Sari la conținut

My Bird!


norway_gl
 Share

Postări Recomandate

Facut scoala pe Minsk, injectat virusul numit Motocicleta cu ajutorul unei Jawe 350 TS, trecut in familia Honda si mai exact pe CBR600F1, gustat tehnologia asiatica, facut km, si totusi ceva lipsea dorintei mele de-a face km multi,de-a urca pe motor si a nu mai dori sa coboare de pe motor decat la destinatie, insa iata ca si aceasta dorinta s-a indeplinit, si asta datorita tot celor de la Honda care-au scos pe piata revolutionara VFR800!

Motocicleta ce-o recomand toturor celor ce-si doresc sa fac km, cu sau fara pasager, cu sau fara coburi, celor ce vor sound identic cu facut de bataile inimii, celor ce-si doresc sa zica da, atunci cand vine vb de mers si pe un teren nu foarte accidentat, celor ce vor un TOURING!

Sa ne vedem cu bine pe strazi si nu numai!

post-3897-1183991393_thumb.jpg

post-3897-1183991925_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: moaaa ce mai "gagica" !

Super tare sa o stapanesti sanatos si sa bati recordul la km parcursi:D!

E tare faina si ma gandesc sa o combin cu zzrica al meu...tinerica frumusica poate ii place lui zzrica :lol:

Omule ride safe ca ne paste pericolul si in parcare...

 

all the best :lol:

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IUBITI-VA MULT BA! :lol:

 

 

Sa o stapanesti sanatos.Stiam eu ca daca te urci pe un V, ramai marcat...iar tu calicule...ti-ai luat V4!

Brava ma...felicitari!

 

PS: NU ne-ai spus unde ai cunoscut-o prima data pe "pasarica" si daca a fost dragoste la prima vedere :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motocicleta, multi km fara probleme.

Credeam ca o ai din italia vazand zilele astea una pe moto.it aproape identica dar m-am uitat mai atent si mi-am dat seama ca m-am inselat (a ta parca are tobele schimbate).

Interesanta culoare/culori :wave: a fost o editie speciala a acestui model nu?

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1237807

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa motocicleta, multi km fara probleme.

Credeam ca o ai din italia vazand zilele astea una pe moto.it aproape identica dar m-am uitat mai atent si mi-am dat seama ca m-am inselat (a ta parca are tobele schimbate).

Interesanta culoare/culori :wave: a fost o editie speciala a acestui model nu?

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1237807

Multumesc mult de urari!

Intr-adevar, o editie speciala. Uite un link cu mai multe detalii:

http://www.v-four.freeserve.co.uk/vfr800.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mistoaca rau scula :lol:

 

spune-mi si mie cum este in comparatie cu cbr`u...se simte diferenta de aia de 200 cmc ? poate fi folosita intr-un regim mai sportiv ? cum accelereaza ?

 

ma gandesc si eu la asa ceva intr-un an dupa ce dau banditul meu si o sa vreau ceva net superior de care sa nu ma mai plictisesc :lol:

 

sa o stapanesti sanatos :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mistoaca rau scula :lol:

 

spune-mi si mie cum este in comparatie cu cbr`u...se simte diferenta de aia de 200 cmc ? poate fi folosita intr-un regim mai sportiv ? cum accelereaza ?

 

ma gandesc si eu la asa ceva intr-un an dupa ce dau banditul meu si o sa vreau ceva net superior de care sa nu ma mai plictisesc :lol:

 

sa o stapanesti sanatos :lol:

E net superioara cbr-ului, asta pt ce vreau eu, adik drumuri lungi. Poate fi condusa si sportiv, motorul 4V iti da senzatii pe care n-o sa le intalnesti la cele LINIE. Accelereaza ok, cuplu de jos, sa nu te astepti acum sa accelereze ca VTR-U, insa imp e ce-ti doresti de la o motocicleta.Nu cred ca este cineva care sa se si tina de cuvant atucni cand isi ia o motocicleta, e multumit de ea, zice c-o sa-l apuce batranetea pe ea, si cu toate astea, dupa ceva ani doreste skimbare. Nu neaparat de clasa, ci poate doar un model mai nou.

Succes in achizitionarea motorului dorit. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa-ti traiasca Noroiule, si sa te lase sa traiesti! Si motorul, si Cosmina :)

 

 

"Factory Anniversary model

For 1999 Honda produced several models in special 'Anniversary' colours. The VFR was given the red & silver paintscheme which was meant to reflect the amazing 1960's racing machines (go to the classics page to see a photo of Mike Hailwood's 6-cylinder 250).

 

However, the impression of the chunky VFR in this colourscheme is not one that is pleasing on the eye - it looks like a panel mismatch after a crash. The image shown here is a promotional photo taken from a Honda UK brochure. "

 

Asa am zis si eu la inceput :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...