIGURE LA TRECEREA DE PE BANDA I PE BANDA II...as vrea sa uitam ca suntem in Romania unde se poate orice,si sa se dea culpa cui I se cuvine cu adevarat si nu pe baza unei prietenii sau stiu eu ce.....va rog sa investigati mai cu atentie.....

 

silviu31.May.10-19:12hs - FIUL SOFERULUI DE TIR CE LA LOVIT PE NICU

 

acest om pe care il acuzati este un om cu foarte multa experienta cum zice si marius mai jos tinerilor care aveti motocicleta lasatio usor nu mergeti cu asemenea viteze ca din cauza figurilor care le faceti alti oameni sufera din cauza foastra si le faceti numa rau domnul care este acuzat ewste tatal meu si politia nu a spus declaratia lui unde specifica ca un alt motociclist a franat brusc in fata lui pt a demonstra cat sunt ei de smecheri dar dau dovada de lipsa de respect si prost gust mi rusine si de mentalitatea ce o au uni oameni

 

alinutza01.Jun.10-14:35hs

 

si daca cel din fata a frant, tiristu de ce nu a franat si el...de ce a schimbat banda

 

 

alinutza01.Jun.10-14:40hs

 

si daca are atat experienta...ar trebui sa stiu si ce inseamna a conduce preventiv

 

alinutza01.Jun.10-14:42hs

 

sa stie pardon...daca vedeti 2, 3 motociclisti nebuni si incostienti nu inseamna ca toti sunt la fel...in cazul de fata e vb de un om in toata regula, temperat si cu multa experienta in spate....nu un tinerel cum spuneti voi, marius si silviu

 

Ramona01.Jun.10-14:47hs

 

Hai sa fim seriosi comparam masivitatea unu Tir cu o motocicleta,daca domnu avea asa multa experienta trebuia sa il vada pe Nicu in oglinda ca depaseste pe banda a doua, si cum sa franeze primul motociclist cand stia ca prietenul lui vine din spate cu motorul tot un depasire hai sa fim reriosi, asa este sunt si motociclisti care fac smecherii cum le ziceti dar nu sunt toti la fel si din pacate a platit unul nevinovat, si eu sunt motociclista si soferita de masina si credetima ca ii doare in cot pe domnii din Tir ca treci pe langa ei sau ca ei iti taie calea ca dor ei sunt aia mari care pot face ce vor, pe mine era sa se urce tiru pe masia ptr ca a schimbat banda si nu ma vazut interesant nu??? nu sutn toti la fel de pe tir asa este dar nu le prea pasa de noi astia mici asta e un adevar crud, asi avea multe exemple cu accidente cu Tir de care stiu din pacate dar nu are sens sa insir acum asta , din pacate un baiat bun e pe moarte ca, da NU LA VAZUT doar e motociclist ne-am obisnuit cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experienta poti ai cata vrei, dar daca esti idiot prost!!!!!!

 

Ce cauta individul cu TIR-ul pe banda a 2 a???? Si fara sa dea semnal?????????

 

Si cand esti cu masina, tot da peste tine.

 

Mi se pare mie, sau toti soferii de TIR, au inceput sa orbeasca??????? Nu vezi tu motocicleta, nu vezi tu masina, nu vezi tu pieton pe trecerea de pietoni.

 

Si ce circula duminica pe DN????????????

 

Sa va fie rusineeeeee acelor 2 baieti cu comentariile voastre naspa si mai ales tie domnule sofer de tir experimentat si chior.

Daca intra un avion in tine ce zici atunci? O sa-ti spuna ca nu te-a vazut!

 

Nicu putea sa aiba si viteza luminii. Tirul trebuia sa nu se bage.

Sau la ei nu se aplica legea? Manualul ala de legislatie mai trebuie recitit atunci, dar daca esti chior degeaba.

 

Rusine domnule tirist! Sa-ti fie rusine si sa platesti pentru tot ceea ce i-ai facut lui Nicu, familiei lui si noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere, Nicu!

Sunt alaturi de tine cu gandul si sper sincer sa iti revii.

In situatii de acest gen trebuie multa rabdare si incredere.

Doamne ajuta-l!

Editat de omunegru22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne lasa NICULE !!!

Doamne Dumnezeule ......................... stau foarte trist , si necajit , si cu sufletul ranit .

In wekend am petrecut , la intrunire la Cluj , si acuma sa fi acolo la spital ..................................................

Nu imi vine sa cred ca tocmai NICU , un om de Milioane , un om extraordinar de saritor , si un suflet bun si bland , un om luptator .

Doamne , desi stiu ca este foarte grav Nicu , te rog frumos intoarce putin capul si uitete la el , si vezi ce om a fost aici printe noi , si te rog mai dai o sansa .

Noi toti din Free Bikers - Hunedoara, ne rugam pt tine , pt insanatosirea ta si pt sufletul tau .

 

Asteptam vesti !

 

Daca este nevoie de orice , suntem alaturi de familie , asteptam doar un semn !

 

FA-TE BINE NICULE ! LUPTA NU TE LASA !

Editat de ADMIN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am o rugaminte din partea familiei lui Nicu. Nu vreau sa sune aiurea sau sa se inteleaga nu stiu cum.

Ei stiu ca toti le suntem alaturi si ca vrem sa aflam vreo veste despre starea lui Nicu.

Sunt foarte obositi, abia daca au reusit sa adoarma un picut.

Singurele vesti sunt de la doctori. De fiecare data cand suna telefonul, ei cred ca este de la vreun doctor.

 

Rugamintea lor este sa sunati la Betty la numerele de telefon: 0745 787 698 sau 0761 064 089 , id de messenger: bettytzuk@yahoo.com sau la mine 0744 215 202, bya.speedy@yahoo.com pentru a aflat ceva despre starea lui Nicu.

Indata ce Laura are vreo veste o anunta pe Betty, iar Betty ma va anunta si pe mine ca sa postez si pe forum.

 

VA ROAGA FAMILIA

SI VA ROG SI EU FRUMOS

NU MAI SUNATI PE NUMERELE DE TELEFON ALE MEMBRILOR FAMILIEI !!!

NICI pe ale surorilor nici pe ale lui Nicu !!!

 

 

VETI FI TINUTI LA CURENT CU STAREA LUI , AICI PE FORUM , in momentul in care se va afla ceva nou !!!

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Sunt Simona sora mai mare a lui Nicu *Lombardia*.

Multumim tuturor ca ati fost alaturi de noi zilele acestea de agonie, dar deocamdata un raspuns cert referitor la accident sau starea sanatatii fratelui meu nu il avem nici noi. Asteptam o minune de la Dumnezeu referitor la starea sanatatii lui Nick si o minune de la martorii accidentului, care din spusele politiei sunt doar 2.

Credeti-ne ca trecem printr-o situatie foarte dificila, altfel nu v-am ruga sa respectati ceea ce poate fii numit partea privata a situatiei actuale. Speram ca informatiile ce ajung in presa sa fie date DOAR de persoanele autorizate sau in masura sa se exprime referitor la accident sau starea sanatatii fratelui nostru. Spun acestea in urma lecturii facute atat pe forum, exista persoane care nu au fost la locul accidentului si dau informatii, cat si in presa.

Credeti-ne ca nu v-am cere acest lucru daca nu am fii epuizati de telefoane si situatia asta care nu o dorim nimanui.

Cred ca medicii din spitalul judetean Tg. Mures fac tot posibilul sa il ajute pe Nick sa fie printre noi asa cum ni-l amintim toti. Politia CRED ca a avut doar 2 martori. Probabil ca persoanele prezente la locul accidentului ar putea sa-si faca curaj si sa declare cele vazute. Cei care au avut deja curajul sa o faca cred ca au facut intradevar ceva sa ajute la stabilirea adevarului si au toata consideratia si mii de multumiri din partea noastra. Va multumim inca o data din suflet ca ati fost alaturi de noi si speram ca o sa ne mai fiti alaturi. Celor care cauta ca, din nenorocirea noastra, sa ajunga persoane importante le transmit ca o rugaciune ar face mai bine tuturor. Speram sa nu fi suparat pe nimeni dar in situatia actuala nu consider ca este altceva mai important decat viata fratelui nostru.

Cu respect,

Simona Serbu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...